Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Korkuları Yok Etme Klubü > Korku ve Fobiler Cd'leri > Örümcek Korkusu

Uyarılar

Örümcek Korkusu Örümcek Korkusu

Korkunc vs Örümcek

Korku ve Fobiler Cd'leri ve Örümcek Korkusu Korkunc vs Örümcek Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız 7-8 yaşlarındaydım. Çok uzun yıllar önce yani. Hey gidi günler. Bir yaz günüydü. Çünkü ben kısa şortla dolaşıyordum evde. Annem ekmek almak için benim bakkala gitmemi istemişti. Ben de kapının önünde ayakkabılarımı giyiyordum. Önce sağ tarafı elimi kulakçıktan tutup ters ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Örümcek Korkusu telkin cd indir izle İstanbul Örümcek Korkusu nerededir kimdir Örümcek Korkusu çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Örümcek Korkusu hipnoz Örümcek Korkusu olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Örümcek Korkusu hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Örümcek Korkusu kuantum düşünce kitap haberi

Korkunc vs Örümcek

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 18-03-2007, 09:09 PM   #1 (permalink)
Üsteğmen

Tesekkür: 0
22 Mesajinıza toplam 56 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Korkunc is an unknown quantity at this point
Standart Korkunc vs Örümcek

7-8 yaşlarındaydım. Çok uzun yıllar önce yani. Hey gidi günler.

Bir yaz günüydü. Çünkü ben kısa şortla dolaşıyordum evde. Annem ekmek almak için benim bakkala gitmemi istemişti. Ben de kapının önünde ayakkabılarımı giyiyordum. Önce sağ tarafı elimi kulakçıktan tutup ters çevirdim ve toz, taş vb. maddeleri temizledim. Sonra ayakkabıyı giydim ve sol taraftaki için de aynı prosedürü uygularken elimde bir acı hissi belirdi ve ben elimi çektim. Avucumun ortasında bir acı ve elimde büyük bir örümcek vardı. Tarantula değildi ama acıtmıştı. Diğer ayakkabım ayağımda olduğu halde içeri koştum ve anneme gösterdim. Ağlıyor muydum hatırlamıyorum ama çook korkmuştum. Sonra avuntular içinde bakkala gittim ve herkese ısırıldığımı söyledim (diye hatırlıyorum)

İşte o gün başladı bu garip örümcek sendromu. İlgi alanlarımın başında geliyordu. Küçüklerinden korkmuyor ama bacakları kısa ve gövdeleri büyük olanları özellikle de aniden yanımda gördüğümde hayatımda hiç sıçramadığım kadar yukarılara sıçrayarak saniyede 4 ayak devri ile kaçıyordum.

Şans işte. Daha çocuktum. İnsafsız örümcek.

Diğer sanssızlık noktası ise şöyleydi. 84-85 yıllarına tekabul eden bu olay Çernobil vakasından önceydi. Biz de Rize'de ikamet etmekteydik. Ne olurdu o örümcek çernobilden sonra ısırsaydı beni. Belki o da televizyonda çay içip de radyasyon olmadığını anlatan amcanın aksine radyasyon kapmış olurdu ve ben de örümcek adam gibi mutasyona uğrardım. Kan kardeşi olmuştuk örümcekle ama o kadar. Kahramanlık hayalleri suya düşmüştü. Taa ki Korkunc olana kadar. Neyse o bahse girmeyelim.

Sonraları bu kankardeşlerle bir bağ oluştu. Büyüklerini görünce tüyüyor, küçüklere ise şefkatle yaklaşıyordum. Yuvalarına el aracılığı ile yakalanmış ve tekrar uçmasını önlemek için kanatlarının biri koparılmış sineklerden ziyafetleri atardım. ama vücudu ve akıl sağlığını korumak için menzile girmeden.

Sonraları bir örümcek belgeselcisi oldum. Takip ediyordum hareketlerini.

Bir keresinde gövdesi sarı renkte ve başparmağı kadar olan büyük bir örümcekle karşılaştım. Önce adrenalini ateşleyip vites 3 de kaçış pozisyonu aldım, sonra merak işte takip etmeye başladım. Gücünü sınamak için siyah renkte evdeki tahtaları katır kutur yiyen ve insana uykuyu dar eden sert kanatlı böceklerle ringe çıkardım. Tabi uzun uğraşlar sonunda bacağından ısırarak felç etti ve afiyet, şeker etti.

Bu örümcekle korku ve merak maceram babamın benim ne yaptığımı merak etmesi ve örümceği terlikle dümdüz etmesi sonucunda sona erdi.

Şimdi yanımda görsem bilgisayarın cdromundan içeri mi girerim, internete mi karışırım yoksa tavana dört uzuvla tutunurum bilmiyorum ama gerçekten Korkunç tu.

En son maceramı ise ......'ne bağlı ...... müfrezesinde subay olarak bir başka subayla nöbet tutarken yaşadım. Haziran sonu, sıcak bir yaz akşamı ve olabildiğince olmasa da büyük bir arazi. İçinde köpekler, yaban tavşanları, tilkiler cirit atıyor. Ama nerden bileyim Ankara'da amazon ormanlarında yaşayan hayvanların olduğunu. Birden kapıdan bir şey girdi. Unidentified walking object (UWO). Türkçe meali tanımlanamayan yürüyen nesne. Neyse eleman kıllı mıllı uzun bacaklı yaklaşık 10 santimlik büyüklüğe sahip tarantula gibi birşey. O sıralar et yiyen örümcek haberleri discovery insan ısıran tarantulalar en büyüğü 30 cm.

Allah'tan kapı girişine bakıyordum da uzakta gördüm. Son anda yanımda farketme durumu olsaydı belimde aletle ne yapardım bilmiyorum.

Bizim komutan bir poşet vasıtasıyla yakaladı mahlukatı ve tekrar dışarı attı. Benden de gulp! diye bir ses geldi. Aslında hayvanları, börtü böceği bana veya insanlara zararları olmayacağı kanaatinde olduğumda öldürmüyorum ama o örümcek ölmeliydi. İki örümceğe dardı mekan. Ya o ya ben. Çünkü ne yapacaklarını bilemiyorsunuz. Kendimden biliyorum.

Araknafobia örümcek fobisidir
Korkunc'un bile korkulu rüyasıdır
Ne arıyordun orada pis örümcek
Orası örümcek yuvası mıdır?

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Korkunc isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 26-04-2007, 04:30 PM   #2 (permalink)

3 Mesajinıza toplam 8 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
karanlık_lord is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: Korkunc vs Örümcek

bendede aynı durum sözkonusu diyebilirim ama benim doğuştan bi tırsma durumum var büyük örümceklere karşı, şuana kadar 3 kere karşılaştığım için çok şanslıyım ama merak işte korkumun üstüne gidip genelde gördümü hemen incelemeye alırım tabi belli bir mesafede durarak
karanlık_lord isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-08-2008, 03:35 PM   #3 (permalink)
Teğmen

2 Mesajinıza toplam 8 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
faraway is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: Korkunc vs Örümcek

merhaba korkunc seni tebrik ederim üzerine gitmişsin kendince ama ben senin yazdıklarını okurken dahi kendimden geçiyorum. o yaratığı görmeyi bırak adını dahi anmak benim için çok zor. hatta konuyu açarken yavaş yavaş sayfayı aşağıya kaydırdım belki bir resim olursa ne lursa olsun görmeden kapatayım konuyu diye. ben nasıl yeneceğim hiç bilmiyorum siteye yeni üye oldum bu arada herkese merhaba umarım faydasını görürüm. İnanmak başarmanın yarısıdır diye de bir bağlama yapayım neyse karanlık_lord seni de tebrik ederim asla korkumun üzerine gidemiyorum gördüğümde de tek rahatlama yöntemim biri onu öldürecek ve ben ölüsünü göreceğim yoksa gördüğüm yere bir daha uğrayamıyorum ne yazık ki
faraway isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-03-2009, 06:41 PM   #4 (permalink)
Üsteğmen

keskin38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 5,355
246 Mesajinıza toplam 1,629 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
keskin38 is a splendid one to beholdkeskin38 is a splendid one to beholdkeskin38 is a splendid one to beholdkeskin38 is a splendid one to beholdkeskin38 is a splendid one to beholdkeskin38 is a splendid one to beholdkeskin38 is a splendid one to behold

Küçükken onlardan korkmazdım hatta elime bir çöp sopa gibi bişey bulup bacaklarına dokundurarak yurumelerını ızlerdım.durdukları zaman tekrar sopayı dokundurur yıne yuruturdum.korkmazdım yani.ama bir gün işte o kara gün kapının arkasında bacakları dahıl neredeyse el büyüklüğünde bitanesini gördüm.onunla oynayacak cesareti bulamadım.abim gördü öldürdü sonra plastık bir kurege koydu cesetını ve basladı beni kovalamaya.nasıl kaçtım nereye kactım hatırlamıyorum.tek bıldıgım bir odaya kendımı kılıtledıgım oldu.deli gibi agladım.öyle böyle degil.
o gunden bu yana en miniginden en buyugune hıc farketmez cok korkarım.hatta dıyelım kı bulundugum odada kedi buyuklugunde ( o kadarı var mı bilmem :D ) bir tanesi benım uzerıme gelıyo cıkıs kapısının uzerınde de kucuk bı tane var.ya cıkarken uzerıme atlarsa veya duserse korkusundan odadan cıkamam gibi geliyo.

Ah abi hep senin yüzünden.ne güzel oynuyordum ben o yaratıklarla halbukı.hak mı sımdı bu bana yaptıgın
DAHA İYİ
hissediyorum :)
keskin38 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 06-04-2010, 12:12 PM   #5 (permalink)
Elektra
Guest

Standart Cevap: Korkunc vs Örümcek

Korkunc, örümcek maceralarını ne kadar güzel anlatmışsın.Yazını çok beğendim. Korkularının üzerine gitmen de çok güzel.Sevgilerle...
Alt 03-08-2010, 02:30 AM   #6 (permalink)
Üsteğmen

22 Mesajinıza toplam 56 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Korkunc is an unknown quantity at this point

Teşekkürler. O yazıyı ben mi yazmışım hatırlamakta zorlanıyorum :) 3 yıl sonra. Dünya kendi etrafında cok dönmüş. ben de dönmüşüm ve dönmeye devam ediyorum. "Bir arkadaşa bakıp cıkacaktım" hesabı girmiştim ama yazı yazasım geldi bir anda.

Somut örümceklere karşı reaksiyon versek de beynimizin içindeki soyut örümcekler sürekli ısırıyor. Onlara karşı mücadele edebilenlere selam olsun.
Korkunc isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-03-2011, 01:30 PM   #7 (permalink)

juli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 5
5 Mesajinıza toplam 10 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
juli is an unknown quantity at this point

arkadaşlar tüm yazılanları okumak bile tüylerimi diken diken etti,hatta duraksayarak okudum,bayılacak gibi oluyor vucudum,fonksiyonlarım iptal ve titrek.. sanırım fobi'den öte bi'şey benimkisi :( okurken üzerimde geziniyorlar sanki,her hangi dergi gazete tv. vs. vs. vs. görmeye bile tahammülü olmayan biriyim,elim ayağım titriyor,kapkara oluyor dünyam o an.. yatmadan önce mutlaka her yerini kontrol ederim odamın,üst kata lavaboya çıkarken uykudan uyandığımda ışıkları açrım,kontrol ederek,saatlerce odamda mahsur kaldığımı bilirim sırf tam kapının üzerinde olduğu için o "mahlukat" :( bir keresin de bir yolculuğum sırasın da otobüse tam bindim en ön koltuktu,yanımda ki bayan cırladı,mahlukat görmüş,o cırlayınca ben de cırladım,gördüm de mahlukatı,onun da benim gibi fobisi varmış,sakinleştirdiler bizi sağ olsun yolcular,sonra yer değiştirildi en arkadaki koltuktaki yolcuların biriyle,yol boyu yanımdaki bayanla fobi anılarımızı paylaştık :) tek şansımın canım annemim bu mahlukatlardan korkmuyor olması,annemin hakkını asla ödeyemem,uykudan mı uyandırmadım uyurken sırf ortadan kaldırsın diye mahlukatı,alt katta odam ve cırladığım an anlaşılıyor ki şule mahlukatları görmüş,hemen gelir annem,katil ettin beni yıllardır kızım diyor,haklı :( deprem yaşamış biri olarak çadırda kaldık uzunca bi'süre,uyuyamıyordum sırf toprak üzerinde olduğumuz için,bir gece sandalyeyi çadırın ortasına koydum ve oturark uyumayı denedim,sırf hiç bi yerle irtibat halinde olmayayım diye,mahlukatın bana gelmesi zor olsun diye,etrafımda boştu,ayaklarımıda topladım,kafamı bi kaldırdım,şu an yazamıyorum bile,çekiyor işte,istemiyorsun korkuyorsun ya seni buluyor :( benim de tek isteğim bu fobiyi yenebilmek ama olmuyor,başaramadım,yenemedim,teşebbüste bulundum,tedavide gördüm bunun için etkili olmadı,olmasını çok isterdim hayatımı zorlaştıran bi fobi bu çünkü :( yıllarca tek hayalim kamp yapmaktı,2009 yılının yazın da bu hayalimi gerçekleştirme fırsatım oldu,bu işte çok iyiydiler arkadaşım ve eşi,profosyonel anlamda kampçılardı,botları buzdolapları,yatakları,konforlu olacak her şey mevcuttu,güzelde bir çadır tabii kii,küçük yaşlardan bu yana alerjim olduğundan doğayla tam temas halinde yaşayamıyorum,bunu da yenmek için iti bir adımdı bu kamp,sonuç mu? hüsran ağzımda burnumda yaralar,mahlukat korkusu,zehir oldu tatil hepimize,arkadaşımın eşi ilaçlıyordu her gün çadırı üstelik,araba da yattım olmadı,ben adımlar attım bu yönde ama başarısız oldum her seferin de,umarım benim gibi bu fobisi olanlar yener ve hayatınıza daha olumlu bi'şekilde yön verirsiniz.. umarım :) sevgiler..
juli isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-01-2013, 11:40 PM   #8 (permalink)
Super Moderator

Işıklı yol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2,848
1,792 Mesajinıza toplam 3,354 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Işıklı yol has a spectacular aura aboutIşıklı yol has a spectacular aura aboutIşıklı yol has a spectacular aura about

Bende de çok uzun yıllar boyunca vardı bu fobi. Vardı demem artık sadece korkuyorum ama fobi şeklinde değil. Size şunu tavsiye edebilirim, özellikle o yaratığın nesinden bu kadar korktuğunuzun farkına varmanız. Yani nesi seni daha çok korkutuyor. Anlamını çözmeye çalışmalısınız. Ben mesela örümceğin, tipinden evet, yürüyüşünden korkarım. Sinsiliği korkutur beni. Tuzak kurması korkutur ve avını sarıp sarmalaması. Peki acaba, ben hayatımda neyin bana tuzak kurduğunu düşünüyor olabilirim. Bana sinsice yaklaşan ve sarıp sarmalayan ve yavaş yavaş kanını emen hangi davranışın korkusu bende ki! Ya da acaba onu kiminle özdeşleştirdim. İşte o duygunuzu bulup onu çözdüğünüzde artık o hayvandan da o kadar çok korkmadığınızı göreceksiniz. Fakat yine de sevmiyorum örümcekleri o da kesin yani
Işıklı yol isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil