Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Bırakma Sürecinde Yaşananlar (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=153)
-   -   Sigara bırakma sürecim ve gelişmeler... (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=1074)

avi907 23-03-2007 06:25 PM

Sigara bırakma sürecim ve gelişmeler...

ilk defa bu kadar uzun süredir sigara içmiyorum (5 gün benim için çok uzun diyebiliriz) ama artık ihtiyaçta duymuyorum sigaraya(Atakan Abi sağolsun :) )... ama sigaranın zararlarını şuan çok daha iyi anlıyorum
3 senedir sigara içiyorum 3 sene fazla birşey değil ama benim tiryaki olmama yetmişti örneğin sigara içerken hiç bir dumanı zayi etmiyordum ciğerlerimin derinliklerine kadar çekerdim, çok hızlı içerdim, çok içerdim, şimdiye kadar 3 yıl boyunca sigara içmeden bir günüm geçmemişti durumu anladınız sanırım :)

sigaranın zararlarını daha iyi anladım demiştim çünkü...
sigarayı bıraktığımın 2. günü boğazımda ve ciğerlerimde müthiş bi ağrı başladı boğazım kötü derecede tahriş olmuş durumda ve ben o günden beridir şimdide dahil olmak üzere yatak yorgan yatıyorum... sigaranın bana fazla birşey yapmadığını düşünürdüm birazda spor yaptığım için sigaranın zararlarını azaltığımı düşünürdüm ama gerçekler böyle değil sigara içerken nikotin denilen illet ciğerlerinize ve boğazınıza uyuşturucu etkisi yapıyor aslında baca gibi olmuşlar ama ruhunuz bile duymuyor... sigara benim için eskide kaldı hele beni bu hallere düşürdü ya artık hayatta barışmam onla :) gelişmeleri yazacağım neşeniz bol olsun...

hayatimdegisti 23-03-2007 06:31 PM

http://www.animaturk.com/cartoon/c27.gif

Sigara ile olan bu savaşında başarılar.Bak parti duyurusuda yaptik.Pazar Gecesi Parti var... cilgin897

etterna_ 23-03-2007 07:26 PM

Seni yürekten tebrik ediyorum avi907 . art56art56
Bırakmak öyle zor ki.Sen zoru başarıyosun. Keşke hiç başlamasaydık. Keşke bi zaman makinası olsa da başladığımız güne dönüp içmesek hiç.
Benim kuzenlerim sigara içmiyolar ama günde bi tane falan tek tük başlamış bi tanesi. Nasıl üzülüyorum anlatamam. Hep nasihat ama biz de çok nasihat gördük inadina başladık bu illete. Hiç kimse başlamasın isterim. Çünkü bırakmak zorunda olmak ve bırakma kararı verebilmek bile çok önemli. Umarım hiç başlamazsın ve başlamıyacağını biliyorum. Yanındayız. actionsmile

avi907 23-03-2007 09:23 PM

sevgili etterna_
öncelikle desteğin için teşekkür ederim..
inan benim bırakmamda kolay değildi ben bu sefer farklı bi yöntem denedim umarım başarmışımdır şuana kadar sigara isteği hiç geçmedi içimden sanırım bundan sonrada olmaz...
tamamen bıraktığıma emin olayım ki zaten öyleyimde en azından süre olarak sizlere kabullendireyim Atakan abininde onayıyla burda herşeyi teker teker anlatacağım eminim ki çoğunuz bırakacaksınız sigarayı çünkü ben bıraktım :)

Korkunc 23-03-2007 10:36 PM

%02 nikotin ihtiyacı da iyi tespit olmuş. Benim ki de şu an %99,8. O da şimdi söndürdüm sigarayı. Hatırlamışken tekrar yakayım.

avi907 24-03-2007 01:26 PM

6. Gün
2. Günden itibaren hastayım demiştim bugün rahatsızlığım beni büyük oranda terketti her öksürüğüm artık daha acısız ve her öksürükte temizleniyorum... Bu his çok güzel, yenilenme hissi.. Birde özgürlük hissi var eskiden sigaranın kölesiydim!

"efkarlandım bi sigara yakayım" bu cümle benim cümlem :) ama artık çok boş geliyor mutlu olabilmek için aslında çok bahanemiz ama hiçbirini önemsemiyoruz yada sorunların sebebini aramak yerine kaçmayı tercih ediyoruz...

"ister zengin ol, ister fukara yemekten sonra yak bi cigara" buda benim favori cümlelerimden biriydi yada "ya bi insan yemekten sonra sigarasız ne yapar" derdim aslında yapılacak birşey varmış; o gün yemek yiyebildiğim için malum dünyada açlık sınırının altında milyonlar var... ve daha fazla tat alabildiğim için (sigara bırakıldığı zaman tat ve koku duyuları normale döner) yaratıcıya içten bi teşekkür etmek...

neşeniz bol olsun....

tlvnt 25-03-2007 09:17 PM

Alim seni canı gönülden tebrik ederim, sigarayi kendim bırakmış kadar sevindim, sağlığımı pek önemsemediğim den dolayı bırakmak için geçerli bir neden bulamıyorum, darisi tüm içenlerin başına...

avi907 25-03-2007 11:33 PM

güzel düşüncelerin için çok teşekkür ederim tlvnt
sağlık güzel birşey lütfen önemse sağlığını, boşverme, vakit geç olmadan, sigaraya tamamen esir olmadan sen onu kontrolün altına al, sen ona hükmet....

seninde böyle bi başlık açman dileğiyle... sevgiyle kal...

nilcelep 23-06-2007 11:39 PM

Ynt: Sigara bırakma sürecim ve gelişmeler...

avi907 yebrikler ve gecmıs olsun.bende bu kervana bugun katıldım 20 yıllık resmen tıryakıyım fakat telkınlerı dınlemeye başladım suanda 26 saattır içmiyorum acayıp bir boşluk var fakat canım hiç istemıyor agzım yanıyordu acılıktan eger ben 3 gunu tamamlayayım bir daha başlamam buna kararlıyım bu sefer bu 2. denemem fakat artık bu illetı bırakmadan bebek yapmaya cesaretım yok acıkcası.aklıma geldıkce su içiyorum telkınlerı dınlıyorum.gelısmelerı paylaşmak uzere.sevgiler.

25emel 24-06-2007 11:08 PM

Ynt: Sigara bırakma sürecim ve gelişmeler...

çok sevindim aldığın karara gulensmiley gulensmiley hadi hayırlısı göreyim seni başaracaksın bence 44

WEZ Format +3. Şuan Saat: 11:13 PM.