Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Telkin Harici Sorularınız (http://www.hayatimdegisti.com/forum/telkin-harici-sorulariniz/)
-   -   Toplum içerisinde susmak (http://www.hayatimdegisti.com/forum/telkin-harici-sorulariniz/463843-toplum-icerisinde-susmak.html)

ramazan85 15-02-2010 08:20 PM

Toplum içerisinde susmak

Merhaba saygıdeğer arkadaşlar
Kendimi kısaca tanıtmak gerekirse adım Ramazan yaşım 24 istanbul dogumluyum.
Benim sorunumda toplum içerisinde konuşamıyorum veya konuşacak konu bulamıyorum.
Arkadaşlarım bana suskun durma bize katıl dedilerse de ben bi türlü toplum içerisinde konuşma alışkanlıgım olmadıgı için çok sıkıntı çekiyorum.
Kendi açımdan bakınca şöyle düşünüyorum arkadaşlarım benden sıkılıyor mu konuşmadıgım için yada ben çok sıkıcı birisi miyim.
Kendimi bu konuda yeterli görmüyorum.
Ayrıca kimseyle muhabbet etmediğim için belki benimle kimsede konuşmak istemiyor olabilir.
Bu sorunumu nasıl giderebilirim ?
Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.
Saygılarımla

ceylan84lum 15-02-2010 08:37 PM

Cevap: Toplum içerisinde susmak

Alıntı:

ramazan85 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 584834)
Merhaba saygıdeğer arkadaşlar
Kendimi kısaca tanıtmak gerekirse adım Ramazan yaşım 24 istanbul dogumluyum.
Benim sorunumda toplum içerisinde konuşamıyorum veya konuşacak konu bulamıyorum.
Arkadaşlarım bana suskun durma bize katıl dedilerse de ben bi türlü toplum içerisinde konuşma alışkanlıgım olmadıgı için çok sıkıntı çekiyorum.
Kendi açımdan bakınca şöyle düşünüyorum arkadaşlarım benden sıkılıyor mu konuşmadıgım için yada ben çok sıkıcı birisi miyim.
Kendimi bu konuda yeterli görmüyorum.
Ayrıca kimseyle muhabbet etmediğim için belki benimle kimsede konuşmak istemiyor olabilir.
Bu sorunumu nasıl giderebilirim ?
Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.
Saygılarımla

problemin üzerine giderek.saçmada olsa bikaç cümleyle başla.gerisi gelir inş..telkinleri dinleyebilirsin bak..s456s456
biz de sana dua ederizy789
iyi ki varsın,mutluluklar seninle olsunactionsmile

ramazan85 15-02-2010 09:18 PM

abuk sabukta konuşmak istemiyorum
hele ki kendimi küçük düşürmek istemiyorum

YESHAPPY 15-02-2010 09:43 PM

birşey soracağım çok yakın olduğun arkadaşlarının arasında da mı böylesin? Ben mesela normalde konuşmayan biriyim.Çünkü çok haşır neşir olmam ve sevmem lazım muhabbet edeceğim kişiyi.Etmiyosam zaten gereksiz buluyorumdur onla konuşmayı.Yeni tanışmışsan zaten ne konuşacaksın ki. Ben kasmam.Boşver sende.Çok yakın birkaç arkadaşım vardır sadece onlarla çok muhabbet ederim.Çünkü paylaştığım çok şey olmuştur yıllar içinde onlarla doğal olarak.Senin hiiç mi içinden gelmiyor hiçbir zaman? Abuk sabuk konuşmaktan korkuyorum demişsin bu korkunun üstüne gitmek lazım. Telkinlerle başla bencede çok yararı var kesinlikle.Başka bi çözüm bulamadım bende şimdi.Çok da kasma kendini.Hiç konuşmuyor değilsindir.Az konuştuğun için onların gözüne batıyosundur.Onlar çok konuşuyodur belki de :):)

buket_89 15-02-2010 09:53 PM

bence senın konusacak konun var ama aynı ortama gırdıgın ınsanlar o konuları konusmak ıcın uygun degıller mı acaba?cunku ınsan arkadaslarının yanında kendını rahat hısseder sacmada olsa konusur senı sarmıyorlar mı acaba?ramazan bırde sen kendını sartlandırmıs olabılır mısın?

kinetix 15-02-2010 09:56 PM

Aynı dili bilenler değil, aynı duyguyu hissedenler konuşurlar. Acaba girdiğiniz ortamlarda bulunan duyguları paylaşmıyor olabilir misiniz? Veya aynı duygu ve düşüncelerde iseniz, bir şey konuşunca dikkatleri toplamaktan hoşlanmayan bir yapınız olabilir ya da önemsenmeme korkusu konuşmanızı engelliyor olabilir..

YESHAPPY 15-02-2010 09:58 PM

Alıntı:

buket_89 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 584852)
bence senın konusacak konun var ama aynı ortama gırdıgın ınsanlar o konuları konusmak ıcın uygun degıller mı acaba?cunku ınsan arkadaslarının yanında kendını rahat hısseder sacmada olsa konusur senı sarmıyorlar mı acaba?ramazan bırde sen kendını sartlandırmıs olabılır mısın?

buket haklı bak bu da olabilir Ramazan. Bana da ilginçsin derker mesela.Konuşacak konularınız farklı olabilir. Sen paralel evrenlerden,uzay biliminden ya da dini konulardan konuşmak istersin belki ;ama onlar da aşk meşk vs. olabilir bak

ramazan85 15-02-2010 10:09 PM

Lise,üniversite,iş arkadaşlarım veya genel olarak etrafımdaki insanlarla.
Bende konuşmalarına farklı bir boyut kazandırıp konuşurkende eğlendirmek istiyorum.
Ama kendimi yetersiz hissediyorum konu bulamıyorum kafamda bomboş oluyor sanki o anda onların dediklerini dinliyorum evet filan diyorum tebessüm ediyorum filan.

YESHAPPY 15-02-2010 10:17 PM

Kendini serbest bırak Ramazan. Önemsememe telkinini dinle

appetite for destruction 15-02-2010 10:21 PM

onları kendinizden üstün gördüğünüz için böyle oluyor.
yapmayın.
kendinize değer verin.

kinetix 15-02-2010 10:27 PM

Aynısını ben de diyecektim, karşındaki insanları kendinden üstün ya da aşağıda görme. Onları senden daha yetenekli görmemelisin, çünkü kendini burada çok rahat ve açık ifade edebilen birisi neden başka bir yerde ifade edemesin ki?

YESHAPPY 15-02-2010 10:30 PM

ya da karşındaki insanlar senin huzur bulduğun kişilikte insanlar değilse,kendine daha yakın arkadaşlar ara.Yani yanında kendini rahat hissettiğin kişiler. Belki de karşındakiler kendini beğenmiştir vs. Şiimdi tanımıyorum bilemem tabi;ama böyle insanlar da var yani.Kendini de zorunlu hissetme;ama ortamlardan kaçma da. O enerjilerin de içinden rahatça seni rahatsız etmeden geçmesine izin ver.Yapabilirsin bunu.

Herr_Mannelig 15-02-2010 10:48 PM

evett anlıyorum seni.aynı sorun bendede var.sosyal fobiyimdir smil56

samimi olduklarımın yanında zaten konuşurum da,öyle herkez konuşur zaten.başkalarının ,samimi bulmadıklarımın yanında da konuşcak birşey bulamam,konuşmaları da sıkıcı gelir,aman niye samimi oluyum ne gerek derim konuşmaya üşenirimy789 ne kadar saçma değilmi..ya aslında üşenmek de değil de içimden gelmez..
böyle böyle belirtiler vardı meğer sfymişim.ah bi olmasaydı,herşey ne süper olacaktı

neyse, telkinlerin faydası kesinlikle oluyor,mutlaka dinle..
bi ara ego ve suçluluğu dinliyodum aksatmadan,konuşmam falan artmıştı içimden geleni direk söylemeye başlamıştımactionsmile

buket_89 15-02-2010 10:49 PM

ramazan sureklı bu zamana kadar suskun kaldıgın ıcın bundan sonra konusurken yadırganacagını hıssedebılırsın takma kım ne dusunurse dusunsun ıcınde kalmasın nasıl davranmak ıstıyorsan oyle davran konus baska konu ac ılgıyı uzerıne cek o zaman sendekı degısımı anlarlar ve senınle konusmak ısteyeceklerdır:)

ramazan85 15-02-2010 11:13 PM

bütün arkadaşlara ilgilerinden dolayı çok teşekkür ederim.
önerilerinizi bu haftadan itibaren uygulamaya başlayayım sonra size yazarım bakalım ne kadar etkili olabilecek.
sonra deli filan demesinlerde :D

maviinci 16-02-2010 10:04 AM

Biri bana kafayı yemişsin sen, dedi. Bende kavga ettim. Hâlâ konuşmuyoruz. . Kimsenin sana deli/kafayı yemiş/ vb. deme hakkı yok, arkadaşımm. Diyen de desin. Telkinleri dinlemeye başla, kısa zaman sonra farkedersin değişimi sevincli

ramazan85 16-02-2010 08:13 PM

Bugün dinledim sabah akşam işten gelirken ama ilk başlarda iyiydi sonrasında kafamı şişirmeye başladı ^^

maviinci 16-02-2010 08:18 PM

olabilir hepimiz insanızz ::) müzikten olduysa çeşitli müzikler var sevincli ben ney tercih ediyorum, daha çokk :) şu an kulağımda ney var mesela. . o yüzden bu kadar sakinim y789 sıkmayasın sakın, kendinii fazla khkh56 cool olalımm krzm67 khkh56khkh56

Herr_Mannelig 16-02-2010 08:53 PM

Alıntı:

ramazan85 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 585083)
Bugün dinledim sabah akşam işten gelirken ama ilk başlarda iyiydi sonrasında kafamı şişirmeye başladı ^^

en iyisi su sesi dinle,hiç rahatsızlık vermiyor duymuyorsun bile.
uyurken dinlesen daha rahat olur tabi

ramazan85 16-02-2010 09:00 PM

dün gece uyurken dinledim kulaklıklar kulagımda takılı kalmış :D

ramazan85 20-02-2010 09:53 PM

Klasik müzik olarak başka önereceğiniz sanatçılar veya müzikler var mı ?

Herr_Mannelig 20-02-2010 10:07 PM

Alıntı:

ramazan85 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 585739)
Klasik müzik olarak başka önereceğiniz sanatçılar veya müzikler var mı ?

nasıl yani?

ramazan85 20-02-2010 11:16 PM

telkine benzer müzikler
klasik müzik

YESHAPPY 21-02-2010 09:40 PM

evet son durum nedir? :)

senarist 21-02-2010 09:46 PM

bir arkadaşım bir şey söylemişti bana çok doğru geldi şöyle demişti:
"dünyada gereksiz konuşan bir sürü insan var zaten kimsede onlara bir şey demiyor hesap sormuyor sen konuşsan ne olur ki?"
bence bu çok doğru bir tespit ne istiyorsan ondan konuş sonuçta seni kimse yargılamayacak bu saçma kaçar mı şimdi diye düşünme içinden geleni söyle

ramazan85 02-03-2010 11:46 PM

Telkinleri dinliyorum fakat yine olmuyor sanırım bende bir eksiklik var :(

imported_Angel 03-03-2010 08:47 AM

bende de aynı problem var..aslında bu suskunluk olayı şartlara ve kişilere göre değişiyor gerçekten..mesela yakın dostlarınla yada evin içinde aile fertleriyle konuşurken aynı şekilde olduğunu sanmıyorum...diğer arkadaşların da dediği gibi konuştukları konular ilgini çekmiyor olabilir ve katılmak istemiyorsundur...

ama mutlaka ki herkesin ilgisini çeken belli başlı konular var...mesela son çıkan filmler hakkında yorum yapabilirsin...son çıkan müzik albümleri...son klipler...hatta diziler....veya gündemde her ne varsa işte...son güncel haberler yani...hatta havanın durumu güneşli olup olmaması bile sana konu yaratma başlangıcı yapabilir...tabi bunları da konuşabilmen için düzenli ve istekli olarak gündemi takip ediyor olman lazım...

evet aslında yukarıda bahsettiğim konu türleri suya sabuna dokunmayan ve eğlenceli görünen tarz konular olsa da belki senin ilgini çekmiyor olabilir...eskiden benim ilgimi çekmezdi açıkcası....ama bunlar herkesin ortak noktaları...ortak nokta olmalı ki konu başlasın sohbet başlasın...
ben bu taktiği kullandığım zaman çevreden daha olumlu tepkiler alıyorum ve hakkımda hoşsohbet birisi olsuğumu söylüyorlar...çoğu insan kafa yoran ciddi şeyler hakkında konuşmayı sevmez boş konuşmaktan eğlenceli şeyler konuşmaktan hoşlanır.....mesela havanın güneşli oluşu hakkında 10 dakika kadar da konuşsan uzatsan da sıkılmazlar...ama bilimsel birşey anlat 2 dakika dinlemezler...

ayrıca o anki konuşulanlara veya o anki olanlara odaklanırsan odaklanmaya çalışırsan konuşulanların arasında 1-2 kelime yakalayıp o kelimelerle alternatif bir cüme üretebilirsin....bir de davranış olarak karşıdaki insanlara aynalık etmek de iyi bir taktik...mesela konuşanlar o arada gülüyorlarsa sen de gül..ciddi tavırdalarsa sen de ciddi ol...bu şey karşıdakilere onlarla aynı duyguyu paylaştığın aynı frekansta olduğun izlenimini verir ve onların kendini sana yakın hissetmesini sağlar...

teoman_ 03-03-2010 11:20 AM

senin sorunun toplum içerisinde konuşamamak değil. sen sadece bir belirti üzerine yoğunlaşmış ve onun temel problemin olduğu yanılgısına kapılmışın...

kendini küçük hissetme, komik duruma düşme korkusu, hata yapma kaygısı gibi kaygılarının olduğunu kendin yazmışsın.

peki bu korkuların temelinde ne yatıyor?

psikoloji bilimi bunu çocukluk ve ergenliğe geçiş evresinde düşüncelerinin aile fertleri tarafından dikkate alınmamış olması, özgün bir birey olarak değil toplumun bir parçası olarak yetiştirilme anlayışı gibi bir sürü ıvır zıvırla açıklar.

psikolojinin veya dışardan müdahalenin (buna telkin dinlemek de dahil) sosyal fobinin önüne geçilmesine yönelik hiçbir yararı olamaz.

sosyal fobi senin bir parçandır. temelinde de kendinle yaptığın mücadele yatar. kendinle çatışma içerisinde olmayı bir kenara bırakıp, kendini sevmeye ve takdire etmeye başladığında göreceksin ki sosyal fobiyle ve yukarda saydığım kaygılarla alakalı sende hiçbir iz kalmayacak...

ve aslında toplum içerisinde konuşamıyor olmak gibi toplumun bir gözdesi olmak veya arkadaş çevrende çok sevilen, takdir edilen biri olmak da senin için artık önemsiz şeylerden ibaret hale gelecek.

çünkü asıl önemli olan toplum veya toplumun sana olan bakışı değil sensin.

maviinci 03-03-2010 11:58 AM

Alıntı:

teoman_ Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 587493)
senin sorunun toplum içerisinde konuşamamak değil. sen sadece bir belirti üzerine yoğunlaşmış ve onun temel problemin olduğu yanılgısına kapılmışın...

kendini küçük hissetme, komik duruma düşme korkusu, hata yapma kaygısı gibi kaygılarının olduğunu kendin yazmışsın.

peki bu korkuların temelinde ne yatıyor?

psikoloji bilimi bunu çocukluk ve ergenliğe geçiş evresinde düşüncelerinin aile fertleri tarafından dikkate alınmamış olması, özgün bir birey olarak değil toplumun bir parçası olarak yetiştirilme anlayışı gibi bir sürü ıvır zıvırla açıklar.

psikolojinin veya dışardan müdahalenin (buna telkin dinlemek de dahil) sosyal fobinin önüne geçilmesine yönelik hiçbir yararı olamaz.

sosyal fobi senin bir parçandır. temelinde de kendinle yaptığın mücadele yatar. kendinle çatışma içerisinde olmayı bir kenara bırakıp, kendini sevmeye ve takdire etmeye başladığında göreceksin ki sosyal fobiyle ve yukarda saydığım kaygılarla alakalı sende hiçbir iz kalmayacak...

ve aslında toplum içerisinde konuşamıyor olmak gibi toplumun bir gözdesi olmak veya arkadaş çevrende çok sevilen, takdir edilen biri olmak da senin için artık önemsiz şeylerden ibaret hale gelecek.

çünkü asıl önemli olan toplum veya toplumun sana olan bakışı değil sensin.

arkadaşım bu halt her neyse bende de var, ne yapsam düzelmiyor. Hep başa dönüp duruyor. Ben bıktım artık yaa!! Pes etmiyorum , pes etmiyorum. Telkinle olmaz, kendi kendine saygı göster, kendini sev demişsin. Ben bunu beceremiyorum işte :P Ayağım taşa takılsa 'nefret ediyorum kendimden, iğreniyorum yaşamaktan' demeye başlıyor içimdeki ses :P zamanla insanları kendimden uzaklaştırdığımı, yalnız kaldığımı görüyorum. Nedeni, kendim mutlu olamamak pahasına da olsa başkalarının mutsuz olmaması, başkalarının canını sıkmak istemeyişim. Birşeyleri değiştirebildim sanıyordum, 1 haftadır yine sokakta yürürken herkesin gözü üstümdeymiş gibi geliyor. Dün az kala bi çocukla kavga ediyordum P: Durduk yere içime bişey gelip saplanıyor, söküp atmak istiyorum. . Zor oluyor, ama az da olsa gönderiyorum geldiği yere. Vallaha burdakilerin yazdıkalrını, umutlarını görmesemm, hayata nasıl da başarıyla tutunduklarını görmesem, herşeyin daha da güzele gittiğini görmesem bilmem nolurdu halim :P Belki bi parçamdır sf denen saçmalık, evet öyle. Genelde kararmsar bakıyorum çevreme, elimde olmayan bişey. Ama biliyorum, umudum hâlâ var. Kaybetmedim. Ayynı yolda dönüp dursam daa, vazgeçmedim. Vaz geçmem. Her umutsuzluğa saplanışımdan sonra, biraz daha yaklaştığımı düşünüyorum başarıya. Kendim için bişey yapamasam da hâlâ, herşeye rağmen hayat güzel diyebilmek bazen yorsa da, kendi iç sesimle aramızdaki savaş hiç bitmese de, pencereme konan güvercinlerin birbirlerine kur yapışlarını, aralarına girmeye çalışan 3. kuşu uzaklaştırmalarını, deriin bi nefes aldığım zaman içimde hissedebildiğim birşeyler olduğunu bilmek, huzur veriyor. Ama neler çektiğimi yaşayan bilir. Şikayet etmeyeceğim. Ama bilmeni isterim ki, bahsettiğin kendiyle hesaplaşma yada önemli olanın 'ben' olduğunu anlama meselesi en azından benim için, hiç kolay değil. . Sevgiyle kal actionsmile

teoman_ 03-03-2010 03:28 PM

Alıntı:

nsmr Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 587503)
arkadaşım bu halt her neyse bende de var, ne yapsam düzelmiyor. Hep başa dönüp duruyor. Ben bıktım artık yaa!! Pes etmiyorum , pes etmiyorum. Telkinle olmaz, kendi kendine saygı göster, kendini sev demişsin. Ben bunu beceremiyorum işte :P Ayağım taşa takılsa 'nefret ediyorum kendimden, iğreniyorum yaşamaktan' demeye başlıyor içimdeki ses :P zamanla insanları kendimden uzaklaştırdığımı, yalnız kaldığımı görüyorum. Nedeni, kendim mutlu olamamak pahasına da olsa başkalarının mutsuz olmaması, başkalarının canını sıkmak istemeyişim. Birşeyleri değiştirebildim sanıyordum, 1 haftadır yine sokakta yürürken herkesin gözü üstümdeymiş gibi geliyor. Dün az kala bi çocukla kavga ediyordum P: Durduk yere içime bişey gelip saplanıyor, söküp atmak istiyorum. . Zor oluyor, ama az da olsa gönderiyorum geldiği yere.
Vallaha burdakilerin yazdıkalrını, umutlarını görmesemm, hayata nasıl da başarıyla tutunduklarını görmesem, herşeyin daha da güzele gittiğini görmesem bilmem nolurdu halim :P
Belki bi parçamdır sf denen saçmalık, evet öyle. Genelde kararmsar bakıyorum çevreme, elimde olmayan bişey. Ama biliyorum, umudum hâlâ var. Kaybetmedim. Ayynı yolda dönüp dursam daa, vazgeçmedim. Vaz geçmem. Her umutsuzluğa saplanışımdan sonra, biraz daha yaklaştığımı düşünüyorum başarıya. Kendim için bişey yapamasam da hâlâ, herşeye rağmen hayat güzel diyebilmek bazen yorsa da, kendi iç sesimle aramızdaki savaş hiç bitmese de, pencereme konan güvercinlerin birbirlerine kur yapışlarını, aralarına girmeye çalışan 3. kuşu uzaklaştırmalarını, deriin bi nefes aldığım zaman içimde hissedebildiğim birşeyler olduğunu bilmek, huzur veriyor. Ama neler çektiğimi yaşayan bilir. Şikayet etmeyeceğim. Ama bilmeni isterim ki, bahsettiğin kendiyle hesaplaşma yada önemli olanın 'ben' olduğunu anlama meselesi en azından benim için, hiç kolay değil. . Sevgiyle kal actionsmile

kendi kendine "seni seviyorum, affet beni, özür dilerim, teşekkür ederim" diyebiliyormusun? eğer bugüne kadar hiç söylemediysen bundan sonra söylemeye başlasan değişim için büyük bir adım atmış olursun.

ayrıca bu sihirli kelimeleri fısıldamayı günlük ve sürekli hale getirmeyi dene...

her sabah kalkınca, her akşam uyumadan evvel, moralin bozukken, çuvalladığın veya her şeyi berbat ettiğin sırada, mutluyken, hastayken, terk ettiğinde, terk edildiğinde, en yakınını kaybedip yasa başladığında, yeni bir yakının dünyaya geldiğinde, acı bir haberle sarsılırken, müjdeli haberle gülümserken...
özetle hayatının herhangi bir anında bu sihirli kelimeleri söyleyebiliyorsan zaten burada yazılanların hiç birisinin, senin için artık bir önemi kalmayacaktır...

ramazan85 05-03-2010 02:24 AM

Alıntı:

nsmr Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 587503)
arkadaşım bu halt her neyse bende de var, ne yapsam düzelmiyor. Hep başa dönüp duruyor. Ben bıktım artık yaa!! Pes etmiyorum , pes etmiyorum. Telkinle olmaz, kendi kendine saygı göster, kendini sev demişsin. Ben bunu beceremiyorum işte :P Ayağım taşa takılsa 'nefret ediyorum kendimden, iğreniyorum yaşamaktan' demeye başlıyor içimdeki ses :P zamanla insanları kendimden uzaklaştırdığımı, yalnız kaldığımı görüyorum. Nedeni, kendim mutlu olamamak pahasına da olsa başkalarının mutsuz olmaması, başkalarının canını sıkmak istemeyişim. Birşeyleri değiştirebildim sanıyordum, 1 haftadır yine sokakta yürürken herkesin gözü üstümdeymiş gibi geliyor. Dün az kala bi çocukla kavga ediyordum P: Durduk yere içime bişey gelip saplanıyor, söküp atmak istiyorum. . Zor oluyor, ama az da olsa gönderiyorum geldiği yere. Vallaha burdakilerin yazdıkalrını, umutlarını görmesemm, hayata nasıl da başarıyla tutunduklarını görmesem, herşeyin daha da güzele gittiğini görmesem bilmem nolurdu halim :P Belki bi parçamdır sf denen saçmalık, evet öyle. Genelde kararmsar bakıyorum çevreme, elimde olmayan bişey. Ama biliyorum, umudum hâlâ var. Kaybetmedim. Ayynı yolda dönüp dursam daa, vazgeçmedim. Vaz geçmem. Her umutsuzluğa saplanışımdan sonra, biraz daha yaklaştığımı düşünüyorum başarıya. Kendim için bişey yapamasam da hâlâ, herşeye rağmen hayat güzel diyebilmek bazen yorsa da, kendi iç sesimle aramızdaki savaş hiç bitmese de, pencereme konan güvercinlerin birbirlerine kur yapışlarını, aralarına girmeye çalışan 3. kuşu uzaklaştırmalarını, deriin bi nefes aldığım zaman içimde hissedebildiğim birşeyler olduğunu bilmek, huzur veriyor. Ama neler çektiğimi yaşayan bilir. Şikayet etmeyeceğim. Ama bilmeni isterim ki, bahsettiğin kendiyle hesaplaşma yada önemli olanın 'ben' olduğunu anlama meselesi en azından benim için, hiç kolay değil. . Sevgiyle kal actionsmile

Bu anlattığı olay bende de var fakat o kadar karamsar degilim. Umut ve hayalerle dolu bir insanım. Ama her zaman kendimi eleştiririm kötü olduğumu ve arkadaşlarımı kendimden uzaklaştırdığımı düşünüyorum. Onların benden sıkıldığını farkediyorum " Aman ne sıkıcı insan " deyişlerini duyuyorum. Fakat elimden hiç birşey gelmediğinde kendime kızıyorum. Niye böylesin niye diye hayıflanıyorum. Ama bazende sabah kalkıyorum hayatım değişmiş sanki kendime oldukça güvenim oluyor veya çok konuşkan oluyorum bu durumu bir türlü tespit edemedim neden böyle oluyor diye.Bir çözüm yolu bulamadım açıkcası devamlı bu böyle mi olacak diye korkuyorum bazen...
ilginiz için teşekkür ederim herkese

maviinci 05-03-2010 07:00 AM

Alıntı:

ramazan85 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 587790)
Bu anlattığı olay bende de var fakat o kadar karamsar degilim. Umut ve hayalerle dolu bir insanım. Ama her zaman kendimi eleştiririm kötü olduğumu ve arkadaşlarımı kendimden uzaklaştırdığımı düşünüyorum. Onların benden sıkıldığını farkediyorum " Aman ne sıkıcı insan " deyişlerini duyuyorum. Fakat elimden hiç birşey gelmediğinde kendime kızıyorum. Niye böylesin niye diye hayıflanıyorum. Ama bazende sabah kalkıyorum hayatım değişmiş sanki kendime oldukça güvenim oluyor veya çok konuşkan oluyorum bu durumu bir türlü tespit edemedim neden böyle oluyor diye.Bir çözüm yolu bulamadım açıkcası devamlı bu böyle mi olacak diye korkuyorum bazen...
ilginiz için teşekkür ederim herkese

khkh56khkh56 işin garibi şu kii; ben bu yazdıklarıma bakınca kendimi tanıyamıyorum dusun2 Ben nası yazmışım bunları diyorum y789 Umutsuzluk yada karamsarlıkk. . Artık geride bırakıyorum onnlarıı s456956k Bizi bekleyen bi gelecekk ve yaşamamız gereken sınırsız 'an' varken neden geçmişteki saplantılara gömülüp kalalım kii y789 Her vakit zevk almak varken hayattan, niye zehir edeyim kendimee sevincli Ne olursa kabullenmek sanırım enn iyisii derty Niyesini nedenini sallaaaa guitar Öyyle olması gerekiyorduu ve öyyle olduu happy6happy6 Öyyle iştee y789 ne diyordukk blissy Günaydınlar herkesee ::) Seviyorum hepinizii music45cilgin8978977

cent 05-03-2010 08:05 AM

insan bazen tıkanır kalır dili söylemez olur istesede yürekte bir acabalar dolşır arkadaşlarının yanınd rahat olmayan bir kardeşim bana şunu demişti ne konişim abla ne diyim sözler bulamıyorum onların anlattıklarına bakıyorum bişey söyleyecekkken aman sus diyorum kendime demişti
konuştuk sonuç o insanların yaşca kendinden büyük olmalarıydı iş ortamına yeni başlamış olan kızımız 3 aydır doğru dürüst konuşamamaktan yakınıyor konuşunca rezil olacan pot kıracağını düşünüyordu
sonuç onlarda insan ne konu açıldıysa 2 lafcık at ortaya dedim
yemek molasında kahve faslında ne de olsa insan onlar biri sınavdan evladından bahsediyorsa sende dal kendi sınavların zamanından yaptından anlatı ver 1-2 cümlecik
biri anlatıyorsa arabasını sende anlatı ver tut ucundan çek konuyu sürükle gitsin acaba larla hata yaparımla düşünceleriyle boğuşmak zordur
ya kendini olduğun gibi kabul et bırak yada çık dağın tepesinden kendine seslen

seni seviyorum her halinle bırak didişmeyi haydi de bakalım

sevgiyle kalınız

genco 05-03-2010 10:14 AM

Alıntı:

nsmr Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 587791)
khkh56khkh56 işin garibi şu kii; ben bu yazdıklarıma bakınca kendimi tanıyamıyorum dusun2 Ben nası yazmışım bunları diyorum y789 Umutsuzluk yada karamsarlıkk. . Artık geride bırakıyorum onnlarıı s456956k Bizi bekleyen bi gelecekk ve yaşamamız gereken sınırsız 'an' varken neden geçmişteki saplantılara gömülüp kalalım kii y789 Her vakit zevk almak varken hayattan, niye zehir edeyim kendimee sevincli Ne olursa kabullenmek sanırım enn iyisii derty Niyesini nedenini sallaaaa guitar Öyyle olması gerekiyorduu ve öyyle olduu happy6happy6 Öyyle iştee y789 ne diyordukk blissy Günaydınlar herkesee ::) Seviyorum hepinizii music45cilgin8978977

canım kardeşim "Enes" keyif alarak okuyorum yazdıklarını ve her defasında da gülümsetiyorsun beni:)

sen ne güzel bir insansın, içten,derinden geldiği gibi davranıyorsun.

iyi ki varsın,iyi ki bizimlesin.

maviinci 05-03-2010 11:01 AM

Alıntı:

genco Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 587808)
canım kardeşim "Enes" keyif alarak okuyorum yazdıklarını ve her defasında da gülümsetiyorsun beni:)

sen ne güzel bir insansın, içten,derinden geldiği gibi davranıyorsun.

iyi ki varsın,iyi ki bizimlesin.

Eee, benn. . Şeyy. . khkh56khkh56 Vallaha ne diyceğimi bilemiyorum y789 Ne güzel vallaha içim doldu mutluluk, sevinç, tebessüm, huzur. . vb. ne varsaaa blissy Eğer gülümsetebiliyorsamm ne mutlu banaa sevincli İçten inasnların arasında bulunarak bende içimden geldiği gibi davranmaya başlıyorumm :) Yeni yeni belki ama başlıyorumm işte y789 Hepp beraber 'an'ı yaşıyoruuuuuzz sevincli İyiki varsın, sevgili Genco y789 Seni seviyorum ::) Sitedeki herkesi, 61.224 üyeyi de seviyoruuuuummmm guitarguitar Hepinizi çoooookk seviyorum ve mutluluklarımı gönderiyorumm :) İçimdeki yaşama sevinci hepinizle beraber olsun s456956kdertyactionsmile Enn kötü günümde yanımdaydınız ooo67 İyi günümde de yanımdasınız music45 Sizleri çoooooookk seviyorumm ::) İyiki varsınızz :) Hepp mutlu kalınn derty

ramazan85 17-03-2010 01:51 PM

Ciddi safhada alınganlığım var yada ben yanlış düşünüyorum. Espirili olamıyorum ve bu yüzden insanların benden uzaklaştığını hissediyorum. Bazen espiri ile yaklaşan insanlara ters tepki veriyorum ciddiye alıyorum neden olduğunu anlamıyorum bir türlü :(

kinetix 17-03-2010 02:35 PM

Alıntı:

ramazan85 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 590436)
Ciddi safhada alınganlığım var yada ben yanlış düşünüyorum. Espirili olamıyorum ve bu yüzden insanların benden uzaklaştığını hissediyorum. Bazen espiri ile yaklaşan insanlara ters tepki veriyorum ciddiye alıyorum neden olduğunu anlamıyorum bir türlü :(

Kafana takma her işin bir kolayı vardır, bir de hergün insan aynı şekilde kalmaz. Bir gün güler bir gün ağlar bir gün sevinir
cilgin897

daLqa 17-03-2010 03:09 PM

Herşey ortamda biter. sen o ortama girdiğinde kendini küçük görüyorsun arkadaşım. Aynı sorunu bende yaşamıştım aştım.. Ne konuşursan konuş saçmalamak için gelmişiz dünyaya. bi yerden başlayınca gerisi geliyor yeterki ilk adımı at. Eğer telkin dinlemek istersen 2 hafta suçluluk-ego sonra sosyallik artırıcıyı ekle yada tek dinle ondan sonra değişimleri gör.. Hiç susmak istemeyeceksin benim gibi956k

maviinci 17-03-2010 07:04 PM

Psikologa git. . Mutlaka tavsiye ediyorum. .

cihanlive 17-05-2010 08:21 PM

Alıntı:

ramazan85 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 584841)
abuk sabukta konuşmak istemiyorum
hele ki kendimi küçük düşürmek istemiyorum

Sorununuz burda gizli. Bilinçaltınızda konuşursam küçük düşermiyim korkusu var. Halbuki arkadaşlarınızın konuşmalarına bakarsanız konuştukları şeylerin çoğu abuk subuk şeylerdir. Zaten sürekli ciddi şeyler konuşulmaz arada geyikte yapmak gerekir :blissy

WEZ Format +3. Şuan Saat: 02:14 PM.