Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Ne Zaman Dinlemeyi Bırakmalıyım? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=178)
-   -   Telkinlerde Nadas Süresi (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=622281)

azraist_24 27-11-2012 09:35 PM

Telkinlerde Nadas Süresi

Merhaba Arkadaslar,

Rehber bolumunde yanitini bulamadigim icin yeni konu acma geregi duydum...

Bazi telkin sitelerinde 21 gun kuralindan bahsediliyor, yani 21 gun boyunca her gun telkinleri dinleyerek 7 gun dinlememe ( nadasa birakma), bu uygulama acaba bizim dinledigimiz telkinlerde de uygulanmali mi acaba bilen var mi?idea3

ceko_25 27-11-2012 09:41 PM

Cevap: Telkinlerde Nadas Suresi

aynı soru benim kafamdada vardı ya bide site yöneticileri bu aralar neden yok onlar cvp vermeli aslında bu zor soruya

azraist_24 27-11-2012 09:43 PM

Bu ara kendileri cok yogunlar, ben mail yoluyla sorumu sordum bir de burada konu acip aklinda soru isareti olan arkadaslarada yardimci olsun istedim, mailime cevap alir almaz burada da paylasirim:)))

dromos 28-11-2012 03:03 PM

Bu sorunun yanıtını bende çok merak ediyorum:Çünki arada atladığım günler oldu.21 günü tamamlayamadım hiç.Tekrar baştan mı başlamam gerekecek.ağla2

ceko_25 28-11-2012 05:46 PM

baştan başlamak diilde yani atlamanda bi sakınca yok belki en etkili yöntemin şekli deyşiktir onun için ama çok da farkediceni sanmıyorum

azraist_24 01-12-2012 09:41 AM

Bu konuda hala bir cevap alamadim, var mi fikri olan?

ceko_25 01-12-2012 09:54 AM

ben 7 gündür dinlemiyorum daha bi etkili sanki

maviinci 01-12-2012 01:15 PM

İletişim Psikolojisi dersleri aldığım bi hocam var, onun bize anlattığı derslerden dinlediğim kısmı kendi ifadelerimle aktarıyorum:

21 gün; fiziki ya da bedensel bir alışkanlığın yerleşip filizlenmesini sonuçluyor, 21 günde tohum ekip sulayıp toprağı delerek güneşe ulaşmasını sağlamış gibi oluyoruz. Bu sadece telkinlerde değil, diğer birçok şeyde de böyle..

İkinci aşama ise, 40. güne kadar. 21 günde o seviyeye gelen filizimizi iyice büyüyüp çiçek verecek seviyeye gelene kadar yine sulamamız, perçinlememiz lazım..

Tabii bu sonrasında da devam etmeli, bir adım atıldı ama bu 21 ya da 40 günle sınırlı kalmamalı. Sonuçta istemeden de olsa kendimize kabul ettirdiğimiz bi gerçeklik var ve bu 40 günden daha fazla süren bir çalışmanın (!) ürünü. Bu bağlamda, 21 ve 40; sadece kademe olarak adlandırılabilir.. Eğer uzun vadede hayata olan bakışaçımızı değiştirmek istiyorsak sistemli bir şekilde çalışmalarımıza devam etmeliyiz...

ceko_25 01-12-2012 09:28 PM

ama bu telkin işi biraz farklı biz hayata karşı bi alışkanlık kazanmaya çalışmıyoruz ki alışkanlık olsanda olmasada dinlemeliyiz gözüyle bakıyoruz bence şöle yorumlamalıyız telkinlerin bilinç altına gönderdigi mesajları algılaması için ne kadar süreye ihtiyacımız var 3 gün 10 gün yada aralıksız devam sonuçta karman çorman dinlesende faydalı en dogrusu hangisi 3 mü 10 mu hiç mi

ronemuen 02-12-2012 01:59 AM

21 gün bence dayanamayabiliriz :D benim düşüncem bu 8 gün kulaklıkla mp3 ten dinlemiştim sonra müzik kutusu aldım uyurken dinleyeyim direnç olmadan rahat olsun diye hoşuma gitti dinleme süresi 15 gün olmuş bu arada tabii ama 2 gündür feci başağrısı var halsizlik var uykumu tam alamamışım gibi bir durum var bugün nadas a mı baraksam bilmiyorum diyordum konuyu gördüm ben 5 ay dinlemeyi bırakmıştım yeniden başlayınca sanki daha etkili gibi oldu ama bunun sebebi belkide etkili olacağına inanmam da olabilir 21 gün olayını gerçekten merak ettim şimdi ben ya buna şimdi karar vermem lazım maviinci sanırım senin verdiğin bilgiye de güvenerek deneyeceğim

WEZ Format +3. Şuan Saat: 03:01 PM.