Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Üyelerin Değişim Günlükleri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=264)
-   -   inferius GÜNLÜĞÜM(yeni bir başlngıç=) (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=614025)

inferius 10-07-2010 10:16 PM

inferius GÜNLÜĞÜM(yeni bir başlngıç=)

çok heycanlıyım hadi başlayalım =))

Nefret etmek ve bu hissin her yerinden çıktığını fark etmek herkese karşı hayata karşı hatta her objeye karşı…sigrt56yaşadığım hayatın daha iyi olması gerektiğine inanırdım hep başka hayatlara özenirdim ve olamayacağına o kadar inanırdım ki kılımı bile kıpırdatmadan geçirdim zamanımı …
Her sabah zorla bana yüklenen sorumlulukları yapardım …soluk alırdım yeniden daha güzel ümitlerle ama en fazla bir gün dayanıklı kılardı beni…
..
Çevremde bana acı vermek için sıraya geçen insanlar vardı sanki…
Mutluydum aslında en derinlerde ama hiçbir zaman o derinleri gerçek yaşantımda göremedimblook

Kafamda bir senaryo oluştururdum hep ve sanki dünyadan kopmuş gibi orda başrol oynardım mutlu olurdum ama sadece orada kendi kişiliğimi ancak hayallerimde sergilerdim

Kötü giden her şey için dur demek ve değişimi başlatmak …
karanlığın en çok bastırdığı anda aydınlık en yakındır derler …iyi ki sorunlarım sınır noktasına ulaştı ki bende içten feryadımı dışarı vurabildim…y789

Pc yi açtım devam eden ağlama krizleri ardından şunları dizdim google “değişmek istiyorum –yeter- “vs.
İçimde hiç ümit yok sadece her zaman yaptığım gibi vakit harcıyorum…
Nasıl olduysa bir kitap yorumu çıktı karşıma “the secret”
Belki anlatılanların daha doğrusunu ikna edicisini ve kullanışlısını buldum sonradan ama benim değişimimi başlatan bu kitap oldu…
en azından -7 sinde neyse 70 indede odur- sözünün bir safsata olduğunu fark etmemim sağladı .
ne büyük ve yanlış bir dirençmiş…dusun2dusun2dusun2

Kitap yorumlarından sonra o hevesle (nasıl bi açlıksa bendeki güzide evimden fırlayıp çarşıya çıktım ki normalde kimse bni kaldıramaz ;))smil56 koşup kitabı aldım ilk 30- 40 sayfasını okudum herhalde çok kendimi verememişim ki kitabı fırlatıp attım!! utananadamutananadam
gerekçemse hiçbir şey anlamamış olmamdı …adamlar sürekli sır sır diolar gerisini açıklamıyorlar ha bire o şeyi övüyorlardı benimde sinirlerim tepeme çıktı :P y789

Yatağımın kenarındaydı kitap birkaç gün içinde debelenmelerim sonucunda yatak altında tozların arasında yerini almıştı ...:)

1 buçuk ay sonra odamı toplamak için elleri sıvadım elime toz içindeki “secret” kitabı geçti arkasını çevirip bir daha göz attım kitaba ve yeni bir heves…::)

İşte o zaman başladım tam anlamıyla öğrendiklerimi çevreme anlatmaya çalıştım her yakın arkadaşıma ve ne fark ettim?
beni anlayamadılar o kadar nesnel bir dünyada yaşıyoruz ki ben onlara düşünce gücü dedikçe gözlerimin içine bakıp can kulağıyla dinlediler ama daha derinlerde
-ne diyo bu yaa
dediklerini hissedebiliyordum.yada
-evet haklısın
-cidden doğru
-çok ilginç
-aaa ….

diyolardı ama işi faaliyete dökmek için çabalayan bir tek ben vardım kimse benim kadar sarılmıyordu bu konulara…ağla2

üzücü oldu biraz benim için ama bahsetmemeliyim dedim kendi kendime yoksa bana deli gözüyle bakmaları çok olası 

sizinde çevreniz böylemi ?
sadece maddesel bir dünyada yaşayan insanlar var çevremde
ben bu öğrendiklerimi kendi araştırmalarım sonucu buldum buradaki benzer arkadaşlarım gibi…
düşünce sistemim zaten bir kalıba oturtulmuş bunu değiştirmek oldukça zor!!
yakınlarım
-aslında çokta gerçekçi değil eyer öyle olsaydı her istediğimiz olurdu yaşamanın ne anlamı kalırdı ?
vb inancımı çürütücü kelimeler kullandıkça kendilerini değil beni de ataletin içinde tuttuklarını fark ettim..8977

kendileri araştırmıyordu ve bana da” araştırma kafanı kurcalama” diyorlardı…bu durumda inferius susmayı tercih etti ..;)
bu iş nedir ne değildir daha çok araştırmak için yandım tutuştum resmen içimdeki bir taraf bunların doğru olduğunu söylüyordu bende bir kez olsun kalıbımı kırmam ve devam etmem konusunda cesaret gösterdim…
diğer bir amacımsa bu kadar sevdiğim insanın bana bu konuda tepki göstermiş olmasıydı …
bunu kanıtlayacak kadar bilgili olmalı ve bu düşünce sistemini kafamda oturtmalıydım..

ardından yeni kitaplar aldım
nete pek fazla oturamıyordum yoksa netdende engin kaynaklar bulmuştum;)
ama başlayıpta yarım bırakmak istemedim daha vakti vardı benim için ;)

saat epey oldu yapıcak iş çok vakit az burada keselim en kısa zamanda devam etmek isterim…henüz yaşım genç yolum uzun
yanlış anladığım konularda bana yardımcı olmanızı umuyorum
hatalarımı belirtin
yakınlarımda benden daha bilgili destekçilerim yok bu konuda lütfen yardımlarınızı önerilerinizi esirgemeyin…
elimden tutun birlikte ilerleyelim inş.
Varlığınız için çok teşekkürler
superxysuperxy

himalayalar 10-07-2010 10:25 PM

Cevap: inferius GÜNLÜĞÜM(yeni bir başlngıç=)

Günlüğün hayırlı olsun dostum...
Herşey gönlünce olsun...
Gönlün daima mutlu olsun
:)
selam ve muhabbetle....

inferius 10-07-2010 10:31 PM

Alıntı:

himalayalar Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 757137)
Günlüğün hayırlı olsun dostum...
Herşey gönlünce olsun...
Gönlün daima mutlu olsun
:)
selam ve muhabbetle....

senn için gönlümden kocaman bir muhabbet kopardım
herşey cümlemzin gönlüce olsun inş( bu nasıl bir cümledir yahu =))
çok teşkkrler...

fgceker 10-07-2010 10:44 PM

Kitabın yazarı üzerine fazla alınmasın ama ''Secret'' için benim düşüncelerimde seninle aynı.girlhahagirlhahagirlhaha
Bende okurken seninle aynı hisleri paylaştım;
Ne bu ya bu beni salak mı sanıyor dunk56

Sır sır sır sır...anladık kardeşimde söliceksen söle artık şu sırrı yoksa ben sır olup çıkıcam....girlhahagirlhahagirlhaha V.b. düşünceleri aklımdan sıklıkla geçirdim sevincli sevincli sevincli Aynen böyle oldum yaniii....

Bu arada günlüğün hayırlı ve uğurlu olsun güzelim...
Hep mutluluk ve gelişim haberlerinle dolup taşsın....Dalgalanmaların olsada ara ara kendini hemen bulasın girlhaha girlhaha girlhaha

Elinden renkli kalemlerin hiç eksik olmasın,hayatında onlarla birlikte harika renklere boyansın....

Bu ayna klavuzun olsun...

Ne zamanki birşeylerin ters gittiğini hissedersen bak ona ve ihtiyacın olan tek şeye ''Kendine'' zaten sahip olduğunu bir kez daha fark et girlhaha girlhaha girlhaha

abcçde 10-07-2010 11:26 PM

günlüğün hayırlı olsun :)) güzel değişimlerin en kısa zamanda başlamasını diliyorum , aslında değişim başlamış bile :) sevgiler..

fatamorgana 10-07-2010 11:52 PM

Canım üzülme çevredekiler tarafından anlaşılamama durumu bende de var: )
Sanırım düşünmeye üşenen bir toplum haline geldik. Nasılsa önümüze sunulan hazır bir yaşantı var, bizden öncekiler düşünmüş işte o bize yeter, zihniyeti yani. Ben de arkadaşlarıma düşünce gücünden bahsettiğimde açıkçası iyilik yapmış olduğumu düşünüyorum ama henüz ilgilenen, düşünüp tartıp da içselleştiren çıkmadıy789
Napalım bir gün bir anlayan çıkar. Neyse ki bu site var. Yalnız değiliz. Günlüğün hayırlı olsun..

gunesim 10-07-2010 11:54 PM

Bence şimdi anlamasalarda günün birinde sizin söylediklerini hatırlayıp size hak verecekler.

inferius 11-07-2010 03:24 AM

Kitabın yazarı üzerine fazla alınmasın ama ''Secret'' için benim düşüncelerimde seninle aynı.girlhahagirlhahagirlhaha
Bende okurken seninle aynı hisleri paylaştım;
Ne bu ya bu beni salak mı sanıyor dunk56

Sır sır sır sır...anladık kardeşimde söliceksen söle artık şu sırrı yoksa ben sır olup çıkıcam....girlhahagirlhahagirlhaha V.b. düşünceleri aklımdan sıklıkla geçirdim sevincli sevincli sevincli Aynen böyle oldum yaniii....

haklısın kitabı indirip şöyle uzuncaaa bir -OFFF- çektiğimi anımsadım şimdi y789

Bu arada günlüğün hayırlı ve uğurlu olsun güzelim...
Hep mutluluk ve gelişim haberlerinle dolup taşsın....Dalgalanmaların olsada ara ara kendini hemen bulasın girlhaha girlhaha girlhaha

renkli kalemimi aynamı yanımdan yardımlarınızla eksik etmememeye özen göstericem ...belki umutsuzlukla bakarken o aynada bu güzel sözlern gelir aklıma ..yzmdeki gülümsemeyiyse bana gösteren yine o aynalar olur sevinclisevincli

[/QUOTE]

Alıntı:

abcçde Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 757151)
günlüğün hayırlı olsun :)) güzel değişimlerin en kısa zamanda başlamasını diliyorum , aslında değişim başlamış bile :) sevgiler..

çok teşkkür ederm
değişimlerm çok şükür başladı ve bunu siznle paylaşmaktan sonsuz keyif alıyorum..yine sayenzde k8908

Alıntı:

fatamorgana Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 757162)
Canım üzülme çevredekiler tarafından anlaşılamama durumu bende de var: )
Sanırım düşünmeye üşenen bir toplum haline geldik. Nasılsa önümüze sunulan hazır bir yaşantı var, bizden öncekiler düşünmüş işte o bize yeter, zihniyeti yani. Ben de arkadaşlarıma düşünce gücünden bahsettiğimde açıkçası iyilik yapmış olduğumu düşünüyorum ama henüz ilgilenen, düşünüp tartıp da içselleştiren çıkmadıy789
Napalım bir gün bir anlayan çıkar. Neyse ki bu site var. Yalnız değiliz. Günlüğün hayırlı olsun..

gerçekten çok haklısınz...süregelen zihniyetin kölesi olmayı reddediyorum -reddediyoruz ..956k dediğim gibi çevremde aynı düşünce yapısına sahip insanlar yok fakat bu beni yıldırmamamlı seni yıldırmadığı gibi 8977 hayatımdeğişti.com üyelerine tekrar teşkkür etmem gerktiğini hatrlattın bana sağolasınsapkal89sapkal89sapkal89

Alıntı:

gunesim Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 757165)
Bence şimdi anlamasalarda günün birinde sizin söylediklerini hatırlayıp size hak verecekler.

doğru söylüyorsunuz şu cümleyi kuran bir arkadaşım var
-ah be kardeşim sen başından beri en iyisini yapıyormuşsun keşke sen araştırırken bnde yanında olsaymışm..vedahası
ama üzücü olansa yine adım atmamış olmaları fakat ümitsiz değiliz değil mi?teşkkürler arkadaşlar...::)

inferius 12-07-2010 01:17 AM

benim günlük biraz özgeçmiş gibi oldu ama no problem hiçbirşey heves ve coşku kadar bulaşıcı olamaz öyleyse size sonsuz coşkumun(sonsuz olmasını ümid ettiğim diyelim ...) kat ettiği yolları sunuyorum
öyeyse günlük eller klavyelere...

Elimdeki kaynakları inceledm ve basit yöntemlerden başladım…kitapta denildiği gibi önce elmayı imgeledm ve ev elmalarla dolup taştı koca 2 hafta boyunca midemde elma püresi konukluk etti…y789

Bununla ilgili şu anım çok somuttur..
Çukalatayı çok seven bir insanım smiliyface aranızda bu doyumsuz sevgiyi paylaşan arkadaşlar beni daha iyi anlar…
ne yazık ki aylık çukalata harcamalarımn beni uçuruma götrdüğün fark ettim sağlıksız beslenmek konusuna gelince her şeyi kısabilirim fakat çukalatayı bu katogoriye kondurmuyorum bile…girlhahagirlhaha her neyse bnde nasıl buna cüret edebildiysem çukalata almamalıydım ve çevremdeki binimum insanlara aldırmamalıydım..sebepse tamamen cüzdan yakma mevzusu (aldığım çukalatalar kalite kontrolümden geçmeliydi ki fiyatlarıda tahmnninzdedir..)emb23

Para yok çukalata yok elimdeki tek kaynak çekim yasasıydı elma tecrübemden sonra midemde çukalata şelalesi fikrine hayır diyemezdim elbette tender45

Ve günde 20 dk kayla başladm sabah 10 akşam 10 uznıyorum ve full time o leziz mutluluk kaynağını doyasıya yiyorum…

Nasıl anlatmalı size tam 3 gün ..
3 Gün ve sonrasındaki 1 hafta boyunca cebmden kuruş çıkarmadan gnde en az 2 çukalata yedm belki birkaç gn 1 tane yemşmdir ama o gnlerde o mucizevi yiyeceği tatmadan yattığımı hatırlamam =)
( hadi ama günlük biraz relitemizi konuşturalım itiraf ediyorum hepsi kaliteli değildi bnm aldıklarım gibi ama bn bunu çukalataya odaklanmama bağlıyorum kalitesi hakkında belirtiyi sunmadım .. şimdi hayıflandığım bir kusur ..töh=))

Nasıl mı oldu
-okulda x adlı arkadaşımın (hiç görülmemiştir bu kıyamet alametleri arasında) bana tutup
-yahu bugn çok mutluyum gel sana bi şey ısmarlayıverem demesi
-sevgili validemn eve çukalata kutusula giriş yapması
-güzide hocamzn derse geç kalması üzerne sınfçak çukalata ısmarlama cezası vermemz
-misafirliğe gttiğimz evde sütlü hahve yapıcak sütün kalmaması üzerine çukalata ikram etmeleri
(ah ne büyük talihsizlik)gogogogogogo
Vs..

Gelgelelim uzun bir süre geçti aradan ve bn bu öğrendiklerimi saygıdeğer dostlarıma sundum
Bn bir şeyleri fark ediyordum onlarda etmelilerdi…
Uzun süren çabalar sonucu onlarıda secret la tanıştrdım..fikir alışverişi yapabilecek seviyedeydik artık ve toplu bir deneme yaptık
söz konusu bir yazılıydı ..bu sefer işler ciddileşti en azından benm açımdan öyleydi bu işin sonunda ya bana inanıcaklar yada bna hayalperest lakabını uygun görücekerdi…

Bir yazılı sabahı…
4 arkadaş
Dün gece yazılıya çalışmak yerine dizi seyretmeyi makul görmüşüz(hemde hepimz)
Dönemn son yazılısı karneye düşücek not bununla belirlenicek
Yazılıya son 2 saat
Ertesi gnn böyle olucağını bildiğimzden (çnkü bu dizi kaçamazdı dlckrn ) akşamına karar aldık hepmz en az 15 dk imgeleme yapıcaz yöntemleri ve şartları tek tek belirledk aynı saatte imgelemye başladık
Sabah elimzdeki 33 sayfalık tarh notlarıyla brlkteydk
Hem olumlama yapıyoruz imgeliyoruz (yazılıdan 100 almış havalarındayız çevrede bize bakan endişeli gözlere körüz) hemde notları hızlıca göz atıyoruz..hedefmz en az 90 almak..

Bir hafta sonra sonuçlar açıklandı
Sonuçlarımz aynen şöyle ne bir virgül eksik ne birvirgül fazla(farklı sınıflarda grildiği için ve mahmut hocalar sayesnde kopya yüzdemiz 0)

Ben-91
Arkadş1 -90
Arkadaş2 -91
Arkadaş3 -89

Alın size bir hafta boyunca sırıtma bahanesiy789 (burada bir konuya açıklık getrmek isterm bnm ders notlarım iyiydi çok şükr ama arkadşlarım daha tarh dersnden 90 yüzü görmüş şahsiyetler değillerdir az kurcalasak geçmişlerini belki 70 ..)ark5

Bunu haliyle çekim yasasına bağladık ..çnkü ilgilendiğimz başka bir konu yoktu…daha değişik fikirlere açığız..:)….sapkal89

Yoruldum inanın uykulusmile..biraz ara verelim sevgili günlük…seni değerli forum üyeleryle baş başa bırakıyorum …..pc05

karavan 12-07-2010 05:37 AM

Sevgili inferius,

Öncelikle çok çalışıp (Derse olmasada neticede bir emek var) aldığınız güzel notlar için tümünüze tebrikler.

Gelelim asıl konuya.
Biz bilgi toplumu değiliz.Bilgisi olan da üzerine kapaklanıyor.Hiç unutmuyorum.Ben gül yetiştirmeye meraklıyım oğlumda ziraat fak.de okuyor birgün okuluna gittim merakımı bildiği için beni gül seralarına götürdü o arada da bir hocası serada.Baba sormak istediğin birşey varsa hocaya soralım deyince sıkça yaşadığım bir gül hastalığını tarif edip "Hocam siz nasıl savaşıyorsunuz bu hastalıkla" diye sordum.

Hay sormaz olsaydım.

Bir bölüm hocasından aldığım cevaba bakarmısınız.

"Yapıyoruz işte bişeyler".
Herkes için bu böyle değil bilgilerini paylaşan değerli öğretim görevlilerimizi tenzih ediyorum elbette ama genelimiz böyle.

Eğer ben bu soruyu bir yabancıya sorsaydım önüme çuvalla dökerlerdi bilgiyi.

Bu sitede hep dediğim gibi benim için ayrı bir dünya.
Bambaşka bir boyut.
Gerçek dünya ile ilgisi olmayan bir yer.

Çünkü;

Burada insanlar, aslında olması gereken bu ama bana garip gelsede
Bilgilerini paylaşıyorlar,
Sana yardım ediyorlar,
Derdini paylaşıyorlar.
Samimiler,
Güvenilirler,

bu siteden çıktığım zaman gerçek dünyaya dönmüş gibi hissediyorum kendimi.

İyiki varsın
İyiki aramızdasın.
Teşekkür ederim.

inferius 12-07-2010 01:16 PM

değerli karavan yazdıklarınız beni çok memnun etti en azıdnan şunu belirtmeme izin verin25889
düşünceler sık değişir haliyle duygularıda etkiler
ne yazık ki gün içinde hrzaman kendimi forumda hissettğiim kadar pozitif hissedemiyorum...4897
yanlız şöyle birşeyde var ki kötü geçen bir gün,bir gecenin ardından yapılan kçk bir yorum insanın duygularına direkt etki eder mi? bnm için cevap evet ...sebep oldunuz yüzüme gülümseme oturmasına cilgin897

daha yaşımız genç
bu forumda öğrenicem her zaman pozitif olabilmeyi..
ve burdan paylaşan zevk alan girişimci bir insan olarak çıkıcam inş.
yine bu forum ve sizler sayesinde ...y789
teşekkürü bir borç bilirim efem

sapkal89sapkal89sapkal89

inferius 12-07-2010 01:26 PM

hedeflerimi günlüğümden hemen önce fgceker sayesinde yazmıştım 2588925889
hedeflerimi burayada eklememi önerdi onu kırarmıyım heç...y789

http://www.hayatimdegisti.com/forum/...hedefleri.html

-Hedefinizi Belirtiniz

fazla değil yeteli çalışmak
farkındalığımı arttırmak
çekim yasasını tam manasıyla özmsemek ve hayatıma oturtmak
telepati özelliğimi egoma yenilmeden geliştirmek
kendimi geliştirmek için okumak -okumak-okumak

-Bu hedefe ulaşmanızı engelleyen nedir
hiçbir engel yok sadece üşeniyorum
birde egomla savaşıyorum(bni caydırmk için sürekli çalışıyor)şuana kadar Başarıyorduda..malesef

-Hedefe ulaşmanızı engelleyen ve eyleme geçmenizi engelleyen şeyi yok etmek için anti tez üretebilir misiniz.

ne zaman içimdeki ego bana seslense bunu farkedicem ve onun istemediği şeyi (bn istemesmde koşa koşa yapıcam) ilk başlarda zor gelr tahmin ediyrm ama ego zmanla havlu atıcaktır ümidndeyim

-Hedefe en yakın ve en uzak tarih olarak ne kadar zamanda ulaşırsınız iki tarih belirleyin.

bugünden 10.06.2010-biray sonrası yani(10.07.2010)önemli bir kısmına adım atmış olmalıyım..inş.cilgin897

-Bu hedefe ulaşınca sizin hayatınızda neler değişecek
bakış açım değiişecek ve doğal olarak hayatımdaki algılarda ...
böylelikle kendi değişimmle bütün hayatımı değiştrmeyi hedefliyorum =)

-Hedefe ulaştığınızda çevrenizde ki insanlar yada ailenizi etkileyecek mi onların hayatında neler değişecek.

hayatından zavk alan ve parlıyan (tozlarından arınmış)
ve daha mantıklı bir insanoğlu görücekler...blissy

-Hedefe ulaşamassanız vazgeçerseniz ne olur

bu ataletle hayatı çile haline gitrmeye devam ederim ...
şöyleki pencereden baktığımda önceden yanlızda ağaçları ve güneşin mükemmel süzülmesini görebilirdim..ancak hedeflerimi tammlarsan kuş cıvıltılarının coşkusunu çevreden bana gülümseyen komşularıda algılayabilirim..
işte bu örneğe bnzetrsem hayatımı bn bir andan daha fazla haz almak istiyorum
istiyorum ki anı bütün duyu organlarımla yaşayayım ve bana verilen zamanı kıymetlendireyim..
hedefler bunun için olmalı..oluyor

-Hedefe ulaşmak için vazgçmez ve tüm adımları atarsanız yine de gerçekleşmeme ihtimali var mi bu olursa en kötü ne olur?

hedeflermn gerçekleşmeme ihtimali çok şükür ki yok

-Hedefe ulaşırken kimlerden yardım alabilirsiniz?

siz saygıdeğer forum üyeleri
kitaplarım
ve değerli dostlarımsuperxy

-Hedefinize ulaştığınızda kendinizi nasıl ödüllendireceksiniz kutlama yapacak mısınız ?

off nee diosunnn alasını alasaasıınıısevinclisevinclisevincli
gerçi bu hedeflern sonu gelmez sonuçta gelişim üzerine ama değişimden ne zmn dahasına sahip olduğumu hissedersem btn arkadşlarımı çağırıp yemek ısmarlamk and olsun dielim ...(böyle bir fikr yoktu aklımda ama olsun artık )çok hoş

-Hedefe ulaşmak için gereken küçük adımları yazınız .
planladığım kitaplar alınmalı

sık kullanılanalrdaki siteler okunmalı(çok fazla ama yılmamalıyım)
arkadaşlarımla konu üzernde tartşsam hiç fena olmıycak

-Hedefe ulaşmak için gerekli adımlardan şu an hemen yapabileceğiniz bir tanesi varsa hemen şimdi yazınız ve o ilk adımı atınız.

şuan yapıyorum =)) sayfayı kapatıp yeni bir tanesine göz gezdrsem hiç fena olmaz

arkadaşlar eksiklermi giderdiğinz desteğe ihtiyacım olduğumda herzamn arkamda olduğunz ..ve sonsuz sevginizle bni beslediğinz için
hepinize teşkkür ederm
şimdilik maddesel hedeflerm yok bnm için en büyük değişimi bunlar sağlıycak
varlığınz beni mutlu ediyor
iyiki varsınz iyiki varız:zpzp:
hep beraber hedeflermizi icraata dökme arzusuylasapkal89sapkal89
saygılar

inferius 18-07-2010 01:52 PM

arkadaşlarrrrr
kafayı yiyorumm sanırsamm 4897
bu nedir yahu ?? çözemedim gtti kaç gndür
ölcekmiyim ne sigrt56

himalayalar 18-07-2010 02:17 PM

niye ne olduki?

pff_xP 18-07-2010 05:02 PM

cnm nolduu??!!

karavan 18-07-2010 06:00 PM

Merhaba

Hayırdır bir anda ölüyorum bitiyorum deyip kayboldun.
Umarım şekere irmiğe ihtiyaç yoktur.sevincli

inferius 19-07-2010 01:16 AM

Hemen durumu anlatayım sizlere kafamdaki soru işaretleri çoğalmaya başladı korkuyorum açıkçası sanki hiç geçmiycekmiş gibi…daha önce hiç hissetmediğim şeyleri hissetmemin sebebi bunlardır…dusun2dusun2

Şuan bir kitap okuyorum ECKHART TOLLE –ŞİMDİNİN GÜCÜ
Farkındalık çalışıyorum

Meditasyon yapmaya uğraşıyorum günlerdir (daha doğrusu çok şükür yapıyorum ama düşünceleri izlemek bnm için oldukça zor bn çok hayalperest bir insanım hemen o anda boş kalan yerden bir hayal-i görüntü fırlayıveriyor önüme ) odaklanamıyorum…4897

Psi-wheel i oluştrmak için hergn en az yarım saatimi veriyorum(çevirebiliyorum ama hız çok düşük seviyede henüz)8977

Şuan hayatım mükemmel denecek seviyede bunda etkiniz öylesine büyük ki anlatamam 956k956k956k

Allahım resmen bakış açım değişti …bir söz söylemeden bir yorumda bulunmadan önce düşünüyorum ve en doğru en mantıklı olanı seçip söylüyorum
Bir hata göryorsam hayatımda onun için kendimi sorumlu tutuyor ve duygularımı kontrol edebiliyorum çok şükür ve o şartlar ortadan kalkıveriyor…y789

YANLIZZ…blook

Şaşılacak şeydir ki 1 haftadır kendimi mutsz hsediyorum tam olarak mutsuzluk ta denmez sınırsız bir boşluk sadece ….
Sürekli davranışlarımı izliyorum düşüncelerimi takip etmeye çalışıyorum(ki gerçekten çok zor bnm için ..terli345)

İnsanları izliyorum..yorum yapmamaya gayret ediyorum(buda çok yorucu bunca yıl tepkisizliği hiç denememiştim…alışkanlıklardan vazgeçmek aynı derinin etten ayrılması gibiymiş..)

İşte takıldığm nokta şudur
Bu süreçte mutlu olmam gerekmiyormuydu?
Gerek meditasyndan gerek farkındalığımdan ötürü huzur duymalı değimliydim?

Egomun direnci olabilir bu çok mantıklı çnkü bnim açığımı en iyi o biliyor bn egom olsam bnde buradan saldırırdım ahhhh çok fena bad45

beni bnden daha iyi tanıyan ..ciğerimi bilen bir düşmanla savaşıyorum ….
Korkuyorum çnkü sanırım uzun sürdü yani artık devam etmesn dayanamıyorum..yani bu fiziksel bir rahatsızlık değil ruhen sıkıştırıyorlar ve bnden başka kimse farkında değil düşüncelrm duman etti bni ağla2ağla2

Şuan ne eski halime dönebiliyorum ne ilerleyebiliyorum derenin üzerinde kalakaldım..gn geçtkçe direncim kırılıyor baksanıza nasıl cümlelerle doldurmuşum sayfayı
Halbuki böyle olmazdı bnde
Şimdi öldm diyorum 3 güne el fatiha dersem şaşırmayın…utananadamdl78

inferius 19-07-2010 02:14 AM

bu halimi hepimizinde bildiği forumun kıymetli şahsı fgceker le paylaştım
bakınız filiz ablamın bana attığı doyurucu mesajı
çook teşekkür ederm iyiki varsın

Güzelim merhaba;
Umarım cevaplamak için çok geç kalmamışımdır mesajını !!!
Tatlım şu anda dalgalanma sürecini yaşıyorsun ve bu gayet normal.Lütfen panikleme;bunu bende sitedeki pek çok kişide yaşadı.Bundan korkma.Bu sadece bir süreç.Bu güne kadar içine bastırdığın olumsuzluklar su yüzüne çıkıyor bilinçaltı düzeyde ve teker teker temizleniyorlar.Yaşadığın huzursuzluğun sebebi bu.SAdece olayı akışına bırak.Kötü hissediyorsun duygunu sonuna kadar yaşa ki senin hayatındaki rolünü tamamlayıp gidebilsin.O gidebilsin ki ondan açılan boşluğun yerine mutluluk dolsun.Bu tür duygularını bastırıp ben şu anda bunu yaşıyor olmamalıyım diye düşünürsen bilinçaltın ona daha sıkı sarılır ve sen ondan kurtulamazsın.Sadece duygunu yaşa ve geÇip gitmesini seyret.

Şöyle düşün diyelim ki giysi dolabın ağzına kadar kıyaferle dolu ve hiç biri sana olmuyor.Hepsi giydiğinde seni sıkıyor.Ama dolap öylesine dolu ki sen hiç biri olmamasına rağmen sana,sırf geçmiş hatıralardan dolayı onları atmaya,gözden çıkartmaya korkuyorsun.Onları atarsan çıplak kalacağını yerlerine yenilerini alMAya gücünün yetmeyeceğini düşünüyorsun.Ama bir yandanda kendini yepyeni tam üzerine uygun ve seni mutlu hissettirip yaşama sevincini doyasıya yaşamanı sağlayacak kıyafetlerin içinde hayal ediyorsun.Ama dolabın ağzına kadar dolu olduğu için o güzel kıyaftelerden tekini bile alamıyorsun.ÇÜNKÜ KOYACAK YERİN YOK!!!.Bu durumda ne yaparsın tabiki yeni kıyafetlere yer açarsın.Ama bu bir anda olmaz.belirli bir süreçte olur.Karar verirsin ve o süreçte yaparsın.

İşte içinde bulunduğun durumda tam böyle girlhaha girlhaha girlhaha girlhaha

Şu anda bilinç altın bildiğin ve kendini güvende hissettiğin geçmiş anılarla ve mutsuzluklarla dolu.Ama sen aslında bunları değil mutluluğu seçiyorsun.Ama mutlu olabilmen için eskilerden kurtulman lazım.Şu anda yaptığın tam olarak bu.Eskilerden yavaş yavaş kurtulmaya başladın ve onalr gittikçe,sen o duyguları attıkça içinden.Olumsuz olanların yerine şu anda hazırda bekleyen mutluluklar dolmaya başlıycak.O yüzden sakın panikleme yada birşeyleri yanlış yaptğını düşünme.Bu süreç gayet normal.Nasıl ki kıyafetlerini atmadan önce son bir kez üzerine giyip olup olmadıklarını deniyorsan.İçindeki olumsuz duygularada aynıNI yapıyorsun.Onların seni nasıl mutsuz ettiklerini ve kendini kötü hissetmene sebep olduklarını deneyimleyip.Mutluluğa gideN yolda doğru bir karar aldığını onaylıyorsun şu anda.girlhahagirlhahagirlhaha

Anın tadını çıkart ve içinden gelen her duyguyu sonuna kadar yaşa,gerekiyorsa hıÇkıra hıÇkıra ağla ama duygularını sakın bastırmaya kalkma.Yaşa ki hayatındaki görevlerni tamamlayıp gidebilsinler.GİDEBİLSİNLER Kİ ONLARDAN BOŞALAN YERE GÜZEL DUYGULAR YERLEŞEBİLSİN girlhahagirlhahagirlhaha

ben burdayım sormak istediğin bir şey
varsa
[/QUOTE]

sizlerdende öneri ve paylaşımlarınızı bekliyorum...
bu süreçte bni yanlız bırakmadığınız için çok teşekkrler128956
sapkal89sapkal89sapkal89

fgceker 19-07-2010 03:22 AM

utananadam utananadam utananadam
Sende iyiki varsın canıımmm O0

utananadam utananadam utananadam

http://i213.photobucket.com/albums/c...0b2888f3c1.gif

karavan 19-07-2010 03:23 AM

Sevgili inferius ,

Ben bu sitede çok çok yeniyim.Ayrıca bugüne kadar kişisel gelişim konusunda hiçbir çabam da olmadı.Senin yazdıklarını başından beri biliyorsun ilgi ile okuyorum.
Sana birşeyler önerebilmeyi çok ama çok isterdim ancak bu konuda bunu yapabilecek bir doluluğa ne yazık ki sahip değilim.

Ben de çok sık gelgitler yaşıyorum.Dalgalanmalarımın sınırı belli değil.İşin içinde bir de bilgisizlik olunca (Her ne kadar buradaki her arkadaşım bilgilerini koşulsuz sunsalarda) açıkçası fazlaca zorlanıyorum ve bırakma noktasına dahi gelebiliyorum.

Keşke senin için Sevgili fgceker in yapabildiği gibi etkili tavsiyelerde bulunabilseydim.Sadece yanında olabildiğimi aynı problemleri yaşadığımı hatta daha fazlasını söylemekle yetinebiliyorum.Üzgünüm.

Teşekkür ederim.
İyiki varsın.
İyiki aranızdayım.

inferius 19-07-2010 03:36 AM

Alıntı:

karavan Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 758127)
Sevgili inferius ,

Ben bu sitede çok çok yeniyim.Ayrıca bugüne kadar kişisel gelişim konusunda hiçbir çabam da olmadı.Senin yazdıklarını başından beri biliyorsun ilgi ile okuyorum.
Sana birşeyler önerebilmeyi çok ama çok isterdim ancak bu konuda bunu yapabilecek bir doluluğa ne yazık ki sahip değilim.

Ben de çok sık gelgitler yaşıyorum.Dalgalanmalarımın sınırı belli değil.İşin içinde bir de bilgisizlik olunca (Her ne kadar buradaki her arkadaşım bilgilerini koşulsuz sunsalarda) açıkçası fazlaca zorlanıyorum ve bırakma noktasına dahi gelebiliyorum.

Keşke senin için Sevgili fgceker in yapabildiği gibi etkili tavsiyelerde bulunabilseydim.Sadece yanında olabildiğimi aynı problemleri yaşadığımı hatta daha fazlasını söylemekle yetinebiliyorum.Üzgünüm.

Teşekkür ederim.
İyiki varsın.
İyiki aranızdayım.

olur mu hiç öyle şey karavan abi senin bu forumdaki her deneyimin her yorumun bnm için çok değerli...ooo67
burdaki samimiyet mükemmel
sen yorum olarak kçk bir nokta bile koysan kıymeti vardır bunu çok içten söylüyorum sapkal89sapkal89sapkal89

brlkte değişiyoruz yoldaş oluyorz brbrimze bunu bilmek yetmez mi
bnce yeterde artar bile 8977

lütfen yanımda olmaktan ayrılma
ne olursa olsun paylaş bn çok severm okumayı hmde çok
::)

yaşadığın deneyimler bnm için başlıbaşına bir yoldur:zpzp:

pff_xP 19-07-2010 11:24 PM

Canım,
Sorunu anlattığın ileti aynı beni anlatıyo sanki.
Bosluk.!
fgceker in mesajına bir kez daha teekür ediyorum :) bna da inanlmaz faydası dokunduu girlhaha

İyi varsınnn :)
İyi ki girdin haytıma :) Sen olmasan bu kadar azimle,sabırla bu yolda ilerleyebilir miydim bilmiyorum
Şunu bil ki daima ben de senin yanındayım (;
Seviyoruum Seniii girlhaha

inferius 20-07-2010 02:01 PM

...2 İLERLEYİŞ 1 GERİLEYİŞ...

Telkinleri çok uzun zamandır dinliyorum etkiler ayen beyan ortada ama yine bir etkisini daha fark ettim bu durum o an bni çok mutlu etti işte o şudursevincli

1) rahat iletişim kurabilen bir insanım ama ne yazık ki bazen bunu başarmaıyorum.artık karşıdakini nasıl büyütüyorsam gözümde …hık huk diyip kalmktan korkuyorum-nitekim korktuklarım başıma gelir nadir de olsa gelirler….ağla2

Yine bu his geldi oturdu içime
-ah dedim konuşamıycam ifade edemiycem kendimi kem küm gag guk kalıcam…

Hahahaa korkum bu sefer hayata geçmedi sadece bir ürperti olarak kaldı içimde…..
Konuştum hemde cümleleri dizerken ki rahatlığıma hayret ederek o kadar insanın içinde konuşabildim….gülümseyen bakışlarda gördüğüm takdir di
Bnde kendimi takdir ettim =)))s45apk

2) bunu buraya yazmaktan büyük bir haz duymaktayım….
Gnlerm ne kadar berbat geçerse geçsn (bliyorsunz dalgalanmlar devam ediyor)
Sürekli düşünüyorum olumlusunu olumlu sonucu ve ilerleyişi
Artık bunu alışkanlık haline getirebildiğimi haykırmak istiyorum….
Kızgın anında bile insanın kendine sakin ol düşün ve hemn bul bir gzl sonuç demesi ve duygularını dnştürebilmesi mükemmel
Anladım ki kmse bn istemediğim sürece bana zarar veremez ve bni sinirlendiremez ….

Ohhhh

Gerileyiş…..

1)
Bir eleştiri yanlış olan…
Boğazımda düğümlenen bir yumak
Aşırı bastıran üzüntü hali
Neyse ki ardından hızla gelen bilinçli sakinleşme …
Ve eleştriye karşı yapıcı cevap
Rahatlama…

Dugularımın hala bir anda setleşip canımı yakması üzücü ama değişen şeyler gibi bunuda dönüşüme uğratabilirm

Ümitvarız…

Küp 20-07-2010 10:42 PM

ne kadar değişik ve güzel aslında inferius'cum. yani canın sıkkın olduğu zaman açıp bilgisayarıda "değişmek istiyorum"yazman her kişinin yapabileceği bişey değil gibi sanki. onun yerine bilgisayarda vakit geçirmeyi tercih edebilirdi kim olsa. demek ki en derinlerden istiyordun değişmeyi. hayalini kurduğun dünyanı gerçekten istiyordun. bu çok önemli kanımca. istediğin sürece herşeyi başarabilirsin inşallah. büyük bir zevkle okudum günlüğünü tebrik ederim, devamını şahsiyetim olarak merak ediyor ve bekliyorum. ayrıca seni bu değişme sürecine iten kitabı da çok merak ettim. en yakın zamanda okumak isterim eğer bulabilirsem tabi. istediğin boyutta değişmen dileğiyle... art56art56alk78hismileyttli3

inferius 25-07-2010 03:51 AM

Bu hafta içinde neler öğrendim ve neler hissettimblook

Hani diyoruz ya hayatım değişti..işte bu doğru ama gerçekten hayal edildiği gibi bir anda olan bir şey değil –ah tabiî kide bir anda olamayacağını biliyordum fakat bu kadar da çetrefilli olmasını beklemiyordum…yrl78
Şu dirençleri yıkmak ne zor işmiş kardeş yahu
Öğğ dedirtti resmen
Ve bir de iflah olmaz ego meselesi var tabii…
Hemen size bir kitap önermeliyim bn çok faydasını gördüm karışan kafamı toparlamaya başladı..
Evrenden torpilim var-aykut oğut
Şu an okuyorum hatalarımla yüzleşiyorum(bunu yazmak ne kadarda kolay vay canına ama yaşamak çok acı verici ve cidden şimdi çok daha realist ifade ediyorum gerçekten zormuş…rt67dusun2rt67

Tam diyorum güçlendim sert rüzgarlar bni yıkmaz
Hoop bir fırtına ve ben yine kırlan kolum bacağım dallarımla meşgulüm..

Değiştim çok şükür eskiye nazaran fakat bu umduğumdanda uzun sürdü forumda bulunmadan öncede bilgilerimi hep canlı tutardım..yani kısa bir süre değil kastım….

şimdiyi gözlerniz önünde karşılaştrıyorum..bisiklet

değişen ben

hani okumuşsunuzdur bir karar vericekken
bir insana tepki meslela hemen önünüze bir pencere çıkar ve siz seçimi yaparsınz şöyle mi davranmalı yoksa böylemi
sonuçta o karşıdaki senn iç dünyanın yansıması ..şartlar vs vs vıdı vıdı vıdı ….girlhahagirlhaha
işte bu pencere artık irade dışı çıkıyor karşıma …bu çok hoş ..seçimlerimi pratik bir şekilde dşnebiliyorum..ego mu söylüyor gn boyu bunun savaşını veriyorum ..ama her hareketmi kontrol altında tutmaya çalışıyorum …işte bu çok yorucu…

birde buda hepinzin bildiği bişey sahipmiş gibi davranmak ..mışlı muşlu davranış hali
ahh geçen sene bunu yaprken nasılda aptl gibi hissderdim kendimi koca bir sene geçti ve bn istemeden gülümsediğimde bile bir müddet sonra içten gülümsemenn takip ettiğini gördüm..dolayısıyla bütün enerjim değişiyor ve geri dönen enerjide değişiyorduy789her zmn bu böyle mi oldu
hayır ama glmsemeyi seçseydm fırsatım dahi klamıycktı…

genel olarak yorumlarsam eski halime nazaran hep gülümsüyorum..daha çok içime kapandım dalgalar diyebilirim beklide farkındalığın verdiği şok (ne bilem yha çözemedim henz)..ama bu geçici bunuda biliyorum bn içimde yetişen biri olamam fıtratıma ters …
birde anda kalmak daha doğrusu bunun için verilen yoğun çaba ..sonrasında başarmanın verdiği mutluluk sürekli….birşeylere ulaşma çabası içindeyim beklide mutlu eden budur hedefim var çnkü evet evet gerçekten hedeflerm var ..peşinde koştrrken keyif aldığım hedeflersmileydance

birde büyük problem fark ettm kendimde hadi bakalım bunu fark etmek ilk adımsa çözümleri için karşıma çıkacak frsatlarada açığım…sapkal89sapkal89sapkal89

kendi hakkımda ynlış yapılan br eleştiri karşısında çok üzülüyorum..
yanlış anlmaayın realist eleştri değil kastettiğim
yanlış yapılan eleştiri ..bir iki kçk gözlemle yapılan ve yanlış sonuca varılan türden..
buna kimisi sinirlenir
kimisi takmaz (çevremde kimse takmıyor buda noluyo yha bn miym bi tek ee hımm o zmn ölsem mi ki? diye düşünmeme vesilediryu89)
kimiside bnm gibi btn gününü perişan eder….

Niye tkıyorum ki

Takılcak insan mı-- yooo
Taklcak konumu-- hayır
2 gn sonra hatırlamıcaksın galiba-- ah evet

Güzelim niye tkıyosun

Hay bn bu işe yha bnm mekanizma nasıl işliyo be abi hakketen bilmiyorum takıyorum
Kronik vaka mıyım yauw bn takıyorum töbe töbe …nasıl aşıcam bn bu hali şimci

Telkin listemde başkalarının düşüncelerini önemsememe de var uzun zmndır da dinliyorum zaten ama gelin görün ki çok üzülüyorum..:zpzp:şunu değiştremedim gtti

Sizin önernz var mı?
Gnlük ses ver mayday mayday

fgceker 25-07-2010 09:04 PM

Alıntı:

inferius Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 758347)
...2 İLERLEYİŞ 1 GERİLEYİŞ...

Telkinleri çok uzun zamandır dinliyorum etkiler ayen beyan ortada ama yine bir etkisini daha fark ettim bu durum o an bni çok mutlu etti işte o şudursevincli

1) rahat iletişim kurabilen bir insanım ama ne yazık ki bazen bunu başarmaıyorum.artık karşıdakini nasıl büyütüyorsam gözümde …hık huk diyip kalmktan korkuyorum-nitekim korktuklarım başıma gelir nadir de olsa gelirler….ağla2

Yine bu his geldi oturdu içime
-ah dedim konuşamıycam ifade edemiycem kendimi kem küm gag guk kalıcam…

Hahahaa korkum bu sefer hayata geçmedi sadece bir ürperti olarak kaldı içimde…..
Konuştum hemde cümleleri dizerken ki rahatlığıma hayret ederek o kadar insanın içinde konuşabildim….gülümseyen bakışlarda gördüğüm takdir di
Bnde kendimi takdir ettim =)))s45apk

2) bunu buraya yazmaktan büyük bir haz duymaktayım….
Gnlerm ne kadar berbat geçerse geçsn (bliyorsunz dalgalanmlar devam ediyor)
Sürekli düşünüyorum olumlusunu olumlu sonucu ve ilerleyişi
Artık bunu alışkanlık haline getirebildiğimi haykırmak istiyorum….
Kızgın anında bile insanın kendine sakin ol düşün ve hemn bul bir gzl sonuç demesi ve duygularını dnştürebilmesi mükemmel
Anladım ki kmse bn istemediğim sürece bana zarar veremez ve bni sinirlendiremez ….

Ohhhh

Gerileyiş…..

1)
Bir eleştiri yanlış olan…
Boğazımda düğümlenen bir yumak
Aşırı bastıran üzüntü hali
Neyse ki ardından hızla gelen bilinçli sakinleşme …
Ve eleştriye karşı yapıcı cevap
Rahatlama…

Dugularımın hala bir anda setleşip canımı yakması üzücü ama değişen şeyler gibi bunuda dönüşüme uğratabilirm

Ümitvarız…

Sanırım önceki hayatlarından birinde mehter takımının üyesi falandın canımm girlhaha girlhaha girlhaha baksana 2 ileri bir gerigirlhaha girlhaha girlhaha

Şaka bir yana bu gelişmelere çok ama çoook sevindim-her ne kadar günler sonrasından takip ediyor olabilsemde-- sonuçta yaptığım matematik hesabına göre sen 1-0 öndesin şu anda girlhaha girlhaha girlhaha

Günler önceki başlangıç noktandan bir adım daha ileriye gitmiş durumdasın ve bu harikadan bile daha güzel bir haber bence ark5

Biliyorsun ki seni üzen yada gerilemene sebep olan herşeyi geri dönüşüm için meleklere emanet edebilirsin .....Hadiiii daha ne bekliyorsun,hemen onları çöp poşetine doldur ve harika süprizler olarak hayatına geri dönebilsinler girlhaha girlhaha girlhaha

fgceker 25-07-2010 09:25 PM

utananadam
Alıntı:

inferius Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 759038)

Tam diyorum güçlendim sert rüzgarlar bni yıkmaz
Hoop bir fırtına ve ben yine kırlan kolum bacağım dallarımla meşgulüm..

kendi hakkımda ynlış yapılan br eleştiri karşısında çok üzülüyorum..
yanlış anlmaayın realist eleştri değil kastettiğim
yanlış yapılan eleştiri ..bir iki kçk gözlemle yapılan ve yanlış sonuca varılan türden..
buna kimisi sinirlenir
kimisi takmaz (çevremde kimse takmıyor buda noluyo yha bn miym bi tek ee hımm o zmn ölsem mi ki? diye düşünmeme vesilediryu89)
kimiside bnm gibi btn gününü perişan eder….

Telkin listemde başkalarının düşüncelerini önemsememe de var uzun zmndır da dinliyorum zaten ama gelin görün ki çok üzülüyorum..:zpzp:şunu değiştremedim gtti

Sizin önernz var mı?
Gnlük ses ver mayday mayday

Canım bence birde olaya şu acıdan bakmayı denemelisin...

Senin hakkında yanlış eleştiri yapan insanların bakış açılarını anlamaya çalışarak işe koyulabilirsin...

Belkide onlara öğretmen gereken şeyler vardır,yani senden öğrenmeleri gereken şeyler.Helede bu eleştirileri yapan kişiler sürekli belli insanlarsa bunu düşünmende fayda var gibi sanki....

Ben birşeyi sürekli çabalamama rağmen değiştiremiyorsam eğer,bu yöntemi deniyorum artık...Karşımdaki insana bakıyorum ve hemen bir kalem kağıt alıp elime o insanla şimdiye kadar yaşadıklarımı artılar ve eksiler olarak bu kağıda döküyorum ve sonra bakıyorum ...

Herşey bir anda gözümün önüne serilince sürekli aynı davranışa neden maruz kaldığımı çok daha net bir şekilde kavrayıveriyorum ve çoğunlukla bu yüzümde kocaman bir gülümsemeyle ortaya çıkıyor.

Herşey bir anda açık seçik önüme serilince bir bakıyorum ki çözüm ne kolaymış...Olayın asıl nedenini kavrayıveriyorum ve hemen bunu olumluya doğru değiştirebilmek için melekleriminde yardımıyla gerekli olan çalışmaları yapmaya başlıyorum.

Bazen de bir bakıyorum ki aslında kendimde eleştirdiğim bir takım davranışlarımı fark etmem için o kişi bana böyle davranıyormuş,yani aslında bana ayna olmaya çalışıyormuş utananadam utananadam

İnsan bunu fark edince kendine gülmeden ve utancından kıpkırmızı olmadan duramıyor girlhahagirlhahagirlhaha

İstersen bu yazma tekniğini sende bir kullan. Bakalım ortaya ne fikirler dökülecek ve aslında üzülmene sebep olan o haksız eleştiriler bir anda nasılda yapıcı eleştiri konumuna giriverecekler girlhaha girlhaha girlhaha

Bu bende fazlasıyla tecrübeyle sabit canımmm utananadamutananadamutananadam

fgceker 25-07-2010 11:53 PM

http://www.hayatimdegisti.com/forum/...tiginizda.html

Belki bir faydası dokunabilir diye linki koymak istedim girlhaha girlhaha girlhaha

inferius 26-07-2010 09:11 PM

''Elinizden geleni yapın; sonra şemsiyenizi açın ve eleştiri yağmurunun ensenizden içeri süzülmesini engelleyin.''

Lincoln

sevgili fgceker ne kadar güzel söylemişsin haklısın bi yerde ..ama o anda insanın aklına bunlar gelemiyor malesef tabiki de bu gayret etmiycez demek değildir ..önerilerini dikkate aldım veeee geri dönüşüm kutusunda bekleyen meleklere gönderiyorum bütün gerileyişlerimiii....öğreniyorum ve daha iyisi için sabrla ilerliyorum inş...

çok teşekkür ederm iyiki varsınızzzutananadam

inferius 26-07-2010 09:14 PM

bugn gerçkten harika bir gün geçirdim ...tadı damağımdaaa kaldıı..
tertemz bir sabahtan sonra çekim yasasına emanet eetiğim birşey gerçekleştiisevinclisevinclisevincli
ŞOOKK oldum akabinde mutluluk arttı ve bu enerjiyle şimdide güne devam ediyoruz bakalım hayırlıısııskan67

bu arada millet bugün kandil

pamuk eller semaayaa...
y789

inferius 27-07-2010 03:42 PM

brazönce
meleklerle ilgili bir çalışma yaptım sevincli
fgceker sen geliverdn aklıma =))
rahtlattı cidden ..şimci hazırlanıyım doya doya geziyim ve çalışmalara devam ediyim
bu arada egomu susturmak la alakalı bir yazı okudum daha doğrusu egonun yönetimini ele almak...
basit birşey gibi geldi fakat ne kadar zormuş
sabah 2 bardak koydum önüme ego ses verdkçe içine 1 çay kağışı su koydum (su şişeside yanımda y789)
bunu farkednce hemen egomla konuştum bunun içinde diğer bardağa 1 çay kaşığı su...
bardağım doldu resmen ..yuh dedim dusun2dusun2
bn kendmi pozitf bir insan bilirdm bu ne yahu şu egonun çenesini sustrmam lazım
yoğsam yarın koca bir sürahi koymalıyım yanıma
girlhahagirlhahagirlhaha

karavan 27-07-2010 04:10 PM

Alıntı:

inferius Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 759366)
brazönce
rahtlattı cidden ..şimci hazırlanıyım doya doya geziyim ve çalışmalara devam ediyim
bu arada egomu susturmak la alakalı bir yazı okudum daha doğrusu egonun yönetimini ele almak...
sabah 2 bardak koydum önüme ego ses verdkçe içine 1 çay kağışı su koydum (su şişeside yanımda y789)
bunu farkednce hemen egomla konuştum bunun içinde diğer bardağa 1 çay kaşığı su...
girlhahagirlhahagirlhaha

Sevgili inferius,

Bu bahsettiğin şeyi ben hiç duymadım.Bir teknikmidir yoksa başka birşeymidir.

Eğer mahsuru yok ise biraz bahsedermisin.

Teşekkür ederim.

fgceker 27-07-2010 07:27 PM

Alıntı:

inferius Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 759366)
brazönce
girlhahagirlhahagirlhaha

Sen akıllılık edip bunu bir çay kaşığı suyla denemişsin,ben bu tekniği ilk uygulamaya başladığımda elimin altında kabuklu bütün cevizler vardı girlhahagirlhahagirlhaha şimdi gün sonundaki halimi düşün bir bakalım dunk56 dunk56 dunk56

Artık cevizleri koyacak büyüklükte kap bulamaz olmuştum girlhaha girlhaha girlhaha

inferius 27-07-2010 10:24 PM

karavan abi hemen okuduğum bölümü senn için buraya aktarıyorum

şöyle düşünün
elinizde iki tane cam bardak bir çay kaşığı ve ayrı bir kabın içindede su var.
bardaklardan birini EGO bardağı olarak kabul edin ,diğerinise DEĞİŞİM bardağı olarak.
aklınıza gelen her dşünceden sonra eyer EGOya inandıysanız yani şu cümlelerden birini yada benzerlerini kullandıysanız EGO yazan bardağın içine br çay kaşığı su koyun...

-bak aramadı işte dur bir mesaj atayım bakalım ne yapacak?
-nerede şimdi dünden beri bi tuhaf zaten bi haltlar karıştırıyor...
-yaa işte ya biliyodum böyle olacapını
-aysel bana demişti zaten bu herften adam olmaz die.
-ay bıktım bunun ilgisizliğinden
-ayy vıdıdııdıddı vah vıdı vıdı vıdı..

(burda iliişkiler için örnek verilmiş ama daha kapsamlı örneklerle çoğaltbilirz..şahsen bn öyle yapıyorum)

bu cümleleri her duyduğnuzda egzerszlerden(egzerszleride yazıcam inş.) birini yaptıysanız DEĞİŞİM bardağına br çay kaşığı su koyun.
bakın bakalım gün sonunda hangi bardakta daha çok su birikmiş?
eğer EGO bardağında ki su fazlaysa bu demektr ki
-EGOnun çizdiği rotayı takip etmişsiniz.buda sizi o HİÇ İSTEMEDİĞİNİZ SONA
doğru götrücek.eğer DEĞİŞİM bardağında daha çok su varsa TEBRİKLER
Çok kısa bir süre içinde bahsettiğinz problem sizin hayatınızn bir parçası olmıycaktır.!!!

başlangıçta ego bardağınız değişim bardağına göre daha dolu olabilir bu durum sizi yıldırmasın herkes için durum aynı!!!
Ben kendi problemlerimde değişim için bardak kullanırken ego için damacana kullanıyordum elbette ilk başlarda ego sizi ikna etmeyi daha kolay başaracak ee nede olsa yıllardır onunla harika br ortaklığınız var...

inferius 27-07-2010 10:26 PM

Alıntı:

fgceker Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 759390)
Sen akıllılık edip bunu bir çay kaşığı suyla denemişsin,ben bu tekniği ilk uygulamaya başladığımda elimin altında kabuklu bütün cevizler vardı girlhahagirlhahagirlhaha şimdi gün sonundaki halimi düşün bir bakalım dunk56 dunk56 dunk56

Artık cevizleri koyacak büyüklükte kap bulamaz olmuştum girlhaha girlhaha girlhaha

hahhahaasmil56

tesbih falan mı saysaydık yauw :P

inferius 29-07-2010 12:44 PM

bakın aykut oğut ne demiş

her ne şekilde olursa olsun eğer pozitif tarafta devam ediyorsanız mutlaka bunun ilk adımları karşınızda belirmeye başlayacaktır..

karşınıza mutlaka size sinyal gönderilen olaylar çıkacaktır...

girlhahagirlhahagirlhahagirlhaha

harika hissediyorum ....mükemmel şeyler oldu tahmin dahi etmediğim şeyler
artık geleceği planlayıp hayal kurmaktan vazgeçtim çok şükürsevinclisevincli

bir anda süprizler olunca ağzımı yüzüme yaymaktan kendimi alamıyorummsmil56

inferius 29-07-2010 09:14 PM

bugn ne dediysem oldu kimi sevinclisevinclidüşündüysem karşılaştım aradı msj attı
allahım korkuyorum neeooluuyorr??
897789778977
blissy

fgceker 29-07-2010 10:47 PM

Alıntı:

inferius Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 759761)
bugn ne dediysem oldu kimi sevinclisevinclidüşündüysem karşılaştım aradı msj attı
allahım korkuyorum neeooluuyorr??897789778977
blissy

Hiç korkma herşey normal seyrinde ilerliyor,çok sağlam bir kaynaktan aldığım bir bilgiye göre ayın 17 ve 18 inde çok büyük bir değişim oldu evrendesevincli sevinclisevincli ve isteklerinde kararlı davranıp kararlı bir şekilde ilerleyen herkesin istekleri verilmeye başladı.

Sen kararlılığında devam edersen bugüne kadar önüne çıkan bütün engeller ortadan kalkıp önünden çekilecekler ve bugüne kadar olanların tam aksine evren artık isteklerini kolaylıkla yapabilmen için tüm imkanlarını seferber edecek girlhaha girlhaha girlhaha

O yüzden kararlılıkta devam et ve isteklerinde ne kadar samimi olduğunu evrene göster sevinclisevincli

inferius 29-07-2010 11:09 PM

Alıntı:

fgceker Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 759772)
Hiç korkma herşey normal seyrinde ilerliyor,çok sağlam bir kaynaktan aldığım bir bilgiye göre ayın 17 ve 18 inde çok büyük bir değişim oldu evrendesevincli sevinclisevincli ve isteklerinde kararlı davranıp kararlı bir şekilde ilerleyen herkesin istekleri verilmeye başladı.

Sen kararlılığında devam edersen bugüne kadar önüne çıkan bütün engeller ortadan kalkıp önünden çekilecekler ve bugüne kadar olanların tam aksine evren artık isteklerini kolaylıkla yapabilmen için tüm imkanlarını seferber edecek girlhaha girlhaha girlhaha

O yüzden kararlılıkta devam et ve isteklerinde ne kadar samimi olduğunu evrene göster sevinclisevincli

neee nee ??
way canına inanamıyorum cilgin897cilgin897cilgin897
bu ne kadar harika bir haber...
doyumsuz sevinç nedir bilirmisin filiz abla aynısının tıpkısıyım
3-4 gndür...blissy
mış gibi davranıyodum ve bugnden itbaren gerçekten mış oldum yani sahibim isteklerimin bi kısmına keh keh y789
o zman yola devam caymak yok
gelsin melekler
açılsın çakrlar

sevinclisevinclibn enerjiyimsevinclisevincli

fgceker 29-07-2010 11:24 PM

Alıntı:

inferius Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 759776)
neee nee ??
way canına inanamıyorum cilgin897cilgin897cilgin897
bu ne kadar harika bir haber...
doyumsuz sevinç nedir bilirmisin filiz abla aynısının tıpkısıyım
3-4 gndür...blissy
mış gibi davranıyodum ve bugnden itbaren gerçekten mış oldum yani sahibim isteklerimin bi kısmına keh keh y789
o zman yola devam caymak yok
gelsin melekler
açılsın çakrlar
sevinclisevinclibn enerjiyimsevinclisevincli

Aynı durum bende dahil olmak üzere tanıdığım pek çok kişide var tatlım bende şaşıyordum ağzımdan ne çıksa oluyor yahu demeye başlamıştım.Ama dün bunu hayatımı istediğim yönde değiştirebilmek için kullanabileceğimi öğrendim-Çook ama çoook sevip saydığım,Mert beyden-- ve hemen adımlarımı kocaman kocaman ve kararlılıkla atmaya başladım.

Seninde hayatınla ilgili yapmak istediğin köklü değişimler varsa hemen bunları harfi harfine planlamaya başla ve uygulamaya koy canım.Çünkü sen kararlı olursan bütün kapılar önünde açılacak,tıpkı 3-4 gündür olduğu gibi.ŞU anda test sürüşündeyiz evren isteklerimizde samimi olup olmadığımızı kontrol ediyor.Ve bize ne istesek veriyor.Eğer sen bu isteklerin oldukça korkup kaçmaz yada aman be deyip ertelemezsen kararlı bir şekilde adımlarını atmaya devam edersen önünde o kocaman mis kokulu bahçelere açılan tüm yollar ardına kadar açılacak ve evren senin isteklerini gerçekleştirmek için her şeyi yoluna koyup engellerini önünden kaldırıcak .....

WEZ Format +3. Şuan Saat: 03:07 AM.