Registered Member Login:
Üye değil misin? Kayıt olunuz today!
Bugünki MesajlarForumları Okundu Kabul Et
subliminal telkin cd

dikkat dağınıklığı olan çocuk

 Rehber Bölümünü İncelemeden Soru Sormayınız ve  Telkin Harici Sorularınız   dikkat dağınıklığı olan çocuk Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link portal tıklayınız 1 . dikkat dağınıklığı olan çocuk dikkat dağınıklığı olan çocuk için başarılı olması için neler yapılabilir Kaynak: Hayatimdegisti.com Telkinli subliminal Kişisel Gelişim Cd'leri Kategori: Telkin Harici Sorularınız ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var   dikkat dağınıklığı olan çocuk telkin cd indir izle İstanbul dikkat dağınıklığı olan çocuk nerededir kimdir dikkat dağınıklığı olan çocuk çekirdek inanç temizliği İzmir bursa dikkat dağınıklığı olan çocuk hipnoz dikkat dağınıklığı olan çocukolumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi dikkat dağınıklığı olan çocuk hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 dikkat dağınıklığı olan çocuk kuantum düşünce kitap haberiUyarılar

Telkin Harici Sorularınız Sunuduğumuz Ana Başlıklarda Sorunuza Yer Bulamassanız, Telkinlere Dair Diğer Sorularınız..


Reklam Alanı

dikkat dağınıklığı olan çocuk

Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 26-10-2009, 06:30 PM   #1 (permalink)
Teğmen
 
Üyelik tarihi: Oct 2009
Mesajlar: 1
Tesekkür: 0
1 Mesajina 3 kez İyi ki varsın denildi
fatos altunsoy is an unknown quantity at this point
Standart dikkat dağınıklığı olan çocuk

dikkat dağınıklığı olan çocuk için başarılı olması için neler yapılabilir


Okuduğunuz için teşekkürler! Ben Atakan, burası Çekirdek Teknoloji Eğitim ve Danışmanlık .2000 yılında ses kayıdı yaparken mikrofonda bir arıza olması sonucu Ritmotrans Telkin Yöntemini geliştirdim.Boğaziçi Üniversitesi Mezunuyum ve Türkiye'de ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.Şimdiye kadar 10 yılda bir milyon üzerinde kişi telkin cd lerimi indirip faydalandı.Eğer denemek isterseniz bu siteden ücretsiz telkin cd indirebilirsin. hayatimdegisti.com

fatos altunsoy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
Okunmamış 26-10-2009, 08:29 PM   #2 (permalink)
blue jaloon
Guest
 
Mesajlar: n/a
Standart Cevap: dikkat dağınıklığı olan çocuk

Dikkat Dağınıklığı Olan Çocukların Eğitim Yöntemleri

Bir problem düşünün,%2-20 çocukta rastlanabiliyor.Yani her sınıfta bir ya da iki öğrencide bulunabileceği gibi sınıftaki her beş çocuktan birinde de bulunabiliyor.Fiziksel hiçbir farklılığı olmayan bu çocukların problemi yalnızca ,dikkati sürdürme yeteneklerinin azlığından ibaret.Bunun dışında hiçbir zihinsel özürleri yok.Ama bu basit gibi görünen yetersizlik nedeniyle basit ya da karmaşık bir çok davranış problemleri geliştirebiliyorlar.Bu çocuklar kendilerine söylenen bir şeyi kavrama sorunları olmadığı halde kendilerinden bekleneni anlamaya yetecek kadar dikkatlerini söylenenler üzerine yoğunlaştıramadıkları için hiçbir şey anlamamış ya da unutmuş gibi istenen görevleri yerine getiremiyorlar.

Okullarımızın hemen her sınıfında bu problemi yaşayan öğrencilerle karşılaşabiliriz.Bu çocuklarımızı eğitirken şu yöntemlerden yararlanabiliriz:

1)Hangi eğitim yönteminin daha yararlı olacağını çocukla tartışın.Çalışmalarda neyin onlara daha faydalı olabileceğini çocuğunuza sorabilirsiniz.Bu çocuklar sıklıkla çok iyi sezgi sahibidirler.Eğer sorulursa en iyi nasıl öğrenebileceklerini söyleyebilirler.

2)Öğretmene olabildiğince yakın oturtun.

3)Kuralları kısa ve basit anlatın.Hatta yer yer yazıp da verebilirsiniz.Kendinden bekleneni bilmek onları yüreklendirecektir.

4)Dikkat dağınıklığı olan çocukların düzene gereksinimleri vardır.Bu çocuklar yaptıkları etkinliklerde başvurabilecekleri bir tablo ve listeden çok fazla faydalanırlar.Anımsatıcı şeylere gerek duyarlar,tekrara gerek duyarlar.

5)Talimatları peşpeşe sıralmayın,basit ve kısa talimatları bile tekrarlayın.

6)Sınıfta öğretmeni mümkün olduğunca çok göz teması kurmalıdır,evde de bunu tekrarlayın.Çocuğunuzla mümkün olduğu kadar göz teması kurmaya gayret edin.

7)Okul içi sınırları belirleyin,öğretmeninden bu konu ile ilgili olarak açıklama yapması için yardım isteyin.

8)Okul sonrası program çizelgelerini kendilerinin hazırlaması konusunda ona yardımcı olun.Böylece onu "ertelemeden" korumuş olursunuz.

9)Zamanla sınırlı testlerin sayısını azaltın.Zamanla sınırlı testler dikkat dağınıklığı olan çocukların bildiklerini göstermelerini engeller.

10)Arada sırada küçük işler vererek kendini toparlamasına ve deşarj olmasına yardımcı olun.

11)Ödevin miktarına değil,kalitesine önem verin.

12)Ödevleri ya da projeleri küçük ödevlerle bölün.Bu dikkat dağınıklığı olan çocuklar için uygulanabilecek en iyi eğitim tekniğidir.Bu yöntemle çocuk "asla başaramayacağım" duygusunu yenecektir.

13)Başarısını olabildiğince çok değerlendirin.Bu çocuklar öyle çok başarısızlıkla iç içe yaşamaktadırlar ki,elde edecekleri olumlu değerlendirmelerin tümüne ihtiyaçları vardır.Yüreklendirilmeyi çok severler.

14)Periyodik teke tek görüşmelerle performansı ile ilgili geribildirimler verin.Suçlayıcı,yargılayıcı geribildirimlerden kaçının.

15)Bellek bu çocuklar için en önemli sorundur.Özellikle anımsama belleği ile ilgili sorunları aşmak için ona küçük hileleri öğretin.Konuyla ilgili kodlamalar,ipuçları ,kafiyeler ile konunun ana hatlarını anımsadıktan sonra detaylarla ilgili bilgileri size aktarmaları kolay olacaktır.

16)Öğretmede ana hatları kullanın ,çalışırken altını çizmeyi öğretin.

17)Söyleyeceğiniz şeyi söylemeden önce onun ne olduğunu bildirin."Birazdan size ev ödevleri ile ilgili bir şey söyleyeceğim."sonra söyleyin.."ev ödeviniz sayfa on"Son olarak da söylemiş olduğunuzu özetleyin."Ödevinizin onuncu sayfada olduğunu söyledim".Dikkat dağınıklığı olan çocukların görsel algıları,işitsel algılarından iyi olduğundan,mümkünse söylediğinizi yazmayı deneyin.-öğretmenlere yöneliktir-

18)Sınıfta uyararak küçük düşürmeyin,aranızda saptayacağınız sır bir hareket yaparak uyarabilirsiniz.-öğretmene yöneliktir-

19)Beklentileri açık ve anlaşılır hale getirin.

20)Test tekniğini öğretin.

21)Evden okula-okuldan eve bir not defrteri kullanın.Bu aile ile öğretmen arasında günü gününe iletişim sağlar ve veli toplantılarını azaltır.Ayrıca bu tür çocuklarıngereksinim duyduğu geri bilgilendirme açısından da yardımcı olur.

22)Büyük çocuklarda sınıfa gelmeden önce hazırlanmayı hatırlatın.Herhangi bir gün ne tartışılacağı hakkında ne kadar çok şey bilirse sınıfta o kadar fazla şeye egemen olacaktır.

23)Onaylayın,taktir edin,destekleyin,ufak başarılarını bile övün.

24)Daha ileri yaştaki çocuklara sormak istedikleri soruları yalnızca hatırlatacak notlar tutmaları için yardımcı olun.Temelde kendilerine ne söylenildiği konusunda değil,ne düşündükleri konusunda da not tutmaları yararlı olur.

25)Mümkünse her konu için çocuklara bir çalışma partneri ayarlayın.(kendi akran grubundan)


26)Öğretmeni ile sık sık görüşün.Görüşmelerinizin sadece kriz dönemlerinde ve sadece sorunlar için olmasından kaçının.

27)Çocuğunuzun kendisine ve çevresine kendini ispatlayacağı konular/ortamlar yaratın.(örneğin;spor,müzik v.b.)

28)Her zaman pırıltılı anları gözler durumda olun.Bu çocuklar göründüklerinden çok daha fazla artistik ve zekidirler.Yaratıcılık,oyun,spontane ve coşku doludurlar..Sevgiyle kalın......


Psikolog Pınar ERSÖZ
  Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler:
Okunmamış 16-11-2012, 12:06 AM   #3 (permalink)
Teğmen
 
Üyelik tarihi: Nov 2012
Mesajlar: 20
Tesekkür: 0
4 Mesajinıza toplam 5 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
boritta is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: dikkat dağınıklığı olan çocuk

Dikkat Eksikliği-Dikkat Dağınıklığı ve Hiperaktivite Bozukluğu hakkında Çocuk ve Ergen Psikiyatri Uzm. Dr. Gökçe Küçükyazıcı'nın makalesini bir buldum:

Dikkat Eksikliği - Dikkat Dağınıklığı ve Hiperaktivite Bozukluğu, bireyin akademik başarısı, aile hayatı, sosyal ilişkileri ve benlik saygısı üzerine çeşitli olumsuz etkileri olan ve oldukça sık görülen psikiyatrik bir bozukluktur. Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğunun çocuk ve ergenlerde görülme sıklığı %5-10 , erişkinlikte %4 civarındadır.


Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğunun en sık gözlenen temel belirtileri şunlardır:

- Hareketlilik
- Dikkat eksikliği
- Dürtüsellik

Bozulukta her üç belirti birada görülebileceği gibi, dikkat eksikliği - dikkat dağınıklığı ve hiperaktivite bozukluğu (DEHB) özellikle dikkatsizliğin ön planda olduğu ve hiperaktivite ve dürtüselliğin ön planda olduğu alt tipler şeklinde kendisini gösterebilir.

Bir kişide Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu ( DEHB ) varlığından söz edebilmek için, bu belirtilerin 7 yaştan önce başlamış olması, birden fazla ortamda görülüyor olması, sürekli olması ve kişinin günlük yaşamını etkileyecek boyutta olması gerekir.

DİKKAT EKSİKLİĞİ

Dikkat Eksikliği ifadesinden kastedilen aslında dikkatin olmaması değil daha ziyade dikkati belli bir süreyle özellikle zihinsel uğraşı gerektiren ders çalışma, problem çözme veya çocuk için çok da eğlenceli olmayan bir görev esnasında kendisini gösteren bir konsantre olamama durumudur. Dikkat eksikliği - dikkat dağınıklığı ve hiperaktivite bozukluğu olan çocuklar tam tersi eğlenceli, ilgilerini çeken, renkli ve canlı görüntülerin olduğu televizyon ve bilgisayar oyunları karşısında saatlerce sıkılmadan durabilmektedirler.

Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğuna (DEHB) sahip çocukların dikkatlerinin dış uyaranlarca kolayca çelinebilmesi nedeniyle, sıklıkla bizlerin farketmedikleri ayrıntıları farkedebilir bu nedenle yanlışlıkla fazlaca dikkatli olarak değerlendirilebilirler. Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu olan öğrencilerin öğretmenleri sıklıkla öğrencinin derste dalgın olduğunu, kendisini dinlemiyormuş göründüğü veya kalemi silgisi veya etrafıyla ilgilendiğinden şikayetçidirler.

Kaynak Makale: Çocuk Psikiyatrisi | Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu | Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu - DEHB
boritta isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 16-11-2012, 02:07 AM   #4 (permalink)
Banned
 
Üyelik tarihi: Apr 2012
Bulunduğu yer: üsküdar
Mesajlar: 336
Tesekkür: 7
199 Mesajinıza toplam 303 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
ceko_25 is infamous around these parts
Standart Cevap: dikkat dağınıklığı olan çocuk

yaşım 27 daha yeni sıyrıldım bu durumdan bu şekilde davranmak kötü oldugunu bildigim halde 4 5 yıl önce hoşuma giderdi bi problem oldugunu farketmem çok zaman aldı o şekilde davranmak beni grurlandırıyobile diyebilirdim
ceko_25 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


dikkat dağınıklığı olan çocuk

 Rehber Bölümünü İncelemeden Soru Sormayınız ve  Telkin Harici Sorularınız   dikkat dağınıklığı olan çocuk Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link portal tıklayınız 1 . dikkat dağınıklığı olan çocuk dikkat dağınıklığı olan çocuk için başarılı olması için neler yapılabilir Kaynak: Hayatimdegisti.com Telkinli subliminal Kişisel Gelişim Cd'leri Kategori: Telkin Harici Sorularınız ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var   dikkat dağınıklığı olan çocuk telkin cd indir izle İstanbul dikkat dağınıklığı olan çocuk nerededir kimdir dikkat dağınıklığı olan çocuk çekirdek inanç temizliği İzmir bursa dikkat dağınıklığı olan çocuk hipnoz dikkat dağınıklığı olan çocukolumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi dikkat dağınıklığı olan çocuk hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 dikkat dağınıklığı olan çocuk kuantum düşünce kitap haberi
WEZ Format +3. Şuan Saat: 05:51 AM.Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1