Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13-08-2011, 06:34 PM   #10 (permalink)
comte
Moderator

Tesekkür: 3,394
828 Mesajinıza toplam 4,500 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
comte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond repute
Standart Cevap: asperger sendromu ?yardım edebilirmisiniz acaba ?

Alıntı:
kosovali_gs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
öncelikle bu yazıyı okudugunuz için teşekkürler.şu anda hayatınızdan dakikaları çalıyorum.ve bunun telafisi yok.neyse felsefe yi bırakıp sorunuma geliyorum
tam anlamış değilim bende .
kendimi o kadar kral gibi görüyorumki(bazende ezik)
insaların bazılarını sevmiyorum.konuşmak dahi istemiyorum.
kafamda hep şu var: eğer bi insan çirkinse içinde pistir, eğer güzel bir insansa içindeki güzellik yüzüne vurmuştur.hapisanedki insaların neredeyse hepsi tipinden anlaşılıyor.

insaların içine girince tipim bozulacak yada bu beni sömürecek ,nazar deyecek gibi hissediyorum.sosyal birisi olmak çok istiyorum ama kafa dengi bulamıyorum.
hemen size biraz kendim den bahsedeyim. 180 boyunda lisanslı kickboxcu ,eh birazcıkda olsa iri yapılıyım.hadi kapı gibi derler ya=)
bide sokaga çıkınca terliyorum..insanlar sürekli benim hakkında yorum yapıyo gibi.
bi de her şeyi hemen yanlış anlıyorum,dövmek geliyo içimden.ama yapmıyorum annemi üzmek istemiyorum
20 yaşındayım ama kalbim 60 yaşındaki insan gibi..yapayalnız ve özgüven sıfır, korkak , cesareti olmayan, kalıbının adamı olmayan biri gibi....
doktora gittğimde bana "asperger sendromu" ve depresyon dedi.

ALLAH' AŞKINA YARDIM EDİN..LÜTFEN YARDIM EDİN.NE OLUR....
HAYAT DIŞARDA ve BEN İNSANLARI ve DIŞARI ÇIKMAK ÇOK İSTİYİPDE ÇIKAMIYORUM.....
not: bu durumda bir kişinin kız arkadaşı olması beklenemez zaten.sosyalleşmeden imkansız.ne kadar yakışıklı olursan ol.ÇEVRE ..git kız arkadaşınla dolaşın demeyin.keşke olsa

Merhaba.

Muhtemelen bebeklik ya da çocukluk çağlarından kalma bir sorundur.

Asperger sendromu olan kişilerin aslında çok zeki oldukları biliniyor.Einstain,
Darwin gibi isimler de bu sendorma sahipmiş.

Bu sende bir şeyi körükleyebilir.Sosyal yaşantından alamadığın zevki ya da eksikliği, ilgi alanın her neyse ona yönelterek iyi bir başarı sağlayabilirsin.

Eksik olan tarafını başka bir konuda uzmanlaşarak telafi etmekten bahsediyorum.

Bu yüzeysel bişey tabi.Ne olduğunu neden böyle olduğunu bireysel senaslarla çözümleyebilirsin ancak.Bunu da bir uzmanla yapmak zorundasın.

Bir kimlik ya da model benimseme.Neysen o olmaya çalış.Rol yapmaktan farklı bişey bu.Kafanda belirlediğin bir karakter bir kimlik varsa bunları bir kenara bırakmanı tavsiye ediyorum.Çünkü kendini ancak olduğun gibi olarak farkına vararak tanıyabilirsin.Duygularını ve davranışlarını gözlemle.Olduğun her neyse önce onu kabul ederek başla ki direnç oluşmasın..

Kitap olarak, Nil Gün, R.Şanal gibi başarılı yazarların kitaplarını tavsiye edebilirim.

Bir de Elayne Savage adlı bir yazarın yazdığı Kişisel Algılama adlı bir kitap var.Bu kitabı okumanı tavsiye ederim.

Burada gelişmelerini de paylaşırsan herkes kendince bişeyler söyleyip yardımcı olacaktır..
comte isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla