Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Site Sahibinin Hikayesi (http://www.hayatimdegisti.com/forum/site-sahibinin-hikayesi/)
-   -   Sitemize yapılan saldırı ve iftiralar hakkında duyuru (http://www.hayatimdegisti.com/forum/site-sahibinin-hikayesi/617512-sitemize-yapilan-saldiri-ve-iftiralar-hakkinda-duyuru.html)

hayatimdegisti 28-01-2011 07:09 AM

Sitemize yapılan saldırı ve iftiralar hakkında duyuru

Önemli Duyuru
Hayatimdegisti.com 2006 yılından beri aktif olan bir site ve ritmli okuma (ritmotrans) tekniği ile şimdiye kadar binlerce kişi telkinli mp3 lerimizden faydalandı.Sayfamızda binlerce yorum binlerce yazı mevcut.
Sitemiz kişisel gelişimle ilgili hemen hemen herkes tarafından bilinmektedir ve saygı ile bahsedilmektedir.Şu sıralar yurtdışında aktif olacak İngilizce sitemiz üzerinde çalışmaktayız.
Ancak oldukça bilinen bir hikaye vardır ya Cehennem’de başımızda zebani yoktur nedeni onlar zaten mutlaka birbilerini aşağı çekerler diye….Aynı şekilde bir kişi sitemize dolaylı ve direkt olarak saldırarak gereksiz yere vaktimizi almaktadır.
Amatörce ücretli subliminal mp3 hazırlayan ve forumumuzun eski bir üyesi olan hatta bir toplantımıza katılan yüz yüze görüştüğüm bu kişi önceleri yaptığı saldırıların ve saygısız ifadelerin şiddetini giderek arttırmıştır.

Kesinlikle muhatap olarak görmediğimiz bu kişi bu kişi bundan 2 yıl önce bir arkadaşı aracılığı ile sitemizi hack'letmiştir.Kendisine bunu neden yaptiğini sorduğumuzda forumdan bir başka üyeye ders vermek amaçlı yaptırdığını söylemiş aslında amacının bu olmadığını arkadaşının kendisini yanlış anlayıp hacklediği gibi çelişkili ifadeler kullanmıştır..Önce özür dilemiş sonra da tehditler savurmuştur..Bunun üzerine kendisinin site ile ilişkisini kestik hatta rencide olmaması için bu konuda sitede açıklama bile yapmadık: yani ilan etmedik.
Aradan seneler geçti ve bu kişi kendisine olumlamalar ile ilgili bir facebook sayfası açtı.Bilindiği üzere facebook’ta her gün onlarca sayfa hack'lenmektedir.Hatta buna facebook sahibinin fan sayfası dahildir.
Bahse konu kişi fan sayfası hack'lenince bulabildiği bütün profillere fan sayfasını Türkiye’deki en büyük subliminal sitenin yani bizim hack'lediğimiz iftirasını yazmıştır.Psikolojide savunma mekanizmalarından “Yansıtma Savunma Mekanizması” olarak geçer.Yani kişi kendi yaptığı bir şey için başkasını suçlar.Neymiş efendim biz bu kişiyi rakip olarak görüyor muşuz?
Bir taraftan insanları yargılamamak gerektiği ile ilgili olumlamalar yazan diğer taraftan ise öyle tahmin ediyorum diyerek hiçbir ilgimiz olmayan bir konuda rahatça iftiralar atan inandırıclığını arttırmak için, ''Yüzde bir milyon diğerleri etkisizdir, en iyisi benim yaptiğim.'' gibi garip garip ifadeler kullanan eğitimi, mesleği belli olmayan bu kişi ile ilgili yorumu sizlere bırakıyorum.

İnsanların zekasını küçümseyen, onları rahatça attığı iftiralar ile yönlendirebileceğini sanan bu kişiye lütfen şu soruları sorunuz.
*Eğitim seviyeniz nedir ?
*Neden sadece tahmine dayalı bir şekilde iftira atiyorsunuz?
*Bir taraftan olumlama yapip sevgiden bahsedip, diğer taraftan bunları yapmak çelişki değil mi?

Hayatimdegisti olarak Türkiye’de daha çok subliminal sitenin çıkmasını destekliyoruz.
Sadece eğitimsiz bilinçsiz kişilerin subliminal adı altında bir şeyler yapmasını doğru bulmuyoruz.

Bu tür kişilere karşı da bırakın 'hack' gibi saçma ve seviyesizce işlerle uğraşmayı, insanları uyarmak bile bizim vazifemiz değildir.Kişisel gelişim ile ilgilenen kişiler zaten neyin ne olduğunu bilirler.

Saygılarımla
Atakan Sönmez

yaseminist 28-01-2011 08:47 AM

Cevap: Sitemize yapılan saldırı ve iftiralar hakkında duyuru

Merhaba Atakan bey,
Yaşadıklarınızdan dolayı üzüntü duydum, sizi şahsen tanımış ve bu sitenin yaklaşık 2 senelik bir üyesi olarak bu yapılanları kınıyorum. Gerçekten sizin sitenizle tanıştıktan sonra, sitenizin isminde olduğu gibi, "hayatım değişti". Gerek ücretli gerekse ücretsiz telkinler, katılmış olduğum semineriniz, Özlem hanımın hazırladığı çalışmalar, Abdullah bey ile yaptığımız çalışmaların hepsi, paha biçilemez benim için...Bir tek ben değil, sitenizden faydalanan binlerce üyeniz varken, bu tür saldırılarda bulunulması çok acı ama şu da bir gerçek ki, meyve veren ağacı taşlarlar.. O yüzden, bunları olgunlukla karşıladığınızı biliyorum ve çalışmalarınızın ve başarılarınızın artarak devam etmesini diliyorum...

Selamlar ve saygılar...

planner 28-01-2011 08:52 AM

Atakan Bey; dediğiniz gibi bu işlerle ilgilenenler neyin ne olduğunu bilebilirler fakat bahsettiğiniz şahsın ismini de açıklasaydınız da benim gibi karşılaşmayanlar da önlemini alsalardı.

MarEspEraNZa 28-01-2011 08:54 AM

çamur atıp iz bırakma çalışması
birilerinin tavuğuna kışşt demişsiniz demekki

hayatimdegisti 28-01-2011 09:04 AM

Alıntı:

yaseminist Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 788576)
Merhaba Atakan bey,
Yaşadıklarınızdan dolayı üzüntü duydum, sizi şahsen tanımış ve bu sitenin yaklaşık 2 senelik bir üyesi olarak bu yapılanları kınıyorum. Gerçekten sizin sitenizle tanıştıktan sonra, sitenizin isminde olduğu gibi, "hayatım değişti". Gerek ücretli gerekse ücretsiz telkinler, katılmış olduğum semineriniz, Özlem hanımın hazırladığı çalışmalar, Abdullah bey ile yaptığımız çalışmaların hepsi, paha biçilemez benim için...Bir tek ben değil, sitenizden faydalanan binlerce üyeniz varken, bu tür saldırılarda bulunulması çok acı ama şu da bir gerçek ki, meyve veren ağacı taşlarlar.. O yüzden, bunları olgunlukla karşıladığınızı biliyorum ve çalışmalarınızın ve başarılarınızın artarak devam etmesini diliyorum...

Selamlar ve saygılar...

Teşekkürler Yasemin hn.Aslında hiç sevmediğim bir şey böyle bir yazı yazmak sanki onay arar gibi.
Ancak yazmadıkça muhatap almadikça bu kişi iftiralarının dozunu arttiriyor.

Alıntı:

planner Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 788577)
Atakan Bey; dediğiniz gibi bu işlerle ilgilenenler neyin ne olduğunu bilebilirler fakat bahsettiğiniz şahsın ismini de açıklasaydınız da benim gibi karşılaşmayanlar da önlemini alsalardı.

Muhatap olmamak için isim vermek istemedim.
Alıntı:

ikiesitbir Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 788578)
çamur atıp iz bırakma çalışması
birilerinin tavuğuna kışşt demişsiniz demekki

Aslında kışt da demedim bu kişinin yapmaya çalıştığı amatörce yaptığı subliminal cd leri satmak.Bunun için de bize saldırma yolunu seçmiş malesef.

aprilrose 28-01-2011 09:43 AM

Evrendeki matematik mükemmeldir, her düşüncenin bir karşılığı vardır ve er-geç hesap ödenir. Bunu yapan kişi maalesef karma yarattı. Bu karmanın sonucunda size yaşattığı olayın kendi başına geleceğini anlayabiliriz.

Gelişmeye çalışan insanların karma yaratmaya değil, büyümeye ve birbirlerini desteklemeye ihtiyaçları vardır. Kolektif bilinci geliştirebildiğimizde dünya yaşanılabilir bir yer haline gelecek. Kişisel gelişimle uğraşıyorum diyerek bu bilinçten uzak olmak ise işin en vahim kısmı ne yazık ki !

"Güneş balçıkla sıvanmaz" aklı başında herkes olanı biteni görüyor...

Saygılarımla.

gokksu 28-01-2011 10:18 AM

sevgili atakanın yazdıklarını okuyunca
formda yer alan budha'ya yapılan saldırıyı ve budahanın nehir olmasını hatırladım:)
hayatım değişti ailesi kocaman bir nehirdir
binlerce insanın hayatını değiştiren bu site şahısların EGO ları ile zarar görmez...
saldırı yapan ve bu şekilde yaşamı seçen arkadaşın ve onlara uyan arkadaşların yaşaması gereken bir olgu olduğu ve kabüllenme yaparak hayatını daha iyi ve güzele götürmesi gerektiğine inanıyorum...
ilahi yasalara ve sevgiye tam ve koşulsuz kabüllenme ile yaşamayı seçmiş hayatım değişti ailesinin yolunda bu tip olayları "her şey olması gerektiği gibi tam ve mükemmel" olarak algılıyor ve sevgi ile kabül ediyorum...

yelda_k 28-01-2011 10:21 AM

gerçekten çok üzücüü .yıllardır bu sitedeyim sizin samımıyetinizede okadar çok inanıyorum kii ,malesefff sizi tanıma gibi fırsatım olmadı .ama bizim sitemizin kesinliklee bunları hakketmediğini yürekten biliyoruzzz.

karşıtlar herzamn kaybederr !

evrenin düzeni buu.keşke daha önceden bi açıklma yapılsaydıdaa bizlerde manevi desteğimizle yanınızda olabilseydikkk..
ii varızz.....

benim hayatım sizin sayenizde değişiyorr .vede değişmeye devam edecekk ..size yürekten teşekkür ediyorum.

şu faceye bi elde ben atayım okadar kolayy olmamalı karşılıksız iyilikk yapan birine bu kötülüğü yapmakkk .

hoşçakalın

Alexandra 28-01-2011 11:32 AM

Atakan Bey, merhabalar,

Durumun sizin için ne kadar can sıkıcı olduğunu anlayabiliyorum, Fakat arkadaşlar düşüncelerimin ve duygularımın tercümanı olmuşlar. Siz yaptığınız işten ve sitenizden emin olunuz. Telkinler ben ve benim gibi pek çok insanın hayatını değiştirdi. Yaptığınız işin kalitesi kendini zaten her şekliyle belli ediyor. Ayrıca bildiğiniz gibi bir diğerini karalayarak bir yer edinmeye çalışmak çok eski bir reklam taktiğidir. Ama iş yapmadığı için arşive kalkmıştı.

Ayrıca bu sitede bunca insanın, böylesine birbirine ve buraya kenetlenmesini sağlayan sadece telkinler değil, başlı başına bu sitenin özel oluşu. Hayatımda ilk ve tek sitedir.

Size, işinize ve bu harika siteye sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.
Karanlığını içinde taşıyan ismini cismini bilmediği o arkadaş adına da çok üzüldüm, enerjisini gelişmeye adamasını dilemekten başka elimden bir şey gelmiyor.
Biz hep buradayız, hakkımızı ve hakkınızı her daim hep birlikte savunuruz.

Sevgilerim ve saygılarımla

pisimbat 28-01-2011 01:21 PM

Alıntı:

hayatimdegisti Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 788575)
Önemli Duyuru
Hayatimdegisti.com 2006 yılından beri aktif olan bir site ve ritmli okuma (ritmotrans) tekniği ile şimdiye kadar binlerce kişi telkinli mp3 lerimizden faydalandı.Sayfamızda binlerce yorum binlerce yazı mevcut.
Sitemiz kişisel gelişimle ilgili hemen hemen herkes tarafından bilinmektedir ve saygı ile bahsedilmektedir.Şu sıralar yurtdışında aktif olacak İngilizce sitemiz üzerinde çalışmaktayız.
Ancak oldukça bilinen bir hikaye vardır ya Cehennem’de başımızda zebani yoktur nedeni onlar zaten mutlaka birbilerini aşağı çekerler diye….Aynı şekilde bir kişi sitemize dolaylı ve direkt olarak saldırarak gereksiz yere vaktimizi almaktadır.
Amatörce ücretli subliminal mp3 hazırlayan ve forumumuzun eski bir üyesi olan hatta bir toplantımıza katılan yüz yüze görüştüğüm bu kişi önceleri yaptığı saldırıların ve saygısız ifadelerin şiddetini giderek arttırmıştır.

Kesinlikle muhatap olarak görmediğimiz bu kişi bu kişi bundan 2 yıl önce bir arkadaşı aracılığı ile sitemizi hackletmiştir.Kendisine bunu neden yaptiğini sorduğumuzda forumdan bir başka üyeye ders vermek amaçlı yaptırdığını söylemiş aslında amacının bu olmadığını arkadaşının kendisini yanlış anlayıp hacklediği gibi çelişkili ifadeler kullanmıştır..Önce özür dilemiş sonrada tehditler savurmuştur..Bunun üzerine kendisinin site ile ilişkisini kestik hatta rencide olmaması için bu konuda sitede açıklama bile yapmadık yani ilan etmedik.
Aradan seneler geçti ve bu kişi kendisine olumlamalar ile ilgili bir facebook sayfası açtı.Bilindiği üzere facebook’da her gün onlarca sayfa hacklenmektedir.Hatta buna facebook sahibinin fan sayfası dahildir.
Bahse konu kişi fan sayfası hacklenince bulabildiği bütün profillere fan sayfasını Türkiye’de ki en büyük subliminal sitenin yani bizim hacklediğimiz iftirasını yazmıştır.Psikolojide savunma mekanizmalarından “Yansıtma Savunma Mekanizması” olarak geçer.Yani kişi kendi yaptığı bir şey için başkasını suçlar.Neymiş efendim biz bu kişiyi rakip olarak görüyor muşuz?
Bir taraftan insanları yargılamamak gerektiği ile ilgili olumlamlar yazan diğer taraftan ise öyle tahmin ediyorum diyerek hiçbir ilgimiz olmayan bir konuda rahatça iftiralar atan inandırıclığını arttırmak için yüzde bir milyon diğerleri etkisizdir en iyisi benim yaptiğim gibi garip garip ifadeler kullanan eğitimi mesleği belli olmayan bu kişi ile ilgili yorumu sizlere bırakıyorum.

İnsanların zekasını küçümseyen onları rahatça attığı iftiralar ile yönlendirebileceğini sanan bu kişiye lütfen şu soruları sorunuz.
*Eğitim seviyeniz nedir ?
*Neden sadece tahmine dayalı bir şekilde iftira atiyorsunuz?
*Bir taraftan olumlama yapip sevgiden bahsedip diğer taraftan bunları yapmak çelişki değil mi?

Hayatimdegisti olarak Türkiye’de daha çok subliminal sitenin çıkmasını destekliyoruz.
Sadece eğitimsiz bilinçsiz kişilerin subliminal adı altında bir şeyler yapmasını doğru bulmuyoruz.

Bu tür kişilere karşı da bırakın hack gibi saçma ve seviyesizce işlerle uğraşmayı insanları uyarmak bile bizim vazifemiz değildir.Kişisel gelişim ile ilgilenen kişiler zaten neyin ne olduğunu bilirler.

Saygılarımla
Atakan Sönmez

birtek lafım var buda atasözüdür.
yemek yediği kaba pislenmez.
bence gereken şekilde o kişi ile iletişim kur ve haddini bildir atakan bu benim şahsi fikrim bak yaaa nasılyu89 sinirlendim ben .
dünya işte malesefherkes iyi niyetli değil hattaaa çoğu kötü niyetli insanlarla dolu.yu89

WEZ Format +3. Şuan Saat: 04:11 PM.