Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Başkalarının Düşünceleri Önemsememe (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=278)
-   -   başkalarının görüşlerini önemsemeyen varmıı? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=329296)

papatyam35 01-04-2010 10:51 PM

Cevap: başkalarının görüşlerini önemsemeyen varmıı?

Slm Arkadaşlar Aranıza Yeni KAtılıyorum Cok GUzel Bir Site Olmuşş Emeginize Saglık... Öncelikle Birşey Belirtmek İstiyorum Bu Konuyu Baştan Sona Kadar Okudun Fakat Birşey Dikkatimi Cektii..
1) Neden Bir Başkasının Düşüncesi Ve ya Davranışları Sizleri İlgilendiriyor?
2) Hiç ÖzBenliğinizle Konuşmayı Denedinizmi ?
3) Olaylara Karşı Sabırlı,Sevgiyle Baktınızmı?
4) Geçmişinizle Vedalaşabildinizmi ? Affettinizmi?

Bizler Bir Bütün Ve Özde Birdeğilmiyiz? Peki Bizler Birsek Neden Kendimizi Olumsuz Düşüncelerle Ve Karşımızdakilerin YAklaşımınla Hayatımızı Yönlendirelim..
Zamanında Büyük Ustadlar SAbırlı Güven İçinde Özlerinle Ve Yaradanınla Beraber Neler Yapmışlarr Hiç MErak Ettinizmi ?
İlk Öncee Insanlara Sevgiyle Bakmayı Bİlmeliyızz Ve Zaten Sevgiyle Karşıladığımızda ( İyi Yada Kötü) Herşeyın Bize Bir Mesaj Olarak Geri DÖndüğünüü Farketmeliyiz.. Farkındalığımız Nekadar Acıksa Okadar Bilgi Ve Mesajları Görebiliriz...

Ben Benim!! Ve Beni Cok Seviyor Ben.. Mutluyumm Huzurluyum Herşey Cok Guzel Tam Ve Bütün ..
Ben Beni Sevdikten SOnra Benlerde Benı Sever... Affedici Ve Sevgiyim..
Ben Göründüğüm Gibi, Bende Oldugum Gibi Görünüyor...

Aşkla Sevgiyle Kalın...

ayyasar 23-10-2010 11:52 PM

çevrenin kosularıyla değişir sertleşirsek,yumuşak huy güzel ahlak bu insanın mizacında olan şeyler.küçücük cocuklara bakın biri çok kızkanç biri cok iyi niyetli oluyor kardes ikiz bile olsalar.incinsekte yaralansakta yinede yola devam

blbck 29-10-2010 10:33 AM

başkalarının düşüncelerini eskisi kadar önemsememeye başladım. bu benim için güzel bir gelişme.

fyk 10-11-2010 01:11 PM

başkalarının düşüncelerini önemsememek çözüm mü acaba? peki biz önemsemeyince ya başkaları da bizim düşüncelerimizi önemsemezse bu iyi bişey mi yani? karar veremedim.

searching for confidence 10-11-2010 02:49 PM

Bence burada ''başkasının hakkımızda o an ne düşündüğünü önemsememek'' kastedilmiş.Ben travmatik sosyal fobi başlangıcında biriyim ve daha hazırlık telkinlerindeyim.Çok iyi biliyorum ki özellikle karşı cinsten biri o an gözüme bir nebze de olsa hoş gelse hemen kendimi yargılamaya başlıyorum,bana biraz fazla baksa hemen ''eyvah kimbilir kafasından neler geçiyor?!'' moduna giriyorum çok gerginsem o gün eğer.Burada kendimize gerektiği kadar önem vermek ve başkasının tarzımızı mimikleri veya enerjisiyle bile yargılayamamasını sağlayan bir umarsızlık kullanmamız gerektiği öğretiliyor bence.Yalnız ben herkese sevgiyle bakma olayına karşıyım.Bu dünyada herkes iyi değildir;kimileri sırf yakıp yıkmak,zarar vermek,çekirge sürüsü gibi ekip büyüttüğünüz herşeyi yemek için yaşıyor.Yani herkes bizim kadar açık gri değil,kimisi kopkoyu bir gri.O yüzden herkese pozitif yaklaşmayalım bence.Kimisine sert olmakta fayda var.Bence bu telkin onu da sağlıyor.

şeniz 10-11-2010 10:30 PM

Başkalarının düşüncelerine önem vermeliyiz tabi ki.Sadece bizle ilgili gerçek olmayanlara fazla takıntılı olmamalıyız.

yaren25 31-01-2011 03:26 PM

çok güzel bir konu olmuş:) bende aynı şeyleri yaşıyorum...başkalarının düşüncelerini gereğinden çok önemsiyorum,şöyle düşünmesinler,şunu yanlış anlamasınlar diye kendimi çok fazla sıkıyorum...başkalarının ne düşündüğünden bana ne diyemiyorum...benim için hayati bir önemi var sanki,olmazsa olmaz yanii...başkalarının ne düşüneceğini ya da yanlış düşünemelerini engellemek için yaşamak adeta bir işkence...çünkü ne yaparsanız yapın onlar istediklerini düşünüyorlar ve sizin onların düşüncelerini hesaba katarak yaptığınız hiçbirşeyin önemi yok...biz bize madalya takacaklarını sanıyoruz sankii...kendimizi yapmak zorunda hissetmemizin sebebini de anlamış değilim...

kumar12 30-04-2011 04:46 PM

yaa bende bi konu hakkında bilgi edinmek istiyorum..
Başkalarının görüşlerini önemsemem kim ne derse desin benim hakkımda umrumda olmaz.Ama bişeyi kafama çok takarım..Özellikle gün içinde en ufak ayrıntıyı bile kafama takarım uyuyamam..Bunun için bi telkin varmı acaba??
Mesela bi arkadaşımla karşılaşsam onunla ne konuştum nasıl konuştum hepsini düşünürümm akşam yatarken düşünürüm özellikle.Sonra bi tartışma anında neler söyledim neler söylemek istiyipte söylemedim bunları çok kafama takarım sırf bu yüzden kafamda binbir tane dert oluştu bişeyi kafaya takmamak için telkin varmı nolurr cvp verin :(

isimsiz11 15-03-2012 08:44 PM

arkadaşlar bu konuda bir ayet paylaşmak istedim ve Kur'an'ı daha çok dikkatli okursanız kişisel gelişim için dersler bulabilirsiniz..

Ey Muhammed! De ki: "Şüphesiz benim namazım da, diğer ibadetlerim de, yaşamam da, ölümüm de âlemlerin Rabbi Allah içindir."(enam 162)

bununla ilgili konu açacaktım ama konu aç a basıyorum site hata veriyor ;)

azraist_24 16-03-2012 12:45 AM

Baskalarinin dusuncelerini onemsemek tabi ki onemlidir fakat herkesin dusuncesini degil...

Siz o insana deger veriyorsaniz dusuncesine onem verirsiniz ve onun dusuncesinden etkilenirsiniz, bana gore bu insanlar da aile bireylerin ve en iyi dostundur, onun disindakiler ise sadece anlik gelip gecicidir bana gore...

Ben boyle dusunuyorum.girlhaha

WEZ Format +3. Şuan Saat: 06:14 PM.