Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Başkalarının Düşünceleri Önemsememe (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=278)
-   -   başkalarının görüşlerini önemsemeyen varmıı? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=329296)

gülpor 22-04-2009 01:21 AM

başkalarının görüşlerini önemsemeyen varmıı?

Arkadaşlar slm,aslında herkesi olduğu gibi kabul eden biriyim ,fakat yaşadığım yerdeki insanlar ve davranışları sanki benim bu sabrımı denemek istercesine benim aleyhime gelişiyo,insanlardan onay falan beklediğim yok ama insanlar cehaletin bütün özgürlüğünü kullanarak sizin sınırlarınıza girip darmadağın edip çıkıp gidiyorlar,çoğunuz izin vermeyin diyebilirsiniz, ama bunu bile anlayacak kapasitede değiller,yani anlatmaya kalksanız anlamıycaklar,kavga bile etmek nafile bir çaba...sonuç kendi kendinize sinirlenmekle kalıyosunuz,bazen diyorum cahil ve sorumsuz olmak daha eğlenceli galiba,offf ya yardım edin bana,ne işim var burda benim ,rüyadamıyım yoksaaa,neyse arkadaşlar hoşçakalın yazdım işte böyle bugün ,ben ağlamaya gidiyorumagl34

gökkuşağı15 03-05-2009 02:02 AM

Cevap: başkalarının görüşlerini önemsemeyen varmıı?

slm
genelde cadaloz huysuz kendini begenmis oldugumu dusunerler.........cokta isime geliyor hatta hic yormuyorum insanlari bastan huysuz ve cadi oldugumu soyluyorum patavazsiz oldugumuda ekliyorum............sonra onlar ugrasin dursun ben acikca soyleyip kabul ediyorum zaten .....aslinda bu bir savunma mekanizmasi uzak tutuyorum kendimden insanlari adam olan gercegi goruyor zaten.....sevilmek onemli degil etrafina bak iliskiler icinde gercek sevgiyi barindiran cok az gerisi bos birak onlarda seni huysuz bilsin rahat et..............
sevgiler

Siyahça 03-05-2009 08:45 AM

keşke ben de huysuz, cadaloz, kendini beğenmiş olsaydım!..ve hatta kendinden başkasını düşünmeyen, başkalarının eleştirilerinden etkilenmeyen, hazırcevap, kavgacı, uyanık, hakkını yedirmeyen, egosu şişik biri olsaydım! ağla2

the desert 03-05-2009 11:00 AM

olabılırsın cnm...sadece olabılseydım demeyı bırakıp olmak için adım atmanla ılgıli...

Siyahça 03-05-2009 12:10 PM

sağol arkadaşım...düşünce gücüne kesinlikle inanıyorum ama, bu bende varolan 32 senelik karakter! bu yaştan sonra değişir miyim dersin?
beni tanıyanlar, ailem hep benim değişmeyeceğimi hep böyle saf (aslında başka kelime kullanıyorlar!) kalacağımı söyler..açıkcası ben de umudumu kestim artık değişmekten...eski zamanları düşününce bir bakıyorum, teee 6 yaşındaki halim de 10 yaşındaki halim de 20 yaşındaki halim de aynıymış...tek fark o zamanlar başıma bunca şey geleceğini, enayiliğim yüzünden kendi kendime bunca dert açacağımı, ve hayatımın şu anki halinde olacağına ASLA inanmazdım!

mesela durup dururken nasıl cadaloz olunur ki?!

the desert 03-05-2009 12:39 PM

oyyy yaa bende de aynı şey var...merak etme...hımmm yaw ıyıde ıyı nıyetlı olmak kotu bı şey dıldir ki...sadece bunu bıraz saklamamız gerekıo bence zarar vermeyecek boyutta kullanmammız gerekıo..yanı mesela bırı senden bı şey ıstemeden sen atlama yardım için ben bunu cok yapardım..

Siyahça 03-05-2009 12:44 PM

Alıntı:

the desert Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 461327)
bırı senden bı şey ıstemeden sen atlama yardım için ben bunu cok yapardım..

Aaaa ne kadar benziyoruz birbirimize?!! ooo67
ben de hep atlarım; şunu yapayım, bunu yapayım, dur yardım edeyim, sen dur ben yaparım!
hep başıma iş açtı bu çenem..

bundan sonra kendimi daha sıkı kontrol edeceğim, ağzımdan çıkanı kulağım duyacak önce...hatta eğer çene kaslarım benden bağımsız hareket edip yardım sözleri vermeye kalkışırsa kendime bi çimdik atacağım gizlice...y789
teşekkür ederim güzel arkadaşım...

gülpor 03-05-2009 12:58 PM

Alıntı:

gökkuşağı15 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 461296)
slm
genelde cadaloz huysuz kendini begenmis oldugumu dusunerler.........cokta isime geliyor hatta hic yormuyorum insanlari bastan huysuz ve cadi oldugumu soyluyorum patavazsiz oldugumuda ekliyorum............sonra onlar ugrasin dursun ben acikca soyleyip kabul ediyorum zaten .....aslinda bu bir savunma mekanizmasi uzak tutuyorum kendimden insanlari adam olan gercegi goruyor zaten.....sevilmek onemli degil etrafina bak iliskiler icinde gercek sevgiyi barindiran cok az gerisi bos birak onlarda seni huysuz bilsin rahat et..............
sevgiler

slm gökkuşağı insanların hakkımda ne düşündüğünü önemsemiyorum,fakat sorun ,yaşadığım yerde cadalozda olsan ne olursan ol,insanların birbirini önemsemiyor olmaları,hatta birbirlerine hakaret ederek konuşuyorlar,hayatlarında sınırları olan bir insan görmemişler ve anında enseye tokat durumuna girebilirsin burda,23 nisandan beri hastayımsigrt56 ve evdeyim gün ışığı görmüyorum gibi bişey,yani diyeceğim bazen cadalozda oluyorum ama ne olursan ol karşındakinin anlayacağı kadar ,sevgiyle kalın hepiniz,etrafınızda hep sevgi dolu insanlar olur ve tek kalmazsınız.

comte 03-05-2009 01:01 PM

Arkadaşlar, neden kendinizi, olmadığınız gibi görmeye çalışıyorsunuz ki.

Başkalarına benzemeye çalışmakla, kendimiz olmayı inkar etmiş olmuyor muyuz.Sorunlar da bu yüzden çıkmıyor mu.Kendimizi reddedip, başkaları gibi olmaya çalışmak.

Mevlana zaten, neyi arıyorsan, osun sen diyor. Yunus, ilim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir diyor.

Allah, herkesi ve herşeyi, olması gerektiği gibi kusursuzca yarattığını söyler ayatlerde.super

Sadece topluma uygun davranışlarda ve yaşam tarzında bulunmak yeterli.Bu da belli bir yere kadar. Yani, şortla gezilen yerde çarşafla gezmek, resmi bir yerde de şortla gezmek gibi kurallardan kastım.

Yoksa gene toplumda da olsak, biz biz olmalıyız bence.Sadece herkesin ve her şeyin, olduğu gibi olmasına izin verebilirsek, kendimiz olmaya da izin vermiş oluruz zaten.Başkası gibi olmaya çalışarak, kendimizde eksik gördüğümüz yeri düzeltmek yerine, ondan kaçmış oluyoruz bana göre.super

BEN, BEN olduğum için BEN'im zaten. O yüzden ben diyorum. Yoksa ben yerine, şu dememiz gerkirdi.sevincli

Olduğumuz gibi görünebilirsek, epey bir yol katetmişiz demektiir zaten.

the desert 03-05-2009 02:07 PM

haklısın belkide..ama şole bı şeyde var..bıze olumsuzluk getıren hareketelrimizi değiştirmeliyis..cunku bazen ınsanlar bunları bırbırlerını kullanmka için suistimal edıolar anlatmaya çalıştığımız bu.hanı tamamen olamdığımız gıbı daranmak değilde..kırılmamak için daha sert olmak gıbı mesela...yoska tabıki olmadığımız ıbı dvaranmak ımkansız bişey.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 10:33 AM.