Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15-06-2009, 12:22 PM   #10 (permalink)
aquariel
Teğmen

aquariel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 407
114 Mesajinıza toplam 631 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
aquariel will become famous soon enoughaquariel will become famous soon enough
Standart Cevap: ana kuzusu...

[quote=ayses;466740]sudem 8
evet nısanlımın aılesıne baktıgım zaman anne domınant,evlatlar annelerı ne derse onu yapıyor paralarını bıle annelerıne verıyolar nısanlım 26 yasında ve hala annesıne verıyor parasını yada aramızda gecen bır takım seylerı annesıne anlatmaktan cekınmıyor...

Cok ama cok ozur dilerim. Ben bu sefer farkli bir yorum yapmak istiyorum.
Benimde erkek cocugum var ve hemen hemen herseyi bana sorarak yapar. Ama henuz 4,5 yasinda.
Esim annesine bazi islerini anlatir. Bana anlatmama nedeni olarakta "sen heyecanlaniyorsun ve geriliyorsun. Ben bazi seyleri birileri ile paylasmak istiyorum. Bu yuzden anneme anlatiyorum" demisti. Bu benim acimdan cok guzel bir hareketti. Beni uzmemek icin daha sakin olan ve sadece dinleyen annesine anlatiyordu. Kaynanamin en guzel ozelliklerinden birisi budur Ayses'cigim. Sizi dinlemeyi bilir.
Kizkardesimin ise dominant bir kayinvalidesi vardi. Enistem herseyi annesine danisirdi. Sonunda annesi gelininin (kizkardesimin) ikisinin arasina girmeye calistigina ikna ederek ikisini ayirdi. Nereden mi biliyorum? Abartip annemleri aradi ve "ben bu cocugu yillarca buyuttum, bu yasa getirdim. Tabii ki parasini bana verecek. Onlar daha cocuk. Ev idare etmeyi bilmezler" dedi Bu arada sonradan ogrendigimiz cirkin bir hareketi daha yazmak istiyorum. Cocuklar evleri icin tencere, tava aliyorlar. Ama kaynana kendi tencerelerini verip yenilere el koyuyor
Kizkardesim bir yildir ayri. Kayni yeni evlendi. Balayina annesini de goturdu. Sebep; "Annem kendi basina tatil yapmayi sevmiyor. zaten bize de zarari yok. Sadece kahvaltida ve aksam yemeklerinde birlikteyiz" demis.
Simdi Ayses'cigim, hickimse esi ile arasinda gecenlerin kayinvalidesi tarafindan bilinmesini istemez. Ne kadin, ne erkek...
Mutlaka evlenmeden once nisanlinla konusmalisin. Bazi konularda olumlu dusunmen guzel ama 26 yasina gelipte hala kazandigi parayi annesine veren, nisanlisi, esi ya da kiz arkadasi ile arasinda gecenleri annesine anlatan erkek beni dusundurdu.
Olumlu olmak guzel ama kor olmamalisin. Bugun olumlu dusundugun seyler ileride problem olursa hic yoktan bosanmis ya da mutsuz bir evlilik surduren insan olmak cok daha kotu olur.
Sevgi ve mutlulukla kal...