Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Tartışma Fikir Telakisi (http://www.hayatimdegisti.com/forum/tartisma-fikir-telakisi/)
-   -   Yorumsuz... (http://www.hayatimdegisti.com/forum/tartisma-fikir-telakisi/1220-yorumsuz.html)

Umutlu 26-04-2007 01:32 AM

Yorumsuz...

"Neden anlamaz insan yanındayken kıymetini
Neden söylemez insan sevdiğine sevdiğini

Yarın çok geç olunca pişman olmak boşuna
Gururun neye yarar ki yalnız kalmaktan başka

Yarın çok geç olunca isyan etmek boşuna
Hiddetin neye yarar ki yalnz kalmaktan başka

Neden yar neden
Bilinmez acı çekmeden
Neden can neden
Görülmez günü gelmeden

Neden cimridir insan anlatırken minnetini
Neden sabırsız insan gösterirken öfkesini
...
Neden sevinir insan zafer kazandığında
Kazanmak neye yarar ki kaybeden olduğunda

Savaşlar neye yarar ki vakit kaybından başka"

Söylemek istediklerim tam da bu sözler dostlar,düşünülmesi gerekenler tam da bu mısralarda gizli...
Yanındayken kıymet vermeli,üşenmeden söylemeli sevdiğini,gemileri yakmadan iki kere düşünmeli,soğuk savaşları
bitirmeli yürekler çok geç olmadan yarınlar!!!Fayda etmiyor son pişmanlıklar, ölüm alıp götürürken savaştığınız
Can'larınızı...İş işten geçmeden,henüz vakit varken,son pişmanlığa yenilmeden bitirmeli bu anlamsız savaşları...
Kaybeden siz olabilirsiniz hiç ummadığınız bir anda...

canozanyazar 02-05-2007 07:56 PM

Ynt: Yorumsuz...

yorum yapmadan edemiyecem :)
çok hoş bi şiir emeğine sağlık..........

Umutlu 04-05-2007 09:46 PM

Bu mısralar Candan Erçetin'in çooookk bildik bi şarkısının sözleriydi ;mesajı yazarken aklım sadece sizlerle paylaşmak istediğim duygularda olduğu için ve de herkesin bildiği bi parçadır diye yazmamıştım sanırım:))Ama gerçekten dediğiniz gibi parçada emeği geçen Candan'ın yüreğine sağlık super hismiley

[youtube=425,350] hWJ-p57xod8[/youtube]

shamanic 04-05-2007 10:10 PM

iyi ki paylaştın umutlu çok severek dinlerim bu şarkıyı ama sözlerini okurken bazen bazı satırları defalarca tekrarladım.. bu satırları buraya taşıdığından beri arada ziyaret ediyorum.. sırf bu sözleri tekrarlamak için.. bazen güç veriyor .. bazen hüzünlendiriyor.. ama ucu hep iyi bi yerlere dokunuyor.. hatırlattığın için sağol..

Neden anlamaz insan yanındayken kıymetini
Neden söylemez insan sevdiğine sevdiğini

Gururun neye yarar ki yalnız kalmaktan başka

Yarın çok geç olunca isyan etmek boşuna
Hiddetin neye yarar ki yalnz kalmaktan başka

Neden cimridir insan anlatırken minnetini
Neden sabırsız insan gösterirken öfkesini
...
Neden sevinir insan zafer kazandığında
Kazanmak neye yarar ki kaybeden olduğunda

yakamozdüşleri 05-05-2007 11:54 AM

öyle güzel şeyler anlatıyorki şarkı sözleri nedenlerimiz bitmiyor geçici bahanelere esir düşüyoruz sanırım sevgiler umutlu sağolasın

Umutlu 13-05-2007 02:09 AM

............ sapkal89 sung66

Deria 13-05-2007 02:01 PM

[color=purple]
paylaşım için tşkler. krzm67
neden insan bir şeyin kıymetini kaybedince anlar hep. bir şeyin değirini anlamak için illa kaybetmek mi gerekiyor. 4897
lütfen sevdiklerimizin ve sahip olduklarımızın, hayatimizin, sağlığımızın değerini anlamak için onları kaybetmeyi beklemeyelim. sadanim
sevdiklerimize sevdiğimizi her fırsatta söyleyelim. blissy 12389
hepinizi seviyorum.
iyi ki burdayım. bu forumda olmaktan büyük mutluluk duyuyorum..

Umutlu 13-05-2007 05:30 PM

Keşke hepimiz en yakınımızdakilere öfkemizi ve olumsuz tüm tutumlarımızı hiç çekinmeden gösterebildiğimiz gibi sevgimizi ve yüreğimizin o en kuytuda sakladığımız çocuğa dair saf duygularımızıda hesapsız kitapsız; çocukluğumuzdaki gibi ,hissettiğimiz gibi,olduğumuz gibi görünerek,gururun gereksiz maskelerinin altına saklamadan yüreğimizi gösterebilsek yanıbaşımızdakilere ya da uzaktaki sevdiklerimize(Mesafeler önemi yitirir çekiyosa kahrını kötü gününde ya da yanındakinden daha da yakınsa yüreğine...ne fark eder sevdiğinse ha burda ha dünyanın öbür ucunda...)Sevmek lazım ,sevdiğini hissettirmek lazım şu üç günlük yolculukta!!!İyi pazarlar ey yüreği bedeninin dışında atan kutsal kadınlar!Bir ömür boyu çocuklarınızla birlikte mutlu olun... hismiley Darısı benim gibilerin başına diyerek şurdan kendinede pay çıkarmadan edemiycek bu yürek izninizle utananadam Sevgilerimle...İyi pazarlar.

yakamozdüşleri 13-05-2007 11:22 PM

Mesafeler içerde olmasın sevgili umutlu mesafeler uzasa da olsa da ayrılıklar içindeki sıcaklığın yeter Darısı başına umutlu Anneler günün kutlu olsun şimdiden ne de olsa adaysın : thumbsanim

Umutlu 14-05-2007 12:06 AM

Hayatımdaki ilk anneler günü tebriğinide almış oldum sayenizde sevgili Yakamoz Düşleri:)Bin yaşayın emi nasıl keyiflendim şimdi yazdıklarınızı okuyunca süpersiniz süper super Bu akşam keyifliydim şimdi katmerlendi keyfim. Teşekkür ediyorum bu inceliğiniz için... Sevgilerimle fbsmile fbsmile fbsmile fbsmile

WEZ Format +3. Şuan Saat: 09:08 PM.