Registered Member Login:
Üye değil misin? Kayıt olunuz today!
Bugünki MesajlarForumları Okundu Kabul Et
subliminal telkin cd subliminal telkin mp3

Tepkisel Aşırı Yeme Bozukluğu

 Alışkanlıklar ve Bozukluklar ve Bağımlılıklar'dan Kurtulma Klubü ve  Yeme Bozuklukları   Tepkisel Aşırı Yeme Bozukluğu Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link portal tıklayınız 1 . Tepkisel Aşırı Yeme Bozukluğu Kısa bir zaman içinde rahatsız olana kadar, Aşırı derecede yemek yemek.  Tanım Aşırı Yeme Bozukluğu Bulimiya’ya benzer fakat aşırı yedikten sonra ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var   Tepkisel Aşırı Yeme Bozukluğu telkin cd indir izle İstanbul Tepkisel Aşırı Yeme Bozukluğu nerededir kimdir Tepkisel Aşırı Yeme Bozukluğu çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Tepkisel Aşırı Yeme Bozukluğu hipnoz Tepkisel Aşırı Yeme Bozukluğuolumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Tepkisel Aşırı Yeme Bozukluğu hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Tepkisel Aşırı Yeme Bozukluğu kuantum düşünce kitap haberiUyarılar


Reklam Alanı

Tepkisel Aşırı Yeme Bozukluğu

Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 15-01-2008, 07:08 PM   #1 (permalink)
suzzy
Guest
 
Mesajlar: n/a
Standart Tepkisel Aşırı Yeme Bozukluğu

Kısa bir zaman içinde rahatsız olana kadar, Aşırı derecede yemek yemek. 

Tanım

Aşırı Yeme Bozukluğu Bulimiya’ya benzer fakat aşırı yedikten sonra her hangi bir temizleme eylemi (kusma, müshil ilacı, aç kalma gibi) olmaz. Kişiler genelde, aşırı yeme krizleri sırasında kendilerini kontrolden çıkmış hissederler. Sonrasında suçluluk duygusu ve utanç duyguları takip eder. Aşırı yeme hastalığına sahip insanların çoğu yiyecekleri, hissetmek istemedikleri duyguları bloke etmek için kullanırlar. Bu kişiler aynı zamanda yiyecekleri günlük yaşam stresine karşı, kendilerini rahatlatmak, kendilerini uyuşturmak yada içlerindeki boşluğu doldurmak içinde kullanabilirler. Bütün Yeme Bozukluklarında olduğu gibi Tepkisel Aşırı Yeme Bozukluğu’da ciddi bir rahatsızlıktır fakat doğru yöntemlerle tedavi edilebilir.

Belirtileri
Kilo alma
Yemek konusunda kontrolsüz hissetmek
Kendine güvenin düşük olması
Depresyon
Tedirginlik
Kiloda azalma ve artma
Sekse olan ilginin kaybolması
Yiyecekleri gizlemek
Suçluluk duygusu ve utanç
Kendinden iğrenmek
Pek çok değişik diyet denemek
Kilo kaybettikleri takdirde hayatın daha güzel olacağına inanmak
Gizli yeme alışkanlığı
Yiyecek ikram edilen sosyal etkinliklerden kaçınmak
İntihar düşünceleri
Bedensel ve Tıbbi Komplikasyonlar
Şişmanlık
Adet görmede dengesizlik
Şeker hastalığı
Yüksek tansiyon
Yüksek kolestrol
Osteoartrit
Hareket etme kabiletinde azalma
Nefes darlığı
Kalp hastalıkları
Karaciğer ve böbrek hastalıkları
Kalp krizi ve ölüm
Nedenleri

Doktorlar tam olarak bu hastalığın neden oluştuğunu bilmemektedir. Araştırmalar aile yaklaşımı, kültürel etkenler ve genler gibi pek çok etkinin hastalığın oluşmasına yol açtığını göstermektedir.

Nedenlerden bir tanesi, modern ve ekonomik olarak gelişmiş toplumlarda medyanın genç insanlara özellikle kadınlara gönderdiği mesajlardır. Bu mesajlarda ana tema aşırı inceliğin çekici olduğudur. Modeller ve bazı ünlü kişiler gibi ince olabilmek bazı insanların sağlıklı olmayan bir kiloya inmelerini gerektirir. Bazı kişiler hem sağlıklı hemde ince olabilir fakat sorun pek çok gencin sağlıklarını yitirmeden o inceliğe ulaşmalarının mümkün olmamasıdır.

Bazı genç insanlar medyanın incelik ile ilgili mesajlarına bakarak yanlış fikirler geliştirebilirler. Örneğin, 14 yaşındaki bir genç kız, 1.60m boya sahip birinin ideal kilosunun 40 kg. olması gerektiğine inanabilir, oysa sağlıklı kilo 50kg. olmalıdır. Sonuç olarak yavaş yavaş öğünleri atlamaya başlar ve sağlıklı olmak için ihtiyacı olan besini almayı reddeder. Gittikçe zayıflar fakat kendini genede şişman hisseder. Sonunda öyle bir hale gelir ki gıdasızlıktan dolayı hastaneye kaldırılması gerekli olur.

Fakat yeme bozuklukları basitçe yemek ve incelme ile açıklanamaz, sorun bundan çok daha karmaşıktır. Yeme Bozukluğu olan kişiler ümitsizce başkaları tarafından onaylanmayı ve kabullenilmeyi arzu ederler ve bazen bu duyguları kısa vadede ince olmakta bulabilirler yada yemek yiyerek kendilerini rahatlatabilirler. Yeme bozukluğu aslında temelde vücudun açıklanmayan duygularını, kendisini ve karşılanmayan ihtiyaçlarını ifade etme şeklidir.

Tıbbi Yardım Ne zaman alınmalı?

Aşırı derecede kilo kaybı varsa yada aşırı yemek yemek ve aşırı diyet yapmak arasında gidip geliniyorsa bir doktor ile konuşmak önemli olabilir. İnkar etmek yeme bozukluklarının bir belirtisidir, dolayısıyla kişi çoğunlukla bir aile bireyinin yada arkadaşının ısrarı sonucu doktora gitmeyi kabul eder. Eğer aile bireylerinden birinde yada bir arkadaşınızda yeme bozukluğundan kuşkulanıyorsanız, bir doktora görünmesi konusunda ısrar etmelisiniz, beklemekle zaman kaybetmeyin ve sorunun kendi kendine çözümlenmesini beklemeyin.

Tedavi

Genel olarak kabul edilen bir gerçek yeme bozukluklarının tedavisinde, psikoterapist, doktor, yeme uzmanı ve hemşire gibi farklı alandan çeşitli klinisyenlerin tedaviye katılmasıdır

Çoğu hastada yeme bozukluğunun yanısıra aynı zamanda tedavi edilmesi gereken depresyon, kaygı bozukluğu ve diğer psikiyatrik sorunlarda mevcuttur.

Yeme bozukluğu, hem fiziksel hemde ruhsal olarak insanı tahrip eder, dolayısıyla bu tür rahatsızlığı olan insanların hemen doktora başvurması gerekir. Erken teşhis ve önlem almak kişinin daha çabuk iyileşmesini önemli ölçüde etkiler. Erken zamanlarda teşhis edilmeyen ve geç kalınan durumlarda yeme bozukluğu kronik bir hale gelebilir ve hastanın yaşamını tehdit edebilir.

En etkili tedavi yöntemi bir doktor ve yeme uzmanı ile birlikte psikoterapi yada psikolojik danışmanlık almaktır. Tedavi kişiye özel olarak belirlenmelidir, çünkü tedavi hastalığın şiddetine ve hastanın özel sorunlarına, ihtiyaçlarına hitap etmelidir.

Psikolojik terapi hastanın hem yeme bozukluğuna hemde hastalığın altında yatan kişisel ve kültürel psikolojik etkenlere eğilmelidir. Hastanın hem kendisiyle hemde yiyeceklerle barış içinde ve sağlıklı bir şekilde nasıl yaşayacağını öğrenmesi gerekir.

alıntı...ilk defa geliyorsanız , ismim Atakan Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve  Türkiye'de ilk subliminal telkin uzmanıyım..Şimdiye kadar 10 yılda bir milyon üzerinde kişi telkin cd lerimi indirip uykuda dinleyerek faydalandı. Denemek için hediye telkin mp3 indirebilirsiniz. telkincd.com Neler mi hediye?Koruma kalkani,suçluluk duyguları,ego güven,depresyon dünde kaldı ve diğerleri....Ayrıca telefonla 5 dakika ücretsiz çekirdek inanç ön tespiti buradan yaptirabilirsiniz. cekirdekinanc.comTelkin cd hipnoz gibi ama tam olarak değil çünkü daha da etkili...işte 10 dakikalik bir tv programı..
  Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 16-01-2008, 08:58 AM   #2 (permalink)
cnb
Üsteğmen
 
Üyelik tarihi: Jun 2007
Mesajlar: 190
Tesekkür: 0
62 Mesajinıza toplam 113 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
cnb is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: Tepkisel Aşırı Yeme Bozukluğu

Geçmişte uzun bir süre boyunca bu sorunu yaşamış biri olarak, baş etmenin gerçekten çok güç olduğunu itiraf etmeliyim.
Maalesef şunu biliyorum ki insanlar sorunların sonuçlarıyla- bu sorunda alınan kilolarla- ilgileniyorlar, ancak insanda neden böyle bir tepkinin oluştuğunu araştırmıyorlar. Bu nedenle sorunun nedenleriyle ilgili bilgilerini paylaşan suzzy'ye çok teşekkürler.
Bu problemin nedeni olarak benim de bildiğim bir noktayı paylaşmak istiyorum.
Malum, psikolojik problemlerin çoğunun temeli çocuklukta atılır. Bu problemin doğmasında da çocuklukta öğrenilmiş, daha doğrusu öğretilmiş davranış kalıpları var. Bir ailede çocuk ödül aracı veya sıkıntıdan kurtulma aracı olarak yemek yemeyi öğrenmişse, ilerki yaşamında da kendini ödüllendireceği zaman veya sıkıldığı zaman yemeğe başlar ve maalesef miktar konusunda kontrolllü olamaz. Bu nedenle uzmanlar ödüllendirme veya sıkıntıya çare aracı olarak tek bir metaya yoğunlaşılmamasını öneriyorlar.
Ailelerin ,çocuklara "şunu yaparsan/ başarırsan, sana bir çikolata" veya "üzgünsün,sana pasta yapalım da mutlu ol" vs. yaklaşımları buna bir örnek. Bu kalıbı aşmanın yolu ise ödüllendirme ve rahatlatma araçlarını şekillendirmek. Örneğin :sinemaya gitmek, birlikte yürüyüşe çıkmak, çocukların spor/ müzik/ resim vs. faaliyetlerini desteklemek olabilir.
Umarım faydası olmuştur.
Hepinize sevgiler
cnb isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler:
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Tepkisel Aşırı Yeme Bozukluğu

 Alışkanlıklar ve Bozukluklar ve Bağımlılıklar'dan Kurtulma Klubü ve  Yeme Bozuklukları   Tepkisel Aşırı Yeme Bozukluğu Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link portal tıklayınız 1 . Tepkisel Aşırı Yeme Bozukluğu Kısa bir zaman içinde rahatsız olana kadar, Aşırı derecede yemek yemek.  Tanım Aşırı Yeme Bozukluğu Bulimiya’ya benzer fakat aşırı yedikten sonra ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var   Tepkisel Aşırı Yeme Bozukluğu telkin cd indir izle İstanbul Tepkisel Aşırı Yeme Bozukluğu nerededir kimdir Tepkisel Aşırı Yeme Bozukluğu çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Tepkisel Aşırı Yeme Bozukluğu hipnoz Tepkisel Aşırı Yeme Bozukluğuolumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Tepkisel Aşırı Yeme Bozukluğu hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Tepkisel Aşırı Yeme Bozukluğu kuantum düşünce kitap haberi
WEZ Format +3. Şuan Saat: 02:08 AM.Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1