Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Testler ve Anketler (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=464)
-   -   İlginç Bir Kelime Testi (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=619924)

sweeet 23-10-2011 12:10 AM

İlginç Bir Kelime Testi

Çok dikkat etmeden satırlara göz gezdirin. Gözümüze çarpan ilk 5 kelimeyi paylaşalım. Bana göre bu kişinin algıda seçiciliğini ölçen bir test. Yorumlarınız bu düşüncemi destekleyecek mi ? Çok merak ediyorum.
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...26764835_n.jpg

Benim kelimelerim:
  • Zevk
  • Kahve
  • Mucize
  • Aşık
  • Sevgi

Önemsediğim, değer verdiğim, istediğim veya ruh halimi yansıtan kelimeler bunlar. 956k

juger 23-10-2011 12:25 AM

Cevap: İlginç Bir Kelime Testi

AHIR, NEFRET, MUZ, DERİN, AŞIK. iyi mi kötü mü bilemedim :S

sweeet 23-10-2011 12:28 AM

Derin bir aşk yarası mı var yoksa sende. Ya atları seviyorsun ya da özgürlüğüne aşırı düşkünsün özgür olamamaktan korkuyorsun, nasıl yorum? ;)

acemisirine 23-10-2011 12:34 AM

ben direk dalis yaptigim icin konuyu okumadan bunlari okudum, sonra niye okuyorum diye bi isme bakayim dedim ama okumus buludundugum icin degistirmek istemedim sevincli

sebep zevk mucize kahve asik, ne demek oluyo simdi dusun2

juger 23-10-2011 12:37 AM

Henüz bugün bir arkadaşıma atları ne kadar çok sevdiğimi söylemiştim. Derin aşk yarasını sorma gitsin. E özgürlük olayında sonuna kadar haklısın, evlenmezsem sebebi bu olur. Da, bu muz neyin nesi, meali nedir onu anlamadım :D

küçük umutlar 23-10-2011 11:35 AM

zevk, mutsuz , güneş , yalnız kitap ..garip :) paylaşım için teşekkürler

nurum 23-10-2011 03:35 PM

zevk,kahve,mutsuz,nefret,güneş....peki ne dir şimdi bu ? :D

sweeet 23-10-2011 05:04 PM

Alıntı:

acemisirine Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 809181)
ben direk dalis yaptigim icin konuyu okumadan bunlari okudum, sonra niye okuyorum diye bi isme bakayim dedim ama okumus buludundugum icin degistirmek istemedim sevincli

sebep zevk mucize kahve asik, ne demek oluyo simdi dusun2

Siz söylemelisiniz önce bunlar savediğiniz şeyler mi yoksa odaklandığınız şeyler mi yoksa beklentiniz mi, bilinç altında var olan kavramlar mı?

Açıkçası ben tüm kelimeleri bulmadım daha ne çok farklı kelimeler çıkıcak merak ediyorum. Bana bu kelimeler çıksa ben kendim için şöyle yorumlayabilirdim.

Sebep: olayların neden sonuç ilişkilerine odaklanıyorsun. Birşeyin sebebi senin için önemli.

Zevk: Hayattan veya yaptığın işlerden keyif almak senin için önemli.

Mucize: Olağan üstü şeylere inanıyorsun ki ben de de çıkmıştı bir de değişime inanıyorsun. Çünkü bana göre mucize en umutsuz zamanları bile umutlu hale getirebilen birşeydir.

Kahve: bazı tatlı bağımlılıkları bilerek ve isteyerek seçiyoruz tercih ediyoruz.

Aşık: ya aşıksın ya aşık olmak istiyorsun :D

NOT: Aslında tanımadığın biri için böyle yorumlar yapmak zor ama senin sonuçta bu testin işe yarayıp yaramadığını ölçmek niyetim. Bir de test ile ilgili böyle bir değerlendirme yok tamamen sesgilerimden ve kelimelerin hayatımıza kattığı anlamlardan yola çıkıyorum. Bazı kelimeler birbiriyle ilişkili de olabilir. Ama en önemlisi sizin bu kelimelere ne anlamlar yüklediğinizdir.

güven87 23-10-2011 05:06 PM

mucize
üzgün
aşık
sigara
sevgi

sweeet 23-10-2011 05:31 PM

Alıntı:

juger Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 809182)
Henüz bugün bir arkadaşıma atları ne kadar çok sevdiğimi söylemiştim. Derin aşk yarasını sorma gitsin. E özgürlük olayında sonuna kadar haklısın, evlenmezsem sebebi bu olur. Da, bu muz neyin nesi, meali nedir onu anlamadım :D

:D Atlar bilinçaltında kalmış olabilir ama genelde de seviyorsun işte bu algıda seçicilik. Diğerleri de öyle. Muzu da kesin pazarda gördün geçen alamadın :D ondandır. Ya TV izliyoruz ya reklamlar bile neler neler dolduruyor biliçaltına. Belki TV de gördün :D bilemem sen bileceksin. Aslında ara ara bu testi tekrarlamanın faydası olur mu acaba?

(Bir de 6.Hissimi kullandım juger benden kaçmaz. ;) )

sweeet 23-10-2011 05:36 PM

Alıntı:

che1987 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 809207)
mucize
üzgün
aşık
sigara
sevgi

Yine yorumsuz kelimeler ama neyse

Sigara: Ya kullanıyorsun ya kullanıyordun ya da nefret ediyorsun.

Sevdiğin biri var zaman zaman üzüyor ama sen herşeye rağmen bunun düzelmesini umut ediyorsun.(Bu yorumun yanlış olmasını diliyorum)

Aşk ve sevgi senin için değerli .

Belki üzülmekten korkuyorsun ya da bilinç altında seni üzen birşeyler var.

Hepimizin hayatının mucizelerle dolu olmasını diliyorum. Buradaki bir çok insanın mucize kelimesine takılması aslında bence ne kadar umut dolu olduğumuzu gösteriyor.

acemisirine 23-10-2011 05:38 PM

Alıntı:

sweeet Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 809205)
Siz söylemelisiniz önce bunlar savediğiniz şeyler mi yoksa odaklandığınız şeyler mi yoksa beklentiniz mi, bilinç altında var olan kavramlar mı?

Açıkçası ben tüm kelimeleri bulmadım daha ne çok farklı kelimeler çıkıcak merak ediyorum. Bana bu kelimeler çıksa ben kendim için şöyle yorumlayabilirdim.

Sebep: olayların neden sonuç ilişkilerine odaklanıyorsun. Birşeyin sebebi senin için önemli.

Zevk: Hayattan veya yaptığın işlerden keyif almak senin için önemli.

Mucize: Olağan üstü şeylere inanıyorsun ki ben de de çıkmıştı bir de değişime inanıyorsun. Çünkü bana göre mucize en umutsuz zamanları bile umutlu hale getirebilen birşeydir.

Kahve: bazı tatlı bağımlılıkları bilerek ve isteyerek seçiyoruz tercih ediyoruz.

Aşık: ya aşıksın ya aşık olmak istiyorsun :D

NOT: Aslında tanımadığın biri için böyle yorumlar yapmak zor ama senin sonuçta bu testin işe yarayıp yaramadığını ölçmek niyetim. Bir de test ile ilgili böyle bir değerlendirme yok tamamen sesgilerimden ve kelimelerin hayatımıza kattığı anlamlardan yola çıkıyorum. Bazı kelimeler birbiriyle ilişkili de olabilir. Ama en önemlisi sizin bu kelimelere ne anlamlar yüklediğinizdir.

dedigim gibi bir alinti yüklemedim,, basligi okumadan bu harfler cikmis bulundu ve bende neden bunlari okuyorum dedikten sonra baktim zaten besinide sirasina göre bulmusum degistirmek istemedim :)

yok yorumlarin kesinlik ifade etmesede tespit acisindan güzel, tebrikler 25889

sweeet 23-10-2011 05:39 PM

Alıntı:

küçük umutlar Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 809190)
zevk, mutsuz , güneş , yalnız kitap ..garip :) paylaşım için teşekkürler

Güneş: Umudu temsil ediyor. Kim güneş için kötü birşey düşünür ki. (Güneş alerjisi olanlar hariç tabi ki). Ya da güneşli bir güne uyandığında neşeli ve nerjik olan tiplerdensin. Yaz mevsimini de seviyor olabilirsin.

Mutsuz ve yalnız kelimeleri bilinçaltında olan olumsuzlukların kaynağı olabilir.

Kitap: Okumayı ve kendini geliştirmeyi seviyorsun.

Zevki daha önce söylemiştim.

juger 23-10-2011 05:41 PM

Bence de faydası olur. Sonuçta orada nefret var, onun yerine sevgiyi koyabilmeyi isterim. Değişimi görmüş olurum. Bu arada ahır ve at olayı bana bir şey çağrıştırdı. Hadi onu da 6. hissinle bul bakalım y789 Siz kadınlar ve altıncı hislerinizz khkh56

sweeet 23-10-2011 05:51 PM

Alıntı:

nurum Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 809200)
zevk,kahve,mutsuz,nefret,güneş....peki ne dir şimdi bu ? :D

Bilinç altında mutsuzluğunu birilerinin neden olduğuna mı inanıyorsun acaba?

Kahve, Zevk ve Güneşi yazmıştım daha önce.

Bence en güzeli herkesin kendisininkini yorumlaması en doğrusu o olur.

Bu kelimeler çıktı ya durup bir düşünmek gerek neden bunlar neden herkes aynı kelimeleri bulmuyor anlatabiliyor muyum?

Lütfen siz de yorumlayın arkadaşlar hiç birimiz uzman değiliz sadece kendimizi deniyoruz. Bence en azından kelimelerin sizi yansıtıp yansıtmadığını paylaşabilrisiniz.

sweeet 23-10-2011 05:53 PM

Alıntı:

juger Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 809217)
Bence de faydası olur. Sonuçta orada nefret var, onun yerine sevgiyi koyabilmeyi isterim. Değişimi görmüş olurum. Bu arada ahır ve at olayı bana bir şey çağrıştırdı. Hadi onu da 6. hissinle bul bakalım y789 Siz kadınlar ve altıncı hislerinizz khkh56

Fiziksel beden(ahır) ve eterik beden(at) bağlasan durmaz desem :D tuttu mu?

juger 23-10-2011 05:57 PM

yok olmadı khkh56 ama benim düşündüğümden 10 kat daha anlamlı oldu. sen bir harikasın alk78

sweeet 23-10-2011 06:12 PM

Alıntı:

juger Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 809224)
yok olmadı khkh56 ama benim düşündüğümden 10 kat daha anlamlı oldu. sen bir harikasın alk78

T eşekkür ederim. Özel değilse çok sen ne düşündün ya ben bu testi çok sevdim :D Herkes kendi kelimelerini yorumlasa belki daha mantıklı ve tutarlı sonuçlar elde edebiliriz. Biz anlamıyorsak bir bilen bize anlatsın :D

sweeet 23-10-2011 06:17 PM

Bir de sevgili juger cıııım az çok senle bir konuşmuşluğumuz var fikir alışverişimiz oldu ya ben yazıdan da acayip iyi tahminlerde bulunurum. Kişinin yazdığı yorumları biliyorsam falan düşünce ve karakter analizi yapmaya çalışıyorum ama bilinçli değil yani nasıl desem içine doğmak gibi birşey. Sezgilerime de çok güvenirim. Çoğu zaman da tutuyor. Dikkat et he seni senden iyi tanımayayım. Tabi insanı en iyi kendisi tanır. Ben kişiliğini bilebilirim ama önemli olan senin benlik algındır(Kendini nasıl algıladığın). ;Benlik algısını da sen kendini anlatabildiğin kadar anlayabiliriz.

juger 23-10-2011 06:26 PM

Beni benden iyi tanırsın ama bendeki beni benden iyi tanıyamazsın (kafiyeli olması için uğraştım saçmaladıysam affola y789)

nurbanu25 23-10-2011 06:39 PM

sebeb,zevk,mucize,kahve,üzgün.........kahveyi hiç sevmem ama kahvesmiley

sweeet 23-10-2011 06:50 PM

Sen seni bil sen seni, sen seni bilmezsen patlatırlar enseni... :))) ne demekse artık? Bu tekerlemesiymiş işin gırgırı ama asıl bunu şiiri varmış mana deriiiiin...

Bir_Tutam_CENNET 29-12-2011 01:18 PM

nefret, defter,nefret,mutsuz, maskülen . frakında olmadan 2 kezz nefrete bakmışım tmm onu anladım ama defterr ne demek istiyo ki şimdi bana rt67 maskülen ne dmeek ki. tşkk ettim ayrıcaf678h

bigokyanus 29-12-2011 02:09 PM

Mucize,
yaprak,
sonuç ,
sebep
güneş :)

selda02 29-12-2011 02:14 PM

şık
sigara
hırs
sevgi
aşık
noldu şimdi anlamadımda

vittoria è nostra 29-12-2011 03:23 PM

üzgün:(
sevgi:)
nefes:)
rahat:)
güneş:)

bende güzel yorumlarından istiyorum sweeet:)))

Janer 29-12-2011 06:16 PM

sebep
zevk
mucize
kahve
üzgün ..

ilk 5 kelime .. :D .. algıda seçici değilimdir .. mantığım ağır basar ve ne gördüysem o :) ..

sweeet 29-12-2011 07:35 PM

Alıntı:

kayıpp Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 815144)
nefret, defter,nefret,mutsuz, maskülen . frakında olmadan 2 kezz nefrete bakmışım tmm onu anladım ama defterr ne demek istiyo ki şimdi bana rt67 maskülen ne dmeek ki. tşkk ettim ayrıcaf678h

"maskulen: erkeksi" anlamına gelen bir kelimedir. Telkin dinliyor musun? Kayyıp hala çözemediğin ama çözüm aradığın meseleler var bence. Defter çözüm arayışı gibi bir çağrışım yaptı bende. Problemi defterlerimize çözerdik ya eskiden. Hala öyle sorunlarımızı yazmak, çizmek sonra da onlara çözüm üretmek için yazmak, çizmek faydalı egzersizlerdir. Maskülen de erkeksen sorun yok bayansan kadın kimliğini kabul etmekle ilgili sorunların olabilir. Ya da çevrende baskıcı bir erkek bulunabilir. Ya da anlamını bilmediğin için bence o kelime sana ilginç gelmiştir. Beynin de "Acaba bu ne demek?" diye düşündüğünden ona gözün takılmış olabilir. Bilinç altında malesef olumsuzluklar hakim. O iki kez gördüğün kelime var ya eğer o duyguyu taşıyorsan affetme ile ilgili yazıları okumanı ve affetme çalışmaları yapmalısın. Bir de şu var nefret senin dışında birine beslenen mi yoksa kendi sevmediğin yanların mı? Her durumda da affetmeyi ve kendini olduğun gibi kabullenip sevmeyi öğrenmelisin.

Bu yorum hakkında iyi kötü bir dönüt verirsen sevinirim. Bu çok deneysel bir çalışma kendi adıma daha önceki yazılanları okuduysan. Kesin bilirim diye bir iddiam yok. Ama iddialı tahminlerim var.;)

Biraz sonra diğer test sonuçlarına da bakıcam. Sevgiler.

Bir_Tutam_CENNET 29-12-2011 08:13 PM

öncelikle yorumların için çok tşk ediyorum sweet bu testi aslında birazda gırgrına yapmıştım ama yorumlarını kısmen doğru buluyorum. evet 3 gündür telkin dinliyorumm. kafamda sürekli çözüme kavuşmayı bekleyen bi sürü düşüncelerim varr defter hakkında söylediklerin %100 doğru ve nefret içinde tabiki. yorumların cuk diye oturdu diyebilirim. ama affetmek üzerinee neler yapabileceğimi halen daha kestirebilmiş deilim özlelikle de kendim için. 'maskülen ' kelimesine de gelirsem ilk yorumunun bana uymadığı çok rahat söyleyebilirim;))dmeek ki bilmediğim için gözüme takılmış.Tekrar tşkk ediyorumm .ayrıca merak de ettim nasıl bi deneysel çalışma acaba diye de? paylaşabilir misin ?:)

sweeet 29-12-2011 09:00 PM

Alıntı:

bigokyanus Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 815147)
Mucize,
yaprak,
sonuç ,
sebep
güneş :)

Bigokyanus'uma yakışır böylesi sonuç zaten. :)) Geriye dönüp baksam mı diye düşündüm ama azcık da olsa tanıdığım biri için sezgilerime güvenmeyi seçiyorum. Sebepler önemli ya senin için sonuçlar daha önemli. Zaten bir olayın sebebi değil sonunda bize ne hissettirdiğidi önemli.

Buradaki bir çok insanın mucizeye takılması tesadüf olamaz gibi geliyor. Seviyoruz biz umutlu olmayı, umut hiç solmasın hep aydınlatsın yüreğimizi. Yaprak da güzel hem seviyorsun doğayı hem de üretkenliği seviyorsun. Gördüğüm en güzel en okyanus yürekli annesin sen. Ne şanslı senin minikler.

Ne kadar karanlık da olsa gece, "güneş" kelimesi senin umutlu olduğunu ve her karanlığın sabaha kavuşacağını bildiğini temsil ediyor. Harika, muhteşem kelimeler. :))

sweeet 29-12-2011 09:19 PM

Alıntı:

kayıpp Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 815174)
Tekrar tşkk ediyorumm .ayrıca merak de ettim nasıl bi deneysel çalışma acaba diye de? paylaşabilir misin ?:)

Sevgili kayıp psikolojide "algıda seçicilik" diye bir kavram vardır. Daha teorik bilgi vermek gerekirse;

Alıntı:

Algıda seçicilik, insanın algı sürecinde etkili olduğu kabul edilmiş psikolojik bir kavramdır. Çevrede bulunan uyarıcılardan, olaylardan ya da nesnelerden bir ya da birkaçına dikkati yöneltmektir. Kişinin daha önce yaşadığı deneyimlerin, önyargıların, rüyaların ve benzer her türlü duygulanımın o anki algılama düzeyinde etkili olduğunu ifade eder.

Algıda seçiciliği etkileyen dış etmenler; uyarıcının şiddeti, aşırı zıtlık, hareketlilik, süreklilik, tekrar, alışılmışın dışındaki uyarıcılar ve tanışıklıktır. İç etmenlerse; beklenti, ilgi, gereksinim ve inançtır.Kişi ihtiyaçlarına yada dış uyarıcılara göre algıda seçim yoluna gidebilir.Örnek vermek gerekirse gündelik hayatta defalarca karşısına çıkan hamile bayanları farketmeyip ancak hamile olduktan sonra hamile bayanların varlıklarının farkına varması.Ve bir insanın dikkatini mesleğiyle ilgili haberlere yöneltmesi gibi
-vikipedia- :))

Bu testle karşılaştığım zaman insanların ne gibi cevaplar vereceğini merak etmiştim. Testi kendimce yukarıdaki algıda seçicilik kavramıyla eşleştirdim. Yani "Acaba herkes aynı cevapları mı veriyordu?" diye bir soru geldi aklıma ve burada paylaştım. Çok da gır gır bir testti ilk bakışta dediğin gibi ama aynı zamanda ciddiye alınıp bu kelimeler yorumlanabilir diye düşünüyorum. Aslında farklı gruplara da denenebilir. Burada ne kadar farklı insan bir arada bulunsa da ortak ilgi alanlarımız var sonuçta benzer kelimelerin çıkması beni şaşırtmıyor. Diğer yandan sezgilerime güveniyorum. Bunu da kendi açımdan deniyorum. İyi ihtimaller buluyorum ama nasıl buluyorum diye sorarsan bir tarif veremem.

sweeet 29-12-2011 09:23 PM

Alıntı:

selda02 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 815148)
şık
sigara
hırs
sevgi
aşık
noldu şimdi anlamadımda

Bir yengeç burcu kadını olarak şık olmak bizim için önemli şekerim :)
İlla fark edilir bir şıklık zerafet olsun isteriz. Hem kendimiz hem de çevremizin düzeni, yaşam alanımız vs.

Hırs: Başarı odaklısın. Azı karar çoğu zarar. Yenilgiyi kabul etmez hep kazanmak istersin.

Aşk ve sevgi söylemeye bile gerek yok bence sende fazlasıyla var.

Sigarayı sen söyle. Umarım kullanmıyorsundur. Kullanıyorsan da çıkabilir kullanmıyorsan rahatsız ettiği için çıkmış olabilir. Sevdiğin biri kullanıyor olabilir. Ya da sevmediğin biri.

Hep sevdiklerinle sevgi dolu ortamlarda, aşkla mutlu kal canımcım.

sweeet 29-12-2011 09:30 PM

Alıntı:

vittoria è nostra Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 815151)

üzgün:(
sevgi:)
nefes:)
rahat:)
güneş:)

bende güzel yorumlarından istiyorum sweeet:)))

Hepsi iyi de neden üzgün canımcım yaaa. Mutlu olduğunu görmek isterim. Ama etrafında yakınında bir şey mi seni üzüyor acaba senin dışında. Duygusal biri de olabilirsin. Ama kendini üzmeye değmez hiç birşeye sana mutluluk yakışır.

Sevgi dolusun, seviyor seviliyorsun çevrende. Rahatlık önemli senin için. Rahatının kaçmasına gelemiyorsun. Nefes yüzünden sağlığa önem veriyorsun. Nefesle ilgili bir çok ihtimal söyleyebilirim. Aldığın her nefese şükrediyorsun. Özellikle sıkıldığında rahat bir nefes alabilmek senin için çok değerli(kimin için değil ki). Spor yapıyor musun? Spor giyinmeyi de seviyor olabilirsin.

Güneşi açıkladım daha önce ve güneşe başka anlam çok nadir yüklemek isterim. Güneş de bu testin en güzel kelimelerinden biri.

Sevgiler.

sweeet 29-12-2011 09:41 PM

Alıntı:

eT HO win US AND Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 815166)
sebep
zevk
mucize
kahve
üzgün ..

ilk 5 kelime .. :D .. algıda seçici değilimdir .. mantığım ağır basar ve ne gördüysem o :) ..

Janercim bence herkes belli konular, belli olaylar ve belli nesneler için algıda seçicilik gösterir. Niye inkar ediyorsun ki. Çok mu kel alaka cümleler çıktı. Farkında olduğumuz bilinç halinin dışında bir de buzdağının görünmeyen yüzü olan bilindışımız var. Ve bilindışına ittiğimiz neler neler var.

Sebep: Hiç şaşırmadım. Merakının kaynağı işte. Meraklı değil misin? Bir şeyin sebebini öğrenirsen daha iyi öğrenirsin. Sabebini bilmediğin şeylere anlam veremiyorsun, mantığına uyduramıyorsun. Duyarlısın.

Zevk: Yaptığın işten keyif almak istiyorsun. Zaten keyif aldığın işi de en iyi şekilde yapabileceğine inanıyorum. Kefini kaçıracak durumlarda uzak duruyorsun.

Mucize: Ya işte testin en sevdiğim diğer bir kelimesi. Forumdakilerin ortak kelimesi ya. Yoruma gerek yok bence bu kelimeye :) güneş gibi buna da umutlu olmaktan başka yorum yapamam. Mucizelere inanmak kıymetli çünkü onlar var. Küçük mucizlerin büyük mutlulukların olsun.

Kahve: Sever misin? Ona göre yorum yapıcam.;) Yoksa ders çalışırken kahve mi içiyorsun?

Üzgün: Oldu mu şimdi Janer he oldu mu şimdi bu kelime. Cık cık cık hiç yakışmadı bu da sana. Şu melankolik şiirlerden kurtuldun mu bunu çözersin inşallah. Damar şarkı ve şiirlerden uzak dur. Bilindışında bile olmasın üzgün. Kimse üzmesin seni sen de kimseyi üzme.

vittoria è nostra 29-12-2011 09:48 PM

Alıntı:

sweeet Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 815187)
Hepsi iyi de neden üzgün canımcım yaaa. Mutlu olduğunu görmek isterim. Ama etrafında yakınında bir şey mi seni üzüyor acaba senin dışında. Duygusal biri de olabilirsin. Ama kendini üzmeye değmez hiç birşeye sana mutluluk yakışır.

Sevgi dolusun, seviyor seviliyorsun çevrende. Rahatlık önemli senin için. Rahatının kaçmasına gelemiyorsun. Nefes yüzünden sağlığa önem veriyorsun. Nefesle ilgili bir çok ihtimal söyleyebilirim. Aldığın her nefese şükrediyorsun. Özellikle sıkıldığında rahat bir nefes alabilmek senin için çok değerli(kimin için değil ki). Spor yapıyor musun? Spor giyinmeyi de seviyor olabilirsin.

Güneşi açıkladım daha önce ve güneşe başka anlam çok nadir yüklemek isterim. Güneş de bu testin en güzel kelimelerinden biri.

Sevgiler.

hepimizde olduğu gibi şüphesiz o güzel yüreğinden geçenler doğrudur:) seçtiğim kelimelerime yaptığın tüm güzel yorumlar için ayrı ayrı teşekkürler:) üzgün kelimesi sanırım şu bir iki gün durduk yere kendi canımı sıkacak şeyler ürettiğimi gördüm bile bile kendimi üzüyordum yani. ama farkettim çok şükür bugün neşem yerinde sayılır. evet hala etrafımda beni ara ara üzen olaylar olmuyor değil ve dediğin gibi duygusalda bir yapım olunca çabuk siniyorum köşeme.

evett seviyorum çoğu şeyi, seviliyorsam ne mutlu bana:)) rahata bayılıyorum rahat olmak, rahatca nefes almak, sevdiklerimle nefes almak önemli benım için. e tabii rahatlık olunca spor giyim olmadan olmuyor spor giyinmeyide baya seviyorum:))

evet güneş kelimesini sevgiokyanusumda secmiş:)) umut sabah güneş güzel sey:))

çok çok teşekkür ederim güzel yüreğine emeğine:)

her yeni sabah bizlere saydığın tüm güzellikleri seninle buluştursun:) sevgilerimle..

umt 29-12-2011 09:50 PM

mucize
kahve
sevgi
öfke
mutsuz
mucize ile kahveyi anlamasam da diğerleri uydu:(((

zahid 29-12-2011 10:06 PM

Sebep,Zevk,Mucize,Kahve ve Üzgün :D.İlginç.Hemen Üzgünlüğüm arkasındaki nedenini iptal edip onun yerini mutluluğa yelken açacak sebepler koyuyorum.Özgürlük yolunda adım adım ilerliyorum.Gerçek Varlığımı kabul ediyorum ve onu olduğu gibi ifade etmeyi seçiyorum ;).Bu bir çeşit "gas" sisteminden yola çıkılmış olabilir.Orada kötü gördüklerimizi iptal edip Onun yerine Daha iyi yerlere Odaklanabiliriz ;) Sevgiyle ve Işıkla kalın sevgili Arkadaşlarım :)

juger 29-12-2011 10:14 PM

Sebep, sinema, kalem, atlı, muz.

Her şeye tamam da, bu atlar ve muzlar hala benimle

sweeet 29-12-2011 10:25 PM

Alıntı:

umt Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 815200)
mucize
kahve
sevgi
öfke
mutsuz
mucize ile kahveyi anlamasam da diğerleri uydu:(((

Alıntı:

Tabi kahveyi seviyorsan durum böyle. Kahve çok mu alakasız hayatında mutlaka bir yerinde kahve vardır. Hiç olmadı kahve kavuran bir kuruyemişçi vardır.:)) Ya da kahve içen insanları anlamıyorsundur. Nasıl seviyorlar, nasıl içiyorlar diye düşünüyorsunur.

Sevgi, öfke ve mutsuz üçü insana bağlantılı geliyor. Yani sevdiğin birine öfkelisin ve bu durum haliyle seni mutsuz ediyor. Affetmelisin her kimse ve neyse
hayat bir o kadar kısa ve zaman da bunlara harcanmayacak kadar değerli canım.

sweeet 29-12-2011 10:33 PM

Alıntı:

zahid Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 815204)
Sebep,Zevk,Mucize,Kahve ve Üzgün :D.İlginç.Hemen Üzgünlüğüm arkasındaki nedenini iptal edip onun yerini mutluluğa yelken açacak sebepler koyuyorum.Özgürlük yolunda adım adım ilerliyorum.Gerçek Varlığımı kabul ediyorum ve onu olduğu gibi ifade etmeyi seçiyorum ;).Bu bir çeşit "gas" sisteminden yola çıkılmış olabilir.Orada kötü gördüklerimizi iptal edip Onun yerine Daha iyi yerlere Odaklanabiliriz ;) Sevgiyle ve Işıkla kalın sevgili Arkadaşlarım :)

25889Sevgili Zahid daha önce de dedim yine diyorum. En iyi yorumu siz yaparsınız. Çünkü kelimelere yüklediğiniz anlamları ve bunları nelerle ilişkilendirdiğinizi en iyi siz bilebilirsiniz. Bunlar gerçekten iyi yorumlar. Üzgün kelimesinden kurtulduğun gün özgür olacaksın zaten. Kötüyü görmekten çok her zaman iyiye odaklanmayı seçiyorum. Mutsuzluklar gidiyor mutluluklar geliyooor.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 08:58 PM.