Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Üflemeli Çalgılar (http://www.hayatimdegisti.com/forum/uflemeli-calgilar/)
-   -   Ney çalmayı öğrenmek istiyorum (http://www.hayatimdegisti.com/forum/uflemeli-calgilar/1177-ney-calmayi-ogrenmek-istiyorum.html)

dost78 13-04-2007 09:58 AM

Ney çalmayı öğrenmek istiyorum

Arkadaşlar Ney çalmayı öğrenmek istiyorum,Ney çalmasını bilen ve bu konuda yazacakları olan arkadaşlar var mı? Paylaşımlarınızı bekliyorum

lalezar 13-04-2007 11:25 AM

Sevgili Dost'a ukalalık yapma fırsatı geçti elime bunu kaçırmamalıyım..bak şimdi aaaaaa ney asla çalınmaz üff-le-niiiiirr bak bida olmasın ..üflemeli çalgı bu...bende de de var bi ney adı cinsi mansur ..gel dost birlikte öğrenelim şu işi..bi haftada üfledim ben bu güzel neyi..ama çıkan sesi pek de ruhumu okşamadı dogrusu...bikaçyer biliyorum öğreten online oluyo mu bi ara ona da baktım..ankaradaysan burda var bikaç yer...dinle ney'den şikayet eder,ayrılıklardan hikayet eder...derken Mevlanayı mest etmiş bu ney...aslında bunun bide hikayesi var...ama çok gizli bilmem anlatmak dogru olur mu?? 12389

lalezar 13-04-2007 12:40 PM

şakireler sana kurban olsun kız o da hatun mu Allahaşkına bizim yanımızda??

sevgili Dost'um takılıyorum ben sana canım..bende de ney metodu diye kitap var bişey anlıyosam ne olayım..aslında ben bu neyi üflemeyi kafaya takmıştım bi ara..neyse bi hocacık diyim buldum,elimde mansurumla iki vasıta yol tepmişim ögrenmek istegiyle yanarken ben ,zilli bana kendi neylerinden satın almazsam eger malesef öğretemeyecegini söyledi.elimdeki mansuru da gözüne sokuyorum bu arada...kız neyiyle başlamak belki gerçekten kolaylık saglıyodur ama bu hareketi beni o hoydaaaa hodjacıktan sogutmaya yetti...orda bikaç ters bi hareket oldu,ben de din kisvesi altında heybeyi dolduranları bi güzel şikayet ettim..ettim de ne oldu hiiççç..organize bunlar anlıyosun heralde...hangi kurum oldugu anlaşıldı galiba.. 2600
..neyse ben mansurumla muhabbet etmeye devam ettim..
bi ara teslim etti kendini bana,açtı ruhunu ,söyledi bana,ama selam vermessen dostlugu keser be Dost hemen..sıkı muhabbet istiyo arkadaş..

ganesha 16-05-2007 01:36 PM

Ynt: Ney çalmayı öğrenmek istiyorum

Merhaba Arkadaşlar ben Neyzenim ve Ney konusunda size bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışırım..

İlk başta şunu söyleyeyim Ney usta çırak ilişkisiyle öğrenilir ama bu fırsat yoksa bu konuda en iyi kitap Süleyman Ergunerin metodu..

Ney ile ilgili sorunuz olursa yardımcı olurum...
Özellikle Ney alıcaksanız mutlaka bir Neyzene danışıp alın...

Sevgiler..

ganesha 18-05-2007 01:12 PM

merhaba dost78

öncelikle plastik olmasıyla alakası yok onu söyleyeyim...
Plastiklede sesler aynı ney sesi gibi çıkar.. Ama plastik neyde tiz sesler iyi çıkmaz hatta bazı sesler iyi çıkmaz.
Biz tüm sesleri net alabilmek için kamış kullanıyoruz.

İlk ney üflerken sesler iyi çımaz. Daha çoook üflemek gerekiyor..
Ama bu çoook dediğim süre sıkıcı değil aksine çok eğlencelidir......

başarılar

25emel 18-05-2007 11:52 PM

Alıntı:

dinle ney'den şikayet eder,ayrılıklardan hikayet eder...derken Mevlanayı mest etmiş bu ney...aslında bunun bide hikayesi var...ama çok gizli bilmem anlatmak dogru olur mu??
ben bu hikaye bölümüne takıldım dusun çok merak ettim utananadam lalezarım ne kadar gizli bu hikaye benim merakım giderilebilecek durumdamı? sapkal89
çok öpüyorum seniii 44
anlatsana hadiii 44
merakta bırakma beni 44
e hadii bekliyorum hikayemiiii 44 44 44

manyaklik 09-02-2008 10:25 PM

bende öğrenmek istiyorum istanbulda nerelerde var bilgiverebilirmisiniz bide ney alırsam hangi cins almamı önerirsiniz pek zamanım yok ama harika olur zaman ayırabilirsem saygılarla ..

manyaklik 16-02-2008 11:41 PM

bi kurs buldum ama öğrenci adama hapalı gelecek bir kurs sanırım (saat i 10 ytl) nasıl sizce ?? gulensmiley

coyote3458 24-02-2008 07:17 AM

ney kursuna ücretsiz gitmek isteyenler, belediyenin istanbul'un hersemtinde çeşitli konularda kursları war burda neyde war aşağıdaki adrese girin bakın...

http://ismek.ibb.gov.tr/portal/default.asp

empati72 05-03-2008 09:38 AM

Ankara Kızılayda bir bey vardı. Biraz geniş bi anlatım oldu demi smil56..Şöle anlatayım. Kızılaydaki tiyartonun adını unuttum şimdi ordan taşındı galiba, bilenler bilirde ben pek cadde adı falan tutamam aklımda. Bir ara orada üflemeli çalgı satan bir amca vardı.Dükkan falan değil öleee sokak orasında. Satın alıyosun ordan neyi yada flütü herneyse. Size ücretsiz ders veriyor wave. ama dersleri orda ayakta alıyorsun.Hatta bir öğrencisi bile vardı benim gördüğümde yanında.Yolu düşen olursa bir baksın. Aslında kartınıda almıştım ama kimbilir nereye koydum ben onu. dusun

WEZ Format +3. Şuan Saat: 10:54 PM.