Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Kendine Güven (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=243)
-   -   Tabiri caizse -herşeye pişmiş kelle gibi sırıtıyorum(özeleştiri) (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=620625)

kosovali_gs 30-01-2012 05:01 PM

Tabiri caizse -herşeye pişmiş kelle gibi sırıtıyorum(özeleştiri)

giriş faslını geçiyorum arkadaşlar.ben varya kalıbının adamı değilim
benden 2 kapı 1 pencere çıkar.beni sokakda görenler yolunu değiştitrir o derece.ama takiii benimle konuşmaya başlancıya kadar.eşşek gibi sırıtyorum.gülmekde değil.
kendime güvenim hiç yok.
mesela ben evde bile şunu derken bile kendime güvenipde ciddi olamaıyorum
"neden üniversite bitirtim ki sanki şu an 650 lira maaşla ilkokul mezunun yanında çalışıyorum.ilkokul mezunu 1,500 maaş alıyor ..neden bir kere olsun söyle neden!" bu tartışmada bile ortada sırıtacak bişe yok.ağlanacak bişe var.
ama yinede mal gibi sırıtmaya devam ediyorum.

yorumlarınızı merak ettim.biliyorum ilk önce suçluluk ve ego ondan sonra kendine güveni ekle vesaire...
düzelir mi bu olay ? idea3yani kendimin farkında değilim....
[music]

arkadaşlarım bana "kalıbının adamı değilsin diyor...korkağın tekiyim ben......
sadanim

bumbada 30-01-2012 05:19 PM

Cevap: Tabiri caizse -herşeye pişmiş kelle gibi sırıtıyorum(özeleştiri)

bence kendine güvendiğin için sırıtıyorsun .

hem her şeye ağlamaktansa her şeye gülmek iyidir sadece kontrollü olsan yeter .

azraist_24 30-01-2012 05:34 PM

Gulme iyidir tabiki ama herseye olunca sorun yaraim zannimca:))

Tavsiyem ``Sucluluk + ego + Koruma Kalkani`` telkinlerini 10 gun boyunca dinlemen...

Basarilar....

sweeet 30-01-2012 05:44 PM

"Sırıtmak" ben bu kelimeden hoşlanmadım. Güler yüzlü biri olduğunu düşünüyorum. Belki biraz fazla güleryüzlüsündür. Herşeyin fazlası zarar. Gülümsemek güler yüzlü olmak çoğu zaman avantajlıdır. Ama duruma göre ben kendi adıma gösterilecek diş miktarını ayarlarım. :)) Genelde ben de güleryüzlü biriyim. İnsanlar bana öyle olduğumu söylüyor. Kaldı ki güleryüzlü olmayı ben tercih ediyorum. Ben kendimi öyle görüyorum insanlar da beni öyle görüyor. Güler yüzlü olmak ciddiyete engel değildir ki. İnsan yerine göre gayet ciddi olabilir. Espri yapmak bile ciddiyete engel değildir. Belki gülümseyişine ölçü koymayı öğrenmelisin. Aşağıda aklıma takılanları sordum ve madde madde yorumlar yazdım:

1. Bir insan diğer bir insanı yolda görünce neden yolunu değiştirir? Kendi halinde yürüyen biri için. Bunu pek anlayamadım. Sana göre korkutucu bir görünüşün mü var?

2.Kendine güven için bir sürü öneri tavsiye var burada. Telkinler, farklı çalışmalar vs. ama herşeyden önce kendine güvenmek için kendini sevmeli ve olduğu gibi kabul etmelisin.

3.Maaş meselesinde başkaları gibi ağlamak yerine gülmeyi tercih etmen senin seçimin. O işte çalışmaya devam etmek de senin seçimin. Madem gelirinden memnun değilsin neden geliri seni memnun edecek yeni bir iş bakmıyorsun?

4. "Kendimin farkında değilim." demişsin o zaman farkında olmak ve farkındalıklarını arrtırmak için çalışmalısın.

5. Başkalarının söylediklerini kafanın içinde çevirip onların seni yargıladıkları gibi sen de kendini mi yargılıyorsun? Bence içinde suçlayıcı bir ego sesi var.

6. Bütün bu anlattıkların tabi ki düzelir. Çok acımasızca eleştirmişsin kendini. Bu eleştirilerin kaynağı kendi düşüncelerin mi ben onu merak ediyorum. Başkalarının düşüncelerini önemsediğin için mi rahatsız oluyorsun? Eğer kendin istediğin için değişmek istiyorsan değişmelisin.

7. Yapılacak en iyi şeylerden birisi de kendini tanımaktır. Kendini tanıyan insan kendine güvenir. En ince huy, düşünce, duygu durumundan, oturuş, kalkış, hareket hatta mimiklerine kadar insan kendini tanıyabilir farkında olabilir. Örneğin gülümsediğin zaman yüzünün aldığı şekli ayna kullanmadan hayal edebiliyor musun? Bu bir farkındalık çalışmasıdır. Kendinin farkında olan insan dışarıdan nasıl göründüğünü az çok bilir. Kendinin farkında olmak da kendini tanımaktan geçer.

Hiç can sıkmaya lüzum yok. Sen kendini tart diğer insanların düşüncelerinden bağımsız olarak. Sor kendine ne istiyor bu kosovali diye? Ona göre karar ver yapacaklarına.

Değişmek mi ya da değiştirmek mi istiyorsun ilk önceliğini belirle ve bu konuda adım at. Eleştirmek iyi hoş ama hoşlanmadığımız durumları değiştirmek için çaba göstermeli yani harekete geçmeliyiz.

ve son sorum şu:

8. Şimdiye kadar hangi telkinleri ne kadar süreyle dinledin? Etkilerini gördün mü? Hala dinlediğin telkin var mı? Onu da paylaşırsan ona göre o konuda da önerisi olan olacaktır.

Sevgiler.

maxhealth 30-01-2012 11:14 PM

Telkinler hem farkındalığınızı arttırır hem de istediğinizde daha ciddi olabilmeniz konusunda sizi motive eder.Özellikle Ego güven telkininin size faydalı olacağı kanaatindeyim.Nasıl dinleyeceğinizi de zaten biliyorsunuzdur.En iyi şekilde faydalanmanızı diliyorum.

DreamDuality 31-01-2012 04:32 AM

Keşke sizle arkadaş olabilseydik.
Siz gülerdiniz, ben melankolik; orta yolu bulurduk zamanla.

Şaka bir yana; gülmek ruha çok faydalı.
Ben kendimi zorluyorum gülebilmek için, bazen bir tebessüm için.

Sitedeki yöneticilerimiz,bilgilir kişiler daha iyi bilirler.
Ama çok aşırı; olup olmadık birşeylere de gülmüyorsanız.
Saba tümer gibi değilseniz yani; bence faydalı bir durum.

kosovali_gs 31-01-2012 10:22 AM

herkeze çok teşekkürler arkadaşlar.yorumlarınız için.
"sweet" neredeyse makale yazmış.çok saol zamanını ayırdığından dolayı.bi kaç şeyi yanıtlayım.
mecazi anlamda yolunu değiştirmek o.seri katil muamelesi yok yani.mecazi anlamda.herşeye gülen birisi gibi gözükmüyorum.yada korkak biri.
KEŞKE BAŞKA İŞ BULABİLSEM.4 AYDIR BUNU ZOR BULDUM.
telkinlerden bi hafta dinleyip sıkılıp bırakıyorum.toplasan 1 ay falan dinledim.etkisini farketmedim aralıklarla dinlediğim için.
şimdi işte dinlemeyi planlıyorum adam gibi.BELKİDE BU SAYEDE DAHA İYİ BİR HAYATIM OLUR.
koruma kalkanıda eklicem. bu ego suçlamasından kurtulmak için
tekrar teşekkürler arkadaşlar

bigokyanus 31-01-2012 11:03 AM

Pozitif Gücün Büyüsü( Louise L. Hay ) adlı kitabı bir de bilinçaltının gücü ( Joseph murphy ) ya da Evrenden Torpilim Var ( Aykut Oğut ) okumanı öneririm , okur uygularsan hayatının çok değişeceğine eminim.

kosovali_gs 02-02-2012 09:04 AM

evrenden torpilim var kitabını zaten okudum."amerikaya gitmiş ve metroda uyuya kaldıgı için yanlış durakda inmiş.zencileri saldırınsında bi gözünü kaybetmiş adam"ın hikayesi buydu....
en iyisi ben telkinleri DÜZENLİ dinleyeyim.

tavsiyeleriniz için saolun

sweeet 02-02-2012 12:41 PM

Eğer koca kitaptan aklınızda kalan sadece bu hikaye ise ben kesinlikle evrenden torpilim var kitabını bir kez daha okumanızı öneririm. Hatta onun hocasının kitabını da okumanızı öneririm. O kitap da Darel Rutherford "Çözüm olmak". Bana çok şey katan iki kitaptan biridir nbu iki kitap.

Bir de okuduklarımızı uygulama aşamasına geçmezsek, harekete geçmezsek okuduklarımız hiç bir işe yaramaz. En azından her zaman her şeyi %100 doğru uygulamaktansa bir yerden başlayıp hata yaparak mükemmele ulaşmaya çalışmalı insan.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 03:28 PM.