Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatım Değişti Klubü > Serbest Kürsü > Sözlük

Uyarılar

Sözlük Nedir,Kimdir,İngilizcesi,Türkçesi,Nerededir,Hayatı,Anlamı,neden,sadece,anlamı,kullanımı,çeşitleri türkçe sözlük, sesli sözlük, ingilizce sözlük, türkce sözlük, almanca sözlük, moonstar sözlük, eng sözlük, fransızca sözlük, turkçe sözlük, tükçe sözlük, sözlük türkce, sözlük türkçe, hollandaca sözlük, pratik sözlük, türçe sözlük, rusça sözlük, redhouse sözlük, inglizce sözlük, sözlük almanca, turkce sözlük, rusca sözlük, ingilzce sözlük, babylon sözlük, bedava sözlük, sözlük sesli, mtu sözlük, sözlük indir, çeviri sözlük, teknik sözlük, italyanca sözlük ispanyolca sözlük, zargan sözlük, sözlük indirme, fransizca sözlük, dil sözlük, yunanca sözlük, japonca sözlük

HAYATIN ANLAMI sizce ne demek, HAYATIN ANLAMI size neyi çağrıştırıyor?

Serbest Kürsü ve Sözlük HAYATIN ANLAMI sizce ne demek, HAYATIN ANLAMI size neyi çağrıştırıyor? Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız * ... insana hayat veren yaşatma duygusudur... ulvi gayesi olmayan yaşatma duygusununsa içi boştur... valla hayatın anlamı dogruyu soylemek gerekirse DÜNYADA ÖLÜMDEN BASKA HERSEY YALAN.... Eski zamanlarin birinde bir adam hayatin anlaminin ne olduguna takmis kafayi.. Buldugu hiçbir cevap ona ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Sözlük telkin cd indir izle İstanbul Sözlük nerededir kimdir Sözlük çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Sözlük hipnoz Sözlük olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Sözlük hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Sözlük kuantum düşünce kitap haberi

HAYATIN ANLAMI sizce ne demek, HAYATIN ANLAMI size neyi çağrıştırıyor?

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 07-01-2009, 05:44 PM   #1 (permalink)
Albay

Tesekkür: 0
429 Mesajinıza toplam 518 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
bluemoon24 is an unknown quantity at this point
Standart HAYATIN ANLAMI sizce ne demek, HAYATIN ANLAMI size neyi çağrıştırıyor?

*

...

insana hayat veren yaşatma duygusudur...

ulvi gayesi olmayan yaşatma duygusununsa içi boştur...

valla hayatın anlamı dogruyu soylemek gerekirse DÜNYADA ÖLÜMDEN BASKA HERSEY YALAN....

Eski zamanlarin birinde bir adam hayatin anlaminin ne olduguna takmis kafayi.. Buldugu hiçbir cevap ona yeterli gelmemis ve baskalarina sormaya karar vermis.. Ama aldigi cevaplarda ona yetmemis.Fakat mutlaka bir cevabi olmali diyormus..Ve dolasip herkese bunu sormaya karar vermis..Köy,kasaba,ülke dolasmis bu arada zamanda durmuyor tabiki...Tam umudunu yitirmisken bir köyde konustugu insanlar ona -Su karsi ki daglari görüyormusun,orada yasli bir bilge yasar istersen ona git belki o sana aradigin cevabi verebilir. ' demisler.

Çok zorlu bir yolculuk sonunda Bilgenin yasadigi eve ulasmis adam. Kapidan içeri girmis ve bilgeye Hayatin Anlaminin ne oldugunu somus..

Bilge sana bunun cevabini söylerim ama önce bir sinavdan geçmen gerekiyor demis...

Adam kabul etmis..Bilge bir çay kasigi vermis adamin eline ve içinede silme bir sekilde zeytinyag doldurmus.Simdi çik ve bahçede bir tur at tekrar buraya gel..Yalniz dikkat et kasiktaki zeytinyag eksilmesin eger bir damla eksilirse kaybedersin..Adam gözü çay kasiginda bahçeyi turlayip gelmis.Bilge bakmis evet demis kasikta yag eksilmemis,peki bahçe nasildi(!)

Adam saskin..Ama demis ben kasiktan baska bir yere bakmadim ki...Simdi tekrar bahçeyi dolasiyorsun kasik yine elinde olacak ama bahçeyi inceleyip gel,demis Bilge... Adam tekrar bahçeye çikmis gördügü güzellikler büyülemis muhtesem bir bahçedeymis çünkü Geri geldiginde bilge,adama bahçe nasildi diye sormus... Adam gördügü güzellikler karsisinda büyülendigini anlatmis..

Bilge gülümsemis,ama kasikta hiç yag kalmamis demis ve eklemis '-Hayat senin bakisinla anlam kazanir ya sadece bir noktayi görürsün hayatin akip gider sen farkina varmazsin..Yada görebilecegin tüm güzelliklerin tam ortasinda hayati yasarsin akip giden zamanin anlam kazanir...

'Hayatinin anlami senin bakislarinda gizli

Bütün canlılar için hayatın iki anlamı vardır

1= Kendi hayatını devam ettirebilme,

2= Soyunu devam ettirebilme.

Ancak bunlar bitki hayvan ve insanlar için genel bir durumdur. Ayrıca bir de insan için istisnai bir durum vardır ki o da insanın bu dünyanın kendisi için geçici olduğunu bilmesi, buranın bir sınav salonu olduğunun bilincinde olması ve asıl hayatın ahiret dediğimiz ölümden sonraki hayat olduğunu bilmesi ve ahirette cennete girebilmek için bu dünyada birikim yapmaya çalışmasıdır.

tabiat ananın üremeye programladığı insan için,

1- anne/baba olmadan önceki hali, (çiftleşeceği albenili eşi aramakla geçirdiği)

2- anne/baba olduktan sonraki hali, (kalan ömrünü çocukları için harcadığı)

Hayatı yaşamak, hem de doyasıya yaşamak... Ne kadar mümkün olabiliyor ki... Bazen küsüyoruz, bazen havalara uçuyoruz... Ne kadar isyan etsek de, hayat beklemiyor sizden kaçarcasına gidiyor... Bizler ancak arkasından bakabiliyoruz... Çoğu zaman yanında bile yürüyemeden... Biliyorum hayatı yaşamak gerekir, hem de çok iyi biliyorum... Çünkü ömür tükeniyor... Yaşayacağım hayatı, hem de doludizgin her ne varsa içinde, teğet geçmeyeceğim demek lazım... Kıyısından ucundan değil bu yaşamak, içinde yaşamak, bunu hissetmek lazım... Ancak o zaman insan olmanın gereklerini yerine getirebiliriz...İçinde olunca hayatın belki daha çok üzülüyor, daha çok acı çekiyoruz... Ama birde öbür yüzü var ki, mutluluğu ve huzuru daha çok ve kolay yakalıyoruz... İşte ben bu yüzden olduğum gibi görünmek için çaba sarf ederim... Zaten kalbim numara yapmayı bilmez ki...

Suya sabuna dokunmadan sorunsuz bir hayat yaşamak belki bazılarına uygun olabilir… Ama ben böyle bir hayat istemiyorum...

Benim hayatımda her şey olmalı... Hem de bazen katmerlisi... Bunu hissetmeyen anlamaz, anlamsız boş bulur güler geçer... Tıpkı hayatın onlara yaptığı gibi... Size uğurlar olsun diyorum...Ben öyle değilim... Benim sevdam, işim, param, pulum, her şeyim hayatın içinde olmalı... Hem de tam ortasında... Sen de, ben de varım diyorsan, uzat elini bir nefes kadar yakınız...

Kendime negatif olduğum, acı çektiğim zamanlar 'kır zincirlerini, dağıt bu kasvetli havayı' diyorum... Demesi kolay, hem de çok kolay... İçimdeki sese kulak verdiğimde,' bırak beni bırak ki, acının da kederinde zevkini çıkartayım. Öyle kolay mı üzüldüm, acı çektim demek' diyor... Değil tabi, hiç değil...

Çocukların bir oyunu vardır... Oyunlarına almak istemedikleri, bozarlar korkusuyla oyuna dâhil etmek istemedikleri, ama kırılmasın diye almak zorunda kaldıkları çocuklara, sen fasulyeden ol, yalancıktan oyna derler... Yalancıktan yaşamak, yaşamak değil ki... Ne anlarsın böyle yaşamdan... Ne acısı acı, ne sevinci sevinç olur...

Dedim ya, benim ki katmerli olmalı... Oldu mu yürek yanmalı, ayakların havalanmalı... Gözün bazen kör olmalı, bazen de dolmalı...Yaşama özen gösterenler, hayata anlamlı bakanlar bilirler ki, zaman her şeyi halleder... Yaralara merhem olur, kapanmaz denilen, geçmez denilen acılar gün gelir hafifler...Yalnızca külleri kalır...

Unutmayalım günün aydınlığa en yakın anı gecenin en koyu olduğu zamanlardan sonra başlar... Bunlar yaşamın incelikleri...

İnsanın kendine yatırım yapması, yaşam kalitesini arttırır...Kendimize yapacağımız en önemli yatırımlardan birisi gülümsemeyi öğrenmek... Tebessüm etmek, samimi davranmak hayatımızdan çıkarmamamız gerekenlerdendir... Bencillikten ve kişisel çıkarlardan da uzaklaşmak gerekir...Hayat harcadın beni dememek için, hayata ortak olmalı...

Her ne yaşıyor olursak olalım... Gönül gözümüzü ve aklımızı aynı kefeye koyalım... İkisi bir arada daha çok aydınlatır yarınlarımızı...

Keyifler değildir yaşamı değerli yapan...

Yaşamdır keyif almayı değerli kılan...

Keyifli anlarımız çok olsun. Bir nefeste değil, bir ömürde tükensin...

Bugün hayatımın en önemli gününü yaşıyorum, hani derler ya bir söz ile hayatınızın akışı değişir diye, bugün benim duyduğum bir cümle benim hayatımı değiştirdi. Heyhat ben ki yıllardır hayatın

bütün sorularına, gizemlerine verilecek cevabı kutsal kitaplarda, feylesoflarda, kahinlerde, bilginlerde,şairlerde, berduşlarda aramış durmuş bu uğurda bir sürü kitap okuyarak gözlerimi ve aklımı feda eylemiştim ama bir bakın ki o cevabı yemek sofrasında iken açık olan bir televizyon kanalında yayınlanan bir diziden öğrendim….

Bu öyle bir cümle idi ki cevaplamadığı hiçbir soru yoktu:

-Üstad bir yaratıcı var mıdır?

-Her şeyin bir şeyi var evlat.

-Üstad bizim bir yaratılış gayemiz var mı?

-Üstad sizce dünyada mazlumlar zulüm görüp ezilirken zalimlerin bu denli refah içerisinde yaşaması adil midir?

-Üstad acaba yeryüzünde kan döken bozgunculuk yapan, fakir fukaranın ekmeğini çalan insanların yaptıkları yanlarına kar mı kalacak?

-Üstad Fenerbahçenin bunca şaibeye rağmen hala ligde durması doğru mudur?

-Üstad ne olacak bu Galatasarayın hali dibe vurduk düzelir miyiz tekrar?

Allahım çok mesudum artık, bugün benim Nirvanaya ulaştığım gündür bugün benim yeniden doğduğum gündür. Zihnimde cevaplanmamış hiçbir soru kalmadı…bir tane dışında Tanrım bu kadar kolaydı da bana niye bu meşakkatleri çektirdin?

Teyzecim ben sizden çok hoşlandım size anne diyebilir miyim, teyzecim bak görüyor musun karşıda kocaman uçan yeşil bir fil bana el sallıyor, beni yanına çağırıyor bekle güzel fil geliyorum beni de al yanına uçur beni gökyüzüne doğru…….Hey siz aşağıdakiler bana bakın bana uçuyorum, siz hala araya durun ben çözdüm hayatın bütün gizem ve sorularını heyyoooo uçuyoruuuuuummmm….

Hayatımın anlamı (ASİL)

hayatın anlaması

(efece.. [img]/images/smilies/smile.gif[/img])

Kaynak:Antropoloji

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

bluemoon24 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks