Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Kişisel Gelişim Siteleri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=579)
-   -   Destek Olur musunuz? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=599725)

pimpinella anisum 06-05-2010 11:55 AM

Destek Olur musunuz?

Arkadaşlar bu konunun yerini burası olduğundan pek emin değilim4897
Facebook da,naçizane bir grup kurdum Özel Günler Kime Özel? | Facebook
"Tüketimi körüklemek için bizlere aşılanan Anneler Günü, Babalar Günü gibi sahte coşkulara kapılarak,, pekçok öksüzü, yetimi ve çocuk sahibi olamayanları günlerce incittiğimizin farkında mısınız?
Toplumumuzda bu duyarlılığı oluşturalım,, lütfen arkadaşlarınızı davet edin,siz de bir katkıda bulunun,,şimdiden teşekkürler hepinize :-) "

açıklamasıyla kurulan grubumuz sevinirken, kutlama yaparken,hatta kazanırken bile diğerlerini incitmeme bilincini yaymayı amaçlıyor.
Forumumuzun sevgi dolu üyelerini bu gruba üye olarak bu bilinci yaymaya davet ediyorum,desteklerinizi bekiyorum, SEVGİLERİMLE...actionsmileactionsmileactionsmile

derya88 06-05-2010 12:44 PM

Cevap: Destek Olur musunuz?

Alıntı:

güneş1304 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 732964)
Arkadaşlar bu konunun yerini burası olduğundan pek emin değilim4897
Facebook da,naçizane bir grup kurdum Özel Günler Kime Özel? | Facebook
"Tüketimi körüklemek için bizlere aşılanan Anneler Günü, Babalar Günü gibi sahte coşkulara kapılarak,, pekçok öksüzü, yetimi ve çocuk sahibi olamayanları günlerce incittiğimizin farkında mısınız?
Toplumumuzda bu duyarlılığı oluşturalım,, lütfen arkadaşlarınızı davet edin,siz de bir katkıda bulunun,,şimdiden teşekkürler hepinize :-) "
açıklamasıyla kurulan grubumuz sevinirken, kutlama yaparken,hatta kazanırken bile diğerlerini incitmeme bilincini yaymayı amaçlıyor.
Forumumuzun sevgi dolu üyelerini bu gruba üye olarak bu bilinci yaymaya davet ediyorum,desteklerinizi bekiyorum, SEVGİLERİMLE...actionsmileactionsmileactionsmile

teşekkürler çok iyi düşünmüşün tam destek...

Belgin ∞ 06-05-2010 12:54 PM

Çok ince düşünceli bir paylaşım olmuş :)

Ben de yanınızdayım. Çocukluğumda arkadaşlarım Babalar Günü'nü kutlarken ne kadar üzülüp ağladığımı hatırladım birden.

Bir şeyi kutlarken bile düşünmek gerek evet.

Işıldayan Safir 06-05-2010 01:26 PM

Konuya bu açıdan hiç bakmamıştım. Her zaman böyle ince düşünemiyoruz işte.

Anneler gününü kutladığımızda ya da babalar gününü kutladığımızda kimseyi incitmek gibi bir amacımız olmaz zaten. Eminim başkaları da bu açıdan düşünmemiştir. Ancak dediğin gibi gerçekten biz bunu yaptığımızda anne baba eksikliğini yüreğinde yaşayanların içini burkmuş olabiliriz. Eksikliklerini anımsatmış olabiliriz. O nedenle şuan çok üzüldüm.

Eğer böyle bir şeye sebep olduysam evren aracılığıyla özür diliyorum.

Sevgiler.

Ben_Sen_ve_Gofi 06-05-2010 01:35 PM

Konuya bu açıdan hiç bakmamıştım. Her zaman böyle ince düşünemiyoruz işte.

Anneler gününü kutladığımızda ya da babalar gününü kutladığımızda kimseyi incitmek gibi bir amacımız olmaz zaten. Eminim başkaları da bu açıdan düşünmemiştir. Ancak dediğin gibi gerçekten biz bunu yaptığımızda anne baba eksikliğini yüreğinde yaşayanların içini burkmuş olabiliriz. Eksikliklerini anımsatmış olabiliriz. O nedenle şuan çok üzüldüm.

Eğer böyle bir şeye sebep olduysam evren aracılığıyla özür diliyorum.

Sevgiler.

Wampirella'ya KAtılıyorum...
Eğer bende böyle birşeye sebep olduysam ÖZÜR DİLİYORUM..y789
NOT;Şuan için face hesabımı dondurdum.Ama açtığım zaman destek vereceğim size..
sevgılerR.O0

sudem8 06-05-2010 03:24 PM

hayırlı olsun arkadaşım, çok güzel bir konuya değinmişsinalk78.ben yaşamadım ama empati kurduğum zaman, nedense çok üzülürüm örneğin anneler günü ne kadar anlamsız geliyor insanları tüketime zorlamak için kaç çocuğu olmayan kadını acısına tuz basmak ne acı.benim eşimin ablasının çocuğu olmadığı için benim oğlum her ikimize de bu duyguyu tattırıyor.o günlerde eşiyle birlikte ne kadar mutsuz oluyorlardır kimbilir.babalar gününde biz arıyoruz enişteyi.saçma sapan işler.arkadaşları alıp kahvaltıya götürüyorlar.orada telefonlar susmuyor çocukları kutlamak için aradıkça bizimkililer daha çok üzülüyor.babam vefat ettikten sonra babalar günü bana çok acı gelmeye başladı.o zaman daha iyi anladım.bazı annelerde bir yarış benim oğlum şunu almış.artık hediyenin maliyetiyle ölçülür mü annelerin değeri.çocukları içinde o ay yıkım bütçeyi zorlamak g3erek kendi annene alınırda kayınvalideye alınmaz mı o da eşinizin annesi.ucuz alsan verilen değerin ölçütü nerdeyse.pahalı alsan iki tane alınacak diyorum ya saçmalık.tüketim için reklamları izliyorsanız ne kadar zorlayıcı bir baskı var 9ay sizi taşıdı bir elektrik süpürgesini veya elmas küpeyi çok mu görüyorsunuz.çok görülür mü anne için baba için canımızı veririz gerekirse.geçen oğluma sıkı sıkı tembih ettim sakın bir şey alma harçlıklarıyla beni mutlu edecek.daha öğrenci.para kazansa ne olacak yine istemem.kendisi zaten bana bir hediye Allahın bana bir lütfu olarak görüyorum.ne yapayım hediyeyi nasılsın annem diye araması dünyalara bedel.y789iyi ki böyle bir konuya değinmişsin.ne çok yazacaklarım varmış.aramayıp bir gün anasını arayanlara belki hatırlatıcı olabilr ama birileri para kazansın diye tüketim toplumu olduk çıktık.geçenlerde sevgililer gününde bir çift nerdeyse ayrılamanın eşiğine gelmişler anlatıyorlarda çok güldüm.torunları var bu çiftin.adam 65 yaşlarında ihtiyar delikanlı.hanım hediye bekliyor eşinden o da utanıyormuş elinde çiçeklerle gençlerden karanlık olsun diye beklermiş eve gitmek için çiçekleri kimse görmesin diyekhkh56hanımefendi niye bekliyorsun git bir kuyumcuya koca bir çiçek alacağına küçücük bir kutu tek taş veya altın kolye alırsın cebinde kimse görmez.yoksa eve almam.bu gerçek bir olay bizim ihtiyar delikanlı en yakın bir kuyumcudan tek taşını alır ve evine gider çiçek korkusundan kurtulur.ama epey tartışmalar olmuş.niye bu zorlama kadın gidecek övünecek arkadaşlarına benim eşim beni çok seviyor bana bunu almış.hadi bu adam varlıklı alabilir olmayan ne yapsın.maddiyatla mı sevgi bağlılık sadakat mutluluk iyi günde kötü günde deniyor evlenirken bu günlere pirim vermezsek karşı çıkarsak etkilerini de kırmış oluruz.bunlar bir kaç örnek tekrar teşekkür edrim bu konuya önem verip başlattığın için tam destek benden sevgi ve ışıkla kal.krzm67

pimpinella anisum 06-05-2010 03:35 PM

Arkadaşlar beni en iyi siz anlarsınız, çünkü bu forumda aynı gönül dilini konuşuyoruz hepimiz,, bu konuyu açarken ööyle birden bire bir itilim duydumki anlatamam,,sanki konuyu açan, başlığı yazan eller benimdi de,onları başkası kullanıyordu gibi, bi ara "napıyorum ben " dedi aklım,acaba insanların tadını mı kaçırıyorum?Ama içimde yaptığımın doğruluğundan son derece emin bir taraf da var:yüreğim.Yüreğimin sesini dinledim,,HEPİNİZE ÇOOK AMA ÇOOK TEŞEKKÜRLER,,bu forumda olmak hayatımın en iyi seçimlerinden biri :-)

Megavolt 06-05-2010 04:12 PM

Özel günlerin yıl boyu sürmesini isterim, anneler, sevgililer, babalar, çocuklar vs vs.. bir gün değil tüm yıl hatırlanmalı , insana olan sevgiyi bir güne kısıtladığı için ben de pek sevmiyorm böyle günleri. Hediye kısmına gelirsek pahalı birşey olması gerekmiyor, içten bir tebessüm bile harika bir hediye olabilir.

Özel günlerin bazılarını üzebileceği konusuna değinmişsiniz ama bu da amaca bağlı. Amacınızın nispet yapmak olmadığına eminim. Dolayısıyla başkalrına hava atmak için yapmadığımız sürece insanlara zarar vereceğini düşünmüyorm.Reklamının yapılıp gözümüze sokulması ise rekabet duygumuzu körüklemeye yönelik.Kim babasını daha çok seviyor ? Hanginiz daha aşıksınız? vsvs Bu reklamlardan etkilenip te sevgilisine ,annesine, babasına hediye alan varsa zaten bu da ne kadar samimi olur size bırakıyorum.

Neyse fazla dallandırmadan bi özet yapayım birilerini mutlu etmek için başka birilerinin yaralarını deşmiyorsak, hayatımızdaki insanlara tüm yıl boyunca hakettikleri değeri veriyorsak, dolaylı olarak eksikliğini çeken insanları da mutlu etmiş oluruz diye düşünüyorum.

Sevgiler

yelda_k 06-05-2010 06:52 PM

ewwt bi konu kesınlıkle haklısınızzz ....malesef bız ınsnlar özel gunlerı bıle mahvee bılıyoruzzzz ...farkında olmadan bı ses yukselıyoooo ...okullarda buna engell olunabılırr gösterıs yapılmadan bugunler yınede kutlanmalı ama ....kımsenın canını yakmadan tabıkııı

naz78 07-05-2010 09:40 AM

doğru söze ne denir hiç böyle bakmamıştık dank etti hastahanede olan annemi kaybetme korkusuyla yaşıyorum ki evliyim 32 yaşındayım çocuklarım var ve düşündümde küçücük yürekler var annnesiz kimbilir hne hüzün yaşıyorlar allah sabır versin onlarıda sevecek yürek versin aslında ben hep evlatlık edinmenin çok güzel bir durum olduğunu düşünmüşümdür çok çocuğu olmayanlar bunu yapsa dünyaya getirmekten daha büyük sevap ve mutluluktur ama nedense çocuğu olmayanlarda bunu pek istemezler benim 2 oğlum var başka çocuk yapmayı düşünmüyorum ama kızımda olsun isterdim olmadı ama kız bir evlat edinmeyi de düşünmüyor değilim sahipsiz bir çocuğa sahip olmak çok güzel olur diye düşünüyorum

WEZ Format +3. Şuan Saat: 07:55 PM.