Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatım Değişti Klubü > Hikayelerimizi Anlatalım > Üyelerin Değişim Günlükleri

Uyarılar

Benim Kişisel Gelişim Yolculuğum

Hikayelerimizi Anlatalım ve Üyelerin Değişim Günlükleri Benim Kişisel Gelişim Yolculuğum Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Teşekkürler hem günlüğüme hem de foruma hoş geldin sevgili nefes almak. Bu arada az önce sanki günlüğümün eksik cümlelerinden birisi karşıma çıktı ve ben de çok mutlu oldum. İşte şöyle bir cümle: Alıntı: Bir insan sizi sevmediğinde "neden beni sevmiyor?" ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Üyelerin Değişim Günlükleri telkin cd indir izle İstanbul Üyelerin Değişim Günlükleri nerededir kimdir Üyelerin Değişim Günlükleri çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Üyelerin Değişim Günlükleri hipnoz Üyelerin Değişim Günlükleri olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Üyelerin Değişim Günlükleri hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Üyelerin Değişim Günlükleri kuantum düşünce kitap haberi

Benim Kişisel Gelişim Yolculuğum

Like Tree12Likes

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 24-01-2013, 11:03 PM   #111 (permalink)
Administrator

sweeet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 19,481
3,779 Mesajinıza toplam 10,280 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to behold
Standart Cevap: Benim Kişisel Gelişim Yolculuğum

Teşekkürler hem günlüğüme hem de foruma hoş geldin sevgili nefes almak.

Bu arada az önce sanki günlüğümün eksik cümlelerinden birisi karşıma çıktı ve ben de çok mutlu oldum. İşte şöyle bir cümle:

Alıntı:
Bir insan sizi sevmediğinde "neden beni sevmiyor?" diye sorarsınız..Asıl sorunun "beni sevmeyeni , ben niye hala seviyorum?" olduğunu atlarsınız..Işık'tan...

(Işık ELÇİ)

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Hayatın düşüncelerinin aynasıdır.

sweeet isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 24-01-2013, 11:08 PM   #112 (permalink)
Administrator

3,779 Mesajinıza toplam 10,280 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to behold

Evet biliyorum, herkesin beni sevmesi gerekmez ama ben kimi seveceğime uzun zamandır özgürce ve en doğru şekilde karar verebiliyorum. İşte bunun için şükürler olsun.

Alt 24-01-2013, 11:42 PM   #113 (permalink)
Super Moderator

Işıklı yol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2,848
1,792 Mesajinıza toplam 3,354 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Işıklı yol has a spectacular aura aboutIşıklı yol has a spectacular aura aboutIşıklı yol has a spectacular aura about

Bir de size kimi sevip, kimi sevemeyeceğinizi dikte eden insanlar var. Sizin hayatınızın dümenini elinde tutan insanlar. izin vermediğinizde kabalaşan, saldırganlaşan insanlar var. İşte asıl bu insanlarla hayatı paylaşmak hiç kolay değil. "Hayır" dediğinizde ölüm fermanınızı çıkaran insanlar var.
Işıklı yol isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 25-01-2013, 12:07 AM   #114 (permalink)
Administrator

Alıntı:
Işıklı yol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bir de size kimi sevip, kimi sevemeyeceğinizi dikte eden insanlar var. Sizin hayatınızın dümenini elinde tutan insanlar. izin vermediğinizde kabalaşan, saldırganlaşan insanlar var. İşte asıl bu insanlarla hayatı paylaşmak hiç kolay değil. "Hayır" dediğinizde ölüm fermanınızı çıkaran insanlar var.

1. Hayatımızın dümenini elimizde tutmayı seçmeliyiz.
2. Seçimlerimizde özgür olmalıyız. Bizi engelleyen zincirlerden ama düşünce olur ama diğer kişiler olur kurtulmalıyız.
3. Aslında yalnız geldiğimiz bu dünyada bir aile ve bir toplum içinde bir kişilik kazandık ama yine de her zaman her durumda yalnız kalmaya hazırlıklı olmalıyız. O zaman gerçek anlamda özgür olabiliriz.
4. Kalbimize kimse söz geçiremez. Ki bazen kendimizin bile sözü geçmediği anlar olmuştur.
5. Neye evet neye hayır diyeceğimizi de özgürce seçebilmeliyiz.

O zaman en azından kendi hayatımızın sorumluluğunu alabilir ve gerçek anlamda özgür oluruz.

Alt 25-01-2013, 12:24 AM   #115 (permalink)
Super Moderator

1,792 Mesajinıza toplam 3,354 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Işıklı yol has a spectacular aura aboutIşıklı yol has a spectacular aura aboutIşıklı yol has a spectacular aura about

Haklısınız, işte ben bunun için buradayım. Yıllardır, fark ettiğim bu zinciri kırma gayretindeyim. Pek çok yol denedim. Çok zor günler yaşadım. Fakat yine de küllerimden yeniden doğdum. En dibine düştüm, pes etmedim. Kayıp kayıp üstüne, pek çok kişinin defterinde suçluya çıktı adım. Ailemin yüz karası oldum. Sırf " artık yeter, biraz saygı bende insanım" dediğim için. Adım akılsıza çıktı. Dokuz köyden kovuldum. Allah yardımcılar da gönderdi bana. Yoldaşlarım da var. beni anlayan dinleyen, yavrularım. Çok ağladım, çok karalar bağladım. Fakat güçlendim. Fırtınalar, pişirdi kırılgan yüreğimi. Her gün kendime" haklısın, yanındayım. Bırakma, rüzgar seninde yelkenini şişirecek ve sen de yepyeni sahillere ulaşacaksın. " dedim. Kurban değil kahraman olmayı seçtim. Şimdi buradayım. Ve sağlıklıyım. Çok teşekkür ederim desteğiniz için.Sevgimle iyi ki varsınız.
Işıklı yol isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 25-01-2013, 09:04 AM   #116 (permalink)
Teğmen

nefes_almak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 337
110 Mesajinıza toplam 244 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
nefes_almak is an unknown quantity at this point

Alıntı:
sweeet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Teşekkürler hem günlüğüme hem de foruma hoş geldin sevgili nefes almak.

Bu arada az önce sanki günlüğümün eksik cümlelerinden birisi karşıma çıktı ve ben de çok mutlu oldum. İşte şöyle bir cümle:
Hoşbulduk sevgili sweet...sizin günlüğü gördükçe benim de günlük açasım geliyor...günlüğünüz heves getiriyor....ama biraz bekleyeceğim çok yeniyim....
paylaştığınız söz çok güzel.....ben hep neden beni sevmiyor sorusunu sordum...bir de diğer soruyu sormayı deneyeceğim...
gününüz güzel geçsin
nefes_almak isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 25-01-2013, 11:31 AM   #117 (permalink)
Super Moderator

Henüz çekirdek inanç çalışması yaptırdım. Ve daha çok yeniyim. "Muhalefetmiş" temel duygularımdan biri, işte bu yılların getirdiği davranış biçimi beni agresif ve kavgacı yapıyor. Şimdi bu duygum üzerinde çalışıyorum. Bir diğeri "arabulucu" bu ise her çorbaya maydanoz yapıyor beni. Sizden ricam arkadaşlar bana biraz zaman tanımanız. Bu zaman zarfında kırıcı olmam ya da fevri davranışlarım mümkün. Daha şimdiden bunun için hepinizden özür diliyorum. Tabi ki beni olduğum halimle kabul edeceksiniz demek değil bu, ben değişimi başlattım demek. O zamana kadar lütfen beni mazur görün olur mu? Sevgimle
Sayfanı çok işgal ettim sweeet afedersin.
Alt 25-01-2013, 07:20 PM   #118 (permalink)
Administrator

Önemli, değil Işık'cım yazdıklarınla ışık oluyorsun bunlar boş sohbet değil ki. Gelişimimizin parçası olacak konuşmalar. O yüzden öyle düşünmedim hiç. Sadece sohbet tarzı mesajlar günlüklerin içinde olmamalı günlüğü günlük olmaktan çıkarmamalı o kadar. Sen bir şey söyledin ben sorguladım başka başka şeyler keşfettim. Memnun oldum. Seni olduğun gibi kabul ediyor ve seviyorum şimdilik ama olmak istediğin seni daha çok seveceğim söz. Sen de o halini çok seveceksin çekirdeklerinle mücadelende başarılar dilerim. Günlüğün var mıydı bilmiyorum ama yoksa da bir cesaret yolun başında iken açmanı tavsiye ederim.

Sevgiler ve bol ışıklı günler canlarım.

Alt 27-01-2013, 01:05 AM   #119 (permalink)
Üsteğmen

annie hall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 662
197 Mesajinıza toplam 477 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
annie hall is on a distinguished road

Alıntı:
sweeet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bugün ruhum ve bedenim yorgun. İyice dinlenene ve yeniden kendimi iyi hissedene kadar ara veriyorum işlerime. İyi hissedeceğim an çok yakın. Her an daha da yakınlaşıyor.

Akşam üzeri öğretmen arkadaşlarımızca hazırlanmış olan bir küçük konser vardı, ona gittik. Başımda müthiş bir ağrı olmasına rağmen bu çok iyi geldi. Havamız değişti. Eğlendik.

Kendime Bir Not: Bu baş ağrının nedenini bulmalıyım, ya fiziksel ya ruhsaldır? İçine bir sor.
Ben sana cevabını veriym; havadandır :) Kuvvetli lodos ve basınç düşüşü bu aralar herkeste baş ağrısı yapabiliyo, takma.
İlk sayfada yazdıklarını okudum, kendini çok güzel ifade etmişsin çok teşekkür ederim, benim de bazı duygularıma tercüman oldun. Sormak istediğim bi kaç şey olucak.
Farkındalığını arttırmada bu dinlediğin telkinlerin mi etkisi oldu? İlk başlarda temeli olmayan bazı düşünceler yüzünden kendini geliştirmekte yetersiz kaldığını ama sonradan başka kitaplar okuyup bilgini artırdığını yazmışsın. Ben de sürekli kişisel gelişim kitapları okuyorum; özgüven, ego ve daha nice konularla ilgili bir sürü kitap okudum ve bilgi edindim ama "kitapta öyle yazıyo" diye düşünce yapısı bi anda değişmiyo insanın. Kitapta anlatılanları kendi üzerimde uygulamam çok zor. Bi yol gösterirsen çook sevinirim, şimdiden teşekkür ederim :)
annie hall isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 30-01-2013, 01:34 AM   #120 (permalink)
Administrator

Eveeet bakalım üçüncü denememde yazabilecek miyim anlatmak istediklerimi ve sevgili annie hall'in mesajına cevabımı. Bu sefer azimliyim.

Öncelikle teşekkür ederim annie hem fiziksel bir rahatsızlığım varmış o günlerde hem de kafama takılan bir iki mevzu nedeniyle idi o ağrılar. Çok şükür ki geçti. Zaten ruhtaki hastalık bedene yansıyıp fiziksel hale geliyor buna çok içten inanıyorum. O yüzden ruhsal açıdan sağlıklı olmak bizim fiziksel sağlığımızı da etkiliyor.

Farkındalık artışında tabi ki telkinlerin etkisi oldu. Öncelikle kendi içimde olumsuz konuşmaları fark etmeye başladığımı hatırlıyorum. Sonra da bunların yerine daha doğrularını koydum. Mesela olumlama çalışmalarını yaptım bu olumsuz içsel konuşmaları değiştirmek için bir yandan da uzun bir süre telkin dinlemeye devam ettim. Sonra izledim. Kendimdeki değişimleri ve insanlarla aramdaki ilişkilerin değişimlerini. Bendeki değişimler önce düşüncelerime sonra da davranışlarıma ve konuşmalarıma yansıdı. Hem forumda hem de gerçek hayatta gözlemledim. Hem olayları hem de yaşadıklarımı. Öfkemi kontrol etmeyi öğrendim. Yine zaman zaman çıkışlarım oluyor ama kısa zamanda sakinleşebiliyorum. İnsanları olduğu gibi kabul etmeyi öğrendim. Hala bazı yeni tandığım insanlarda zorlanıyorum bu konuda aslında acele karar vermek istemediğimden ve bazı beklentilere girdiğimden. Aslında hislerim çok kuvvetlidir. Ama ön yargılarıma engel olmak için yanılma payım olduğunu düşündüğüm için gerçek hayattaki kişileri koşulsuzca kabul edip sevmek için bir süre onları tanımaya çalışıyorum ve ondan sonra karar veriyorum ilişkimizin ne derece yakın ve samimi olabileceğine. Beklentiye girmek deyince yanlış anlaşılmasın. Çevremdeki insanların bana benzeyen yönleri olduğu sürece onlara ayna olabiliyorum ve ilişkimiz iyi bir seviyede seyrediyor diğer taraftan frekansımızın uyuşmadığı insanlarla anlaşmak zor oluyor. Ben herkesle ilk etapta iyi anlaşabileceğimi varsayıp o şekilde davranış beklentilerine giriyorum. "Hayal kırıklığı"nı rafa kaldırdım. Ne kadar beklenti içine girsem de insanların nasıl davranacakları konusunda özgür olduklarını kabul ediyorum. Bu koşulsuz kabulde çok önemli bir mevzu. En azından ben öyle görüyorum.

Başka çalışmalar da yaptım. Ki forumda yer yer bazı yerlerde bu konu açıldığında anlatmışımdır. Tasviye de etmişimdir. Tekrar tekrar şunu yaptım bunu yaptım diye anlatmak artık pek içimden gelmiyor. Ama yapmadığım egzersiz denemediğim çalışma kalmadı gibi. :) Meditasyon yapmak, enerji çalışmalarına katılmak, aldığım uyumlanma çalışmaları, kişisel gelişim egzersizleri hepsi yolculuğun bir adımı bir kısmını oluşturuyor. Bu yol ki öyle ucu bucağı yok, sonu olmayan bir yol. Yine de en temel farkındalık egzersizi benim için: "izlemek"tir. Yorumsuz izlemek. Olanı olduğu gibi görmek başta belki saçma geliyor ama bu egzersizi hakkıyla yaparsan çok şey kazandırıyor. Anda kalabiliyorsun. Ne geçmişin üzüntüsü ne de geleceğin kaygısı oluyor üzerinde. En basitinden ben treni kaçırdığımda oturup ağlayası gelen ve sinir krizlerine girebilen birisiydim ne komik geliyor. Yine içimde bir yerler bu ruh halini çağırmak istese bile bunu bile izliyorum ve sadece gülümsüyorum. Çünkü gerek yok. Olanlar olması gerektiği için oluyor. Ve gerçek huzur, mutluluk burada saklı.

Gelelim kitaplar konusuna sosyal öğrenmenin önemli bir yeri var benim hayatımda ister bir kitap ister bir film isterse bir insanın hayatının bir kesiti olsun ne kadar empati kurabilirsek ne kadar okuduklarımızı içselleştirebilirsek o kadar faydasını görürüz. Mesela ben Anthony Robbins'in kitaplarını okudum adam kendi hikayelerini ve başkalarının başarı hikayelerini anlattığı için NLP konusunda önerebileceğim en iyi kitaplardır. Evet belki ilk adımda mükemmele yakın yapamıyorsun egzersizleri ama vazgeçmeden tekrar etmek seni zamanla mükemmeline(senin yapabileceğin en mükemmel sınıra) ulaştıracaktır. Okurken hissettiklerini de izle eğer okudukların içindeki inançlarını güçlendiriyorsa sana fayda sağalayabilir. Düşün ki öyle bir cümle okudun sanki o cümle hayatının eksik cümlesiydi. İşte o cümle var ya insanın bilincini genişletir ve farkındalık seviyesini arttırır. Okuduklarımızı okumuş olmak için değil hissederek okursak bize çok daha fazla kazanç sağlayabilir.

Biraz Şems ve Mevlanayı tanıtacak yazılar ve iki kitap okudum. Hala da okuma niyetindeyim. Tasavvuf konuları da ilgimi çekiyor. Özellikle orada bambaşka farkındalıklar için kapılar açılıyor. Bu aralar Cemalnur Sargut hanımefendiyi dinlemek hoşuma gidiyor. Aşka yolculuğu anlatıyor. İlahi aşkın farkındalığını anlatıyor. OSHO da okuyorum onun felsefesi %100 her şeyi ile kabul etmesem de sadece bana faydalı olanı seçip uygulamayı seçiyorum. Aslında felsefik yazılarda sadece bakış açısını çözmeye ve kendi penceremi genişletmeye çalışıyorum. Bazen öyle oluyor ki yazılanları okumadan seziyorum. Çünkü aslında bizlerde o anlatılanları anlatabilecek kabiliyete sahibiz sadece uygun bilinç seviyesine ve farkındalığına ulaşmamız gerekli. Eckhart Tolle'un videolarını izliyorum. Sadece videolarınnda anlatılanları değil adamın mimiklerine kadar hissettiği duygulara kadar izlemeye çalışıyorum. Böylece anlattıklarını daha kolay içselleştirebiliyorum. Yeri geliyor hangi mimikleri yapabileceğini tahmin edebiliyorum ki bu da bir nevi ayna olmaktır. Ben onun anlattıklarını yüreğimle dinlemesem yüzeysel dinlesem ne etkilenirim ne de tahmin edebilirim.

Daha anlatacaklarım var. Kötü olaylardan nasıl güzellikler çıkabileceğini anlatacağım. Önemli olan sizin bakış açınız. Ve tabi gelen bonusları da paylaşıcam.

Vee tabi güzel ve mutlu hatta musmutlu haberlerim var. En kısa zamanda anlatmayı seçiyorum belki de az sonra. Durun yaw bir nefes alayım. :D

Sevgiler.

Bookmarks

Etiketler
gelişim, günlükler, sweeet, telkin etkileri, yolculuk