Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Bilgisayar ve İnternet Bağımlılığı (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=346)
-   -   Bu oyunlar zararlı! (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=2852)

hayatimdegisti 05-12-2007 11:20 PM

Bu oyunlar zararlı!

Bu oyunlar zararlı!
17 yaş altındaki çocuklar için 'tehlikeli' olarak nitelendirilen bu oyunları çocuklarınıza oynatmayın..

06.12.2007 04:59
Aralarında Türkiye'de satılan programların da bulunduğu bazı bilgisayar oyunlarının 17 yaş altındaki çocukların sağlığına zararlı oldukları bildirildi. ABD'nin ünlü sivil toplum kuruluşlarından Ulusal Medya ve Aile Enstitüsü'nün "tehlikeli" olarak nitelediği oyunlar şöyle: Assassin's Creed / Call of Duty 4: Modern Warfare / Conan / The Darkness / Clive Barker's Jericho / Kane & Lynch: Dead Men / Manhunt 2 / Resident Evil: The Umbrella Chronicles / John Woo Presents Stranglehold / Timeshift.

http://www.metacafe.com/watch/549724/gaming_addiction/

asisler 05-12-2007 11:52 PM

Ynt: Bu oyunlar zararlı!

Abi valla ben oynamıyorum khkh56

TR-ance 04-01-2008 07:04 PM

Manhunt Gerçekten Sadist Oyunudur Fakat Call Of Duty'e Neden Öyle Denmiş Anlamadım O Varsa Medal Of Honor'da OLmalı.. (Diğerleri Hakkında Bilgim Yok Çok Oyuncu Değilimdir .. sadanim)

baROCK666 24-03-2008 10:10 AM

guitar katılıYORUM butür; savaş-kan-terör üçgeni yapımı oyunlar çok zararlı:!!!!

suzansuzi 20-01-2010 11:24 PM

Cevap: Bu oyunlar zararlı!

silkroad..oyunu sizce sakıncalı mıdır.16 yaşında ki oğlum bütün gün oynayıp duruyor.

yüsra 20-01-2010 11:27 PM

ben müziklerinde bağımlık yapan telkinler olduğunu düşünüyorum bu konuda fikri olan varmı

appetite for destruction 20-01-2010 11:55 PM

Alıntı:

suzansuzi Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 580460)
silkroad..oyunu sizce sakıncalı mıdır.16 yaşında ki oğlum bütün gün oynayıp duruyor.

bütün gününü harcaması yeteri kadar zararlı değil mi ?

ChosenOne 21-01-2010 04:11 PM

Küçük çocuğu olanlar varsa bilgisayardan uzak tutmalarını öneririm. Genel olarak çocuklar teknolojinin ne amaçlı kullanıldığını, o yaşlarda neye yönelik olduğunu bilemiyorlar. Bu da çok normaldir ki bilinç aşılayamamanın sonucudur. Bu da belki böyle bir toplumda çok zor, yahut imkansız.

Daha küçük yaşlarda onların ilgilerini televizyon ve bilgisayarların şiddet,vahşet vb şeylerle çekiyoruz ve tanıştırıyoruz. Eee doğal olarak çocukların ilgilerini daha basit temel öğrenilmesi gereken şeyler çekmiyor. Hayatında olmayan şeyleri gerçek zannediyor. Sonuç; büyümeye hevesleniyor, polata özenip okulda arkadaşını dövüyor, hayal aleminde yaşıyor, hayata uyum sağlayamıyor, zihni ufacık kalıyor.

ya bilinçli olmak ya da terk etmek....

Tabi bu benim görüşümdür.....Yanlış yere yazdıysam affola konuyu bağlantılı gördüm.

suskun_prens 07-02-2010 03:51 PM

Alıntı:

suzansuzi Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 580460)

Kesinlikle zararlıdır. Ayrıca sadece onunla da kalmıyor zararlı olan belli başlı online oyunlar: Silkroad, Metin2, Knight vs gibi oyunlar, Level yani Oyuncu karakterinin seviyesi ni yükseltmek için bağımlılık yapıyor. Kısacası bir kişi level atladığında karakteri gelişiyor, daha güçlü oluyor ve karakterine yeni eşyalar örn: Kılıç, zırh vs gibi materyaller alabiliyor.
Ben Yaklaşık 2 ay öncesinde Metin 2 oynuyordum ama artık bıraktım. bıraktığım için mutluyum. günümün çoğunu onun başında geçiriyordum. bir gün kendime sordum "Ne için" yani ne için bunu oynuyorum?? mantıksal bir cevap bulamayınca oyunu bırakmaya karar verdim. şimdi gayet mutluyum. sosyal aktivitelerime zaman ayırıyorum ve Bu gibi oyunlar oynayan arkadaşlarıma da bırakmalarını Tavsiye ediyorum.
Saygılar...

guitar guitar guitar guitar guitar

happy6

alk78

yüsra 11-02-2010 07:36 PM

senin adına çok sevindim . eşimin metin 2 oyununu bırakması için ısrar ediyorum. ama zarrarını şuan kendisi göremiyor.bunun için telkin yardımjı istedim .bekliyorum.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 03:37 AM.