Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Dalgalanma Hissi (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=231)
-   -   Dalgalanma Hissi (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=538)

hayatimdegisti 24-01-2007 01:57 PM

Dalgalanma Hissi

Zaten adı üzerinde Burdayim :))
Size soru sormasak pek yazacağınız yok.Anlaşıldı bol bol sormak lazım :))

burdayım2006 25-01-2007 05:53 PM

Dalgalanma Hissi

y789 atakan bey bana mı dediniz sormasak yazacagınız yok diye..ben de çok yazdıgımı sanıyordum kendimce music45

aklıma gelen her soruyu yazıyorum valla s456

ama siteyi de benimsedim hani, artık bizim de yardımcı olmak görevimiz 956k

evet adı üstünde ben burdayım arkadaşlar kahvesmiley

hayatimdegisti 25-01-2007 05:56 PM

Dalgalanma Hissi

Ben bunu dün demişim ondan sonra yazmaya başlamışsınız :))

burdayım2006 25-01-2007 06:06 PM

Dalgalanma Hissi

pozitif olmak çok güzel bir duyguymuş, gelip gidiyor ama neyse f678h

skorpy 25-01-2007 06:19 PM

Dalgalanma Hissi

derty arasıra birşeyler oluyor sanki olumsuz düşünceler ve karamsarlık gibi ama eskisi kadar yoğun ve kötü değil ve hemen geçiyor sanki bişey beni koruyor onlardan

hayatimdegisti 25-01-2007 11:34 PM

Dalgalanma Hissi

Ego Güçlendirici telkin içeriğinde artık kolayca kendinizi depresif hissedemeyeceğiniz söyleniyor.Bu nedenle daha önce kolayca kendinizi bıraktığınız kötü hissetiğiniz durumlarda sanki sırtınızda bir destek var gibi kendinizi istesenizde bırakamıyorsunuz

mügeee 28-01-2007 06:41 PM

Dalgalanma Hissi

Bugün hiç bir nedeni yokken kendimi hiç mutlu ve güçlü hissetmiyorum,dalgalanma hissi denen bu olmalı sanırım.Bu durumu yazarken aslında düşünmemem gerektiğini biliiyorum secret'da söylenildiği gibi ama.... Bu durum umarım çabuk geçer,secretta söylenildiği gibi olumluya çevirmeye çalışıyorum,bakalım ne derece uygulayabileceğim=((

skorpy 28-01-2007 07:40 PM

Dalgalanma Hissi

smiliyface smiliyface smiliyface smiliyface smiliyface smiliyface gulensmiley
dalgalanma var ama eskiye dönmüyorum en azından eskisi kadar kötü değilim düzeleceğine inanıyorum

hayatimdegisti 29-01-2007 01:09 AM

Dalgalanma Hissi

Arkadaşlar bu dalgalanma süreci kişiden kişiye değişmekle birlikte çok üzün sürmüyor.Bir gün kendinizi kötü hissetsenizde ertesi günü iyi hissediyorsunuz.
Bu gibi durumlarda suçluluk telkinine bir gün için ara verebilirsiniz.Ego güçlendirici telkine ağırlık verebilirsiniz.Koruma kalkanı kendine güven gibi telkinlerede ağırlık verilebilir.Depresyon dünde kaldıyıda unutmamak lazım...

Bu kötü hissetiğiniz anlarda moraliniz bozulmasın.Kar toplar ya güneş.Yağmurdan önce bir toparlanma süreci vardır.Öğrenilenlerin özümsendiği süreç.Bunu öyle kabul edelim...
Kendi kendinize "Güç topluyorum öğrendiklerimi özümsüyorum" diye düşünün..

Bu sürec dediğim gibi çokda uzun sürmüyor.Yani 1 hafta üst üste kendinizi kötü hissetmiyorsunuz zaten.

Merto 29-01-2007 09:53 AM

Dalgalanma Hissi

Kendini kötü hissettiğini söyleyen arkadaşlara...

Kendi deneyimlerime ve denediğim bilgilere dayanarak söylemek istediğim bazı şeyler olacak nacizane,

Daha önce başka başlık altında tartışıp paylaştığımız alışkın olma durumu ve yeniye tepki konuları
bu durumlarda kendini gösteriyor. Değişim insanı korkutan birşeydir, çünkü bilinmeyen tanınmayandır.

İnsan bildik durum ne kadar kötüde olsa, onda kendini daha güvende hisseder.
Beyin alışkanlıkları sever. Zaman zaman yaşanan kendini tekrar sıkıntılı yada huzursuz hissetme hali gelişimin,
en azından değişimin müjdecisidir aslında.

Bu gibi durumlarda durumu içsel olarak kabullenmek iyidir çünkü direnci bırakmış olursunuz.
İçinde bulunduğunuz depresif yada sıkıntılı yada anlamsız mutsuzluk halini hissedip, bunun sizin için ne kadar gereksiz ve engelleyici olduğunu görebilir ve aksi olan mutlu ve neşeli hali seçme olanağınız olduğunu anlarsınız.

Evet mutluluk ve huzur seçilerek yaşanabilir...denemesi bedava :))

Birde paylaşımlarda yada diğer insanlara kendini ifade ederken olumsuz kelimeler yerine
olumlu destekleyici kelimeler kullanarak, bu sıkıntılı halden daha kolay çıkabiliriz.

Kötü ve güçsüz hissediyorum yerine

Her geçen gün ve gece ile daha güçlü ve daha mutlu hissediyorum, kendime güveniyorum,
gelişiyorum vb...

gibi ifadelerle olumlamalar yaparak bilinçaltına yön verebiliriz.

Bilinçaltı, gelen mesajları yargılamaz...Ancak biz kelimelere duygular katarak sıkça tekrarlarsak,
bunları bizim hayatımıza çeker.

Zaten duyguların yoğun olduğu bir dönemde birde kelimelerle desteklemeyelim olumsuzluğu.

Olumlu içsel konuşmalara devam...Gerçeklikle çatışmayacak, yukarıdaki gibi olumlu içsel konuşmalar bularak bu dalgalanma dönemi atlatılabilir.

Forumda böyle bir başlık var zaten.
Güçsüzlük ve sıkıntıyı ifade etmek yerine oraya olumlu içsel konuşmalarımızı yazarak bu durumu daha rahat atlatabiliriz.

Herkeze sevgiler....Son durumları paylaşın lütfen....

WEZ Format +3. Şuan Saat: 10:08 AM.