Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Kişisel Gelişim Klubü > Alternatif Kişisel Gelişim > Meditasyon

Uyarılar

Meditasyon bolluk meditasyonu, meditasyon mp3, meditasyon nedir, meditasyon resimleri, meditasyon hipnoz, yoga meditasyon, meditasyon müzik, meditasyon, neşternino meditasyon, transandal meditasyon, transandaltal meditasyon, transantal meditasyon, transdantal meditasyon,

Mandala Nedir?

Alternatif Kişisel Gelişim ve Meditasyon Mandala Nedir? Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız "Mandala, Hindistan kökenli dinlerde metafizik veya sembolik bakımdan meta veya mikro kozmosu gösteren şekillere verilen isimdir. Genellikle daire veya kare şeklinde olan ve herşeyin mistik merkezini sembolize eden mandalalar meditasyon nesnesi olarak kullanılabilmektedir." Mandala, ona bakarak ya da onu nesnelerin ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Meditasyon telkin cd indir izle İstanbul Meditasyon nerededir kimdir Meditasyon çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Meditasyon hipnoz Meditasyon olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Meditasyon hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Meditasyon kuantum düşünce kitap haberi

Mandala Nedir?

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 20-12-2008, 12:05 PM   #1 (permalink)
Binbaşı

Pamukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 3,766
1,176 Mesajinıza toplam 8,428 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Pamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud of
Standart Mandala Nedir?

"Mandala, Hindistan kökenli dinlerde metafizik veya sembolik bakımdan meta veya mikro kozmosu gösteren şekillere verilen isimdir.

Genellikle daire veya kare şeklinde olan ve herşeyin mistik merkezini sembolize eden mandalalar meditasyon nesnesi olarak kullanılabilmektedir."

Mandala, ona bakarak ya da onu nesnelerin üzerine veya bedenin bölümlerine koyarak etkili olur. Ancak, aynen tıpta veya diğer yardımcı tekniklerde olduğu gibi, her zaman ful tedavi etkisi garanti edilmez. Bu mandala tıbbi ve profesyonel yardımın yerini almaz, ama bir çok uygulamalarda şaşırtıcı sonuçlar sağlar. Bundan faydalanacağınızdan emin olabilirsiniz. Mandalayı çeşitli boyutlarda (2,5 cm – 20 cm) yazdırın. Kullanırken/taşırken zarar görebileceğinizi düşünürseniz, onu kaplatın (laminasyon). Büyük mandalayı evinizde, ofisinizde vs duvara asın ve küçük olanları gittiğiniz her yere yanınızda götürün. Ağrılarınız ve başağrınız olduğunda, mandalaları direkt olarak ağrıyan noktaya veya onunla ilgili akupunktur noktalarına ya da çakralara koymayı deneyin. Mandalanın yerinde sabit duramayacağı yerler için, onu tutturmak için bant veya bandaj kullanın. Ayrıca, ilave olarak, şifa gerçekleşirken başka bir mandalaya bakabilirsiniz veya gözlerinizi kapatıp gevşeyebilirsiniz. Şifa hastalığın türüne ve ciddiyetine bağlı olarak dakikalar, saatler veya hatta günler alabilir. Ayrıca mandalayı, diğer şifa tekniklerini uygularken tanımlandığı gibi kullanabilirsiniz. Mandala ile uzaktan şifa da yapılabilir.

Hastanın fotoğrafını iki mandalanın arasına koyun. Mandalalara ellerinizden 15 – 20 dakika enerji aktarın. Doğru niyet ve iyi bir dikkat gerekir, dualar şifayı büyük ölçüde güçlendirir. Hasta nerede olursa olsun, enerjiyi alır. Fotoğrafı mandalalar arasında, temiz bir yerde uzun süre bırakabilirsiniz. Hasta sürekli olarak enerji almaya devam eder. Hayvanlar için de aynı tekniği kullanabilirsiniz. Yorgun veya stresli misiniz ? Bunu deneyin. Her bir ayağınızın altına bir mandala koyun, bir tanesinin üzerine oturun ve her bir elinizde bir mandala tutun. 10 – 20 dakika (Zamanınız varsa daha uzun olabilir) gözlerinizi kapayın. Gevşemiş ve stresinizin gitmiş olduğunu hissedersiniz. İçme suyunuzu, altına Atlantis mandalasını koyarak yükleyin. Biyoenerji camdan, metalden, plastikten ve çoğu maddeden geçer. Daha iyi sonuç için bir gece boyu yükleyin. Suyu içmek kişiyi enerjilendirir. Suyun tadı daha güzel olur. Normal su ve yüklenmiş su arasındaki farkı test etmek için sarkaç kullanılabilir. Enerjilenmiş su daha berraktır. Ayrıca yemek için kullandığınız suyu da yükleyebilirsiniz. Mandalayı kullanarak sebzeler ve et daha uzun süre taze kalır. Ancak, ekstra enerji buharlaşmaya neden olabileceği için zaman zaman üstlerine su püskürtmek gerekir. Yemek yediğiniz zaman, mandalaları tabakların altına yerleştirin. Yemeklerin tadı daha güzel olur ve yiyecek size daha fazla enerji sağlar. Evde, aynı yemekten iki tabağı deneyin, biri enerjilendirilmiş, diğeri normal olsun. Tat farklı olacaktır ve enerjileri sarkaç ile karşılaştırılabilir. Her çeşit yiyeceği ve içecekleri yükleyebilirsiniz. Saklama kabının maddesi önemli değil. Mandala ayrıca çiçeklerin ömrünüuzatır ve bitkiler daha çabuk büyür ve daha sağlıklı olur. Saksının veya vazonun altına mandalayı koyun. Şarap, bir hafta boyunca mandala ile yüklenirse, tadı daha güzel olur. Şampanya, bira veya karbonatlı içecekleri 10 dakikadan fazla enerjilendirmeyin, yükleme nedeniyle içecekten gazlar gideceği için tadı bozulur. Ayakkabılarınızı geceleri mandalaların üzerine koymayı deneyin. Yürürken bir fark hissedersiniz. Enerjilendirilmiş ayakkabılar ayaklarınızdaki akupunktur noktalarını aktive eder ve tüm bedeninizi yükler. Bazı insanlar vitaminlerini ve besin desteklerini yüklerler. Bu etkinliği artırır ve ekstra enerji ekler. Liste sınırsızdır. Hayal gücünüzü kullanın ve düşünebileceğiniz her şeyi deneyin : Elbiseler, yatak, yastık, minder, araba vs. Bilgisayarınızdan ve TV den gelen zararlı enerjileri azaltmak için ekranın yanına mandala koyun. Umarım bu şaşırtıcı mandaladan faydalanırsınız ve daha sağlıklı ve enerji dolu bir yaşamınız olur.

Namaste! Stephen Wong Malaysia Ceviri Saffet guler

Mandala örnekleri :

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Bugün,var olan her şeye karşı nazik ve sevecen ol.

Sabah ve akşam ellerin dua pozisyonundayken yukarıdaki kelimeleri tekrar et ve Reikinin senin ruhuna ve bedenine şifa getirmesi için dua et.
-- Dr.Mikao Usui --
Pamukk isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 20-12-2008, 09:11 PM   #2 (permalink)
Üsteğmen

Tesekkür: 71
138 Mesajinıza toplam 598 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
cicek1973 will become famous soon enoughcicek1973 will become famous soon enough
Standart Mandala Yapmak

Mandala Yapmak

Dinlenmek ve konsentre olmayi arttirmak icin bir cok seyler yapilabilir. Bunlardan biri de tam bir sessizlik icinde veya arka plandaki hafif bir müzigi dinleyerek bir Mandala boyamaktir.
Mandala hemen hemen daire veya merkez anlamina gelir. Belirgin bir sekilde duran merkez noktasi etrafina sekiller ve desenler takilmistir.
  • Mandala'lar ruh icin bir ilactir
  • Mandala'lar vücut, ruh ve zeka'nin kaynasmasidir
  • Kendi yaraticiliginizi kesfedeceksiniz
  • Kendinizi ve sizin etrafinizi saran gercegi yeniden kesfedeceksiniz
  • Günlük yasantinizin ve stresinin daha kolaylikla üstesinden geleceksiniz
  • Sakin olacak, güven ve sogukkanlilik kazanacaksiniz

Cesitli renk bilesimleri vasitasi ile, Mandala-Larin cesitli izlenimleri de ortaya cikarlar.

cicek1973 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 21-12-2008, 01:04 AM   #3 (permalink)
Administrators
♥Ozlem Şahin ♥

shamanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 13,842
2,276 Mesajinıza toplam 13,392 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
shamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond repute
Arrow

en sevdiğim çalışmadır.. super

gece uykumdan uyanıp mandala boyadığımı bilirim..

yorumlayamadığım şeyler olduğunda.. üzüldüğümde.. sevindiğimde.. bir mandala yaparım.. ve onu boyarım..

sonra ne için ne yaptığımı not alırım..

günlük tutmak diyoruz ya tıpkı onun gibi .. mandala yorumlamak ayrı bir keyiftir .. kendimi tanırım.. duygularımı anlarım..

kızgınken çok bastırarrak koyu renkler desenler ortaya çıkartırım..
üzgünken desenlerim sivri oklara benzer.. keskin kenarlı olur..
duygusalken yuvarlak desenler ve soft renlere ağırlık veririm..

bunları yapmak için bir çaba sarf etmem.. kendiliğinde düşüncelerim ellerime kalemlere renklere desnlere akar..

böylelikle içimdeki duygularımı dönüştürürüm..

özel mandalalarla meditasyon yapmak ayrı bir keyifken ,
kendi mandalalarınızla uğraşmak içsel yolculuğunuzda size destek olur..
mutlaka tavsiye ederim..

sevgiler..

not: pamukcum izninle eklediğin yazıda geçen atlantis şifa mandalasının resimini eklemek istiyorum..

bu güzel konuya değindiğin için ayrıca teşekkür ederim tatlım..

atlantis şifa / enerjilendirici mandalası

Alt 21-12-2008, 06:24 PM   #4 (permalink)
Binbaşı

1,176 Mesajinıza toplam 8,428 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Pamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud of

Canım shamancığım, mandalanın ne olduğunu düne kadar hiç bilmiyordum , sonra reiki sosyal grubunu açarken resim arıyordum ve yuvarlak resimler karşıma çıktı ve bunnlar beni ilk görüşte çok etkiledi..sebebi reiki uygulaması yaparken gözüm kapalıyken gözümün önüne devamlı yuvarlak renkli şekillere biraz benzemesiydi , o yüzden çok etkilendim ve ne olduğunu hemen öğrenmek istedim :)
Sonra aynı heyecanla sizlerle paylaşmak istedim :) Bir de farkettim ki mandalayı bilmeden önce ben önümde kağıt kalem olunca devamlı yuvarlaklar içine hep çiçekler çizerdim,onları yuvarlaya yuvarlaya habire büyütürdüm :=)

Şimdi bir sürü mandala çizmek istiyorum ,işte bu benim ruhuma hitab eden şey buldum :) Boşlarını da bulup boyamam lazım ve Canım sen çok güzel fikirler verdin yine harikasın,duygularımı mandala ile kağıda dökeceğim ve kendimi , duygularımı analiz edeceğim

Atlantis mandalası çok işimize yarayacak harika oldu canım çok teşekkürler onu büyütüp boyamak isterim :))))

Ay şimdi boyalar almam lazım kuru boya mı pastel mi harika olmalı :)))

Sabah ve akşam ellerin dua pozisyonundayken yukarıdaki kelimeleri tekrar et ve Reikinin senin ruhuna ve bedenine şifa getirmesi için dua et.
-- Dr.Mikao Usui --
Alt 25-12-2008, 11:26 PM   #5 (permalink)
Üsteğmen

alestason - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 191
243 Mesajinıza toplam 2,405 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
alestason is a jewel in the roughalestason is a jewel in the roughalestason is a jewel in the roughalestason is a jewel in the rough

bu desenleri görünce çok şaşırdım ben özellikle sıkıntılı olduğum dönemlerde çizerdim böyle desenler burada görmek beni çok etkiledi.tabi bunlar kadar güzel değillerdi ve ayrıca mandalanın ne olduğunuda bilmiyordum.neredeyse bir yıldır bu çizimleri yapmadığımı fark ettim bu yazıyıda okuyunca. özellikle geçen yıl kendime kartonlar ve bir sürü pastel boya almıştım.
bunu hep sıkıntılı anlarımda yapardım.şimdi yeniden bunlardan yapmaya karar verdim.
alestason isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 25-12-2008, 11:31 PM   #6 (permalink)
Üsteğmen

243 Mesajinıza toplam 2,405 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
alestason is a jewel in the roughalestason is a jewel in the roughalestason is a jewel in the roughalestason is a jewel in the rough

birde bahsedilen bu şifa verme mandalası bir objemi yoksa kağıt üzerine yapılmış bir çizim mi?
kendi yaptığımız ve özellikle olumlu enerji hissettiğimiz kendi çizimlerimizide bu amaçla kullanabilirmiyiz.
yada buradakileden çıktı alıp kullanmak doğru olurmu?
Alt 26-12-2008, 10:29 AM   #7 (permalink)
Administrators
♥Ozlem Şahin ♥

2,276 Mesajinıza toplam 13,392 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
shamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond repute
Smile

alestason cum.. şifa mandalasının detaylarını pamuk ilk mesajında vermiş.. ben de resmini ekledim..

mandalalarda ki renk ve şekil kullanımları enerjinin aktarımını ve odaklanmasını etkiler..

bunun için kendi çizdiklerimiz yerine uzun yıllardır güven ile kullanılan sağlam referansı olan mandalaları şifa çalışmlarınızda kullanmanızı tavsiye ederim..

yanı sıra mutluyken huzurluyken ya da huşu içinde çizdiğiniz mandalalarınızı da tekrar o enerji seviyesine ulaşmak için kullanabilirsiniz..

mandalalar duygu yansımalarımızdır.. hangi duygunun yansıdığının bilincindeysek doğru kullanım alanı ortaya çıkar..

print edebilmeniz için şifa mandalasını daha büyük olarak ekliyorum..

sevgiler..
Alt 26-12-2008, 10:30 PM   #8 (permalink)
Üsteğmen

teşekkür ederim hemen çıktı alıyorum.
peki siz çizdiklerinizi sadece yorumlayıp çizdiğiniz andaki duygularınızımı anlamaya çalışıyorsunuz?
Alt 26-12-2008, 11:00 PM   #9 (permalink)
Administrators
♥Ozlem Şahin ♥

Smile

yakaladığımız olumsuz duygularımızı dönüştürmemiz gerekir..
bazen olumlu duygular ya da olumlu olduğunu sandığımız duygularda buna dahildir..

ben daha çok mandala çalışmalarımı bu niyetle yapıyorum..

yaptıklarımın kenarına tarih ve hangi yoğunluk içerisinde boyama ya da çizim yaptığımı da not alıyorum..

geriye dönük olarak bakınca kendimi ve duygularımı hatta tepkilerimi analiz etmek kendimle yeniden tanışmak adına hoş oluyor...

sevgiler..
Alt 27-12-2008, 04:56 PM   #10 (permalink)
Binbaşı

Ben Atlantis Şifa Mandalasından ,4 tane print alıp PVC ile kaplattım wave

Birini şimdi Su sürahimin altına koyuyorum,birini duvara tam karşıma

asacağım,birini yastığımın altına koyabilirim (ama bunu düşünüyorum çünkü

enerji verir de uyuyamayabilir miyim diye ) çakralarda da kullanacağım bir de belki rafta duran kristal taşlarımın altına mı koysam diyorum

-- Dr.Mikao Usui --

Bookmarks