Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Telkinleri Duyulmuyor Sadece Müzik mi Var (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Ben telkinleri sesli olarak duyabiliyorum (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=9654)

ecopirin 09-06-2008 12:00 PM

Ben telkinleri sesli olarak duyabiliyorum

s45apk Egoyu güçledirme telkininden başladım ben dinlemeye fakat bunun bi düzmece olduğunu
düşünmeye başlamıştım. Türkçe olarak düşük ses Db lerinde kayıt yapılmayacağını düşünmüştüm
egoyu güçlendirme sanat müziğinde 07.08 orada 1-2 sn duyuluyo şimdi ney dinliyorum orada sesler
rahatlıkla duyuluyor.
Atakan Beyden özür diliyorum. Teşekkür ederim Atakan Bey

fhistikh 06-07-2008 02:53 AM

Ynt: Ben telkinleri sesli olarak duyabiliyorum

katıLıyorum arkadaşa.. mlk34 sevgiLer saygıLar teşekkürLer..

Alıntı:

ecopirin Nickli Üyeden Alıntı
s45apk Egoyu güçledirme telkininden başladım ben dinlemeye fakat bunun bi düzmece olduğunu
düşünmeye başlamıştım. Türkçe olarak düşük ses Db lerinde kayıt yapılmayacağını düşünmüştüm
egoyu güçlendirme sanat müziğinde 07.08 orada 1-2 sn duyuluyo şimdi ney dinliyorum orada sesler
rahatlıkla duyuluyor.
Atakan Beyden özür diliyorum. Teşekkür ederim Atakan Bey

>:(

hakannet55 11-08-2008 10:51 AM

arkadaşım sadece müzikler yokmu ben anlamadım ses falan yok sadece müzik varki

Heralde sadece "Ego Güven Güçlendirici New Age" dede kadının biri heralde ingilizce birşyeler söylüyor şarkı gibi arada belki ingilizcede degildir bilmiyorum
ama digerleri de sadece müzik
Son ses açsamda sonuç aynı

iskariyot 03-10-2008 08:22 PM

öncelikle herkese selamlar.
arkadaşlar ben müziklerin arka planda sanki bir kadın ingilizce konuşuyor gibi birşeyler duydum.
Acaba türkçe de konuşuyormu!
Yani benim ingilizcem iyi değil eğer sadece ingilizceyse ne anlıcaz bundan.
bilgili kişiler cevaplarsa memnun olurum...

CeM 03-10-2008 09:25 PM

Arkadaşlar rehper bölümünü inceleyin lütfen Rehber Bölümünü İncelemeden Soru Sormayınız - Hayatım Değişti Telkinli Cd'leri
Telkinleri Duyulmuyor Sadece Müzik mi Var - Hayatım Değişti Telkinli Cd'leri
Türkçe ve konuşmaları duymamanız normal... super

cicek1973 03-10-2008 10:11 PM

Selam

Telkinli müziklerde telkinleri duyamayabilirsiniz. Zaten telkinlerin kulakla duyulmayacak düzeyde olması gerekiyor. Bunda amaç kişinin bilinçaltı direncini düşürmek ve etkiyi hızlandırmaktır. Telkinlerin duyulmaması etkinin olmadığı anlamına gelmemektedir.Duymak ile algılamak farklıdır beynimiz belli bir db(ses seviyesi) altında ki sesleri bilinçaltına iletir.Bu yönteme subliminal kayıt tekniği denmektedir.
Telkinleri dinlerken müziğin sesini çok açmaya gerek yoktur. Müziğin sesini duymanız kâfidir.Hatta uyurken bile dinleyebilirsiniz.
Telkinlerde çeşitli müzik çeşitleri verilmiştir. Telkin içerikleri kendi grubunda aynıdır. Sadece müzikleri farklıdır. Telkinler Ritmotrance tarzında yapıldığı için müzik çeşitlerinde süreler farklı olabilir. Sürelerin farklı olması telkinlerin farklı olduğu anlamına gelmemektedir.
Telkinler Türkçedir.

saadetugur 18-11-2008 03:08 PM

merhaba Atakan Bey,
müziğin arasında zaman zaman kelimeleri ya da bazı heceleri duyabiliyorum
diğerlerinin aksine ben bir erkek sesi duyuyorum ve türkçe keli meler duyuyorum
benim asıl sormak istediğim bu telkinlerin bilinç altımıza geçebilmesi için bilinçli olarak duymamamız gerekiyor.telkinleri zaman zaman duyuyor olmamın telkinlerin etkisini azaltmak gibi bir etkisi olabilir mi?ya da telkinlere direnç gelişmesine yol açabilir mi?

hayatimdegisti 18-11-2008 03:15 PM

Alıntı:

saadetugur Nickli Üyeden Alıntı
merhaba Atakan Bey,
müziğin arasında zaman zaman kelimeleri ya da bazı heceleri duyabiliyorum
diğerlerinin aksine ben bir erkek sesi duyuyorum ve türkçe keli meler duyuyorum
benim asıl sormak istediğim bu telkinlerin bilinç altımıza geçebilmesi için bilinçli olarak duymamamız gerekiyor.telkinleri zaman zaman duyuyor olmamın telkinlerin etkisini azaltmak gibi bir etkisi olabilir mi?ya da telkinlere direnç gelişmesine yol açabilir mi?

Bazı versiyonlarda eğer sesi çok açarsanız duyulabildiği oluyor.Bunun direnç oluşturmaması için sesi kısarak dinleyiniz.

saadetugur 18-11-2008 09:29 PM

Atakan Bey,
çok teşekkür ederim.Klasik müzik versiyonunda seçtiğiniz müzikler çok hoşuma gittiği için yüksek sesle dinliyordum.deneyimlediklerimle tekrar görüşmek üzere...

betanova 11-02-2009 02:52 PM

Atakan Bey,
Ben yazılanların üzerine dikkatle dinledim. Ney eşliğinde hazırlanmış telkinde ben de bir erkek sesi (Atakan Bey sanırım) birkaç snliğine duydum. Daha ziyade Atatürk'ün eski ses kayıtlarına benzettim. Hafiften bir 'yurttaşlarım !...' havası sezdim.:) Telkinlerin tonlaması önemli mi? Kendi kendimize olumlama cümleleriyle telkin yaparken sizce hangi ses tonuyla yapmalıyız?Kendi sesimiz daha etkili olur mu/ yoksa farketmez mi? Peki bu nişlemleri sadece içimizden yapsak-yani olumlamaları içimizden okusak ( ama okusak, üzerine düşünmeden) işe yarar mı? Çok teşekkürler

WEZ Format +3. Şuan Saat: 04:41 AM.