Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatım Değişti Klubü > Serbest Kürsü

Uyarılar

içinizdeki öküze oha deyin.!!!

Hayatım Değişti Klubü ve Serbest Kürsü içinizdeki öküze oha deyin.!!! Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Kişisel Gelişim Kitapları tersinden bir Kuran gibi! Kuran’ı tersten okuyan her insan bu kitaplardan yazabilir! Şeytan, Kişisel Gelişimi kullanarak damarlarımıza sızıyor. Bu kitaplar “Şeytanın İlmihal Kitapları” olmaya başladı. Çok satan, çok okunan ve tartışılan “Yılgın Türkler’in Antimodernist yazarı BÜLENT AKYÜREK’ten ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Serbest Kürsü telkin cd indir izle İstanbul Serbest Kürsü nerededir kimdir Serbest Kürsü çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Serbest Kürsü hipnoz Serbest Kürsü olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Serbest Kürsü hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Serbest Kürsü kuantum düşünce kitap haberi

içinizdeki öküze oha deyin.!!!

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 22-09-2011, 11:01 PM   #1 (permalink)
Yüzbaşı

RimA Vita Perfetto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,209
574 Mesajinıza toplam 1,385 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
RimA Vita Perfetto is on a distinguished road
Standart içinizdeki öküze oha deyin.!!!

Kişisel Gelişim Kitapları tersinden bir Kuran gibi!

Kuran’ı tersten okuyan her insan bu kitaplardan yazabilir!

Şeytan, Kişisel Gelişimi kullanarak damarlarımıza sızıyor.

Bu kitaplar “Şeytanın İlmihal Kitapları” olmaya başladı.

Çok satan, çok okunan ve tartışılan “Yılgın Türkler’in Antimodernist yazarı BÜLENT AKYÜREK’ten bir kavga kitabı daha! AKYÜREK, bu kitabında Kişisel Gelişim Kitaplarının şeytana, kapitalizme hizmet ettiğini ve Kişisel Gelişim Kitaplarının bir nevi Satanist, Kapitalist kuşatması olduğunu ayet ayet Kuran-ı Kerim ile karşılaştırarak ispatlıyor. Ayrıca yazarın bu eseri, Neo-tasavvuf olma özelliğiyle de bir ilk...

İnsanın nefsini kışkırtan Kişisel Gelişim, hepimizi bir tüketim nesnesi haline getiriyor. Dinimizde “Kazanmak” ya da Kaybetmek” değil “Sevap” veya “Günah” vardır! Öyleyse başarıya endeksli bu kitaplar niçin çok satıyor anlamış değilim, din elden gitti mi yoksa?

arkadaşlar bir sitede bu kitabı araştırırken bu yazılara rastladım.. kitabı okuyanların yorumu ise adamın alakasız şeyler yazdığı.. hatta bir okuyucunun yorumunu da paylaşıyorum.. böyle yazılardan hemen etkilenirim. günahtan korkarım çünkü..
18. sayfadayım fakat tam olarak bir yorum yapmak istemiyorum.. daha sonra belki yapabilirim..

Ben pek insanların yaşam tarzlarına eleştiri yapan birisi değilimdir.

Bu adam Şunu Yazmış Ben Tam Olarak Anlayamadım şayet anlayan çıkarsa bir açıklama yapsın bende anlamak istiyorum.

:Ben 30 yılını ateist olarak geçirmiş akılsız biri olarak ' huzur,islam'da ' sanarak hidayete erdim fakat gördüm ki huzurun bulunacağı son yer İslammış...

Nasıl Yanı?

Hem 30 yılına yanarsın hemde gordum kı huzurun bulunacapı son yer ıslammış dıyorsun? Anlayamadım?

Devamıda var fakt devamından da bır anlam cıkaramadım.

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Gittigimi söyler misin?
Gidiyorum ben sana
Benimle gider misin?

RimA Vita Perfetto isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 22-09-2011, 11:02 PM   #2 (permalink)
Yüzbaşı

574 Mesajinıza toplam 1,385 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Standart Cevap: içinizdeki öküze oha deyin.!!!

yanlış anlama olmasın kitap hakkında bilgi almak istiyorum okuyanlardan..
Gittigimi söyler misin?
Gidiyorum ben sana
Benimle gider misin?

RimA Vita Perfetto isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 25-09-2011, 07:20 PM   #3 (permalink)
Yüzbaşı

kimse yorum yapmayacak mı??
Gittigimi söyler misin?
Gidiyorum ben sana
Benimle gider misin?

Alt 25-09-2011, 08:16 PM   #4 (permalink)
Üsteğmen

lanterna viridis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 149
171 Mesajinıza toplam 403 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
lanterna viridis will become famous soon enoughlanterna viridis will become famous soon enough

bence kişisel gelişim dinimizinde istediği birşey...şu ana kadar okuduğum çekim yasası dahil hiçbir kitap beni dinimden uzaklaştırmadı.hatta dahada yakın oldum neden mi?
çünkü en hoş anlarda ve en sıkıntılı anlarda bile allaha şükrediyorum günde 10 kez adını zikrederken ,artık 100 kez ağzımdan çıkıyor.bir istek yada dilekte bulunurken allahtan istiyorum...
bunun haricinde kişisel gelişim kitapları kötü birşey öğretmiyor .düzgün düşünmem için bana yardım ediyor.
o kitabı okumadım.adını sevmedim zaten.... o yeni çıkan bestseller olan s... et kitabınıda okumayacağım.bana birşey katacağını düşünmüyorum.burda bir arkadaş paylaşmıştı en büyük kişisek gelişim kitabı diye...alıntı yapayım

Haşr 10:Muhatabına güvenmek istiyorsan önce sen güvenilir ol.

Saff 2: Yalandan uzak dur.

Maun 4-5:Eleştirinin keskin bir bıçak olduğunu unutma. Söyleyeceklerini iyi tart.

İsra 37:Kibirli olma alçak gönüllü davran.

Müddesir 1-5: Kendini fazla abartma.

Yunus 12: Vazgeçilmez olmadığını kabul et.

Rum 21:Tek başına mutlu olunamayacağını bil. Çevrenin mutluluğu için gayret göster.

Tekasür 1-2:Kibrine yenilip hep daha fazlasını isteyerek hayatını zehir etme.

En''am 50:Ön yargılarla hayatı kendine zehir etme.

En''am 60:Bildiklerinle açıklayamadığın şeyler hayatının kâbusu olmasın.

Felak 1-5:Korkuların tutsağı olarak yaşamaktan vazgeç.

Fecr 27-28:En sevdiğin şeyleri başkalarıyla paylaşmanın keyfine var.

Tekvir 25-27:Her şeyin üstesinden gelemeyeceğini asla unutma.

Hucurat 10:Büyüklük kompleksine kapılıp insanları ezerek arkadaşlarını kendinden uzaklaştırma.

Bakara 156:Çaresizlik tuzağına düşme. Her zaman bir umut ışığı olduğunu aklından çıkarma.

Beled 5-6:Her şeye hakim olmak için uğraşıp hayatı yaşanmaz hale çevirme.

Muhammed 7:İyiliği karşılık beklemeden yap.

Vakıa 83-87:Ölümden korkmak yerine ölüm gerçeğiyle yüzleş.

Bakara 263:Yaptığın iyilikleri unut. Anlatarak onları kıymetsizleştirme.

Furkan 63:Sana yapılan kötülüğün karşılığını vermek yerine öfkenin dinmesini bekle.

İnşirah 1-3: Seni huzursuz edecek işlerden uzak dur. İhtirasını törpüle.

Mücadele 7: Hiçbir sırrın sonsuza kadar gizli kalamayacağını unutma.

Rahman 7-9:Çıkarcı olma. Adil davran.

Tevbe 40:En zor zamanda bile kesinlikle ümitsizliğe kapılma.

Fatır 19-22:Senden iyi durumda olanlara bakıp üzüleceğine senden zor durumda olanları görüp rahatla.

Hakka 33-35:Hayatının vazgeçilmezleri olsun. Onları küçük çıkarlar içi n asla feda etme.

Kalem 1-2: Yazdıklarının ve yaptıklarının peşini bırakmayacağını unutma. Gücünü insanların yararına kullan.

Münafıkun 4:Bencil olma tebrik etmeyi bil.

Yusuf 32-33:Modern hayatın çarpıklaştırdığı kadın-erkek ilişkilerinin hayatını esir almasına izin verme.

Ankebut 41:İyi bir dostun paha biçilmez olduğunu aklından çıkarma.

Al-i İmran 92:İyilik yapma arzunu şarta bağlama. Vermek almaktan daha büyük bir ihtiyaçtır asla unutma.

Hacc 46:Kendini hep daha iyiye ulaşmak zorunda olduğuna koşullama.

İbrahim 42:Merhametli olmaktan asla vazgeçme.

İsra 23:Anne ve babana ''off'' bile deme.

Nisa 149:Kendini sürekli övmekten uzak dur.

Enfal 56:Sözünüzde durmamanın utanç verici olduğunu aklından çıkarma.

Âl-i İmrân 139:Yaşadığın zorluklar karşısında kendini bırakma ve üzülme; hedefe ulaşmak inancını ve azmini korumayı duygularına hakim olmayı gerektirir.

Furkan 43:Heveslerini kendine ilah edinme.

Necm 3:İnanma duygunu diri tut.

Nisa 58:Karar verirken vicdanının sesini duymazlıktan gelme.

yorum size ait...
lanterna viridis isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 25-09-2011, 08:22 PM   #5 (permalink)
Yüzbaşı

evet beklediğim cevap buydu..
kişisel gelişimi bu insan ne olarak görüyor çözemedim..
çok tutarsız geliyor adamın yazdıkları. bir kaç satır okudum..
dinden uzaklaşmadım evet.. hatta tam tersine RABB'im bize bunları ve sonsuz bir beyin kapasitesi verdiği için daha da şükrettim.
sanırım bu kitap da AMERİKA'nın bir oyunu..
ne de olsa bizim yobaz kalmamızı istiyorlar.
boş yere kafamı kurcalamışım 2-3 gün. adam bence kafayı yemiş
Gittigimi söyler misin?
Gidiyorum ben sana
Benimle gider misin?

Alt 25-09-2011, 08:26 PM   #6 (permalink)
Üsteğmen

lanterna viridis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 149
171 Mesajinıza toplam 403 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
lanterna viridis will become famous soon enoughlanterna viridis will become famous soon enough

aynen bencede uçmuş...bu arada yeni bir kitaba başladım...mümin sekman herşey seninle başlar güzel bir kitap...gelişmek iyidir düzgün düşünmek,iyi bir insan olmak....inançlı bir insan olmak.
lanterna viridis isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 25-09-2011, 10:26 PM   #7 (permalink)
Administrators
Zerynthia

Işıldayan Safir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 49,758
6,229 Mesajinıza toplam 25,545 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Işıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond repute

Sözü geçen kitabı okumadım ancak anladığım kadarıyla çelişkili ifadeler mevcut. Hiçbir şey anlamadım dersem çok doğru olacaktır.

Bir kere kişisel gelişim kişiseldir. Secret cı bir yapım yoktur benim genel olarak. Elbette istediklerimizi yaşamımıza çekeriz. Düşüncelerimiz yaşam kalitemizin artmasında etkilidir. Ancak akıl da bizlere Allah'ın bahşettiği bir lütuftur. Kullanmak lazım.

Onun dışında gözümüzle göremediğimiz her şeye yoktur mantığıyla bakmıyorum. Çünkü kainatta bizim algılayamadığımız binlerce şey var. En basitinden gözümüzle melek, şeytan göremiyoruz ancak varlıklarına kuşkusuz inanıyoruz. Görmediğimize yok demek Allah'la kendimizi bir tutmaya benzer ve küçümsemek olur. Dolayısıyla bir takım enerjilere de inanıyorum ben ve bize bu olanakları sunduğu için Allah'a şükrediyorum. Belki kişisel gelişimi günah olarak görenlerin atladığı nokta budur.

Ben ilgili kitabı okumak isterim açıkçası. Çünkü anlamak için okumak gerekir. Onun dışında Muhammed Bozdağ'ın kitaplarını tavsiye ederim. İnançlı bir insan olarak günaha girmekten ben de bir kul olarak elbette korkarım ve uzak dururum. Onun kitapları bana hep rahatlatıcı olmuştur.

Ben de bu yazardan bir alıntı yapmak istiyorum.

Sevgilerimle.

Evrende yansıyan her sıfat, Evrenin Sahibi'nin bir ismine dayanır. Güzellik, estetik, merhamet, kudret ve her şey... İnsanın emin olması, kendini Yaratıcının "eminlik" vasfına açmasıdır. İnanç, insanı ruhsal enerjiyle buluşturan tek alandır. Şüphe, ruhsal enerjinin fizik evrene akıştığı kapıyı kapatır.

Mutluluğun bir büyüklüğü olduğu gibi, inanmanın da bir büyüklüğü vardır. İmanı anlamak için, imanla inanç arasındaki farkı kavramalıyız: İnanıyoruz ki "Ateş yakar." Ama, bir çocuğun ateşin yakıcılığı hakkındaki inancı, ateşte yanan kadar güçlü olamaz. Evrensel kurallar, evrensel inançlardır. Tüm evrenin, Yaratıcımızdan kaynaklanan bir inanç bütünlüğü olduğunu söyleyebiliriz.

"Ben ölmeye karar verdim ve şimdi zihinsel bir emirle öleceğim" diyerek ölemezsiniz. Ama, kesin inanmış Afrikalı bir büyücü, buna inanır; oturduğu yerde gerçekten de ölür. Bu, onun inancının, vücudunu yöneten yasalardan güçlü hale geldiğini gösterir. Evrenin Sahibi, insanın inandığını yaşamasına izin vermiştir.

Başaracaklarına inananların başarmalarının nedeni, sadece, inançlarının onlara verdiği enerjiyle çok çalışmaları değildir. İnançlarının tüm evreni, onlara destek olacak şekilde harekete geçirmesidir. Mutluluğun bir büyüklüğü olduğu gibi, inanmanın da bir büyüklüğü vardır.

"İnanırsanız başarırsınız!" sözündeki inancı, sönük ve sıradan inançla karıştırmayın. Birisi dal budak salmış bir ağaç, diğeri sadece bir çekirdektir. Evrenin bir yaratıcısı olduğuna inanıyor musunuz? Emin misiniz? Gerçekten emin misiniz?

Eğer içimizdeki çekirdek inanç, "gerçek" inanca dönüşebilseydi, Yaratıcımızı hatırlamanın kalbimize yaşatacağı duygu patlaması, göğüs kafesimizi çatlatırdı. İslam peygamberinin(asm), sahabelerinin(ra), namazda Kur'an ayetleri okunurken, dayanamayarak, bayılıp döküldüklerini hatırlayın. İman şiddetinin potansiyel sonuçlarını şu cümlede görebilirsiniz: "Eğer Allah'ı hakkıyla tanısaydınız, duanızla dağlar yerinden oynardı."

...

İman, Evrenin Sahibi'nin sınırsızlığına ayna olmak için başvurabileceğimiz tek kaynaktır. İnsan alan, Yaratıcı verendir. İnsan sınırlı; ama Yaratıcısı sınırsızdır.

Bedeninizde ve ruhunuzda yansıyan, hayat, güzellik, zeka, zenginlik gibi tüm değerlerin kaynağı, evrenin Yaratıcıdır. Bu değerleri ne kadar gelişmiş düzeyde elde etmişseniz, Yaratıcı'dan o kadar almışsınız demektir. Diğer deyişle, Sınırsız Kudret'in sıfatları üzerinizde ne kadar parlamışsa, size o kadar destek sunulmuştur.

Yaratıcımız mutlak bir eminlik düzeyindedir. Bu yüzden, "bir şeyi dilediği zaman, onun buyruğu sadece o şeye ol demektir ve hemen olur." Bize nasıl davranacağını, "Ben kulumun zannı üzereyim; zannı iyi ise iyi muamele ederim, kötü ise kötü muamele ederim" sözüyle açıklamıştır. Yani, Yaratıcının zekanızı daraltacağını sanıyorsanız, zekanız daraltılıyor. "Ben üzüntülüyüm" demekten, çoğu zaman "üzülmek istiyorum" duası çıkıyor.

Yapabileceğinize inanmak, "Sınırsız Kudret'in sizin ellerinizle perdeleyerek yaratacağına" inanmaktır. Yaratıcının gücü, Ona inandığınız ölçekte desteğiniz de olacaktır. Bir askerin gücünü, arkasındaki ordunun gücü belirler. Askercilik oynayan çocuk, bir orduyu esir alamaz. Dolayısıyla "yapabilirim" derken, askercilik oynamayalım. Başarı yolculuğunda bizim gücümüze değil, bizimle olan güce dayanacağız.

İslam Peygamberi(asm) bizi emin olmaya davet eder: "Allah'a, kabul edileceğine kesin şekilde inanmış olarak dua edin. Şunu da bilin ki, Allah kendisinden gafil ve başka işlerle meşgul bir kalbin duasını kabul etmez." İstemekle, kabul edileceğine inanmak arasındaki ilişkiyi vurgulayan bu söz, başarının heyecan verici bir boyutunu asırlar önce dile getirmiştir.
Alt 25-09-2011, 10:28 PM   #8 (permalink)
Yüzbaşı

aynennnnnnnn..
teşekkür ederim cevap yazdığınız için.
ama maalesef o kitabı okuduğu için tüm kişisel gelişimini bırakan insanlar var. üzüldüm..
Gittigimi söyler misin?
Gidiyorum ben sana
Benimle gider misin?

Bookmarks