Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Kuantum Düşünce (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=393)
-   -   Bir Kurban Yaratmak (R.Şanal) (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=251027)

serpil22 25-03-2009 03:01 PM

Cevap: Bir Kurban Yaratmak (R.Şanal)

Alıntı:

yeni bir hayat Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 337200)
Evet bu tarz ebeveynler, hayati kararlarınızda karşınıza dikilirler adeta..Hiçbir zaman kendiniz olamazsınız.Mesleğiniz,evliliğiniz,arkadaşlarınız hatta çocuk yapma kararınız bile onların onayıyla olmalıdır.Tabii ki bu senedin bedelini de çok ağır ödersiniz..Bunun farkına varabildiyseniz eğer, çok çetin bir mücadele bekler sizi..Hem de ne mücadele,kendiniz olma savaşı..Bu durumu yaşayan biri olarak yıllarca verdiğim mücadelenin meyvelerini artık toplamaya başladığımda, hayatın daha yaşanılası olduğunu anlamak bambaşka bir duygu..aldığım kararlara saygı duymaları aslında onları da rahatlatıyor.Arada ufak sitemler olsa bile..

evet yeni bir hayatçığım çok haklısın canım iyki buradayız iyiki hayatın anlamını öğrenebildik kurban değiliz artık .ama onlar bizim aynamız bize öyle davranmamış olsalardı biz bu gerçeği asla öğrenemezdik.kendimizi bulma çabasına girmezdik.iyiki varlar her yeni gün attıkları adımlarla bize her yeni günde yeni bir ders vermiş oluyorlar kendimizi bulma adına.farkında olarak yaşamak çok güzelsevinclionlar hayatımızın oyuncuları hakimiyet bizde istersek rol veririz istersek yol...
sevgilerr...

melinaa 25-03-2009 10:02 PM

1- Eğer anne gergin, mutsuz ve çaresiz hissediyorsa kendini bebek bunu hisseder. Yaşamsal güven alanı zedelenir. Devreye sürüngen beyin girer. Çocuk kendini istenmeyen bir varlık olarak algılar. Matrix buna göre oluşur. Kendini çevresindekiler için feda eden biri olur çıkar. Ancak böyle olduğunda kendini yaşamsal düzeyde güvende hisseder.

Annem hala böyle davranıyor.Hayatında her ne olmus olursa olsun ona göre dünyanın en büyük sorunu.En küücük olayları bile abartıp günlerce basına gelenlerle kendini harap ediyor.Basına gelen olayları bütün arkadaslarına anlatır aglar acındırır kendini .O kadar ısyan ediyorkı bazen sozlerıne dıkkat edıyorum hala nasıl ayakta kaldıgımızı anlamıyorum.Cok konusmaya calıstım elımden gelenı yaptım ama bıldıgı yoldan sasmadı.Basına her türlü hastalık geldi.Bir yıl icinde ıkı kez beyin amelıyatı gecirdi.Kendimi bildim bileli böyle.Ne zaman kendimi toplamak ıstesem dort elle sarılsam birseylere olumlu yonlerden baksam degismek istesem gün icinde devamlı bırlıkte oldugumuzdan ve cok sevdıgımden cok etkisi altında kalıyorum.Artık ben annesiyim o cocugum oldu.Rollerımmız degisti..

Vodoo 25-03-2009 10:19 PM

Alıntı:

melinaa Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 337269)
1- Eğer anne gergin, mutsuz ve çaresiz hissediyorsa kendini bebek bunu hisseder. Yaşamsal güven alanı zedelenir. Devreye sürüngen beyin girer. Çocuk kendini istenmeyen bir varlık olarak algılar. Matrix buna göre oluşur. Kendini çevresindekiler için feda eden biri olur çıkar. Ancak böyle olduğunda kendini yaşamsal düzeyde güvende hisseder.

Annem hala böyle davranıyor.Hayatında her ne olmus olursa olsun ona göre dünyanın en büyük sorunu.En küücük olayları bile abartıp günlerce basına gelenlerle kendini harap ediyor.Basına gelen olayları bütün arkadaslarına anlatır aglar acındırır kendini .O kadar ısyan ediyorkı bazen sozlerıne dıkkat edıyorum hala nasıl ayakta kaldıgımızı anlamıyorum.Cok konusmaya calıstım elımden gelenı yaptım ama bıldıgı yoldan sasmadı.Basına her türlü hastalık geldi.Bir yıl icinde ıkı kez beyin amelıyatı gecirdi.Kendimi bildim bileli böyle.Ne zaman kendimi toplamak ıstesem dort elle sarılsam birseylere olumlu yonlerden baksam degismek istesem gün icinde devamlı bırlıkte oldugumuzdan ve cok sevdıgımden cok etkisi altında kalıyorum.Artık ben annesiyim o cocugum oldu.Rollerımmız degisti..

Ah sanki benim annemi anlatmıssın rt67

serpil22 25-03-2009 10:45 PM

Alıntı:

melinaa Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 337269)

sevgili melina anneler genelde böyle oluyor sanırımy789ama biz bakış açımızı değiştirdikçe onlarda değişecek ve ben kendi adıma söyleybilirim bunu en azından.onların bu bakış açsını kabul etmeleri biraz zor oluyor ama davranışları değişmeye başlıyor .o seni etkilemesin sen onu etkilemeye çalış düşüncelerinle ...büyüklerimizin blokajları bizlerden daha fazla olduğu için farkındalık içinde yaşayamadıkları nedir niçindir diyerek sorgulamadan olayları hemen kurban rolünü veya katil rolünü üstlenirler.bizler onların belkide öğretmenleriyiz.ama emin olabilirsinki sen değiştikçe annende değişecek çevrende değişecek sen bir ışk olacaksın.
sevgiler..

asi_mavi2 26-03-2009 04:22 PM

teşekkürelr çok güzel bir paylaşım. sevgiyle kalın...

sudem8 10-05-2009 07:45 PM

ben de bir senedir şanal beyin bütün tekniklerini uygulamaya çalışıyorum.seminerlerine gidiyorum.çok faydasını gördüm.arkadalara tavsiye ediyorum

Siyahça 10-05-2009 08:34 PM

ilk kez bir kitabını okuyorum...'kuantum sıçrama' buradan bir melek arkadaş zorla aldırdı! y789
seminerine gidebilmek isterdim ama buralara zor gelir herhalde, ya da o geldiğinde biz parasız oluruz...44a

sorunu epeeeyyyy uzunca tanımlıyorlar da bu gelişim uzmanları, çözüm kısmı ya kısacık ya hiç yok!bakalım bu kitapta pratik bir çözüm bulabilecek miyim?

eylul0676 04-06-2009 04:02 PM

mrb arkadaşlar sanırım ben biraz sevgi özürlüyüm sevmek nasıl öğrenilir bilen varsa yazsın lütfen hayvanları doğayı çok seviyorum ama insanları hiç denecek kadar az

daada 08-06-2009 03:22 PM

Kendini sevebiliyormusun ?Önce bunu sor kendine??Eğer herşeye rağmen tüm iyiliklerine kötülüklerine rağmen kendine sonsuz bir sevgiyle bağlıysan o zaman kendini sevdiğine inandığın için doğal olarak Tüm kendi içinde barındırdığın herşeyi iyiyide kötüyüde seveceksin.Ve sen böyle sevmeye devam ettikçe içindeki o büyük sevgi hep iyilikleri görecek hiç meraklanma:)

Ve sen sevmeyi biliyorsun ...
Sevgimle.

eylul0676 12-06-2009 06:58 PM

teşekkür ederim daada aslında bendeki mükemmeliyetçilik insanlarda çok kusur buluyorum sanırım kendimide çok eleştiriyorum haklısın sevgiler

WEZ Format +3. Şuan Saat: 07:57 PM.