Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatım Değişti Klubü > Hikayelerimizi Anlatalım > Üyelerin Değişim Günlükleri

Uyarılar

Yeniden doğuş sürecimi izlediğim günlüğüm..

Hikayelerimizi Anlatalım ve Üyelerin Değişim Günlükleri Yeniden doğuş sürecimi izlediğim günlüğüm.. Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız merhaba günlük.. içime karabulut gibi bir sıkıntı çöktü bugün...oysa burada hava da limonata kadar nefis...ışıl ışıl güneş var...anacaddede genç insanlar dolaşmakta...kuşlar ötüyor...ama tam tersine bugün benim ruhumda yağmur yapıyor ve şimşekler çakıyor...ve de hava kurşun grisi renginde.. benzer benzeri çeker ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Üyelerin Değişim Günlükleri telkin cd indir izle İstanbul Üyelerin Değişim Günlükleri nerededir kimdir Üyelerin Değişim Günlükleri çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Üyelerin Değişim Günlükleri hipnoz Üyelerin Değişim Günlükleri olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Üyelerin Değişim Günlükleri hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Üyelerin Değişim Günlükleri kuantum düşünce kitap haberi

Yeniden doğuş sürecimi izlediğim günlüğüm..

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 15-03-2010, 05:33 PM   #291 (permalink)
Yüzbaşı

imported_Angel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,337
963 Mesajinıza toplam 4,848 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
imported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to all
Standart Cevap: Yeniden doğuş sürecimi izlediğim günlüğüm..

merhaba günlük..
içime karabulut gibi bir sıkıntı çöktü bugün...oysa burada hava da limonata kadar nefis...ışıl ışıl güneş var...anacaddede genç insanlar dolaşmakta...kuşlar ötüyor...ama tam tersine bugün benim ruhumda yağmur yapıyor ve şimşekler çakıyor...ve de hava kurşun grisi renginde..

benzer benzeri çeker dedikleri olay bugün de doğrulandı benim için...kuşumun hastalığına üzüldüğüm için ne yapacağımı bilemedim ve bugün diyeti bozdum..ama öyle tatlı çikolata veya pasta olarak değil...1 kutu dolusu meyveli müsli yedim..yine de yapmamam gerekirdi...her içime sıkıntı çöktüğünde ve başedicek bir neden bulamadığımda bunu mu yapmalıydım ? bir tesellim varki kurutahıl ve kurumeyve karşımıdı sadece...yani hazır tatlı değildi.. (benden ilham alan bütün arkadaşlarımdan özür diliyorum onlara iyi bir örnek olamadığım için)

daha kuşum ölmeden şimdiden yas havasına girdiğimi hissediyorum....çünkü daha öncesinde 1-2 kuşum daha aynı durumlara girip sonradan ölmüştü...tüö çbalara rağmen kurtaramamıştık..aynı şeyin bu kuşta da tekrar etme olasılığı çok yüksek..belki onun da öleceğine kesin gözüyle baktığım için şimdiden yas havasına girmiş olabilirim..

bugün can sıkıntısından yapıcak birşey bulamayıp ardarda en sevdiğim dizilerden biri olan prison break in bölümlerini ardarda izledim..o da sanki yarama daha çok tuz bastı..ne de olsa bir drama dizisi...bazen insan çok sevdiği şeylerin de kötü tarafını göremeyebiliyor..ama dikkatimi çekti...bu diziyi çok sevmeme rağmen ne zaman izlesem üzerime bir gerilim ve kasvet çöküyor ama izlemeden de edemiyorum..bağımlılık yapan bir işlenişi var...bilmiyorum...aslında herkese uygun bir dizi değil gibime geliyor..psikolojik sorunları olanlar depresyonda olanlar kesinlikle izlememeli...beni bile bu kadar etkiliyorsa o durumda olan insanları nasıl etkiler bilemiyorum...ama sabunköpüğü kıvamındaki laylaylom dizileri de ben sevmiyorum...neyse bu konuyu uzatmayım...

değiştirdiğim yeni internet tarifesinin iyi yanlarını görmeye çalışıyorum...bu tarifenin özelliği ayda ilk 15 GB kadar veri indirmeyi saniyede 8 MB hız ile sağlaması ve 15 GB kulanıldıktan sonra ise net hızının ay sonuna kadar512 KB olarak devam etmesi...
işime gelen yanı....bir süredir indirmek isteyip de indiremediğim ve yapılacaklar listemde birikip bekleyen ve bir türlü sıra gelemeyen şeylerin azalmasını sağladı bu hız...bundan sonra olacak olanlar da zaten ayda 15 GB yi bulmayacaktır....hem 15 GB den sonra hızın düşeceğini bildiğim için ve yavaş neti sevmediğim için beni belki biraz netten uzak tutacaktır...yani net hızlıyken işlerimi bitirip diğer yavaş döneminde de netin bana o kadar cazip gelmemesini sağlayacaktır...yani dosya indirmek için iyi...net başında sürekli kalmak için ise böyle kötü tarafı var bu tarifenin...eski tarife yüzünden birikmiş işlerim bir türlü azalmadığı gibi yenisi ekleniyordu....şimdi geçmişten birikenler bitince birikmiş iş de kalmayacak bu durumun lehime olduğunu düşünüyorum belki beni net bağımlılığından kurtarır...interneti sadece dosya indirmek ve sadece kişisel gelişim için kullanmamı sağlar..zaten aslında çok da fazla site yok öyle sürekli girdiğim..

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

imported_Angel isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 15-03-2010, 06:53 PM   #292 (permalink)
Yüzbaşı

963 Mesajinıza toplam 4,848 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
imported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to all

Alıntı:
gülenyüz gül Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Üzülmen çok normal ben bile üzüldüm.Dua ettim.Şimdi durumu nasıl ?
dua için teşekkür ederim canım
bilmiyorum valla birkaç güne belli olur
biyerde okumuştum kuşlar doğal yapıları gereği hasta olsalar da dıştan çok belli etmezlermiş..bunun da nedeni doğadaki düşmanlarına av olmamak içinmiş..
gerçekten de bi anları bi anlarını tutmuyor...bakalım hayırlısı..

imported_Angel isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-03-2010, 09:13 AM   #293 (permalink)
Yüzbaşı

Günaydın günlüğüm...
bugün karışık düşünceler içindeyim...o yüzden aklımdan geçenleri burada ifade etmekte biraz zorlanabilirim...
ama elimden geldiği kadar açıkca buraya dökmeye çalışacağım...

her ne kadar bazı konularda ilerlediğimi farketsem de dönem dönem sanki aslında hiç ilerlemediğim ve kendimi kandırdığım hissine kapılabiliyorum...bugün de ona benzer hisler yaşıyorum..belki bunda dün diyetime sadık kalmayıp bozmuş olmamın da etkisi vardır....evet dün bozdum ancak ertesi günden itibaren tekrar sadık kalıcağıma kendi kendime söz vermiştim....ve bunu yapabilirim...ya aslında zaten yapılan işin her adımı da kusursuz işlenecek diye bir kaide de yok öyle değil mi ? 1 kere kaçamak yaptım diye 3 haftalık emeğim birden heba mı oldu ? hayır bence olmadı...sadece o günkü yaptığım sporu yapmamış gibi oldum ve bir de üstüne 1 dilim ekmeği fazla yemiş gibi oldum bence...sonuçta öyle dünyanın kalorisini içeren şeylere saldırmadım...alt tarafı meyveli müsliydi...kutuyu bitirdim ancak o da 350 gram mıydı neydi küçüktü...ama beni rahatsız eden şey hala cazip yiyeceklerin beni tahrik ediyor olması ve üzüntüm sıkıntım biraz yoğun olduğunda diğer yöntemler işe yaramadığında acil yardım kolu olarak mutfağa koşup onu yemem...fakat sevindirici olan tek şey artık kaçamaklarımın türünün değişmiş olması...çikolata veya kurabiye gibi bol şekerli yağlı kaçamaklar yerine işin meyveli müsliye dönmesi olumlu gelişme ama bunu sorun ettim biraz...bunun için eft yapsam iyi olacak düzenli spor yapmak insanda şeker isteğini de azaltıyor...bol şekerli şeyleri istesen de yiyemiyorsun çok tatlı geliyor insana...evet artık çikolata ve kurabiye bana cazip gelmiyor...sporun yararlarından birisi de bu...
diyet ve sporda 4. haftamı yani şu içinde bulunduğum haftayı bitirdikten sonra diyetimin kalorisini düşürmeyi planlıyorum..duruma bakıcam bünyem zorlanmazsa 1500 kaloriyle devam edicem...böylece gözle görülür fiziksel değişimi daha bariz şekilde görebileceğim...şu an metabolizmamdan 100 kalori fazl a alıyorum ancak buna rağmen değişimler var...ve bu hazırlık aşamasıydı...diyetlerde doğru olan da yüksek kaloriyle başlayıp zamanla giderek kaloriyi azaltmakmış..

dün gece saatlerinde internet ve indirme bağımlılığım üzerine düşündüm ve sanırım sebebini buldum...sürekli birşeylere sahip olmak için onları indirip topluyormuşum.. bunun en büyük nedeni sanırım "kayıp zamanlarımı" yani boşa harcadığımı düşündüğüm zamanları ve geçmişte yapmam gerektiğini düşünüp şu an onları yapmadığım için pişmanlık duyduğum şeyleri telafi etmek istercesine internetten ışık hızında sürekli bilgiler topluyor birşeyler indiriyorum..geçmişte kaçırdıklarımı yakalamaya çalışıyorum kendimce..aynı zamandada bugünkü yenilikleri takip etmeye çalışıyorum ancak çok yoruluyorum...
eskiden film izlemeye hiç ilgim olmazdı kendi kişisel sorunlarıma ah vah demekten dolayı gözümü açıp çevreme bakamamıştım...o yüzden çıkanları o zamanlar takip edemiyordum...ancak şimdi topladığım eski filmleri izlerken çok fazla tat alamadığımı itiraf ediyorum...çünkü o zamanın şartlarına hitap ediyor ve o günün espirilerini içeriyor...
ve daha önce izlememiş görmemiş olmama rağmen bana bile eski geliyor...
(aslında bakarsan eski enerji yani bu) yani demek istediğim şu ki....birşey yapılacaksa zamanında yapılmalıymış...yani o an şimdiki an iken yapılmalıymış...herşeyde bu geçerli tabi...
yoksa gazı kaçmış bir kolayı içmekten yada bayatlamış bir ekmeği yemekten farkı kalmıyor...belki de kayıp zamanlarımı telafi etmeye çalışmamalıyım...bugüne mi bakıyım sadece ? ama kendime bir kültür birikimi...bir havuz oluşturmaya çalışıyorum...yani benim yaşıma gelmiş bir insanın bugüne kadar çoktan biliyor olması gereken birtakım şeyler vardır..işte ben bunun eksik kalmasından endişe ediyorum...çünkü farkındalığımın yerinde oluşu sadece son 5 sene içinde falan oldu diyebilirim...yani sanki 5 sene öncesine kadar dünyaya bile gelmemiş gibiydim herşeye ilgisiz ve kapalıydım...hatta bazı insanlar beni otistik falan sanıyorlardı... aynı zamanda 2 farklı zamanla uğraşmak yoruyor...kafam karışık günlük...geçmişte olması gereken birikimlerin şu an bende olmadığını düşünerek bunlar yapıyorum...yapmadığım zaman da sanki bugüne kadar hiçbirşey bilmeyen ve oldukça az birikimi olan birisi gibi kendimi hissetmekten alamıyorum...bilmiyorum...

Alt 16-03-2010, 09:29 AM   #294 (permalink)
Yüzbaşı

cadi_bm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 10,795
784 Mesajinıza toplam 4,533 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
cadi_bm is a splendid one to beholdcadi_bm is a splendid one to beholdcadi_bm is a splendid one to beholdcadi_bm is a splendid one to beholdcadi_bm is a splendid one to beholdcadi_bm is a splendid one to beholdcadi_bm is a splendid one to behold

Alıntı:
imported_Angel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
dün gece saatlerinde internet ve indirme bağımlılığım üzerine düşündüm ve sanırım sebebini buldum...sürekli birşeylere sahip olmak için onları indirip topluyormuşum.. bunun en büyük nedeni sanırım "kayıp zamanlarımı" yani boşa harcadığımı düşündüğüm zamanları ve geçmişte yapmam gerektiğini düşünüp şu an onları yapmadığım için pişmanlık duyduğum şeyleri telafi etmek istercesine internetten ışık hızında sürekli bilgiler topluyor birşeyler indiriyorum..geçmişte kaçırdıklarımı yakalamaya çalışıyorum kendimce..aynı zamandada bugünkü yenilikleri takip etmeye çalışıyorum ancak çok yoruluyorum...
eskiden film izlemeye hiç ilgim olmazdı kendi kişisel sorunlarıma ah vah demekten dolayı gözümü açıp çevreme bakamamıştım...o yüzden çıkanları o zamanlar takip edemiyordum...ancak şimdi topladığım eski filmleri izlerken çok fazla tat alamadığımı itiraf ediyorum...çünkü o zamanın şartlarına hitap ediyor ve o günün espirilerini içeriyor...
ve daha önce izlememiş görmemiş olmama rağmen bana bile eski geliyor...
(aslında bakarsan eski enerji yani bu) yani demek istediğim şu ki....birşey yapılacaksa zamanında yapılmalıymış...yani o an şimdiki an iken yapılmalıymış...herşeyde bu geçerli tabi...
yoksa gazı kaçmış bir kolayı içmekten yada bayatlamış bir ekmeği yemekten farkı kalmıyor...belki de kayıp zamanlarımı telafi etmeye çalışmamalıyım...bugüne mi bakıyım sadece ? ama kendime bir kültür birikimi...bir havuz oluşturmaya çalışıyorum...yani benim yaşıma gelmiş bir insanın bugüne kadar çoktan biliyor olması gereken birtakım şeyler vardır..işte ben bunun eksik kalmasından endişe ediyorum...çünkü farkındalığımın yerinde oluşu sadece son 5 sene içinde falan oldu diyebilirim...yani sanki 5 sene öncesine kadar dünyaya bile gelmemiş gibiydim herşeye ilgisiz ve kapalıydım...hatta bazı insanlar beni otistik falan sanıyorlardı... aynı zamanda 2 farklı zamanla uğraşmak yoruyor...kafam karışık günlük...geçmişte olması gereken birikimlerin şu an bende olmadığını düşünerek bunlar yapıyorum...yapmadığım zaman da sanki bugüne kadar hiçbirşey bilmeyen ve oldukça az birikimi olan birisi gibi kendimi hissetmekten alamıyorum...bilmiyorum...
Bu duyguyu tanıyorum. Ama henüz nasıl başetmem gerektiğini
bulamadım. Zamanında yaşamamış olduğum şeyleri şimdi hızlıca yaşayıp arayı kapatma telaşı.
cadi_bm isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-03-2010, 09:32 AM   #295 (permalink)
Yüzbaşı

Alıntı:
cadi_bm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu duyguyu tanıyorum. Ama henüz nasıl başetmem gerektiğini
bulamadım. Zamanında yaşamamış olduğum şeyleri şimdi hızlıca yaşayıp arayı kapatma telaşı.
aslında bu konu üzerine sitede bi konu açıp tartışma mı başlatsak..belki farklı öneriler falan çıkabilir..yada yaşayıp atlatmış birisi falan vardır

peki geçmişe ait şeylerin sana da fazla birşey ifade etmediği oluyor mu ?
mesela 70 lere 80 lere hatta 90 lara ait filmlerin bayağı ve basit geldiği falan oluyormu ?

Alt 16-03-2010, 09:45 AM   #296 (permalink)
Yüzbaşı

784 Mesajinıza toplam 4,533 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
cadi_bm is a splendid one to beholdcadi_bm is a splendid one to beholdcadi_bm is a splendid one to beholdcadi_bm is a splendid one to beholdcadi_bm is a splendid one to beholdcadi_bm is a splendid one to beholdcadi_bm is a splendid one to behold

Alıntı:
aslında bu konu üzerine sitede bi konu açıp tartışma mı başlatsak..belki farklı öneriler falan çıkabilir..yada yaşayıp atlatmış birisi falan vardır

peki geçmişe ait şeylerin sana da fazla birşey ifade etmediği oluyor mu ?
mesela 70 lere 80 lere hatta 90 lara ait filmlerin bayağı ve basit geldiği falan oluyormu ?
Ben filmleri değil de şarkıları takip ediyordum. Sanki o zamanlar eksik dinlemişim gibi. Ama o zamanlar etkilediği gibi etkilemiyor şimdi ve çok şaşırıyorum Dinleyip dinleyip çağı yakalama amacım var sanki Bu geç kalmışlık hissi işte nasıl baş etmeli?? Bunu çözen birileri vardır mutlaka di mi yaaaaaa
Alt 16-03-2010, 09:51 AM   #297 (permalink)
Yüzbaşı

Alıntı:
Ben filmleri değil de şarkıları takip ediyordum. Sanki o zamanlar eksik dinlemişim gibi. Ama o zamanlar etkilediği gibi etkilemiyor şimdi ve çok şaşırıyorum Dinleyip dinleyip çağı yakalama amacım var sanki Bu geç kalmışlık hissi işte nasıl baş etmeli?? Bunu çözen birileri vardır mutlaka di mi yaaaaaa

ben de tıpkı senin gibi şarkıları takip ediyordum..sonra onu da bıraktım..film takip etmeye de yeni yeni başladım 6 ay falan oluyor sanırım
evet ya hani derler ya "kaçan balık büyük olur" diye...işte bu düşünceyle hareket ediyoruz sanırım...."gözümüzden kaçan güzel birşey varmıydı acaba" diye düşünerek arkamıza bakıyoruz....belki o zamanki kararlarımıza ve vazgeçişlerimize seçimlerimize güvenmiyoruz ve seçmediğimiz seçenekleri gözden geçirmek istiyoruz...

hakikaten de dediğin gibi zamanında çok güzel gelen şarkıları ben de bugün dinlediğimde aynı zevki almıyorum...o günün olağanüstüsü bugünün sıradanı oluyor....en sevdiğim grupların bile eski albumlerine elim gitmiyor artık...dünyadaki gelişmeler de öyle değilmi aslında ? eskiden cep telefonları sadece zenginlerin ve işadamlarının elindeydi..şimdi küçücük çocukların elinde ve evde oturan arkadaşını aşağıya top oynamaya çağırmak için telefon kullanıyor düşünebiliyormusun

Alt 16-03-2010, 10:00 AM   #298 (permalink)
Yüzbaşı

Alıntı:
ben de tıpkı senin gibi şarkıları takip ediyordum..sonra onu da bıraktım..film takip etmeye de yeni yeni başladım 6 ay falan oluyor sanırım
evet ya hani derler ya "kaçan balık büyük olur" diye...işte bu düşünceyle hareket ediyoruz sanırım...."gözümüzden kaçan güzel birşey varmıydı acaba" diye düşünerek arkamıza bakıyoruz....belki o zamanki kararlarımıza ve vazgeçişlerimize seçimlerimize güvenmiyoruz ve seçmediğimiz seçenekleri gözden geçirmek istiyoruz...

hakikaten de dediğin gibi zamanında çok güzel gelen şarkıları ben de bugün dinlediğimde aynı zevki almıyorum...o günün olağanüstüsü bugünün sıradanı oluyor....en sevdiğim grupların bile eski albumlerine elim gitmiyor artık...dünyadaki gelişmeler de öyle değilmi aslında ? eskiden cep telefonları sadece zenginlerin ve işadamlarının elindeydi..şimdi küçücük çocukların elinde ve evde oturan arkadaşını aşağıya top oynamaya çağırmak için telefon kullanıyor düşünebiliyormusun
O halde açalım mı bu konuyu tartışmaya ne dersin ? Belki çözüm yolu çok yakındadır ;)))
Alt 16-03-2010, 10:02 AM   #299 (permalink)
Yüzbaşı

Alıntı:
O halde açalım mı bu konuyu tartışmaya ne dersin ? Belki çözüm yolu çok yakındadır ;)))
iyi olur valla...sadece 2 kişi olduğumuzu sanmıyorum
canım ben biraz yokum spor saatim geldi..dönünce yazarım olur mu ?

Alt 16-03-2010, 11:25 AM   #300 (permalink)
Yüzbaşı

Alıntı:

açtım konuyu bakalım..hayırlı olsun hepimize

Bookmarks