Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Yalnız Kalmaktan Korkma (http://www.hayatimdegisti.com/forum/yalniz-kalmaktan-korkma/)
-   -   Esımden bosanmayı yanlız kalırım dıyemı ıstemıyorum? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/yalniz-kalmaktan-korkma/1606-esimden-bosanmayi-yanliz-kalirim-diyemi-istemiyorum.html)

birtek 12-07-2007 10:53 AM

Esımden bosanmayı yanlız kalırım dıyemı ıstemıyorum?

Onun aşkı olmadan naparım mı? O olmadan naparım mı? Sarkılar calınca onu hatırlarım mı? Gezdıgım sokaklarda onu mu anarım ? Yoksa butun bunları yanlız yapmamak ıcın mi ondan ayrılmıyorum? sadanim

cnb 12-07-2007 11:25 AM

Ynt: Esımden bosanmayı yanlız kalırım dıyemı ıstemıyorum?

benden naçizane bir öneri
Bir kağıt al, ortadan bir çizgi çiz,
bir tarafa ayrılma kararının sana sağlayacağı olumlu yönler, diğerine olumsuzları yaz.
ama bir anda doldurmaya çalışma,
bir hafta sürsün mesela ..
ayrıca kararının sana vaat edeceği sonuçların senin için ne derece önemli olduğunu gösteren puanlar ver yanlarına mesela 10 üzerinden,
listeyi tamamladıktan sonra,
olumlu sonuçların ve olumsuz sonuçların puanlarını kendi içinde topla,
hangisinin puanı fazlaysa o senin içsel kararını yansıtır zaten,
ama puanlar toplamı birbirine yakınsa ,hazır değilsin demektir.
bilmiyorum anlaşılır oldu mu ama bu yöntem kesin kararı vermeni sağlamayacak olsa da en azından kendini tanımana da yardımcı olacaktır.

sevgiler

birtek 12-07-2007 12:44 PM

Tesekkur ederim.
Anladım sizi fakat bu cok mantık üzerine degilmi? yanı iki kere ikinin dört etmesini cıkartan hangı sonuc dogruysa onu tercıh etmek. duyguyla mı mantıklamı hareket etmek gerekir yada hangısı daha dogrudur bılmıyorum suan. tuh788 sadeece sunu bılıyorum ki yuregımı dınledıgım zamanlar benı hıc yanıltmadı.
onayi

cnb 12-07-2007 01:09 PM

Aman diyim yanlış anlaşılmasın,
bu yöntem benim ufak kararlar almada izlediğim bir yöntem,
tabi ki bu metoda dayanarak, loto oynar gibi ,köklü karar verilmemeli,
Ancak çok önemli bir artısı oluyor,
kendinizi tanıyorsunuz,
somut bir liste oluşuyor elinizde,
ve anlıyorsunuz sizin için neyin önemli olduğunu.
Dediğim gibi maksat sadece olayı somutlaştırmak
ve kafadaki karmaşayı az da olsa gidermek.
Ayrıca bu metotdaduygusal beklentilerinizi de
listeye dahil edip puan vermenize engel yok.
sevgiler

asevgican 12-07-2007 01:36 PM

KÜÇÜK KARARLAR MANTIKLA, BÜYÜK KARARLAR YÜREKLE ALINIR. n9598

birtek 12-07-2007 01:50 PM

Evet karsımdakının ıyı yanlarını vede kendımı yansıtmak adına onları yazıya dokerek bır cırpıda siirokul gormemı saglamasında yararlı olcaktır. Her ınsanın yasamında zaman zaman bunu yapması gerekır.
en büyük yüreklilik gurur yapmamak olsa gerek.

Bugle 12-07-2007 05:04 PM

Eşlerinden ayrılamayanların en büyük handikapı toplum ve aile tarafından halihazırda onaylanan bir eşe sahip olmak.Evet bakıyorsun ki iyi bir anne ya da baba,düzenli bir geliri var,evine karşı sorumluluğu var,ahlaken çok iyi..daha ne ister bir insan gibi görünüyor ama...ama işte..Eğer ortak idealler ya da paylaşımlar yoksa yani eşin arkadaşın olamadıysa ,ortada ayrılmayı gerektiren bir sebebin var ama yok gibi de görünüyor.Çok aydınlatıcı olamadığımın farkındayım.Zaman zaman eşleriyle ciddi problemler yaşayanları kıskanırım..Gerçek bir ayrılma sebepleri var diye..Şimdi herşey iyi gidiyormuş gibi dururken''ben boşanıyorum' demek insanın üzerine büyük bir sorumluluk yüklüyor..
Kalple alınan kararlar yanlış bile olsa kendi kararları oluyor insanın...bence böyle..

birtek 12-07-2007 05:29 PM

Aynen. Neden Noldu Hayırdır sebep dıyenlere anlatmak bıle ıstemıyorum neden anlasamayıp neden tartısdıgımızı ve neden bosanmak ıstedıgımızı cunku okadar sacma okadar kucuk fındık kabugunu doldurmayan seylerden cıkıyo ki konular daha buyuk sorunları olan evlı arkadaslarımı gorunce ve hala mutlu evlı kaldıklarını gorunce kendımı beceriksizlikle suçluyorum.

asevgican 12-07-2007 05:40 PM

Evlilik bi kapalı kutu. kimsenin dört duvarı içinde ne kadar mutlu yada ne kadar mutsuz olduğunu dışarıdan kestirmeye imkan yok.keza kaldıki mutluluk göreceli bi kavram..
seni mutlu eden şey, beni etmeyebilir...
ne beklediğin ve nasıl olmasını istediğinle ilgili bişey...Karşılıklı özveri ile aşılabilir sorunları beraberinde getiren bi kavram ayrıcana.
Evlilikde bir taraf olayı sırtlandıysa, diğeri bu durumun farkında değil yada görmezden geliosa , yüklenen taraf bi zman sonra yorulur.Önemli olan karşılıklı beklentileri anlayabilme becerisi. Buda zamanla oluyor bazı çiftlerde, belki senin için bu zaman henüz gelmemişdir yaso.bazı çiftlerde de hiç bi zmaan olamıyor ve sonucunda cesareti olan ayrılıyor, idare derim, cesaretim yok yada buda böle napim dien oturuyor oturduğu yerde.
bunun toplumla çokda fazla ilgisi yok bence bu kişiyle ilgili..
ama dedimya çok severim bu cümleyi ayrıca, küçük karralar mantıkla, büyük kararlar yürekle alınmalı die.
bi evlilikden gidebilirken insan yüreğinin sesine iyice bi kulak vermeli. as olan yürekdir ve bu sonraki zamanlarda kişiyi pişman olmakdan da koruyandır bence..
yoksa bişileri yıkmak, kolay yapmak zordur. bunuda boşanmış biri olarak sölüyorum , tikkatinizi şeyederim. wave

PSİKO 12-07-2007 06:04 PM

bu düşündüklerini tek başına değilde onla beraber düşünseniz daha iyi olur bence sen bunları düşündüğüne göre hala kalbin zincirli ona bunları düşünün bence boşanmak zincirlerden kaçmaya yetmez

WEZ Format +3. Şuan Saat: 04:23 PM.