Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatım Değişti Klubü > Serbest Kürsü > Tartışma Fikir Telakisi

Uyarılar

Dikkat

Serbest Kürsü ve Tartışma Fikir Telakisi Dikkat Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Dikkat nedir? sorusunu sormnızı istiyorum kendinize bir düşünün ne zaman dikkatli oluyorsunuz yada ne zaman başka birşey düşünmüyorsunuz ve bunu nasıl sağlıyorsunuz bir size sorayım dedim...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Tartışma Fikir Telakisi telkin cd indir izle İstanbul Tartışma Fikir Telakisi nerededir kimdir Tartışma Fikir Telakisi çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Tartışma Fikir Telakisi hipnoz Tartışma Fikir Telakisi olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Tartışma Fikir Telakisi hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Tartışma Fikir Telakisi kuantum düşünce kitap haberi

Dikkat

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 08-01-2013, 07:58 AM   #1 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 0
19 Mesajinıza toplam 32 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Andayaşa is an unknown quantity at this point
Standart Dikkat

Dikkat nedir? sorusunu sormnızı istiyorum kendinize bir düşünün ne zaman dikkatli oluyorsunuz yada ne zaman başka birşey düşünmüyorsunuz ve bunu nasıl sağlıyorsunuz bir size sorayım dedim

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Andayaşa isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-01-2013, 01:00 PM   #2 (permalink)
Binbaşı

maviinci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 5,267
1,458 Mesajinıza toplam 5,344 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
maviinci is a name known to allmaviinci is a name known to allmaviinci is a name known to allmaviinci is a name known to allmaviinci is a name known to allmaviinci is a name known to all
Standart Cevap: Dikkat

ne olduğunu düşünmeye çalıştığında çoğu zaman olmayan şey ;))
maviinci isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-01-2013, 02:45 PM   #3 (permalink)
Administrator

sweeet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 19,481
3,779 Mesajinıza toplam 10,280 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to behold

Alıntı:
Düşünceyi belli bir şey üstünde yoğunlaştırabilme gücü. Dikkat, bilincin odağıdır. Nesnel olarak, bütün duyumsal ya da belleğe yerleştirilmiş bilgilerden, daha sonra kullanmak için bir bölümünü seçmeyi gerektirir. Bir toplantıda konuşan çeşitli kişiler arasında yalnızca birini dinlerken bir resme bakarken şekilleri dikkate almaksızın yalnızca renklere yoğunlaşırken, kalabalıkta bir tanıdığı ararken ya da akıl bir problemi çözmeyi yoğunlaştırılırken, farklı verimlilik derecelerinde farklı dikkatler söz konusudur. Bireyin seçmek zorunda kalması algılamanın, düşünmenin ya da birçok şeyin aynı anda yapmanın bir sınırı olduğunu gösterir.

Dikkat bazen istemeden ve elde olmadan uyanır: Yoğun, tuhaf ya da önemli dış uyarıcılar tarafından çekilebilir. Bunlar yönlendirici tepki sağlar. Uyarıcı arttıkça organizma uyarıcıya yönelerek dikkatı hem düşüncesel, hem de [iziksel olarak başlatır. Herhangi bir biçimde uyarıcı tekrarlanır ya da sürekli olursa, dikkat tepkisi bütünüyle azalır ya da bütünüyle ortadan kalkar. Belirli bazı etkinlikler için dikkat gerekli değildir: Bir sahnenin gerekli fiziksel özellikleri (renk, boyut, biçim ve haraketi) dikkat harcama gerektirmeden belleğe yerleştirilebilir. Aynı biçimde, başlangıçta yoğun dikkat gerektiren bazı işler, daha sonraları öylesine otomatikleşir ki, öbür etkinliklerle birleştirilebilir. Fizyoloji uzmanları, dikkatin algılama sürecini hangi bölümlerin etkilediğini araştırmaktadırlar. Seçici dinleme deneyleri sırasında, deneklerden dinledikleri mesajlardan birini tekrarlamaları istenince, öbür mesajla ilgili dikkatleri dağılmış ve sonuçlar, bir kişinin iki mesajın genel özelliklerini aynı anda kaydedebildiğini, ama yalnızca birinin sözlü içeriğini tekrarlayabileceğini göstermiştir.

-alıntı-

vikipedia
Dikkati psikolojide böyle tanımlamışlar.

Hayatın düşüncelerinin aynasıdır.

sweeet isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-01-2013, 02:50 PM   #4 (permalink)
Administrator

3,779 Mesajinıza toplam 10,280 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to behold

Bence dikkat bazen odaklanma yeteneğidir. Bazen de istemsiz olarak dikkat ettiğimiz şeyler olabiliyor. O zaman yetenek kelimesi yerine başka bir kelime ile fade edilebilir. Bazen kelimesini kullanmamın nedeni bu.

Dikkatimi kontrol edebildiğimiz sürece istediğimiz şeylere odaklanabiliriz. Sanırım dikkatin farkındalıkla da ilişkisi var. Farkındalık bir yerde bizim için faydalı olan şeylere istediğimiz her an dikkat edebilme, istemediğimiz uyarıcılara karşı da kendi algılarımızı kapatabilmektir.

Alt 08-01-2013, 02:51 PM   #5 (permalink)
Administrator

Ayrıca dikkat algıda seçicilikle de yakından ilgilidir. Ne için algıda seçiciliğimiz gelişmişse ona dikkat kesilmemiz daha kolaydır. Dinlediğimiz telkinler de bizim olumlu düşüncelere karşı algıda seçiciliğimizi arttırma yönünde çalışıyor ve çevreden gelen olumlu mesajları daha çok algılıyor daha kolay dikkat edebiliyoruz.

Alt 08-01-2013, 07:43 PM   #6 (permalink)
Teğmen

19 Mesajinıza toplam 32 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.

Ben telkin dinlemeyen bir çok kişi tanıyorum ve gayette dikkatliler.Bana göre dikkat o anda olmaktadır başka bir yere gitmememiz bizdeki gezenin sadece orda olmasıdır.
Alt 09-01-2013, 12:09 PM   #7 (permalink)
Administrator

Alıntı:
Ben telkin dinlemeyen bir çok kişi tanıyorum ve gayet de dikkatliler.Bana göre dikkat o anda olmaktadır başka bir yere gitmememiz bizdeki gezenin sadece orda olmasıdır.
Zaten yazdığım yorum sadece bir örnekti ve olumluya dikkat etmek için bir yoldu. Tamamen kendi deneyimlerime dayalı bir çıkarımdı. Tabi ki dikkat için telkin dinlemek şarttır diye bir çıkarımda bulunulması doğru değil. Ayrıca dikkat sağlamak amaçlı müzikler ve geliştirilmiş ses frekansları da mevcut ancak dikkat için en önemli güç insanın içinde. Odaklanma her zaman her durumda mümkün olabilir. Neye odaklanacağımızı kendimiz seçebiliyor olmalıyız. Bu bizi güçlü yapar. Diğer taraftan istemediğimiz şeylere odaklanıyorsak bu bilinç altı mesajlarının kontrolünde olabilir ve bu da bizi güçsüz kılar.

Alt 09-01-2013, 10:44 PM   #8 (permalink)
Teğmen

Peki neye odaklanmalıyız ?
Alt 09-01-2013, 11:10 PM   #9 (permalink)
Administrator

Neye ihtiyacımız varsa ona odaklanmalıyız. Mesela ağrı veya acı çekiyorsak bundan başka bir şeye odaklanmalıyız. Ya da yaptığımız işe odaklanırsak konsantrasyonun gücü ile en verimli sürede, en iyi şekilde işi tamamlayabiliriz.

Eğer birey olarak yeterli farkındalığa sahipsek istediğimiz şeye kolayca odaklanabiliriz. Ama ego kontrolünde isek o zaman odaklanmak çok daha zor bir iş olabilir. Ya da özün istediği şeye odaklanmak zor olur.

Alt 10-01-2013, 09:27 PM   #10 (permalink)
Teğmen

Ben birşey uyguluyorum herkese iyi gelecek nefese odaklan yani nefes alıp verişine.(Derin nefes al tut ver bir kaç kere böyle yap daha sonra ise normal bir şekilde nefesini takip et) başka bir yere gitmiyorsun bunu hep alışkanlık haline getirirsen hep o anda olursun ve ne yapman gerektiğini bilirsin.

Bookmarks