Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Serbest Kürsü (http://www.hayatimdegisti.com/forum/serbest-kursu/)
-   -   Uydurma Masal (http://www.hayatimdegisti.com/forum/serbest-kursu/622938-uydurma-masal.html)

KADRU 18-05-2013 07:31 AM

Uydurma Masal

Degerli arkadaslar hep beraber bir masal yazarim,herkes bir iki cumle ile devam etsin masala kafasina gore ,bakalim neler cikacak...
Bir varmis bir yokmus evel zaman icinde kalbur zaman icinde pire berber deve tellal iken diye baslar her masal bizim masalda boyle baslasin...
ibrahim pasa ile matrakci sahane bir masa kurmuslar kafalari cekiyordur,aniden kapi acilir gelen...

zynp_incegnl 18-05-2013 09:11 AM

Cevap: Uydurma Masal

İbrahim paşa'nın hapisten yeni çıkmış hasmı jilet Rıza'dır.İki kafadarın keyfi yerindeyken gelen bu davetsiz misafir ikisininde keyfini kaçırır...

KADRU 18-05-2013 09:37 AM

jilet riza cok kizgin ofkelidir vayttt pasa bensiz alem nasil yaparsiniz der ve..

zynp_incegnl 18-05-2013 10:51 AM

elini beline atar silahini cikarmak icin, ancak ibrahim pasa da bos degildir hazidliklidir. kanlisinin ciktigini ve gelip onu bulacagini bilmektedir

wauw 18-05-2013 12:07 PM

kanlısının onu bulacağını bilen paşa aklında konuşmasını da hazırlamışdır aralarındaki bu husumetin bitmesi için onu ikna etmeye başlamışdır aslında paşa onu alt edcek biridir ama konuşarak jilet rızaya bir şans daha vermek istiyordu...hpm2

bird of paradise 18-05-2013 01:13 PM

Alıntı:

zynp_incegnl Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 841054)
elini beline atar silahini cikarmak icin, ancak ibrahim pasa da bos degildir hazidliklidir. kanlisinin ciktigini ve gelip onu bulacagini bilmektedir

jilet rıza sonra birden egosunun konuştuğunu anlar, egom artık sen beni kontrol etmiyorsun ben seni kontrol ediyorum diye bağırır, düşmanı olarak gördüğü ibrahim paşa ve arkadaşı, karşısında put kesilir, şaşkınlıktan dillerini yutmuş ve sesizce onu izlerler, ne olacağı konusunda ikisininde bir fikri yoktur, çünkü okuyucularda şaşırmıştır böyle bir sitede nasıl olur da kanlı bir masal başlar ve devam etmesi beklenir. Jilet rıza özür dileyerek egosunu, gururunu hiçe sayarak cebine elini atmıştır ki karşısındakilerde elini beline götürür. Jilet rıza iç cebinden bir adet dikenleri temizlenmiş mis kokulu, pembe bir gül uzatır.

Karşısındakiler şaşmıştır ve rıza artık jilet lakabını bırakıp sadece olana rıza göstererek, rıza olmuştur ve arkasını dönüp gitmiştir. Paşamız ve yanındaki arkadaşı göz göze gelip rızanın arkasından biz neden rıza gösteremedik diye için için düşünceli bir şekilde bakışırlar.smil56khkh56art56art56

KADRU 18-05-2013 01:13 PM

pasa sans vermeye vermek istiyordu ama matrakci ortaligi karistiriyordu,matrakci pasam der bu jilet rizanin gozu senin pasalikda.

KADRU 18-05-2013 01:15 PM

usttegmenim paradise cekilin aradan okuyucu kan kavga siddet gormek istiyor karismayin.

bird of paradise 18-05-2013 01:21 PM

Alıntı:

KADRU Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 841060)
paradise cekil aradan okuyucu kan kavga gormek istiyor karisma sen.

meydan sizin istediğinizi yapabilirsiniz, sana saygı duyuyorum

zynp_incegnl 18-05-2013 01:49 PM

Bu arada ikisininde gonul verdigi guzeller guzeli Nazli'yi gorurler.ikiside silahlari beline takip nazlinin gecisini seyrederler.Nazli aga kizidir babasi onu zengin bir adamla evlendirmek istemektedir

maviinci 18-05-2013 02:20 PM

Alıntı:

usttegmenim paradise cekilin aradan okuyucu kan kavga siddet gormek istiyor karismayin.

yalnız, araya giren sen olmuşsun. ayrıca, kendi kaideni bozmuşsun:

Alıntı:

herkes bir iki cumle ile devam etsin masala kafasina gore

KADRU 18-05-2013 02:46 PM

imdaaat degerli arkadaslar yapmayim etmeyin o sadece bir espiriydi yapmam bir daha espri,lakin haklisiniz herkes birbirinin esprisine gulumsiyecek diye birsey yok,kalplerimiz de kotuluk,hainlik olmasin yeter.kavga edecekler ibrahim pasayla jilet riza biz degiliz olmiyalimda seviyor sayiyorum hepinizi ...

Işıklı yol 18-05-2013 03:40 PM

Alıntı:

bird of paradise Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 841058)
jilet rıza sonra birden egosunun konuştuğunu anlar, egom artık sen beni kontrol etmiyorsun ben seni kontrol ediyorum diye bağırır, düşmanı olarak gördüğü ibrahim paşa ve arkadaşı, karşısında put kesilir, şaşkınlıktan dillerini yutmuş ve sesizce onu izlerler, ne olacağı konusunda ikisininde bir fikri yoktur, çünkü okuyucularda şaşırmıştır böyle bir sitede nasıl olur da kanlı bir masal başlar ve devam etmesi beklenir. Jilet rıza özür dileyerek egosunu, gururunu hiçe sayarak cebine elini atmıştır ki karşısındakilerde elini beline götürür. Jilet rıza iç cebinden bir adet dikenleri temizlenmiş mis kokulu, pembe bir gül uzatır.

Karşısındakiler şaşmıştır ve rıza artık jilet lakabını bırakıp sadece olana rıza göstererek, rıza olmuştur ve arkasını dönüp gitmiştir. Paşamız ve yanındaki arkadaşı göz göze gelip rızanın arkasından biz neden rıza gösteremedik diye için için düşünceli bir şekilde bakışırlar.smil56khkh56art56art56

whaaayyyy, süpper. Müthiş bir final olmuş wave44

KADRU 18-05-2013 04:27 PM

bakisirlar bakismaya lakin riza geri doner banada yer acin masada iki kadehte ben iceyim cok efkarliyim der,pasa soral niye efkarlisin jiletdin gul oldun diyemi,yok der riza pasam soylu asil bir hatuna sevdalandim derdime care der,veeee

Işıklı yol 18-05-2013 04:41 PM

meğer kız paşanın kızı değil miymiş!paşa rızaya "Sen yeter ki iste isteyenin bir yüzü vermeyen ne olsun" demiş. Eh madem öyle demiş rıza ( bu arada büyük oğlumun adıdır.) Sevgili annesini kızı istemeye göndermiş. Paşanın evine geldiklerinde bir de ne görsün bu hanım paşanın eskiden sevdiği kadınmış meğerse. Paşa sen benim kızı bırak annene talibim demiş :))) Rıza neye uğradığını şaşırmış. Bi şartla demiş kızını bana verecen ama. Paşa ne demek oğlum sende benim oğlum sayılırsın demiş. Hemen düğün dernek kurulmuş. Onlar ermiş muradına artık siz nasıl isterseniz bu hikaye orayaaa

KADRU 18-05-2013 04:49 PM

pasa al gulum ver gulum muhabeti yaparken sultan suleyman dalmis ortama heyt pasa demis,sefer var ordu seni bekler sen ask mesk pesindesin veee.

KADRU 18-05-2013 07:47 PM

pasa matrakci ve jilet riza sultan suleymanin emri ile sefere cikarlar 3 kafadar nice diyarlar feth eder nice guzeller gorulller veee.

gülücük2 18-05-2013 08:26 PM

ancak babası o anda dışarda evlerının ordan gecmekte olan cılekçiyi gorur ve kızını cılekçıyle evlendırmeye karar verır zira çileklerin kokusu cok guzeldir:P

KADRU 18-05-2013 09:10 PM

guzel kizi cilekci alir 40 gun 40 gece dugun yaparlar lakin pasa matrakci ve riza bu isden hosnut degildir

Işıklı yol 18-05-2013 11:39 PM

yahu ne alaka bir kızı zaten evlendirdik rızayla çilekçi nerden çıktı öyle şey mi olur insan başkasının karısıyla nasıl evleniyo kardeşim ne ara boşandı bunlar pffffff

KADRU 19-05-2013 07:59 AM

Alıntı:

Işıklı yol Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 841107)
yahu ne alaka bir kızı zaten evlendirdik rızayla çilekçi nerden çıktı öyle şey mi olur insan başkasının karısıyla nasıl evleniyo kardeşim ne ara boşandı bunlar pffffff

binbasim bana niye kiziyonki gulucuk vermis kizi cilekciye yoldan geciyormus cilekci cilekleri guzel kokuyormus diye masal cok karisdi biri toparlasa.

KADRU 19-05-2013 01:12 PM

cilekci,jilet riza matrakci ve pasa karal vermisler duella edecekler sag kalan kizi alacak diye ve.

KADRU 22-05-2013 04:10 PM

cilekci ,pasa, matrakci ,jilet riza kavga ederken davulcu kizi alip kacmis veee.

Işıklı yol 22-05-2013 04:50 PM

böylece kurtulduk bu kızdan :)) ne kızmış be yedi kocalı hürmüz bacı :)

gülücük2 23-05-2013 10:57 PM

:)))))))))))) koptum ben yaww:))sanırım olayı koparan ben oldum so sorry :)))

Işıklı yol 23-05-2013 11:10 PM

Alıntı:

gülücük2 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 841481)
:)))))))))))) koptum ben yaww:))sanırım olayı koparan ben oldum so sorry :)))

ha şunu bileydin. evli kadını verdin çilekçiye:) neymiş çilekler güzel kokuyormuş. Ne biçim baba bu böyle kızmı verilir. adama bak.

Işıklı yol 23-05-2013 11:12 PM

savaş hikayesi olunca beni sarmıyo. Yoksa senaryom iyidir. Çok karışıyo hikaye bir akışı yok..

KADRU 24-05-2013 04:54 PM

Alıntı:

Işıklı yol Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 841484)
savaş hikayesi olunca beni sarmıyo. Yoksa senaryom iyidir. Çok karışıyo hikaye bir akışı yok..

binbasim bunun neresi savaş hikayesi buram buram ask hikayesi ,lakin hatunun kafasi biraz karismis.

Işıklı yol 24-05-2013 05:12 PM

Aşka bak on kişiyle nişanlandı beşiyle evlendi böyle aşk mı olur:)))
Neyse ya evlendi şükür gözünüzü seviyim birde davulcudan alıp başkasına vermeyin yazık ya kadına ne biçim kader bu:)))

KADRU 24-05-2013 05:14 PM

binbasim gulucuk karistirdi hatunun kafasini esas ,yoksa kiz mutlu idi gittigi yerde.

Işıklı yol 24-05-2013 05:26 PM

Allah mesut etsin bir yastıkta kocasınlar.

gülücük2 25-05-2013 09:56 AM

:)))) bu hıkayeyeee yenı bır boyutttt katıcaktım yazdım yazdım ama hepsini sildim bır huzunlu aşk hıkayesıne donmesın dedım çilekçiden sonra :))) neyse... bu arada en son kımle evlı kaldı çilekçiyle ben orasını kaçırdım:)))

Işıklı yol 25-05-2013 10:11 AM

Hayatta her şey yazgı. Çilekçi, önceleri çok üzüldü. Ama biliyordu ki başkasına ait bir şeye el uzatmakla iyi bir şey yapmamıştı. Kader cezasını onunda sevdiğini elinden alarak verdi. İşte bunun farkına vardı çilekçi. Artık daha güzel çilekler yetiştiriyor ve bunu tüm insanlarla paylaşıyordu. Güzel bir iş yapıyordu. Bu onu mutlu etmeye yetiyordu. Tüm bu yaşadıkları onu kendine getirmiş, daha mutlu huzurlu bir insan olmak için hem toprakla hem tabiatla kendi iç derinliğine doğru yol alıyordu. İşte tam bu esnada yandaki çiftlikte kendisi gibi toprağa sevdalı güllücanla tanıştı. Güllücan, adı gibi çiçek kokulu, ve yine adı gibi candan bir kızdı. Ay gibi güzel yüzü ve su gibi saf bir benliği vardı. Tek sevdası topraktı. Çiçekler eker toprakla uğraşır ve karşılığında ise mis kokulu çiçekler yetiştirirdi. Çilekçi Fatih onu gördüğünde anlamıştı yazgısı güllücandı. İki toprağa sevdalı bu iki güzel insan toprakla ve birbirleriyle olan bağlılıklarını evlilikle noktaladılar. Ve mis kokulu çilekler ve çiçekler yetiştirmeye devam ettiler. :))

Işıklı yol 25-05-2013 10:29 AM

Bu arada Jilet rıza, artık kendini daha hayırlı güzel işlere adadı. Zaten hayatta insanın amacı neydi ki? Bir insan hayata insanlığa faydalı olmak için gelirdi. Bunun bilincine varan rıza tövbekar oldu. Ve hep istediği şeyi yapmak için denizlere açıldı. O denize sevdalıydı. Dünyayı dolaşacak ve ticaret yapacaktı. Bir yandan da yazmaya koyuldu. Yazmak onu hayata bağlıyordu. Ve dalmak derinlere. Suyun altındaki muhteşem dünya onu hayran bırakıyordu. Araştırmak öğrenmek tutkusu, onu bu yola itmişti. Önceleri geçmişinden pişmanlık duyar yaptığı hatalara hayıflanırdı. Oysa şimdi biliyordu ki karanlık olmazsa Işığın kıymeti bilinmez. Soğuk olmazsa sıcağın ne olduğu ve sevgi olmasa kinin çirkinliği görülmez. İşte şimdi bu bilinçle anlıyordu ki yaşadıkları ona bugün sahip olduğu tüm güzelliklerin ve değerlerin anlamını öğretmişti. İşte bu sebeple, daha güçlü ve kararlıydı. Dalgalara karşı savaştığı fırtınalı günlerde içinden gelen o coşkun güç bu zorlukların sonucunda ona armağan edilmişti. Tıpkı bir ağaç gibi, zirvelerde yetişen ağaçların gövdeleri taşlaşır ve artık balta kesemez onları ve en zor şartlar onlara dokunamaz bile. Zorluklar elbette olacaktı bu onu güçlü kılardı. Hatalar elbette olacaktı bu onu daha dürüst bir insan haline getirmek içindi. Hayat ne getirirse getirsin, daima o yüzünü güneşe dönecekti. Tıpkı güneşe sevdalı günebakan çiçekleri gibi. Yol onu nereye götürürse götürsün o içinden gelen sevinç ve coşkuyla her şeye hazırdı. Kim bilir belkide aşk hiç ummadığı bir anda kapısını çalar, oda yeniden bu kez doğru kişiyle hayatını ve kalbini birleştirirdi. Uzaklara baktı Rıza ufka baktı ve şükretti tüm benliğiyle yaşadıklarına.

KADRU 25-05-2013 04:18 PM

iyide bu kiz kimle evlendi jilet vazgecdi denizlere acildi ,cilekci gulucana sevdalandi ,masal eksik kalmis.

Işıklı yol 25-05-2013 09:14 PM

Alıntı:

KADRU Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 841583)
iyide bu kiz kimle evlendi jilet vazgecdi denizlere acildi ,cilekci gulucana sevdalandi ,masal eksik kalmis.

kız davulcuyla gitti ya sen kaçırdın mı orasını:)

KADRU 26-05-2013 07:30 AM

Alıntı:

Işıklı yol Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 841622)
kız davulcuyla gitti ya sen kaçırdın mı orasını:)

dagru en son davulcuya kacdiydi.davulcu ile ilk bir iki ay cok mutlu mesut yasamislar ,lakin sonralari davulcu gercek yuzunu gostermeye baslamis,kumar,icki,dayak,zamparalik davulcuda her yol varmis kiz cok pisman baba evine kacmis,baba heyttt demis seni kimler istedi sen davulcuya kacdin ,don git davulcuya demis ,anne kosmus gelmis yapma etme bey gormuyormusun kizin halini demis veeeeee.....

KADRU 26-05-2013 07:33 AM

Alıntı:

gülücük2 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 841566)
:)))) bu hıkayeyeee yenı bır boyutttt katıcaktım yazdım yazdım ama hepsini sildim bır huzunlu aşk hıkayesıne donmesın dedım çilekçiden sonra :))) neyse... bu arada en son kımle evlı kaldı çilekçiyle ben orasını kaçırdım:)))

gulucuk tum kabahat senin ,senin cilekci yakti bu kizi zaten cilekciden onra dagildi kiz.

Işıklı yol 26-05-2013 07:50 AM

iyide çözdük kız baş kahraman mıydı? Evlendi gitti. Noldu toparlanmıyo mu hikaye:)

KADRU 26-05-2013 07:57 AM

Alıntı:

Işıklı yol Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 841649)
iyide çözdük kız baş kahraman mıydı? Evlendi gitti. Noldu toparlanmıyo mu hikaye:)

kizin kacdigi davulcuda her yol varmis dayak ,kumar icki siz takip etmiyorsunuz binbasim gelismeleri.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 05:22 AM.