Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Tartışma Fikir Telakisi (http://www.hayatimdegisti.com/forum/tartisma-fikir-telakisi/)
-   -   Geleceğe Mektup Gönderme (http://www.hayatimdegisti.com/forum/tartisma-fikir-telakisi/521-gelecege-mektup-gonderme.html)

hayatimdegisti 21-12-2006 03:46 PM

Geleceğe Mektup Gönderme

http://www.futureme.org/

Bu adrese girip geleceğe mektup gönderibiliyorsunuz.En son 2036 yılına kadar...
Benim geçen sene gönderdiğim mektup bugun geldi mesela..
Sayfada email adresi olan yere email adresiniz yazin.Yanliz iptal olacak olan bir email adresi yazmayin.Yani 2036 'yi seçtiyseniz o tarihte mail iptal olabilir.. kahvesmiley

Site üyelik gerektirmiyor.Ancak üye olmanın avantajı eğer mail adresiniz değişirse iptal olursa mail adresi güncelleyebilmeniz.
Ben üye olmadım şahsen...

Birde gelecekte ki size mail yazarken dileklerinizi isteklerinizi yazın.Olumlu bir dil kullanın..Şu şöyle oldu mu bu böyle oldu mu diye sormak yerine..
Eminim ki şunları şunları başarmışsındır vs diye yazın.. f678h

cigdem 23-12-2006 11:22 PM

Ynt: Geleceğe Mektup Gönderme

atakan bey sizi tebrik ediyorum.

demirel 24-12-2006 05:00 PM

Benim için farklı bir deneyim oldu..Gerçekten o yıllara gtimiş gibi oldum..Site adresi için tşk, girmek isteyenlere tavsiye ederim:)

hayatimdegisti 24-12-2006 05:30 PM

Hatırlayanlarınız olacaktır, PTT Genel Müdürlüğü 1986'da, halka mektup yazma alışkanlığı kazandırmak amacıyla gerçekten yaratıcı bir kampanya düzenlemişti.
Kampanyanın adı "2000 yılına mektup "tu.
Katılmak isteyenler sevdiklerine, ailelerine 2000 yılında teslim edilmek üzere bir mektup yazıp PTT' ye gönderecekler, PTT de 2000 yılında mektupları ailelerine teslim edecekti.
Kampanya çok ilgi gördü. PTT'ye binlerce mektup yağdı. 2000 yılı geldiğinde mektup sahiplerinin bir kısmı ölmüş, kimisi taşınmıştı. PTT yine de fedakârca çalışıp onların çoğunu buldu ve mektuplarını teslim etti.
Ancaaak biri vardı ki, onu bulmak epeyce vakit aldı.

* * *

Mektubun muhatabı "İlk Türk uzay adamı"ydı.
27 Ekim 1987 günü İstanbul Aksaray'dan postaya verilen bir mektup, 2000 yılında çoktan uzaya çıkmış olacağını varsaydığı ilk Türk astronotuna 80'lerden yazılmış satırlar iletmek istiyordu.
Lakin ne yazık ki varsayım gerçekleşmemiş, hiçbir Türk uzaya gidememişti.
Öyle mi acaba?
PTT işini öyle ciddiye alıyordu ki, bundan emin olamadı; ehline sorma gereği duydu.
Resmi bir yazıyla Türk Havacılık ve Uzay Genel Müdürlüğü'ne başvurup "Uzaya giden Türk oldu mu" diye sordu.
İlgili genel müdürlük aynen şu cevabı verdi:
"Mevcut bilgi ve veriler henüz uzaya çıkan bir Türk'ün olmadığı (doğrultusundaysa da), konu hakkında bir kez de Dışişleri Bakanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın görüş ve bilgileri ne başvurulmasının uygun olacağı değerlendirilmiştir."

* * *

Anlaşılan Uzay Genel Müdürlüğü de emin olamamıştı.
Dışişleri veya Hava Kuvvetleri kendilerinden habersiz bir Türk'ü uzaya postalamış olabilirdi.
PTT Posta Telgraf Dairesi Başkanlığı, bu yazıyı alınca çaresiz Dışişleri'ne ve Hava Kuvvetleri'ne başvurdu.
Dışişleri Bakanlığı, PTT Genel Müdürü Dursun Dağaşan ve yardımcısı Aydemir Akkayaoğlu'nun imzalarıyla 3 Mayıs 2000 tarihinde kendilerine ulaşan yazıyı, ilgi için "Uluslararası Siyasi Kuruluşlar Genel Müdürlüğü"ne intikal ettirdi. Genel Müdür Yardımcısı Elçi İnci Tümay da, ertesi gün resmi yazıyı "aidiyeti cihetiyle" DHGY'ye yolladı.
Sonra ne oldu, uzaya giden bir Türk olup olmadığı ortaya çıkarılabildi mi, bilmiyorum.
Bildiğim, mevzuat hazretleri bu yazışmaları bitirene kadar, bütün dünya gitse de bizim gitmemiz zor olacağı...

Can Dündar

hayatimdegisti 26-06-2007 11:24 PM

Alıntı:

hayatimdegisti Nickli Üyeden Alıntı
http://www.futureme.org/

Bu adrese girip geleceğe mektup gönderibiliyorsunuz.En son 2036 yılına kadar...
Benim geçen sene gönderdiğim mektup bugun geldi mesela..
Sayfada email adresi olan yere email adresiniz yazin.Yanliz iptal olacak olan bir email adresi yazmayin.Yani 2036 'yi seçtiyseniz o tarihte mail iptal olabilir.. kahvesmiley

Site üyelik gerektirmiyor.Ancak üye olmanın avantajı eğer mail adresiniz değişirse iptal olursa mail adresi güncelleyebilmeniz.
Ben üye olmadım şahsen...

Birde gelecekte ki size mail yazarken dileklerinizi isteklerinizi yazın.Olumlu bir dil kullanın..Şu şöyle oldu mu bu böyle oldu mu diye sormak yerine..
Eminim ki şunları şunları başarmışsındır vs diye yazın.. f678h

Geleceğe mektup gonderenler var mi?
Neler yazdiniz hangi tarihlere gonderdiniz?

BURCU GELEGEN 27-06-2007 02:42 AM

Teşekkür ederim ben daha yazmaya kendimi hazır hissetmiyorum bugün kendimle uğraşıyorum ama toparlanınca yazacağım en güzel mektup olmasını istiyorum

speranza 27-06-2007 01:39 PM

şimdi geleceğe mailimi gönderdim,kendimi düşündüm 5 yıl sonra oturmuşum bilgisayarın başına okuyorum geçmişten gelen bu maili..allah allah ne zaman yazmışım ben bunu diyerek.herşeyi ayrıntılı,sanki gerçekmiş gibi yazdım uzun uzun..işin şöyledir,eşin böyledir,harika bir hayatım varmış gibi alladım pulladım thumbsanim.çok iyi hissetim kendimi gerçekten şiddetle tavsiye edilir.teşekkür ederim atakan bey çok beğendim ben bu siteyi..çok komiğim şu an suratımda gayet sırıtkan bir ifade.. neseli56 bir maille bu kadarda mutlu olunur mu canım blissy şaşırıyorum kendime

BURCU GELEGEN 10-07-2007 01:29 AM

ben hala yazamadım yazamıyorum hazır olamıyorum evet bir yasa daha hazır olmak istemeyişim zaten hazırlatmıyor değil mi çekim işte 44

peterbold 10-07-2007 01:59 AM

ben yazacağım da en geç 6ayda bir mail adresi değiştiren birisi için pek yararlı olacağını sanmıyorum. krz56

asevgican 10-07-2007 11:39 AM

sevdim...hemen gönderdim ama 2009 a.. kısa vade planlarımın sonuçlarını almak istiyorum çünki.
tşk.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 03:00 PM.