Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Ne Zaman Dinlemeyi Bırakmalıyım? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=178)
-   -   Telkinlerde Nadas Süresi (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=622281)

ronemuen 02-12-2012 02:01 AM

Cevap: Telkinlerde Nadas Suresi

21 gün olayını gerçekten merak ettim şimdi ben ya buna şimdi karar vermem lazım maviinci sanırım senin verdiğin bilgiye de güvenerek deneyeceğim

azraist_24 03-12-2012 10:32 AM

Alıntı:

azraist_24 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 834008)
Merhaba Arkadaslar,

Rehber bolumunde yanitini bulamadigim icin yeni konu acma geregi duydum...

Bazi telkin sitelerinde 21 gun kuralindan bahsediliyor, yani 21 gun boyunca her gun telkinleri dinleyerek 7 gun dinlememe ( nadasa birakma), bu uygulama acaba bizim dinledigimiz telkinlerde de uygulanmali mi acaba bilen var mi?idea3

Sanirim henuz bir yetkili siteyi ziyaret etmedi?ooo67

Işıldayan Safir 03-12-2012 04:02 PM

Merhabalar,

21 gün kuralı bu sitedeki telkinler için geçerli değildir. Böyle bir gereklilik bulunmamaktadır. 21 gün olumlama süresidir. Telkinlerde tekrar önemlidir. Bu kuralı koyan sitelerde etki görülmesi için 21 gün dinleme kuralı getirilmiştir fakat iade süresi 7 günle sınırlıdır. O nedenle özellikle bu şekilde bariz çelişki içinde bulunan kişilerin uyarılarını dikkate almayınız.

Sevgiler.

ceko_25 03-12-2012 05:05 PM

çok açıklayıcıydı teşşekkürler

maviinci 03-12-2012 11:11 PM

Alıntı:

ronemuen Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 834175)
21 gün bence dayanamayabiliriz :D benim düşüncem bu 8 gün kulaklıkla mp3 ten dinlemiştim sonra müzik kutusu aldım uyurken dinleyeyim direnç olmadan rahat olsun diye hoşuma gitti dinleme süresi 15 gün olmuş bu arada tabii ama 2 gündür feci başağrısı var halsizlik var uykumu tam alamamışım gibi bir durum var bugün nadas a mı baraksam bilmiyorum diyordum konuyu gördüm ben 5 ay dinlemeyi bırakmıştım yeniden başlayınca sanki daha etkili gibi oldu ama bunun sebebi belkide etkili olacağına inanmam da olabilir 21 gün olayını gerçekten merak ettim şimdi ben ya buna şimdi karar vermem lazım maviinci sanırım senin verdiğin bilgiye de güvenerek deneyeceğim

hocama güveniyorum ben de, kendisi bahsettiğim gibi iletişim psikolojisi alanında bir akademisyen. sadece telkinler bağlamında değil, hayatınızı genel olarak etkileyen konularda da böyle düşünebilir ve bu kurala göre hareket edebilirsiniz.. Bir şey kaybetmezsiniz ama kazanabilirsiniz :))

Senemmms 04-12-2012 12:52 PM

Bende bi hafta dinlememeye karar verdim etkisini daha iyi göstersin diye ama gece uyuyamaz oldum dinleyesim geliyo zor tutuyorum kendimi haha napcam bilmiyorum 2 gündür dinlemiyorum ama rahat bi uyku çekemiyorumda :D

heromaster 04-12-2012 09:56 PM

Bilinçaltının bir düşünceyi kabul etmesi için gerekli süre 21 gündür...Yani bilinçaltı 21 gün boyunca direnir çünkü bilinçaltı neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilmez bu yüzden bilinçaltına 21 gün boyunca aralıksız olarak(buraya dikkat) aynı telkinler verilir..21 gün sonra artık o telkinler kalıcı olur.. Eğer bizde kalıcı bir değişiklik olmasını istiyorsak 21 gün aralıksız dinlemeniz gerekir...

Bu 21 gün içerisinde ruhsal dalgalanmalar, baş ağrısı ve çok uyuma gibi problemler olacaktır ama bunlara sabretmelisinz...

Sevgi ve huzurla..........:)

azraist_24 07-12-2012 11:35 AM

Alıntı:

heromaster Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 834251)
Bilinçaltının bir düşünceyi kabul etmesi için gerekli süre 21 gündür...Yani bilinçaltı 21 gün boyunca direnir çünkü bilinçaltı neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilmez bu yüzden bilinçaltına 21 gün boyunca aralıksız olarak(buraya dikkat) aynı telkinler verilir..21 gün sonra artık o telkinler kalıcı olur.. Eğer bizde kalıcı bir değişiklik olmasını istiyorsak 21 gün aralıksız dinlemeniz gerekir...

Bu 21 gün içerisinde ruhsal dalgalanmalar, baş ağrısı ve çok uyuma gibi problemler olacaktır ama bunlara sabretmelisinz...

Sevgi ve huzurla..........:)

Sevgili Heromaster,

Yanlis anlasilma olmamasi icin vermis oldugun ornegi izninle duzeltiyorum... 21 Gun kurali sadece olumlamalarda gecerlidir ( Ayni konu uzerinden 21 gun tekrar ilkesine dayanir). Onun disinda telkinler de boyle bir sinirlama soz konusu degildir.

Konukcan 15-12-2012 04:32 PM

ortada bir soru var - benim de merak ettiğim o yüzden bu bölüme girdim. ama malesef cevap yok . ya da gerçek doğru cevabı verecek kişi yok . çünkü biriniz öyle demiş diğeri yok öyle değil böyle demiş hangisine inanmamız gerekiyor?

ronemuen 16-12-2012 02:25 AM

bu konuyu denedim sonuçlar: geçmeyen baş ağrısı boğazda sigarayı bıraktığım ilk günlerde tıkanıklık olurdu aynısı etkisini 7 günde atabildim 10gün dinleyip 3 gün nadas yapıcam sevgiyle kalın

WEZ Format +3. Şuan Saat: 03:19 AM.