Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatım Değişti Klubü > Hikayelerimizi Anlatalım > Üyelerin Değişim Günlükleri

Uyarılar

Hergün bir Ho'oponopono&EFT

Hikayelerimizi Anlatalım ve Üyelerin Değişim Günlükleri Hergün bir Ho'oponopono&EFT Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız 1haftalik Ho'opono&eft yapacağım konular 1.gun değişime direnme 2.gun Degersizlik duygusu 3.gun Utangaclik duygusu 4.gun yetersizlik 5.gun kendine güven 6.gun erteleme 7.baskalarinin düşüncelerinden etkilenme Degisime direnmeme sebep olan içimde dışımda bildiğim bilmediğim her ne varsa %100 sorumluluğunu alıyorum Ve şimdi arinmayi ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Üyelerin Değişim Günlükleri telkin cd indir izle İstanbul Üyelerin Değişim Günlükleri nerededir kimdir Üyelerin Değişim Günlükleri çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Üyelerin Değişim Günlükleri hipnoz Üyelerin Değişim Günlükleri olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Üyelerin Değişim Günlükleri hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Üyelerin Değişim Günlükleri kuantum düşünce kitap haberi

Hergün bir Ho'oponopono&EFT

Like Tree3Likes

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 18-02-2016, 01:33 AM   #1 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 33
49 Mesajinıza toplam 80 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Nurkann is an unknown quantity at this point
Standart Hergün bir Ho'oponopono&EFT

1haftalik Ho'opono&eft yapacağım konular

1.gun değişime direnme
2.gun Degersizlik duygusu
3.gun Utangaclik duygusu
4.gun yetersizlik
5.gun kendine güven
6.gun erteleme
7.baskalarinin düşüncelerinden etkilenme

Degisime direnmeme sebep olan içimde dışımda bildiğim bilmediğim her ne varsa %100 sorumluluğunu alıyorum
Ve şimdi arinmayi seçiyorum LÜTFEN BEN AFFET ÖZÜR DILERIM SENİ SEVIYORUM TEŞEKKÜR EDERİM 😊

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

dktrlr2008 likes this.
Alt 19-02-2016, 03:16 PM   #2 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 1
34 Mesajinıza toplam 45 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
mesa is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Hergün bir Ho'oponopono&EFT

çok güzel ben de örnek alıp uygulamaya geçeyim
mesa isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 20-02-2016, 08:53 PM   #3 (permalink)

Tesekkür: 4
4 Mesajinıza toplam 8 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
dktrlr2008 is an unknown quantity at this point

Her gün eft yapacagim diyorum.basliyorum bir tur yapiyorum sonra çok sinirleniyorum..birakiyorum.çok da iyi bilmiyorum.inş bende basarili olurum.gelişmeleri yaZarsiniz
dktrlr2008 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 20-02-2016, 08:55 PM   #4 (permalink)

Bu sözü seslimi söyleyeceği ve günde ne kadar ..hoponopoyu
dktrlr2008 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 21-02-2016, 02:29 AM   #5 (permalink)
Teğmen

49 Mesajinıza toplam 80 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.

EFT nasıl yapılır?
EFT’nin dayandığı varsayımı bir cümle ile özetleyebiliriz: Tüm negatif duyguların nedeni, enerji sistemindeki düzensizliklerdir. EFT, meridyenlerdeki enerjinin hareket ettirilmesi temeline dayanır. Her meridyenin bir başlangıç, bir de bitiş noktası vardır. İdeal durumda enerjinin başlangıç noktasından bitiş noktasına doğru akması gerekir. Enerji meridyenlerden pürüzsüz aktığı sürece bir sorun yoktur. EFT yaparken bazı akupunktur noktalarına vurarak bloke olan enerjiyi harekete geçiririz. Vurduğumuz noktalar meridyenlerin vücudun yüzeyine en yakın noktaları olup bir kısmı meridyenlerin başında, bir kısmı da sonunda yer alır. Vurulan her bir noktadan bütün meridyene enerji gönderildiğinden blokajı ortadan kaldırmak için her meridyende sadece bir noktaya vurmak yeterlidir. Böylece bir dizi noktaya vurularak tüm sistem kapsanır ve enerji dengesi yeniden sağlanmış olur. Denge sağlandığında negatif duygu da ortadan kalktığı için rahatlama gerçekleşir.

Tekniğe geçmeden önce EFT yaparken kullanacağımız noktaları inceleyelim.

Noktalar
Kaşın başı: Kaşın başladığı yer
Gözün yanı: Gözün dış tarafındaki kemiğin üstü
Gözün altı: Gözün altındaki kemiğin üstü
Burnun altı: Burnun altı ile dudağın üstündeki bölge
Dudağın altı: Alt dudağın altı ile çenenin ortasındaki bölge
Köprücük kemiği: Boğazın alt tarafındaki çukurun her iki tarafında bulunan yuvarlak başlı kemikler
Koltukaltı: Koltukaltının yaklaşık 10 cm. altı
Başın tepesi

EFT’nin uygulanışı
EFT tekniğinin uygulanışı çok basittir: 3-4 kez yaptığınızda ezberlersiniz. EFT’de uygulanan temel seri, tüm adımları içeren uzun seridir. Temel seri sırayla aşağıdaki adımlardan oluşur:
1. Değerlendirme
2. Olumlama cümlesi
3. Vuruşlar
4. Tekrar değerlendirme

Değerlendirme
İnsan zihni her türlü yalanı söyler, insan egosu hoşuna giden her yalana kanabilir ama beden asla yalan söylemez. Bu nedenle tekniği uyguladıktan sonra değişim olup olmadığını sınamak için en güvenilir yanımızı, bedenimizi kullanacağız.

Bir problemi EFT ile çözerken onun oluşturduğu duyguyu bir kez daha uyandırmamız gerektiğini daha önce belirtmiştik. Bundan sonra duygunun yerini ve şiddetini tespit edeceğiz. Duygular bedende belli yerlerde kendilerini gösterirler. Sizi rahatsız etmiş olan bir anınızı kafanızda canlandırın. Bunu gözü açık ya da kapalı yapabilirsiniz. Zihninizde olayı yeniden canlandırırken bedeninizi baştan aşağı tarayın.

Negatif duygu nerede ya da nerelerde? Nasıl bir duygu? Duygu, göğüste sıkışma, bacaklarda gerginlik, yüzde yanma, ellerde karıncalanma, midede basınç gibi birçok yerde ve şekilde olabilir. Şimdi de duygunuzun şiddetine 1’den 10’a kadar bir sayı verin. Duygu şiddetli ise 10, daha azsa ona göre daha küçük bir sayı vereceksiniz.

Örnek:

Olay: Arkadaşımla yaşadığım tartışma.

Şiddeti ve yeri: Yaklaşık 8 şiddetinde ve göğsümde sıkışma şeklinde.

Duygunun şiddetine bir sayı verirken olay olduğu sıradaki şiddetini değil, şu anda olayı hatırladığınız anda sizde oluşturduğu şiddeti dikkate alacaksınız.

EFT yaparken her turun sonunda aynı sahneyi tekrar düşünerek o andaki duygunuza yeniden 1’den 10’a kadar bir sayı verip bu sayıyı başlangıçtaki sayıyla karşılaştıracaksınız.

Değişim olup olmadığını test etmek için bu sistemi kullanacağız.

Olumlama cümlesini oluşturma
Olumlama cümle kalıbı iki bölümden oluşur:

Birinci bölüm: İlk bölümde problem ifade edilir.
Toplum önünde konuşmaya korkuyorum.
Arkadaşıma çok kızgınım.
Sırtım ağrıyor.
Uçağa binmeye korkuyorum.
Çok gerginim... vb.

İkinci bölüm: İkinci bölümde çeşitli olumlama ifadeleri kullanılır.
Kendimi tamamen ve derinden kabul ediyorum.
Kendimi kabul ediyorum.
Kendimi seviyor ve kabul ediyorum.
Kendimi sevmeyi seçiyorum. vb.

Cümlenin tamamı: Birinci bölüm+rağmen+ikinci bölüm

Toplum önünde konuşmaya korkuyorum, buna rağmen kendimi tamamen ve derinden kabul ediyorum.

Çok gergin olmama rağmen kendimi kabul ediyorum.

Yaptığım hatalıydı. Kendimi suçlu hissediyorum. Buna rağmen kendimi affediyorum.

Çikolataya düşkünlüğüme rağmen kendimi tamamen ve derinden kabul ediyorum.

Sırtımdaki ağrılara rağmen kendimi tamamen ve derinden kabul ediyorum.

Baş ağrıma rağmen kendimi tamamen ve derinden kabul ediyorum.

Vuruşlar
Sorununuzu ifade eden cümleyi söyledikten sonra noktalara vururken istediğiniz eli kullanabilirsiniz ancak normalde kullandığınız elle yapmanız sizin için daha kolay olacaktır.

Vücudunuzun hangi tarafındaki noktalara vuracağınızın da bir önemi yoktur.

Örneğin yüzünüzde sağ taraftaki noktalara vururken, koltukaltına geldiğinizde daha rahat olması için sol kolunuzun altına vurabilirsiniz.

Vuruşları işaret ve orta parmağınızın uçlarıyla yapacaksınız.
• Kaşın başı
• Gözün yanı
• Gözün altı
• Burnun altı
• Dudağın altı
• Köprücük kemiği
• Koltukaltı
• Başın tepesi

Her noktaya yaklaşık olarak 7 kez vurmak yeterlidir.

Noktalara vururken bir yandan da hatırlatıcı ifadeyi söyleyeceksiniz.

"Hatırlatıcı ifadeyi" söylerken aynı anda kaç kez vurduğunuzu saymanız mümkün olmadığı için bir defalığına 7 kez vurup bu süreyi kabaca tespit edin. Daha sonra noktalara vururken o süreyi baz alırsınız.

Hatırlatıcı ifade

Probleminizi ya da negatif duygunuzu tanımlayan ifadedir.

Noktalara vururken böyle bir ifadeyi tekrarlamanızın nedeni, zihninizin başka bir noktaya kaymasına engel olmaktır. Böylece üstünde çalıştığınız problemin sizde oluşturduğu negatif duyguya daha iyi odaklanmış olursunuz.

Sorununuz boyun ağrısı diyelim.

Hatırlatıcı ifadeler: Boynumdaki ağrı, boyun ağrım, bu boyun ağrısı...

Sorun: Kızgınlık

Hatırlatıcı ifadeler: Kızgınlığım, kızgınım, çok kızgınım.

Sorun: Böreğe düşkünlük

Hatırlatıcı ifade: Böreğe düşkünlüğüm. vb.

Yeniden değerlendirme
Yukarıda tanımlanan vuruş serisini tamamladıktan sonra duygunuzda bir değişiklik olup olmadığını test etmek için tekrar aynı olayı düşünün.

Nasıl hissediyorsunuz? Bedeninizi kontrol edin ve kalmışsa negatif duygunun o sıradaki şiddetine yine 1 ile 10 arasında bir sayı verin.

İlk turun ardından bazen sorun tamamen ortadan kalkar bazen de azalır. Azalmasına rağmen duygu devam ediyorsa hatırlatıcı ifadeyi biraz değiştirmek gerekir.

Örnek: İlk turda hatırlatıcı ifade olarak korkuyu kullanıp noktalara vurdunuz. İlk turun sonunda duygu, şiddeti azalmakla beraber hâlâ devam ediyorsa prosedürün tamamını “korkumun geri kalanı” ifadesini kullanarak bir kez daha yapın.

Her turun sonunda duygunuzun şiddetini tekrar değerlendirerek duygu tamamen kaybolana kadar yukarıdaki prosedürü uygulamaya devam edin.
Tekrar turlarda, olumlama cümlesini de değiştirmek gerekir.
Yine yukarıdaki örnek üzerinden gidecek olursak:
Sorun: Toplum önünde konuşma korkusu.

Olumlama cümlesi: Toplum önünde konuşma korkuma rağmen kendimi tamamen ve derinden kabul ediyorum.
Hatırlatıcı ifade: Toplum önünde konuşma korkum.

Tekrar eden turlardaki olumlama cümlesi: Toplum önünde konuşma korkumun kalanına rağmen kendimi tamamen ve derinden kabul ediyorum.
Tekrar eden turlardaki hatırlatıcı ifade: Toplum önünde konuşma korkumun kalanı.

Temel seriyi yaptıktan sonra tekrar problemi düşünüp sizde oluşturduğu duyguyu değerlendirdiğinizde duygunun şiddeti büyük olasılıkla değişmiş olacaktır.

Duygunun şimdiki şiddeti kaç?

Bu değerlendirme sonucunda duygunuzun şiddeti 1 oluncaya kadar EFT tekniğini denemeye devam ediniz...

KEREM ALTINDAG ALINTIDIR..

Bu yöntemi son 6 aydır biliyordum fakat tam anlamıyla başlayamıyordum.Erteleme alışkanlığı ya da degişime direnme olarak düşündüm.
Sonra akışına bıraktım..Bu ay itibariyle düzenli düzensiz yaptım
ve böyle bir konu açarak kendimi motive etmeye karar verdim.Vakti zamanı varmıs demekki dedim.
İçinden çıkamadığım inanclar duygular dusunceler olunca daha fazla tetikledi

Sesli söylemenin faydalı oldugu söyleniyor.Kendi uygulamamda da faydası görüyorum.Fakat Sessızde yapıyorum cok etkilmiyor

Ho oponopono yu rahatlayana kadar tekrar edebilirsin.Ben belirli bir sayıyla yapmıyorum.
Onume gelen hersye yapıyorum otomatige bagladım biri bitiyor digeri geliyor zincirleme olarak

UYgulamalarımda var.Arkadaşımın anlattıklarını dinlerken sıkıldıgımda hemen içimden bunları dinlememe sebep olan diye başlıyorum :)sonra amann boşver diyo

arabanın kontagını ceviremiyordum. kar yagıyordu.soguktan donmus içine su girmiş:)
ısrarla denedim.sonra bıraktım calışmassa çalışmasın diye
hemen hopo ya başladım 1 dk olmadan calıştı :)

Arabayı tamirciye ve yıkamacıya goturemiyordum tek başıma.küçük bir İlçede yaşıyorum korkulacak bir durum yok yani.Cesart edemiyordum.bayan olarak Nerde beklerim.Utanırım.Sıkılırım vs.Hopo yu biliyordum yapmıyordum.Hep birilerinden rica etmek zorundaydım bu konular iiçin.Hemen olmadı tabi .Direndim

Yine zamanı geldiğindendir herhalde hopo ya başlayıp 2 gün içinde yıkama yaglamaya gittim

2 hafta önce de sanayideydim :)

hopo da eylemlerim var böyle

EFTnin de cok yararlı olduğunu biliyorum onuda böyle otomatige almayı düşünüyorum.Çünkü kendime çok kızarken yakaladığımda..suna ragmen
kendimi olduğum gibi seviyorum demek çok rahatlatıyor
önce bu cümleyle başlıyorum karate noktasına vuruyorum
o anda diger noktalara vurmuyorum müsait olamıyosam

şimdilik bunları yapıyorum
Alt 21-02-2016, 10:53 AM   #6 (permalink)

Valla bu teknikleri değişim yapanlar çok kiskaniyorum.maşallah sizlere..darisî basima
Alt 21-02-2016, 12:56 PM   #7 (permalink)
Teğmen

Alıntı:
dktrlr2008 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Valla bu teknikleri değişim yapanlar çok kiskaniyorum.maşallah sizlere..darisî basima
Merak etme..sende böyle değişimleri yaşarken bulursun kendini.hatta bizimle paylaşıp nasıl olduklarını anlatirsin
Yapmak isteyenleri teşvik edersin.😉
Alt 21-02-2016, 01:14 PM   #8 (permalink)
Teğmen

Degersizlik duygusu
KENDİMİ DEGERSIZ HISSETMEME SEBEP OLAN ICIMDE DIŞIMDA BILDIGIM BILMEDIGIM,DNA VE RNA LARIMDA NEGATIF DUYGU,HIS,INANCLARIN %100 SORUMLULUGUNU ALIYOR VE SIMDI ARINMAYI SECIYORUM
LÜTFEN BENI AFFET
ÖZÜR DILERIM
SENI SEVIYORUM
TEŞEKKÜR EDERİM

EFT ile ilgili cumlelerimi detaylı yapmadığım dan burda paylasamiyorum
Kısa olarak yapıp geçiyorum
Herkesin kendi yaşadıklarina göre tanımlama yapıldığını düşünüyorum
Yardımlarınızı bekliyorum fikirlerinize açığım mutlaka cagrisim olacaktir
dktrlr2008 likes this.
Alt 21-02-2016, 01:16 PM   #9 (permalink)

Eft ciler çok iyi para kazaniyor.seansi 250 TL..eğitimleri 2milyar eski parayla..çok fark varmu bizim yaptıklar imuzdan acaba
Alt 22-02-2016, 01:54 PM   #10 (permalink)
Teğmen

UTANGAÇ OLMAMA SEBEP OLAN İÇİMDE DIŞIMDA BİLDİĞİM BİLMEDİĞİM DNA VE RNA MDA DUYGU,DÜŞÜNCE,HİS VE İNANCLARIN %100 SORUMLULUGUNU ALIYORUM VE ŞİMDİ ARINMAYI SEÇİYORUM
SENİ SEVİYORUM
LÜTFEN BENİ AFFET
ÖZÜR DİLERİM
TEŞEKKÜR EDERİM

EFT:
SETUP CÜMLEM:Utangac olmama, konusulucak yerde konusamama,kendimi ifade edememe,girişken olamama ragmen kendimi olduğum derinden ve tamamen seviyor ve kabul ediyorum

Bookmarks