Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatım Değişti Klubü > Hikayelerimizi Anlatalım > Üyelerin Değişim Günlükleri

Uyarılar

Yeniden doğuş sürecimi izlediğim günlüğüm..

Hikayelerimizi Anlatalım ve Üyelerin Değişim Günlükleri Yeniden doğuş sürecimi izlediğim günlüğüm.. Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Alıntı: gülenyüz gül Nickli Üyeden Alıntı Bencede bilinçaltını kandırma yöntemi faydalı olur katılıyorum sana kandırıldım ders çalışmaya gidiyorum :)...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Üyelerin Değişim Günlükleri telkin cd indir izle İstanbul Üyelerin Değişim Günlükleri nerededir kimdir Üyelerin Değişim Günlükleri çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Üyelerin Değişim Günlükleri hipnoz Üyelerin Değişim Günlükleri olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Üyelerin Değişim Günlükleri hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Üyelerin Değişim Günlükleri kuantum düşünce kitap haberi

Yeniden doğuş sürecimi izlediğim günlüğüm..

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 23-03-2010, 05:23 PM   #361 (permalink)
Yüzbaşı

Tesekkür: 1,234
998 Mesajinıza toplam 5,275 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
YESHAPPY is a splendid one to beholdYESHAPPY is a splendid one to beholdYESHAPPY is a splendid one to beholdYESHAPPY is a splendid one to beholdYESHAPPY is a splendid one to beholdYESHAPPY is a splendid one to beholdYESHAPPY is a splendid one to behold
Standart Cevap: Yeniden doğuş sürecimi izlediğim günlüğüm..

Alıntı:
gülenyüz gül Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bencede bilinçaltını kandırma yöntemi faydalı olur katılıyorum sana
kandırıldım ders çalışmaya gidiyorum :)

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

YESHAPPY isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 23-03-2010, 06:45 PM   #362 (permalink)
Yüzbaşı

imported_Angel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,337
963 Mesajinıza toplam 4,848 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
imported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to all

akşamı ettik günlük
bugün bir karar aldım ve internetten birşeyler indirip toplamaktan vazgeçtim...yani artık buna vaktimi harcamama kararı aldım...
işin ilginç yanı da ne oldu biliyormusun ?
ben bu kararı verdikten sonra zorunlu evişleri günlük işler ve spor haricinde geri kalan tüm vaktimi bilgisayar başında birşeyler indirmekle meşgul olmakla geçirdiğimi iyice anladım...çünkü bugün bunu yapmayınca o kadar boş kaldım ve sıkıldım ki ne yapacağımı şaşırdım...boşta kaldım...demekki başka birşey yapmıyormuşum...ne yapayım da vakit geçsin diye düşünüp evin içinde dolanırken akşamı buldum...yapıcak birşey bulamadım....ben ömrümü sadece bunu yaparak geçiriyormuşum...zorunlu işler haricinde...hani derler ya "bütün yumurtaları tek sepete koyma " diye...işte ben bütün yumurtalarımı tek sepete koyuyormuşum....hem de aslı astarı olmayan sağlam olmayan bir sepete....o yüzden de yumurtaların hepsi kırıldı gitti tabi.....

bi ara içime bunalım geldi ve yatıp ağladım...eskiden bunalsam da ağlayamazdım..netten birşeyler indirme bağımlılığının kötü yanını birkez daha anladım...saatlerimi harcadığım işin meyvesini yemek istedim birtane film seçip izleyim dedim o da bozuk çıktı şansıma...bir hiç için mi o kadar uğraşmışım...sağlam olanları da zevk vermiyor....hazır gözyaşlarım 40 yılda bir kendini serbest bırakmasını fırsat bildim ve iyice içimdekileri gözyaşı olarak dökmeye çalıştım...arasıra aklım karışınca böyle bunalımlara girebiliyorum ve genelde mart nisan gibi bahar aylarına denk geliyor bu dönem...belki de arasınavlar bu aylarda olduğu için olabilme ihtimali de çok yüksek...yoksa nesi varki güzelim bahar mevsiminin...?

ama bugün bunları tecrübe etmem iyi oldu...vaktimi çok alan bir işi kendi isteğimle devreden çıkarınca günümde ne kadar çok vaktin boşaldığını gözlerimle gördüm..hem de boşluktan sıkılacak kadar....aslında o vakitleri derslerime çalışmaya ayırabilirdim..ama yine de geç kalmış sayılmam heralde...hiç kitap yüzü açmadan girmek yerine hiç değilse her dersten 1-2 ünite okumuş olarak sınava girmenin biraz farkı olur heralde...birkaç soruyu da şans eseri atar tutarım belki makul puanlar gelir...

imported_Angel isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 23-03-2010, 08:49 PM   #363 (permalink)
Üsteğmen

Tesekkür: 68
181 Mesajinıza toplam 953 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
iloscuk will become famous soon enoughiloscuk will become famous soon enough

imported angel sana özel mesajda gönderdim ders konusunda canım.
iloscuk isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 23-03-2010, 09:59 PM   #364 (permalink)
Yüzbaşı

963 Mesajinıza toplam 4,848 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
imported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to all

Alıntı:
iloscuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
imported angel sana özel mesajda gönderdim ders konusunda canım.
teşekkür ederim canım bakıyorum :)

imported_Angel isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 25-03-2010, 04:30 PM   #365 (permalink)

Tesekkür: 3,278
425 Mesajinıza toplam 2,298 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hayallerimgerçekleşiyor is on a distinguished road

Alıntı:
imported_Angel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
aynı dert bende de var canım...sen sanıyomusun ki diyet listesinden bir harf bile dışarı çıkmadığımı ? sevdiğim şeyler diyete dahil olunca ben de kaçırıyorum...hatta bazen listede olmayanlar da kaçıyor..fakat uzun süredir spor yaptığım için artık istesem de kaçamağın miktarını aşamıyorum..çünkü spor iştahı azaltıyor tatlı isteğini falan önlüyor..eskiden dünya kadarını yesem doymam gibiydim ama artık öyle değil...
kuruüzüm ve benzeri şeyleri listeme daha önce dahil ettiğimde aşırı kaçırmıştım ama şimdi o kadar kaçırmıyorum...sürekli spor yapınca bu istekte azalma etkisi zamanla oluyor...yani 1-2 gün spor yapıp da hemen istekte azalma olmuyor tabi ki.....sen de 3 hafta falan düzenli spor yaparsan ondan sonra istediğini eklersin diyete..hatta sevdiğin şeyleri de....çünkü istesen de fazla kaçıramıyorsun...
Düzenli spor yapıyım diyorum ama engeller çıkıyor. Dün spor yapıcaktım abimler misafir oldu bize, üstelik kırlıp dökülüyordu vücudum yorgunluktan ama tabi anneme yardım etmek gerek diyerek habire dağılan ortalığı topladım eğil kalk eğil kalk oda bir spor olmuştur heralde dimi? Bu akşamda erkek arkadaşımla buluşcam inşallah dönüşte gücüm kalırda yaparım, çünkü dışarı çıkınca gücüm kalmıyor nedense, ama sürekli oturuyorum ben anlamadım bundan. Spora alıştırmak gerek kesin hemde vakit kayetmeden, çünkü spor yapınca insanın vücudu oturduğu yerdeyken bile çok iyi çalışıyormuş, kilo kaybediyormuş çünkü vücudunuz kas oranı artınca metabolizman hızlanıyormuş ve ne kadar yersen ye zayıf ve sıkı kalıyormuşsun. Sen bunu başarırsın bende sana bakarak senin azmini görerek başarırım.
hayallerimgerçekleşiyor isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 25-03-2010, 04:32 PM   #366 (permalink)

425 Mesajinıza toplam 2,298 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.

Alıntı:
kızma kendine
spor yapıcam diye de kendini çok hırpalamana gerek yok...ben de öyle çok ağır sporlar yapmıyorum...sadece 45 dakikalık hızlı tempo yürüyüş hepsi bu kadar...ben de jimnastik ve benzeri şeyleri sevmiyorum yürümek kolayıma geliyor hazır bahar gelmişken sen de dışarı çıkıp yürüyebilirsin istersen....yürümek tembel işi gibi ama kesinlikle etkili...bizzat görüyorum yani inşallah beraber forma girip yaza fıstık gibi çıkacağız ve plajlarda gururla gerinerek gezeceğiz canım....sevgiyle kal..iyiki varsın
Teşekkür ederim sen de sevgiyle kal, başarının tadını 1 aya kalmaz çıkarmaya başlarız
hayallerimgerçekleşiyor isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 25-03-2010, 04:46 PM   #367 (permalink)

Alıntı:
yine burdayım günlük

nette beyin ile yiyecekler arasındaki ilişkiyi açıklayan bir yazıyla karşılaştım ve burada paylaşmak istiyorum

Cevap: Beyinle ilgili keşifler

18 ve 19"uncu yüzyılda yapılan anatomik çalışmalarda beynin dört farklı lobdan (bölümden) oluştuğu belirleniyor. Ardından beyinde "dopamin", "gaba", "asetilkolin" ve "serotonin" adı verilen dört ana biyokimyasal madde bulunduğu ve bunların her birinin beynin birbirinden farklı dört bölümünün biri tarafından salgılandığı anlaşılıyor. Daha sonra beynin dört bölümüyle ilgili olan ve elektrik akımlarının iletimini temsil eden dört ayrı beyin dalgası keşfediliyor.

Beynin hastalıklarla ilişkisi
1- Simetri (ruh hali) ile ilgili bölüm; "Beynin sağ ve sol yarımkürelerinin fonksiyonları birbirlerine bağlı mı?"
Serotonin kimyasalı ve beraberindeki tryptophan amino asidi beynin iki yarım küresi arasındaki simetrinin ilişkisini belirliyor. Bu ilişki aksadığında ya da bozulduğunda ise tuz kullanma isteği artıyor; sırt ve ve baş ağrıları, nefes darlığı ve uyku bozuklukları şikayetleri beliriyor. Bu belirtiler çoğaldıkça kişide depresyon, takıntı ve uykusuzluk hastalıkları ortaya çıkıyor.

2- Enerji ve metabolizmayla ilgili bölüm; "Beyin, fonksiyonları için gereken besin maddelerini alabiliyor mu?"
Dopamin kimyasalı için beynin enerji ve güç kaynağı diyebiliriz. Bu maddedeki eksilme, şeker-kafein kullanma ihtiyacı, yorgunluk, solgunluk, ishal, azalan cinsel dürtü, rutin işlerin yapılmasında zorluklar, keyifsizlik ve fiziksel aktivitede gerileme gibi belirtiler gösteriyor. Beyindeki bu enerji kaybı, obezite, çeşitli bağımlılıklar, cinsel bozukluklar ve parkinson gibi rahatsızlıklara zemin hazırlıyor. Kaynakwh: Kaynakwh:

3- Ritim (sükunet) ile ilgili bölüm; "Dört ana beyin dalgası dengeli çalışıyor mu?";
Gaba kimyasal maddesi, beyin dalgalarının uyum ve ritim içinde çalışmasını sağlıyor. Ayrıca vücudun sükunet içinde bulunmasına katkıda bulunuyor. Gaba eksikliği halinde beyindeki ritim kaybolarak şu belirtiler ortaya çıkıyor: Karbonhidrat aşermeleri, titreme, seğirmeler, ateş basmaları, çarpıntı, terleme, ellerde soğukluk-nemlenme, göğüs ağrısı, görme bozuklukları, dinlenememe, anormal derecede koku alma hissi, mide şikayetleri ve beklenmedik alerjiler. Beyin ritim bozukluğu ise, yüksek tansiyon, kulak çınlaması, adet öncesi sendromu, kriz nöbetleri ve kaygılanma gibi problemlere sebep oluyor.

4- Hız (hafıza) ile ilgili bölüm; "Beyin, gelen bilgilerin ne kadarını değerlendirebiliyor?" sorularının cevaplarını veriyor.
Asetilkolin kimyasal maddesi, "beynin çalışması ve bilgileri tekrar hatırlaması için gereken kaynak" diye tarif ediliyor.
Bu kimyasal maddede azalma meydana gelirse beynin çalışma hızı yavaşlıyor. Bu da kendini yağ tüketme isteği, ağız kuruluğu, kuru öksürük, hafıza kaybı, unutkanlık ve konsantrasyon zorluğu gibi belirtilerle hissettiriyor.
İnsanı yaşlanmaktan korkutan bunama ve alzheimer türü hastalıklar ile asetilkolin kimyasalındaki eksilme arasında çok ciddi bir ilişki söz konusu.

Beynimizi doğru besleyelim
Beyin Enerji Diyeti (Dopamin): Kahve, yulaf ezmesi, buğday özü, tofu (Soya Peyniri), biftek, avokado, balık, börülce, kabak tohumları… yenmelidir.

Beyin Sükuneti Diyeti (Gaba): Kafeinsiz bitki çayları, muz, narenciyeler, rafine edilmemiş pirinç, bakliyat, brokoli, pekmez, ciğer-sakatat, mercimek, patates, ıspanaklı makarna, fındık… yenmelidir.

Beyin Hafızası Diyeti (Asetilkolin): Kahve, greyfurt suyu, yumurta, buğday özü, fıstık ezmesi, peynir, balık, tavuk, lahana, bakla, arı sütü (polen), karnabahar, badem, ceviz, kuru üzüm, incir… yenmelidir.

Beyin Simetri Diyeti (Serotonin ve tryptophan amino asidi): Kafeinsiz bitki çayları, köy peyniri, İsviçre peyniri, muz, somon balığı, hindi, ördek, lüfer-uskumru, pancar, rafine edilmemiş pirinç, patates, ayçiçeği, kakao, havuç (yağ katılarak), karanfil, bulgur, narenciye… yenmelidir.
Bilgilendirme için teşekkürler bende gaba var sanırım Zaten bu ara çok kafein tüketiyordum onu biraz kessem ve ara öğünlerde fındık filan yesem iyi olacak.
Alt 25-03-2010, 04:53 PM   #368 (permalink)

Alıntı:
tavsiyelerin için sağol canım....valla sınıf tekrarı yapmama rağmen dersler hakkında çok çok az bilgim var...1-2 ünite bakıyorum sonra sıkılıp bırakıyorum ve bi süre sonra çalıştıklarımı da unutuyorum zaten....benim sorunum...birşeylerin üzerine eğildiğim zaman sorunlarımı çözmek istediğim zaman hep onlara eğiliyorum bir türlü ders çalışmak içimden gelmiyor hep sona bırakıyorum....mesela şu an önceliğim kilo vermek ve bazı kişisel sorunlarımı çözüp kafamı boşaltmaya çalışmak...zaten sen de biliyorsun onlara yoğunlaşınca kafamda hiç derse yer kalmıyor...bilmiyorum ...senelerdir böyle oldu zaten...o yüzden okulum bu kadar uzadı...4 senelik üni okuyorum ama şu an 11.senemdeyim sanırım...neyseki ite kaka son sınıfa geldim 6 dersim var...onları da verirsem mezun oluyorum inşallah...iş e girme gibi bir hedefim yok....babam diplomayı toplum içinde daha güvenle konuşmam ezilmemem için almamda ısrar ettiğini söylüyor ancak ben toplumda kendimi saydırabilmek için bunun zorunlu olduğuna inanmayanlardanım....kilolu oluuşum beni okumamaktan daha çok eziyor aslında...yada birşeyleri oturtamamış olmam.....

ama dersler zor..kafa isteyen şeyler..ben de aklımı onlara verip beyin gücümü harcamak istemiyorum...sınavların test oluşu beni biraz rahatlatıyor ama not sistemi çok katı...yani ders geçme sistemi... dersi ve okulu hep öncelik olarak en sona atıyorum...babam her nek adar okulu ilk sıraya alıyorsa kendi gözünde.....ben de en sona alıyorum....
Bence diploma başkalarını değil seni etkilemeli. Kendin için mezun olmalısın
Alt 25-03-2010, 05:06 PM   #369 (permalink)

Alıntı:
akşamı ettik günlük
bugün bir karar aldım ve internetten birşeyler indirip toplamaktan vazgeçtim...yani artık buna vaktimi harcamama kararı aldım...
işin ilginç yanı da ne oldu biliyormusun ?
ben bu kararı verdikten sonra zorunlu evişleri günlük işler ve spor haricinde geri kalan tüm vaktimi bilgisayar başında birşeyler indirmekle meşgul olmakla geçirdiğimi iyice anladım...çünkü bugün bunu yapmayınca o kadar boş kaldım ve sıkıldım ki ne yapacağımı şaşırdım...boşta kaldım...demekki başka birşey yapmıyormuşum...ne yapayım da vakit geçsin diye düşünüp evin içinde dolanırken akşamı buldum...yapıcak birşey bulamadım....ben ömrümü sadece bunu yaparak geçiriyormuşum...zorunlu işler haricinde...hani derler ya "bütün yumurtaları tek sepete koyma " diye...işte ben bütün yumurtalarımı tek sepete koyuyormuşum....hem de aslı astarı olmayan sağlam olmayan bir sepete....o yüzden de yumurtaların hepsi kırıldı gitti tabi.....

bi ara içime bunalım geldi ve yatıp ağladım...eskiden bunalsam da ağlayamazdım..netten birşeyler indirme bağımlılığının kötü yanını birkez daha anladım...saatlerimi harcadığım işin meyvesini yemek istedim birtane film seçip izleyim dedim o da bozuk çıktı şansıma...bir hiç için mi o kadar uğraşmışım...sağlam olanları da zevk vermiyor....hazır gözyaşlarım 40 yılda bir kendini serbest bırakmasını fırsat bildim ve iyice içimdekileri gözyaşı olarak dökmeye çalıştım...arasıra aklım karışınca böyle bunalımlara girebiliyorum ve genelde mart nisan gibi bahar aylarına denk geliyor bu dönem...belki de arasınavlar bu aylarda olduğu için olabilme ihtimali de çok yüksek...yoksa nesi varki güzelim bahar mevsiminin...?

ama bugün bunları tecrübe etmem iyi oldu...vaktimi çok alan bir işi kendi isteğimle devreden çıkarınca günümde ne kadar çok vaktin boşaldığını gözlerimle gördüm..hem de boşluktan sıkılacak kadar....aslında o vakitleri derslerime çalışmaya ayırabilirdim..ama yine de geç kalmış sayılmam heralde...hiç kitap yüzü açmadan girmek yerine hiç değilse her dersten 1-2 ünite okumuş olarak sınava girmenin biraz farkı olur heralde...birkaç soruyu da şans eseri atar tutarım belki makul puanlar gelir...
Ben de aynından yapıcam, çünkü bende hiç çalışmadım bazen içimden çalışmadım girmeyim bari hem o gün doğum günüm filan diyorum sonra olmazzzz denemelisin görmelisin sınav nasıl oluyor diye dedim. Bakalım ne yapıcam son dakika
Alt 26-03-2010, 10:02 AM   #370 (permalink)
Yüzbaşı

merhaba sevgili günlük
anlatacağım şey düne ait ama yine de yazmak istiyorum..

hala ben kendimi tanıma ve kişiliğimi oluşturma (yada varolanı keşfetme) çalışmaları içindeyim....kilo vermeye çalışmak dışında..
neyse bize ablamlar misafirliğe gelmişti ve ablam yeni aldığı telefonunun özelliklerini babama gösterip anlatmıştı ve babam da o telefonu çok beğenmiş olmalı ki...ertesi gün bana geldi dedi ki....onun telefonu çok güzel çok beğendim sana da öyle birşey alalım mı ? dedi...

bu bahsi geçen telefon oldukça pahalı ve fazla özellik barındıran bir telefon olmasına rağmen görünüşünden ötürü sevmediğim ve içimin ısınmadığı bir telefondu....ancak aklımda olan ve gözümün kaldığı başka bir telefon vardı...

ben de babamın bana bu soruyu sormasını fırsat bildim ve dedim ki "ben bana almayı istediğin telefonu beğenmiyorum dedim...hem çok pahalı o kadar özelliği kullananam bile dedim....sen bana telefon illa almak istiyorsan onu değil şu benim beğendiğim telefonu al dedim hem çok daha ucuz o bahsettiğine göre" dedim...

kendisi normalinde lüks ve pahalı şeyler almayan birisidir ancak kendi almayı direttiği telefonun o fiyatı hakettiğini ve benim kendime alınmasını istediğim telefonun ise kendi fiyatını bile haketmediğini söyledi...garibime gitti....babam bana 1500 Tl lik telefon teklif ederken ben ona 500 kusur liralık bir telefonu beğendiğimi ve bunu istediğimi söylüyorum ama fiyatının 3 te biri olmasına rağmen 500 lük telefonu pahalı görüyor...sanırım gerçekten de bana telefon almak gibi bir niyeti yokmuş ağızucuyla söylemiş ben de enayi gibi ciddiye almışım....bu durum beni biraz üzdü....
açıkca ben o 500 tl lik telefonu çok istiyorum hem yaşıma ve tarzıma da uygun özellikleri de fena değil ama gel de anlat

sonra bana dedi ki e geçen sene bayılarak aldığın kapaklı siyah telefon duruyo onu kullanmıyorsun bile dedi....neden diye sordu.....sonra bu yeni istediğimin de kaderinin böyle olacağını ekledi....
ben de nedenini açıkladım...o telefonda fazla özellik olmadığını biliyordum ancak fiyatı ucuzdu ve çok şık görünüyordu ben de o fiyata bu kadar şık telefon bir daha bulamam diye onu aldım dedim.....ama sonradan bana hediye olarak daha özellikli bir telefon gelince o açığa çıktı tabi dedim....ancak hediye gelen telefonun özelliklerinden memnun olduğumu fakat görünüşünü beğenmediğimi söyledim...ve istediğim telefonun hediye gelen elimdekiyle aynı özellikleri hatta fazlasını taşıdığını ve daha şık göründüğünü o yüzden onu istediğimi ekledim....ama beni anlamamakta direndi....
boşta kalan siyah kapaklı telefonu kendisine vermemi söyledi...madem boşta duruyor bana ver ben kullanıyım dedi ben de verdim...

siyah kapaklı telefonu aslında neden kullanmadığımın başka bir sebebini de sonradan anladım....bir dizide görmüştüm bu telefonu ve çok hoşuma gitmişti...ancak dizide bu telefonu elinde gördüğüm kişi bir erkekti daha doğrusu yaşlı başlı bir adamdı ve takım elbise giyen bir ajandı kendisi....ama adama ve havasına olan hayranlığımdan o telefona sahip olmak istemiştim...ona sahip olunca en az ben de o kişi kadar havalı olacağımı sandım ancak telefona sahip olmak bir süreliğine hoşuma gitse de elime yakışmadığını ve bende özenti durduğunu farketmiştim...çünkü telefon resmen bir erkek telefonuydu ve ortayaş telefonuydu....ben ise bayanım ve daha ortayaşlarda değilim...bundan sonra karar verdimki birşeyi birinden örnek alıcaksam sadece almayı düşündüğüm şeye değil onu kullanan kişinin özelliklerine yaşına ve cinsiyetine de bakmam gerektiğini anladım...yani bundan sonra kendi yaş grubumdan ve kendi cinsiyetimden olan kişilerin birşeylerini örnek almaya karar verdim...sadece malın veya aksesuarın güzelliğini tek başına birşey ifade etmiyormuş...

inşallah istediğim telefona kavuşurum...fiyatı düşsün bekle dedi babam ama ben biran önce istiyorum onu..ve fiyatı düşmüyor hatta gece rüyama bile girdi o telefon

Bookmarks