Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatını Değiştirmeye İstekli Yeni Üyeler > Rehber Bölümünü İncelemeden Soru Sormayınız > Diğer Sorularınız

Uyarılar

Yardim!!!!!

Rehber Bölümünü İncelemeden Soru Sormayınız ve Diğer Sorularınız Yardim!!!!! Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız slmlar arkadaslar ben telkinleri mümkün oldugu kadar dinliyorum ve bazi sorunlarim var. bende cok siddetli konsantrasyon bozuklugu var yani biseyi ne kafamda tutabiliyorum ne de dogru dürüst hafizami kullnabiliyorum.eskiden böyle degildi ama yaklasik bir sene önce böyle oldu birdahada düzelmedi.acaba ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Diğer Sorularınız telkin cd indir izle İstanbul Diğer Sorularınız nerededir kimdir Diğer Sorularınız çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Diğer Sorularınız hipnoz Diğer Sorularınız olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Diğer Sorularınız hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Diğer Sorularınız kuantum düşünce kitap haberi

Yardim!!!!!

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 23-09-2007, 02:22 AM   #1 (permalink)
Üsteğmen

Tesekkür: 1
38 Mesajinıza toplam 217 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
mustinet1900 is an unknown quantity at this point
Standart Yardim!!!!!

slmlar arkadaslar
ben telkinleri mümkün oldugu kadar dinliyorum ve bazi sorunlarim var.
bende cok siddetli konsantrasyon bozuklugu var yani biseyi ne kafamda tutabiliyorum ne de dogru dürüst hafizami kullnabiliyorum.eskiden böyle degildi ama yaklasik bir sene önce böyle oldu birdahada düzelmedi.acaba telkinler ilerde bunuda degistirecekmi?

ve ikinci bir sorum olacakdi.cesit cesit telkinler mevcut yani sf sucluluk sosyallik gibi vesayre benim merak ettigim yani depresyon telkinini dinlemeye hic gerek varmi yani depresyonda olan insanda sucluluk sosyal fobi gibi sorunlar yasiyor yani bu depresyon telkini ne icin gerekli ?

tesekürler herkese
Emir

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

mustinet1900 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 22-10-2007, 10:38 PM   #2 (permalink)
Administrators
♥Ozlem Şahin ♥

shamanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 13,842
2,276 Mesajinıza toplam 13,392 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
shamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond repute
Standart Ynt: Yardim!!!!!

zaman zaman farkında olmadan depresyona gireriz.. bu dönemdeki psikolojimiz.. çevresel desteğimiz yada ruhsal yönümüz kuvvetliyse farkına bile varmadan atlatırız.. lakin istemeden bilinç altımızda bu günlerin kayıtları oluşur... ve bunlar yıllar içinde birikerek hiç istemediğimiz bir anda fırsatçılık yaparak ortaya çıkarlar...

asıl ihtiyaçlarınızla ilgili olanlara ağırlık vermek koşuluyla depresyon telkinine ihtiyacınız olmadığını düşünsenizde tıpkı kendimizi şımartmak için ayda bir kere yaptığımız çeşitli kürler gibi bunu da mp3 listemize ruhumuzu şımartmak adına ekleyebiliriz.. tabii bu benim şahsi görüşüm.. mutlaka siz kendinizi keşfetmeye başaldıkça size en uygun olan programı oluşturacaksınızdır...

sevgiler.. saygılar..
Alt 23-10-2007, 09:23 AM   #3 (permalink)
Üsteğmen

Tesekkür: 0
141 Mesajinıza toplam 392 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
üç_gömlek is an unknown quantity at this point

selam musti.seni en iyi anlayanlardan biriyim.çünkü ben de aynen dediklerini yaşadım.
2 sene önce hafızam öyle zayıftı ki;balık hafızasından zerre kadar farkım yoktu.ve yeni yeni düzelmeye başladım şükür.
o zamanda şu haldeydim.çok büyük bir arzum vardı.ve onun hayaliyle yanıp tutuşmaktan hafızam zayıflamıştı.ne işle meşgulsek onu düşünmeliyiz.düşünmemiz gereken şeyi; düşünce saatimizde düşünmeliyiz bence.ama günlük işimizi yaparken bir anda aklımıza bambaşka bir düşünce,fikir gelirse muhakkak üzerinde durmalı ve o yönde hareket etmeliyiz.çekim yasasının meyvesidir bu fikir.
ve hafızanda birşeyi tutman gerektiğinde "unuturum ben hemen not edeyim ya da sen bana hatırlat ben hatırlayamam" diye düşünmekten uzak dur.bunlar var olan unutkanlığı daha da azdırır.bir şeyi hatırlamak istediğim zaman gözlerimi kapatıp sakince ne olduğunu hatırlamaya çalışıyorum.yararını görüyorum.ne kadar unutkan olsan da kendine şunu sık sık hissederek söyle: "ben hafızası kuvvetli biriyim.çabuk hatırlarım."

umarım canını sıkmamışımdır.kendine iyi bak.
üç_gömlek isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 23-10-2007, 10:36 AM   #4 (permalink)
Üsteğmen

Tesekkür: 1
38 Mesajinıza toplam 217 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
mustinet1900 is an unknown quantity at this point

cokn tesekür ederim yanitlariniz icin
bende sabrederek bekliyorum
yavas yavas ve zamanla herseyin düzelecegine inaniyorum
benim hicbirzaman vazgecemedigim sözüm "Herseyde bir hayir vardir"
demmeki ben böyle seyler yasioyorsam mutlaka bunda bir hayir vardir ve bunun bir sebebi vardir
belkide illerde okadar cok iyi olacagim demektir
sevgiyle kalin
mustinet1900 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 23-10-2007, 11:53 AM   #5 (permalink)
Administrators
♥Ozlem Şahin ♥

2,276 Mesajinıza toplam 13,392 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
shamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond repute

aklınızı güçlendirmek için 11 öneri!

unutkanlık herkesin en büyük düşmanlarından biri. aklımızı daha iyi kullanmak ve unutkanlığı azaltmak elimizde. nasıl mı? harvard tıp okulu öğretim üyesi dr. aoron p. nelson zinde bir beyne sahip olmanın temel kurallarını sıraladı. işte aklınızı güçlendirmek için 11 öneri...
unutkanlık sorunu, yaşlanan insanın en önemli korkularındandır. özellikle 50'li yaşlar sonrasında ufak tefek unutkanlıklar ile ciddi bellek sorunları birbirine karıştırılır.orta yaşlıların nerdeyse yarısı kendilerinde bir bellek kaybı sorununun başladığını zanneder. hemen belirtelim! bunların çoğu küçük ve hoş unutkanlıklardır. hayatı tatlandıran ve keyif katanlar biraz da bu nükteli olaylardır!belleği güçlü tutmanın pek çok püf noktası, uyulması gereken çok sayıda kuralı var. harvard tıp okulu öğretim üyesi dr. aoron p. nelson zinde bir beyne sahip olmanın temel kurallarını şöyle sıralıyor:

- hipertansiyonu ve kolesterol yüksekliği sorununu önleyin ya da kontrol altına alın. kalbiniz için kötü olanın beyniniz için de kötü olduğunu unutmayın.

- alkolü azaltın. erkeklerin iki, kadınların bir ölçüden (bir ölçü içkiyi 'bir bardak şarap' olarak kabul edebilirsiniz) daha fazla alkol kullanması beyin hücrelerini tahrip etmektedir.

- iyi ve kaliteli uyku uyuyun. iyi bir uyku için ortalama 8 saat gerekir. kaliteli uyku beynin yeni öğrenilenleri pekiştirmesini sağlar. öğrenilmiş bilgilerin pekiştirilmesinin uzun süreli belleğin en önemli desteği olduğu biliniyor.

- stresinizi iyi yönetin. ölçülü ve kontrollü stres dikkati yoğunlaştırmakta, odaklanmayı arttırmaktadır. kontrolsüz, uzun süreli ve aşırı stres ise dikkati sürdürme kapasitesini yok etmekte, unutkanlığı tetiklemekte, kortizol hormonunu yükselterek beynin bellek için önemli bölümlerinde hasar geliştirmektedir.

- yeni şeyler öğrenmeye devam edin. her yeni bilgi ve beceri birer bellek egzersizidir. yeni sporlar, hobiler, araştırma alanları, heyecanlı ve zevkli problemler, ezberlenen yeni şiirler ve yeni diller beyniniz için en güçlü vitaminlerdir.

- tembelliği bırakın. zihinsel faaliyetlerinizi sınırlamayın. özellikle televizyon seyretmek gibi pasif faaliyetleri azaltın. televizyon karşısında geçirdiğiniz saatler sadece bedensel değil, ruhsal sağlığınızı da kötü yönde etkiler.

- her gün egzersiz yapın. günde 30-45 dakika, haftada en az 4 gün yürümeye, iş saatlerinde daha çok aktif olmaya, kısa mesafelerde taşıt kullanmamaya çalışın. özellikle yürümenin beyin sağlığı ve yeniden yapılanma sürecini olumlu yönde etkilediğini gösteren çok sayıda kanıt var. beynin yeni yetenekler kazanabilmesi beyin hücreleri arasında güçlü ve yoğun yeni bağlantılar oluşturabilmesinin başlıca desteklerinden biri de düzenli ve ılımlı egzersizlerdir. bizim önerimiz fırsat buldukça yürümenizdir.

- kullandığınız ilaçları yeniden gözden geçirin. özellikle beyni etkileyen ilaçları doktor önerisi olmadan kullanmayın. depresyon giderici, uyku verici, ruhsal gevşetici ilaçlara komşu, eş dost tavsiyeleri ile başlamayın.

- reçetesiz satılan ilaçları rastgele yutmayın. doğal ya da zararsız diye kullanabileceğiniz bitkisel ürünlerin (valerianlar), besin desteklerinin (melatonin) ve diğerlerinin (hüperzin, sam'e) beyin hücrelerinizi üzebileceğini, zihinsel fonksiyonları bozabileceğini unutmayın. antihistamik- antialerjik ilaçları özellikle alüminyum içeren antiasitleri ve uyku kolaylaştırıcıları doktorunuzla konuşmadan uzun süre kullanmayın.

- vitaminlerden yararlanın. e ve c vitamini gibi antioksidan vitaminlerin, selenyum gibi serbest radikal avcısı minerallerin hücreleri oksitlenmekten koruyan güçlerinden faydalanabilirsiniz. yeteri kadar b vitamini, özellikle b12 vitamini aldığınızdan emin olun. dengeli bir beslenmenin de yaşlılıkta vitamin eksikliğine yol açabileceğini hatırlayın.

- hayata bağlı kalın. hayatınıza önem katan bağları iyice sıkılaştırın. huzurunuzu koruma ve güçlendirmeye bakın. aileniz, dostlarınız, işiniz, hemşerilik ve vatandaşlık bağlarınıza, inançlarınıza daha sıkı sarılın. insanlarla daha sık birlikte olmaya, aileniz ve arkadaşlarınızla olumlu ilişkiler kurmaya ve sosyal aktivitenizi çoğaltmaya çalışın. iyi sosyal ilişkileri olan yaşlılarda bellek fonksiyonları bozulmuyor. sosyal ilişkiler bir taraftan zihinsel egzersizleri yoğunlaştırıyor, diğer taraftan çeşitli olayların ruhsal travmalarını hafifletmeye yardımcı oluyor.

bu yazı yaşlıları düşünerek dile getirilmiş ama günümüzde yaşlı genç bir çok kişi aynı konudan muzdarip.. verilen egzersizler sağlıklı yaşamın birer parçası zaten.. yaşımız kaç olursa olsun bence burada yazılanları uygulamakta yarar var..
Alt 23-10-2007, 12:37 PM   #6 (permalink)
Administrators
♥Ozlem Şahin ♥

hangisi unutkanlığa neden oluyor?

unutmamak için öncelikle yapılan işe dikkatimizi vermek gerekir. kısa süreli işleyen ve bir kaç dakika için aklımızda tutulması gereken bilgiler, beyin ön bölgesinin çalışmasıyla şekillenir. o an aklımızda başka bir düşünce yok ise, dikkatimizi verebiliyorsak, kısacası beyin ön bölgesini meşgul eden başka bir olay yok ise, kısa süreli hafıza iyi işleyecek ve kısa süreli bilgiler kullanılıp unutulacaktır. nöroloji uzmanı dr güçlü ıldız ın kaleminden

okurken bir kaç satır önceyi hatırlayabilme, sayı sayma ve matematik işlemleri yapma, 2 dakika öncesi olayı akılda tutup bir sonraki olay için kullanabilme kısa süreli hafızaya verilebilecek örneklerdir. beyin ön bölgesini etkileyen durumlarda kısa süreli hafıza da sorunlar ortaya çıkar. depresyon, yetişkin tipi dikkat eksikliği, geçirilmiş hafif ya da şiddetli kafa travması, uykusuzluk gibi durumlar kısa süreli hafızanın işlemesini etkileyebilecek durumlardır.

orta süreli hafıza, daha uzun süreli akılda bulunması gereken konuların beyne kaydedilmesi gereken durumlarda işleyen bir yöntemdir. beyin ön bölgesiyle birlikte diğer beyin bölgelerinin çalışmasıyla orta süreli hafıza şekillenir. 1 ay önce karşılaşılan kişiyi tanımak örnek olarak verilebilir. beyni etkileyen pek çok durum orta süreli hafıza zayıflığına yolaçabilir.

uzun süreli hafıza beynin önemli özelliklerinden biridir. çünkü yaşanan olaylar, kazanılan deneyimler sonraki duygu, düşünce ve davranışlarımıza yön vereceği için, bu tip hafızanın kaydı kişilik gelişimi açısında da çok önemlidir. beynin şakak (temporal) bölgeleri uzun süreli hafızanın kaydedildiği bölgelerdir. hafızanın kaydı nedeniyle beynin hücre üretiminin hayat boyu sürdüğü bölgelerdir. bir karar aşamasında iken duygu, düşünce ve davranışlarımızı belirlenmesinde ilk görev yeri beyin ön bölgesidir. beynin diğer bölgeleriyle de sürekli ilişki halinde olan bu bölümü, temporal-şakak bölgelerinden hafıza bilgilerini de alarak sonucu belirler.

sonuç olarak, öğrenmek ve öğrenilen bilgilerin, davranışların, deneyimlerin unutulmaması için öncelikle iyi çalışan bir beyin ön bölgesine ihtiyaç vardır. beslenme tarzı, hafif kafa darbeleri, beyni etkileyen hastalıklar, beyin ön bölgesinin kendi bozuklukları unutkanlığın önemli nedenleridir. tatlı ve hamur işi gıdalardan uzak duran, sebze, meyve, protein ve dengeli yağ içeriğiyle beslenen, düzenli spor yapan, kafa darbelerine karşı kendini koruyan insanlar, beyin ön bölgelerini de koruyup iyi çalışmasını sağlayarak unutkanlıktan korunabilirler.
Alt 23-10-2007, 12:43 PM   #7 (permalink)
Administrators
♥Ozlem Şahin ♥

aklınızı başınıza getiren öneriler

mümin sekman’ın hazırladığı “bu hafta beynine iyi bak!” adlı “beyin kullanma kılavuzu” kitapçığından birkaç alıntı:

* beyin, açık havada ve ayaktayken daha iyi çalışır. önemli kararlarınızı alırken dışarıda ‘volta’ atmayı deneyebilirsiniz.

* beyin, örneklerle akıl yürütür. kararsız kaldığınızda “atatürk benim yerimde olsaydı ne yapardı?” diye düşünün.

* yabancı bir dil öğrenme ve ezber, beyni güçlendirir. her gün birkaç yeni kelime öğrenin, sözlük okuyun, alışveriş listesi ve telefon numaralarını ezberleyin.

* zihinsel jimnastik yapın. bunun için başta sudoku olmak üzere bulmaca ve satranç gibi oyunları kullanabilirsiniz.

* zihinsel rutinlerinizi kırın. bazen telefonu sol elinizde tutun, çantanızı diğer elinizde taşıyın, evinize başka bir yoldan gidin.

* zihinsel zevklerinizi zenginleştirmek için her gün mutlaka iyi bir özdeyiş kitabından, birkaç cümle okuyun.

* güzel bir resme bakın. estetik algınız, gördüğünüz estetik şeylerle gelişir. beyninizi ‘güzel’ şeylerle besleyin. sevdiğiniz bir müziği gözleri kapalı dinleyin.

* iyi bir uyku, kaliteli bir beynin temelidir. 24 saati geçen uykusuzluk sarhoşluğa benzer bir şekilde beyin fonksiyonları nı etkilemektedir.

* bol ve temiz oksijen beyin için çok önemlidir. odanızın penceresini açıp kendinize bol bol ‘birinci el’ oksijen ısmarlayın.

* farklı düşünme tarzları beyni geliştirir. çocuklar ve hayvanlarla daha fazla vakit geçirin.

* kullanılmayan organ körelir. sürekli tv seyrederek beyninizi düşük viteste çalıştırmayın. beyninizin sınırlarını zorlamayan etkinlikler, beyninizi geliştirmez.

* beyin diyeti yapın. beynimiz “garbage in garbage out” ilkesine göre çalışır. yani beyninize çöp girerse, beyninizden çöp çıkar. beyninizi neyle beslediğinize, midenizi neyle beslediğiniz kadar dikkat edin.

* hayatınızın en büyük kararlarını alırken ‘kafadan’ değil, kâğıt üzerine ne yapacağınızı yazarak hesaplayın.
Alt 18-12-2007, 02:50 AM   #8 (permalink)

1 Mesajina 2 kez İyi ki varsın denildi
coccen is an unknown quantity at this point

Merhaba,sitenize üye olduktan bir süre sonra linkler güncellenmeye başlandı.Bir an önce kanser destek mp3 lerine ulaşmam gerekiyor.Elinde olan varsa,ya da benim göremediğim alternatif linkleri varsa göndrerbilirmisiniz?Yardımcı olabilirseniz sevinirim...
coccen isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 18-12-2007, 03:34 AM   #9 (permalink)
Administrators
Atakan Sönmez

Tesekkür: 2,852
3,132 Mesajinıza toplam 17,384 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond repute

Alıntı:
coccen Nickli Üyeden Alıntı
Merhaba,sitenize üye olduktan bir süre sonra linkler güncellenmeye başlandı.Bir an önce kanser destek mp3 lerine ulaşmam gerekiyor.Elinde olan varsa,ya da benim göremediğim alternatif linkleri varsa göndrerbilirmisiniz?Yardımcı olabilirseniz sevinirim...
Kanser destek new age güncellendi.Diğerlerinide güncelliyorum.
Dinledikten sonra etkiler ile ilgili anketlere bu linkten katilin.
http://www.hayatimdegisti.com/forum/...-anketlerimiz/
hayatimdegisti isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 18-12-2007, 09:32 PM   #10 (permalink)

1 Mesajina 2 kez İyi ki varsın denildi
coccen is an unknown quantity at this point

Teşekkür ederim...
coccen isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks