Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Yılandan Korkma (http://www.hayatimdegisti.com/forum/yilandan-korkma/)
-   -   Yılandan korkmak (http://www.hayatimdegisti.com/forum/yilandan-korkma/3213-yilandan-korkmak.html)

fatale 23-12-2007 01:44 AM

Yılandan korkmak

Neden olduğunu anlayamadığım bir durumdur bu. Çocukluğumdan bugüne değin, yılana dair herhangi bir anım dahi yoktur.Fakat, ne zaman bir fimde veyahut belgeselde yılan görsem,tüylerin diken diken oluveriyor.Tv de zap yaparken, es kaza yılan gördüğümde kaşınmaya başlıyorum. Bu korkumu yenmek için birkaç kez national geography de yılan belgeseli izlemeye çalıştım. Kendimce yılan fobimle yüzleşmeye çalıştım fakat çok zor oldu.Şu an bile yazarken içim bir tuhaf oluyor,ürperiyorum.Yılanı düşündüğüm an -ki düşünmemeye çalışırım-,içimde bir şeyler kıpırdanıyor, her tarafım geriliyor. Öyle her şeyden korkan birisi değilimdir.Buna rağmen yılan konuları beni çok etkiliyor.Eskiden,bazen yatağımın altından yılan çıkacakmış gibi gelirdi..Bir keresinde ,mezarlıkta halamın bacağına yılanın sıçradığını anlatmışlardı.Bir de ölünce, toprağa verildikten sonra, mezarımızı yılanların basacağı hikayesi vardır ya, beni benden alır..!!Hatta buna istinaden bazen, acaba yılanı ölümle mi bağdaştırıyorum da, ölümden mi korkuyorum aslında, diye düşündüğüm de olmuştur..ayyyyy..siz bir de bu yazıyı nasıl yazdığımı düşünün.Ürpere ürpere...

shamanic 26-12-2007 04:03 PM

Ynt: Yılandan korkmak

hay allah be güzelim şirin hayvandır aslında.. tamam alıp koynuma yatamam belki (ki onun doğasına aykırı diye bana göre problem yok girlhaha ) ama yazık yahu herkez itip kakıyo garibanı oda hayvancık sevsin herkez onuda... ttli3

EbRu... 08-06-2008 01:40 AM

hiç bi şekilde görmeye yada anmaya tahammülüm yok acaip huylanıorun sadanim

alen 14-06-2008 03:58 PM

diyelim ki 5.katta balkonda sefa sürerken birden yılan balkona süzülerek girdi.yanıma doğru yaklaşıyor.ben ne yaparım?düşünmeden o balkondan direk aşağı atlarım:=) onlardan ne kadar tırstığımı başka türlü anlatamıyourm.tırsma sebebim,geçmişte bir kaç yılanla aramızda hoş olmayan olayların gerçekleşmesi:=)

CeM 27-06-2008 12:19 PM

Bu korkunu yenmenin en kolay yolu şöyle aslında sorun da zaten anlatacağım şeyi uygulamakta ama bunu başaran herkes istediği gibi yılanları kontrol edebiliyoru diyo duydum yapman gereken şey de çok kolay aslına büyük piton veya anakonda yılanları vardır onlardan pek insan ürpermez aslında,küçük ince yılanlardan tırsar diye biliyorum ben birkaç kere gördüm İstanbul'un içinde Afrika'lı zenciler uyuşturmuşlar yılanı boynuna dolamış millete elletiyodu sende görürsen böyle eğer elleyebilirsen korkunu tamamen atlatırsın diye düşünüyorum,zaten insan ilk ellediğinde biraz tuğaf oluyormuş ama sonradan hiç bir problem kalmıyormuş diye duydum 12389 zannediyorum ki sende biraz yakından bakarsan bi yılan hayvanat bahçesinde de olabilir korkunu büyük ölçüde yenersin hismiley

kübrayigit 29-06-2008 08:03 PM

yok ya daha neler.ölesiye korktuğun bi yaratığa dokunmakmı??????mümkün değil mazallah kafayı yer insan sigrt56
ama hayal ablanın korku meditasyonu etkili olabilir ,tavsiye ederim deneyin mutlaka hismiley

CeM 30-06-2008 12:40 AM

Alıntı:

kyigit Nickli Üyeden Alıntı
yok ya daha neler.ölesiye korktuğun bi yaratığa dokunmakmı??????mümkün değil mazallah kafayı yer insan sigrt56
ama hayal ablanın korku meditasyonu etkili olabilir ,tavsiye ederim deneyin mutlaka hismiley

Nerde bu hayal ablanın meditastonu coffe2

hayalayaz 30-06-2008 12:57 AM

dunk56 valla ben korku meditasyonu yazdığımı hatırlamıyorum ama arkadaşımız, fobileri yenmek için yaptığım nlp seslendirmesini söylüyor olabilir ..eğer öyleyse nlp konusunun alt başlıklarına bak..

CeM 30-06-2008 01:02 AM

Alıntı:

hayalayaz Nickli Üyeden Alıntı
dunk56 valla ben korku meditasyonu yazdığımı hatırlamıyorum ama arkadaşımız, fobileri yenmek için yaptığım nlp seslendirmesini söylüyor olabilir ..eğer öyleyse nlp konusunun alt başlıklarına bak..

Yok ben diğer meditasyonları kastettim zaten smiliyface hangisi var sa artık wave

kübrayigit 30-06-2008 10:44 AM

Alıntı:

hayalayaz Nickli Üyeden Alıntı

evet hayal ablam ya afedersin fobileri yenmek için olan çalışmanızı kastettim.ben denedim,çok iyi geldi.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 11:08 PM.