Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatım Değişti Klubü > Hikayelerimizi Anlatalım > Üyelerin Değişim Günlükleri

Uyarılar

inferius GÜNLÜĞÜM(yeni bir başlngıç=)

Hikayelerimizi Anlatalım ve Üyelerin Değişim Günlükleri inferius GÜNLÜĞÜM(yeni bir başlngıç=) Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Alıntı: karavan Nickli Üyeden Alıntı Sevgili inferius , Ben bu sitede çok çok yeniyim.Ayrıca bugüne kadar kişisel gelişim konusunda hiçbir çabam da olmadı.Senin yazdıklarını başından beri biliyorsun ilgi ile okuyorum. Sana birşeyler önerebilmeyi çok ama çok isterdim ancak bu konuda ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Üyelerin Değişim Günlükleri telkin cd indir izle İstanbul Üyelerin Değişim Günlükleri nerededir kimdir Üyelerin Değişim Günlükleri çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Üyelerin Değişim Günlükleri hipnoz Üyelerin Değişim Günlükleri olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Üyelerin Değişim Günlükleri hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Üyelerin Değişim Günlükleri kuantum düşünce kitap haberi

inferius GÜNLÜĞÜM(yeni bir başlngıç=)

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 19-07-2010, 03:36 AM   #21 (permalink)
Üsteğmen

inferius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 740
313 Mesajinıza toplam 1,287 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
inferius is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: inferius GÜNLÜĞÜM(yeni bir başlngıç=)

Alıntı:
karavan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili inferius ,

Ben bu sitede çok çok yeniyim.Ayrıca bugüne kadar kişisel gelişim konusunda hiçbir çabam da olmadı.Senin yazdıklarını başından beri biliyorsun ilgi ile okuyorum.
Sana birşeyler önerebilmeyi çok ama çok isterdim ancak bu konuda bunu yapabilecek bir doluluğa ne yazık ki sahip değilim.

Ben de çok sık gelgitler yaşıyorum.Dalgalanmalarımın sınırı belli değil.İşin içinde bir de bilgisizlik olunca (Her ne kadar buradaki her arkadaşım bilgilerini koşulsuz sunsalarda) açıkçası fazlaca zorlanıyorum ve bırakma noktasına dahi gelebiliyorum.

Keşke senin için Sevgili fgceker in yapabildiği gibi etkili tavsiyelerde bulunabilseydim.Sadece yanında olabildiğimi aynı problemleri yaşadığımı hatta daha fazlasını söylemekle yetinebiliyorum.Üzgünüm.

Teşekkür ederim.
İyiki varsın.
İyiki aranızdayım.
olur mu hiç öyle şey karavan abi senin bu forumdaki her deneyimin her yorumun bnm için çok değerli...
burdaki samimiyet mükemmel
sen yorum olarak kçk bir nokta bile koysan kıymeti vardır bunu çok içten söylüyorum

brlkte değişiyoruz yoldaş oluyorz brbrimze bunu bilmek yetmez mi
bnce yeterde artar bile

lütfen yanımda olmaktan ayrılma
ne olursa olsun paylaş bn çok severm okumayı hmde çok

yaşadığın deneyimler bnm için başlıbaşına bir yoldur

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

=Başına ne gelirse gelsin, karamsarlığa kapılma. Bütün kapılar kapansa bile, sonunda O sana kimsenin bilmediği gizli bir patika açar. Sen şu anda göremesen de, dar geçitler ardında nice cennet bahçeleri var. Şükret! istediğini elde edince şükretmek kolaydır. Sufi, dileği gerçekleşmediğinde de şükredebilendir. (Şems - i Tebrizi)=
inferius isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 19-07-2010, 11:24 PM   #22 (permalink)
Teğmen

pff_xP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 63
80 Mesajinıza toplam 247 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
pff_xP will become famous soon enoughpff_xP will become famous soon enough

Canım,
Sorunu anlattığın ileti aynı beni anlatıyo sanki.
Bosluk.!
fgceker in mesajına bir kez daha teekür ediyorum :) bna da inanlmaz faydası dokunduu

İyi varsınnn :)
İyi ki girdin haytıma :) Sen olmasan bu kadar azimle,sabırla bu yolda ilerleyebilir miydim bilmiyorum
Şunu bil ki daima ben de senin yanındayım (;
Seviyoruum Seniii
Alt 20-07-2010, 02:01 PM   #23 (permalink)
Üsteğmen

313 Mesajinıza toplam 1,287 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.

...2 İLERLEYİŞ 1 GERİLEYİŞ...

Telkinleri çok uzun zamandır dinliyorum etkiler ayen beyan ortada ama yine bir etkisini daha fark ettim bu durum o an bni çok mutlu etti işte o şudur

1) rahat iletişim kurabilen bir insanım ama ne yazık ki bazen bunu başarmaıyorum.artık karşıdakini nasıl büyütüyorsam gözümde …hık huk diyip kalmktan korkuyorum-nitekim korktuklarım başıma gelir nadir de olsa gelirler….

Yine bu his geldi oturdu içime
-ah dedim konuşamıycam ifade edemiycem kendimi kem küm gag guk kalıcam…

Hahahaa korkum bu sefer hayata geçmedi sadece bir ürperti olarak kaldı içimde…..
Konuştum hemde cümleleri dizerken ki rahatlığıma hayret ederek o kadar insanın içinde konuşabildim….gülümseyen bakışlarda gördüğüm takdir di
Bnde kendimi takdir ettim =)))

2) bunu buraya yazmaktan büyük bir haz duymaktayım….
Gnlerm ne kadar berbat geçerse geçsn (bliyorsunz dalgalanmlar devam ediyor)
Sürekli düşünüyorum olumlusunu olumlu sonucu ve ilerleyişi
Artık bunu alışkanlık haline getirebildiğimi haykırmak istiyorum….
Kızgın anında bile insanın kendine sakin ol düşün ve hemn bul bir gzl sonuç demesi ve duygularını dnştürebilmesi mükemmel
Anladım ki kmse bn istemediğim sürece bana zarar veremez ve bni sinirlendiremez ….

Ohhhh

Gerileyiş…..

1)
Bir eleştiri yanlış olan…
Boğazımda düğümlenen bir yumak
Aşırı bastıran üzüntü hali
Neyse ki ardından hızla gelen bilinçli sakinleşme …
Ve eleştriye karşı yapıcı cevap
Rahatlama…

Dugularımın hala bir anda setleşip canımı yakması üzücü ama değişen şeyler gibi bunuda dönüşüme uğratabilirm

Ümitvarız…
=Başına ne gelirse gelsin, karamsarlığa kapılma. Bütün kapılar kapansa bile, sonunda O sana kimsenin bilmediği gizli bir patika açar. Sen şu anda göremesen de, dar geçitler ardında nice cennet bahçeleri var. Şükret! istediğini elde edince şükretmek kolaydır. Sufi, dileği gerçekleşmediğinde de şükredebilendir. (Şems - i Tebrizi)=
Alt 20-07-2010, 10:42 PM   #24 (permalink)
Teğmen

Küp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 43
20 Mesajinıza toplam 54 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Küp is an unknown quantity at this point

ne kadar değişik ve güzel aslında inferius'cum. yani canın sıkkın olduğu zaman açıp bilgisayarıda "değişmek istiyorum"yazman her kişinin yapabileceği bişey değil gibi sanki. onun yerine bilgisayarda vakit geçirmeyi tercih edebilirdi kim olsa. demek ki en derinlerden istiyordun değişmeyi. hayalini kurduğun dünyanı gerçekten istiyordun. bu çok önemli kanımca. istediğin sürece herşeyi başarabilirsin inşallah. büyük bir zevkle okudum günlüğünü tebrik ederim, devamını şahsiyetim olarak merak ediyor ve bekliyorum. ayrıca seni bu değişme sürecine iten kitabı da çok merak ettim. en yakın zamanda okumak isterim eğer bulabilirsem tabi. istediğin boyutta değişmen dileğiyle...
Küp isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 25-07-2010, 03:51 AM   #25 (permalink)
Üsteğmen

Bu hafta içinde neler öğrendim ve neler hissettim

Hani diyoruz ya hayatım değişti..işte bu doğru ama gerçekten hayal edildiği gibi bir anda olan bir şey değil –ah tabiî kide bir anda olamayacağını biliyordum fakat bu kadar da çetrefilli olmasını beklemiyordum…
Şu dirençleri yıkmak ne zor işmiş kardeş yahu
Öğğ dedirtti resmen
Ve bir de iflah olmaz ego meselesi var tabii…
Hemen size bir kitap önermeliyim bn çok faydasını gördüm karışan kafamı toparlamaya başladı..
Evrenden torpilim var-aykut oğut
Şu an okuyorum hatalarımla yüzleşiyorum(bunu yazmak ne kadarda kolay vay canına ama yaşamak çok acı verici ve cidden şimdi çok daha realist ifade ediyorum gerçekten zormuş…

Tam diyorum güçlendim sert rüzgarlar bni yıkmaz
Hoop bir fırtına ve ben yine kırlan kolum bacağım dallarımla meşgulüm..

Değiştim çok şükür eskiye nazaran fakat bu umduğumdanda uzun sürdü forumda bulunmadan öncede bilgilerimi hep canlı tutardım..yani kısa bir süre değil kastım….

şimdiyi gözlerniz önünde karşılaştrıyorum..

değişen ben

hani okumuşsunuzdur bir karar vericekken
bir insana tepki meslela hemen önünüze bir pencere çıkar ve siz seçimi yaparsınz şöyle mi davranmalı yoksa böylemi
sonuçta o karşıdaki senn iç dünyanın yansıması ..şartlar vs vs vıdı vıdı vıdı ….
işte bu pencere artık irade dışı çıkıyor karşıma …bu çok hoş ..seçimlerimi pratik bir şekilde dşnebiliyorum..ego mu söylüyor gn boyu bunun savaşını veriyorum ..ama her hareketmi kontrol altında tutmaya çalışıyorum …işte bu çok yorucu…

birde buda hepinzin bildiği bişey sahipmiş gibi davranmak ..mışlı muşlu davranış hali
ahh geçen sene bunu yaprken nasılda aptl gibi hissderdim kendimi koca bir sene geçti ve bn istemeden gülümsediğimde bile bir müddet sonra içten gülümsemenn takip ettiğini gördüm..dolayısıyla bütün enerjim değişiyor ve geri dönen enerjide değişiyorduher zmn bu böyle mi oldu
hayır ama glmsemeyi seçseydm fırsatım dahi klamıycktı…

genel olarak yorumlarsam eski halime nazaran hep gülümsüyorum..daha çok içime kapandım dalgalar diyebilirim beklide farkındalığın verdiği şok (ne bilem yha çözemedim henz)..ama bu geçici bunuda biliyorum bn içimde yetişen biri olamam fıtratıma ters …
birde anda kalmak daha doğrusu bunun için verilen yoğun çaba ..sonrasında başarmanın verdiği mutluluk sürekli….birşeylere ulaşma çabası içindeyim beklide mutlu eden budur hedefim var çnkü evet evet gerçekten hedeflerm var ..peşinde koştrrken keyif aldığım hedefler

birde büyük problem fark ettm kendimde hadi bakalım bunu fark etmek ilk adımsa çözümleri için karşıma çıkacak frsatlarada açığım…

kendi hakkımda ynlış yapılan br eleştiri karşısında çok üzülüyorum..
yanlış anlmaayın realist eleştri değil kastettiğim
yanlış yapılan eleştiri ..bir iki kçk gözlemle yapılan ve yanlış sonuca varılan türden..
buna kimisi sinirlenir
kimisi takmaz (çevremde kimse takmıyor buda noluyo yha bn miym bi tek ee hımm o zmn ölsem mi ki? diye düşünmeme vesiledir)
kimiside bnm gibi btn gününü perişan eder….

Niye tkıyorum ki

Takılcak insan mı-- yooo
Taklcak konumu-- hayır
2 gn sonra hatırlamıcaksın galiba-- ah evet

Güzelim niye tkıyosun

Hay bn bu işe yha bnm mekanizma nasıl işliyo be abi hakketen bilmiyorum takıyorum
Kronik vaka mıyım yauw bn takıyorum töbe töbe …nasıl aşıcam bn bu hali şimci

Telkin listemde başkalarının düşüncelerini önemsememe de var uzun zmndır da dinliyorum zaten ama gelin görün ki çok üzülüyorum..şunu değiştremedim gtti

Sizin önernz var mı?
Gnlük ses ver mayday mayday
Alt 25-07-2010, 09:04 PM   #26 (permalink)
Banned

Tesekkür: 7,119
668 Mesajinıza toplam 4,252 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
fgceker is a splendid one to beholdfgceker is a splendid one to beholdfgceker is a splendid one to beholdfgceker is a splendid one to beholdfgceker is a splendid one to beholdfgceker is a splendid one to beholdfgceker is a splendid one to beholdfgceker is a splendid one to behold
Red face Cevap: inferius GÜNLÜĞÜM(yeni bir başlngıç=)

Alıntı:
inferius Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
...2 İLERLEYİŞ 1 GERİLEYİŞ...

Telkinleri çok uzun zamandır dinliyorum etkiler ayen beyan ortada ama yine bir etkisini daha fark ettim bu durum o an bni çok mutlu etti işte o şudur

1) rahat iletişim kurabilen bir insanım ama ne yazık ki bazen bunu başarmaıyorum.artık karşıdakini nasıl büyütüyorsam gözümde …hık huk diyip kalmktan korkuyorum-nitekim korktuklarım başıma gelir nadir de olsa gelirler….

Yine bu his geldi oturdu içime
-ah dedim konuşamıycam ifade edemiycem kendimi kem küm gag guk kalıcam…

Hahahaa korkum bu sefer hayata geçmedi sadece bir ürperti olarak kaldı içimde…..
Konuştum hemde cümleleri dizerken ki rahatlığıma hayret ederek o kadar insanın içinde konuşabildim….gülümseyen bakışlarda gördüğüm takdir di
Bnde kendimi takdir ettim =)))

2) bunu buraya yazmaktan büyük bir haz duymaktayım….
Gnlerm ne kadar berbat geçerse geçsn (bliyorsunz dalgalanmlar devam ediyor)
Sürekli düşünüyorum olumlusunu olumlu sonucu ve ilerleyişi
Artık bunu alışkanlık haline getirebildiğimi haykırmak istiyorum….
Kızgın anında bile insanın kendine sakin ol düşün ve hemn bul bir gzl sonuç demesi ve duygularını dnştürebilmesi mükemmel
Anladım ki kmse bn istemediğim sürece bana zarar veremez ve bni sinirlendiremez ….

Ohhhh

Gerileyiş…..

1)
Bir eleştiri yanlış olan…
Boğazımda düğümlenen bir yumak
Aşırı bastıran üzüntü hali
Neyse ki ardından hızla gelen bilinçli sakinleşme …
Ve eleştriye karşı yapıcı cevap
Rahatlama…

Dugularımın hala bir anda setleşip canımı yakması üzücü ama değişen şeyler gibi bunuda dönüşüme uğratabilirm

Ümitvarız…

Sanırım önceki hayatlarından birinde mehter takımının üyesi falandın canımm baksana 2 ileri bir geri

Şaka bir yana bu gelişmelere çok ama çoook sevindim-her ne kadar günler sonrasından takip ediyor olabilsemde-- sonuçta yaptığım matematik hesabına göre sen 1-0 öndesin şu anda

Günler önceki başlangıç noktandan bir adım daha ileriye gitmiş durumdasın ve bu harikadan bile daha güzel bir haber bence

Biliyorsun ki seni üzen yada gerilemene sebep olan herşeyi geri dönüşüm için meleklere emanet edebilirsin .....Hadiiii daha ne bekliyorsun,hemen onları çöp poşetine doldur ve harika süprizler olarak hayatına geri dönebilsinler

fgceker isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 25-07-2010, 09:25 PM   #27 (permalink)
Banned

668 Mesajinıza toplam 4,252 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
fgceker is a splendid one to beholdfgceker is a splendid one to beholdfgceker is a splendid one to beholdfgceker is a splendid one to beholdfgceker is a splendid one to beholdfgceker is a splendid one to beholdfgceker is a splendid one to beholdfgceker is a splendid one to behold

Alıntı:
inferius Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Tam diyorum güçlendim sert rüzgarlar bni yıkmaz
Hoop bir fırtına ve ben yine kırlan kolum bacağım dallarımla meşgulüm..

kendi hakkımda ynlış yapılan br eleştiri karşısında çok üzülüyorum..
yanlış anlmaayın realist eleştri değil kastettiğim
yanlış yapılan eleştiri ..bir iki kçk gözlemle yapılan ve yanlış sonuca varılan türden..
buna kimisi sinirlenir
kimisi takmaz (çevremde kimse takmıyor buda noluyo yha bn miym bi tek ee hımm o zmn ölsem mi ki? diye düşünmeme vesiledir)
kimiside bnm gibi btn gününü perişan eder….

Telkin listemde başkalarının düşüncelerini önemsememe de var uzun zmndır da dinliyorum zaten ama gelin görün ki çok üzülüyorum..şunu değiştremedim gtti

Sizin önernz var mı?
Gnlük ses ver mayday mayday

Canım bence birde olaya şu acıdan bakmayı denemelisin...

Senin hakkında yanlış eleştiri yapan insanların bakış açılarını anlamaya çalışarak işe koyulabilirsin...

Belkide onlara öğretmen gereken şeyler vardır,yani senden öğrenmeleri gereken şeyler.Helede bu eleştirileri yapan kişiler sürekli belli insanlarsa bunu düşünmende fayda var gibi sanki....

Ben birşeyi sürekli çabalamama rağmen değiştiremiyorsam eğer,bu yöntemi deniyorum artık...Karşımdaki insana bakıyorum ve hemen bir kalem kağıt alıp elime o insanla şimdiye kadar yaşadıklarımı artılar ve eksiler olarak bu kağıda döküyorum ve sonra bakıyorum ...

Herşey bir anda gözümün önüne serilince sürekli aynı davranışa neden maruz kaldığımı çok daha net bir şekilde kavrayıveriyorum ve çoğunlukla bu yüzümde kocaman bir gülümsemeyle ortaya çıkıyor.

Herşey bir anda açık seçik önüme serilince bir bakıyorum ki çözüm ne kolaymış...Olayın asıl nedenini kavrayıveriyorum ve hemen bunu olumluya doğru değiştirebilmek için melekleriminde yardımıyla gerekli olan çalışmaları yapmaya başlıyorum.

Bazen de bir bakıyorum ki aslında kendimde eleştirdiğim bir takım davranışlarımı fark etmem için o kişi bana böyle davranıyormuş,yani aslında bana ayna olmaya çalışıyormuş

İnsan bunu fark edince kendine gülmeden ve utancından kıpkırmızı olmadan duramıyor

İstersen bu yazma tekniğini sende bir kullan. Bakalım ortaya ne fikirler dökülecek ve aslında üzülmene sebep olan o haksız eleştiriler bir anda nasılda yapıcı eleştiri konumuna giriverecekler

Bu bende fazlasıyla tecrübeyle sabit canımmm

Alt 25-07-2010, 11:53 PM   #28 (permalink)
Banned

http://www.hayatimdegisti.com/forum/...tiginizda.html

Belki bir faydası dokunabilir diye linki koymak istedim
Alt 26-07-2010, 09:11 PM   #29 (permalink)
Üsteğmen

''Elinizden geleni yapın; sonra şemsiyenizi açın ve eleştiri yağmurunun ensenizden içeri süzülmesini engelleyin.''

Lincoln

sevgili fgceker ne kadar güzel söylemişsin haklısın bi yerde ..ama o anda insanın aklına bunlar gelemiyor malesef tabiki de bu gayret etmiycez demek değildir ..önerilerini dikkate aldım veeee geri dönüşüm kutusunda bekleyen meleklere gönderiyorum bütün gerileyişlerimiii....öğreniyorum ve daha iyisi için sabrla ilerliyorum inş...

çok teşekkür ederm iyiki varsınızzz
Alt 26-07-2010, 09:14 PM   #30 (permalink)
Üsteğmen

bugn gerçkten harika bir gün geçirdim ...tadı damağımdaaa kaldıı..
tertemz bir sabahtan sonra çekim yasasına emanet eetiğim birşey gerçekleştii
ŞOOKK oldum akabinde mutluluk arttı ve bu enerjiyle şimdide güne devam ediyoruz bakalım hayırlıısıı

bu arada millet bugün kandil

pamuk eller semaayaa...

Bookmarks

Seçenekler
Stil