Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Spor ve Zinde Egzersiz Klubü > Sağlıklı Zihin Sağlıklı Beden Cd'leri

Uyarılar

Sağlıklı Zihin Sağlıklı Beden Cd'leri Spor ve Egzersiz Motivasyon Cd'leri

poniy egitimi

Spor ve Zinde Egzersiz Klubü ve Sağlıklı Zihin Sağlıklı Beden Cd'leri poniy egitimi Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız PONY EĞİTİMİ 4 - 14 YAŞ Binicilik sporuna başlama yaşı, bu branşta ileri ülkelerde olduğu gibi bizde de 4 yaş dır. 4-12 yaş arası çocuklar boylarına ve fiziki yapılarına uygun ponylerle eğitim almalıdır. 12-14 yaş arası da isterlerse pony veya ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Sağlıklı Zihin Sağlıklı Beden Cd'leri telkin cd indir izle İstanbul Sağlıklı Zihin Sağlıklı Beden Cd'leri nerededir kimdir Sağlıklı Zihin Sağlıklı Beden Cd'leri çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Sağlıklı Zihin Sağlıklı Beden Cd'leri hipnoz Sağlıklı Zihin Sağlıklı Beden Cd'leri olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Sağlıklı Zihin Sağlıklı Beden Cd'leri hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Sağlıklı Zihin Sağlıklı Beden Cd'leri kuantum düşünce kitap haberi

poniy egitimi

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 24-02-2008, 08:42 PM   #1 (permalink)
Binbaşı
 
cent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Feb 2008
Mesajlar: 1,632
Tesekkür: 234
488 Mesajinıza toplam 2,287 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
cent is a name known to allcent is a name known to allcent is a name known to allcent is a name known to allcent is a name known to allcent is a name known to all
Standart poniy egitimi

PONY EĞİTİMİ 4 - 14 YAŞ

Binicilik sporuna başlama yaşı, bu branşta ileri ülkelerde olduğu gibi bizde de 4 yaş dır. 4-12 yaş arası çocuklar boylarına ve fiziki yapılarına uygun ponylerle eğitim almalıdır. 12-14 yaş arası da isterlerse pony veya yapıları müsait olur ise büyük atlarla çalışabilirler. Bu yaşlara kadar ponylerle eğitim alan biniciler daha sonra büyük ata geçerler. Büyük atlarda da yine fiziki yapılarına uygun atlarla çalışmalarını devam ederler.
Bizlerde oluşan yanlış kanının aksine, bu yaşlarda binicilik sporuna başlamanın faydalarını anlatmak sayfalar sürer. Özellikle çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimin desteklenmesi , çocukların hayvanlarla olan diyalogunun arttırılması ve sosyalleşmesini geliştirdiği uzmanlar tarafından tespit ve tavsiye edilmiştir.

Uygulamış olduğumuz eğitim programı, bu yaşta başlayan çocuklara teknik atçılık eğitimi vermekten ziyade oyun – animasyon ağırlıklı çalışmalar yapılmakta ilerleyen yaşları doğrultusunda animasyon azalarak teknik eğitim süresi uzamaktadır.

Pony ne demektir. Pony ile at arasındaki fark nedir.
Tek farkı boylarıdır.
Yerden sırt yüksekliği ölçülerek 148 cm nin altında kalan küçük atlara pony denir. Ponyler yetiştikleri ülkelere göre adlandırılırlar.
Midilli pony (Midilli adasında yetişir)
Shetland pony (shetland adasında yetişir)
İrlanda pony (İrlanda da yetişir)
Türk pony (Türkiye’de yetişir)
Yukarıda anlatmaya çalıştığımız gibi Pony ismini yetiştiği ülkelerden alır. Rengi ve şekli ile değil, boyu ile ilgili küçük at demektir. Midilli kelimesi yanlış yerleşmiş bir terimdir.

Kulubümüz eğitmenleri Federasyonumuzun düzenlediği Pony eğitim seminerlerinden geçerek sertifika almışlardır. Aralıklarla düzenlenen eğitim seminerlerine katılarak bilgilerini ve eğitimlerini sürekli yenileyerek geliştirmektedirler.

Pony eğitmeni:

1.Teknik ; Bir pony eğitmeninin başlangıç seviyesinde binicilik eğitimi verebilecek atcılık bilgisinin olması gerekir. Federasyonun açmış olduğu eğitim seminerlerine katılmış ve sertifikalı olmalı.
2.Eğitim formasyonu; Çocuklarla iletişim kurabilmeli, Sabırlı ve sevecen olmalı, şevkatli olmalı, çocuk dilinden anlamalı ve onların seviyesine inebilmeli.
3.sosyal olmalı ; Türk aile yapısını bilmeli. Ailelerin isteklerine göre değil, sistemin belirlemiş olduğu eğitim programını uygulamalı.
4.Yetenek seçimi ; Çocukların yeteneğini anlayabilmeli, çocuğun ve ailenin yapısını anlayabilmeli. Ailenin çocuğu ne amaçla getirdiğini anlamalı.
5.Aileyi ve çocuğu dinlemeli ve anlamaya çalışmalı.
6.Tek veya gurup dersi yapabilmeli.
7.Çocukları motive edebilmeli ve biniciliğe devamının sağlayabilmeli.
8.Öğrencileri ile yakın ilişki içinde olmalı, öğrencisini iyi tanımalı, Okul başarısını takip etmeli.
9.Gurup pisikolojisinden anlamalı, her düşüncede öğrenciyi guruba kaynaştırmalı.
10.Lider kapasiteli çocukları örnek olarak kullanmalı, zaman zaman onları geri çekip diğer çocukların öne çıkmasına imkan tanımalı.
11.Animatör olmalı. Çocukların binicilik derslerinden keyif almalarını sağlamalı.
12.Manej güvenlik kurallarına uymak. Öğrencilerin kurallara uymasını özendirmek.
13.Öğrencinin seviyesini anlayabilmeli başarılı olacağına inandığı atı seçebilmeli
14.Aileleri bilgilendirmeli.
15.Çalıştırdığı atları çok iyi tanımalı.

4-12 yaş arası pony eğitimimiz, Avrupa standartlarında olup, gerçek manada pony eğitiminin verildiği ender
kuluplerdendir.
Federasyonumuz 2007 senesinden itibaren pony yönetmeliği hazırlamış ve pony müsabakalarına resmi hüviyet kazandırmıştır.

Kulubümüz bünyesinde kurulan Pony takımı binicileri önümüzdeki aylarda lisanslarını alarak resmi müsabakalara katılacaktır. Alt yapı çalışmalarına devam eden pony binicileri, takıma girebilecek seviyeye geldiklerinde, ailelerinden izin alınarak takıma dahil edileceklerdir.

Türkiye pony engel atlama kategorileri:

P1 kategorisi
6-9 yaş maksimum engel atlama yüksekliği 30 cm dir. Parkur en fazla 8 engelden oluşur. Bütün kronemetresiz A baremler yapılabilir. (“ideal zaman yarışması” kronemetresiz sayılır) Kombine engel (dubl/tripl) konulamaz.

P2 kategorisi
10-12 yaş Maksimum engel atlama yüksekliği 60 cm dir. Parkur en fazla 10 engelden oluşur. P1 kategorisiyle aynı yarışma kuralları geçerlidir. Ayrıca dik mani ile biten 2 fuleli kombine konulabilir.

P3 Kategorisi
13-14 yaş maksimum engel atlama yüksekliği 80 cm dir. Dik çıkışı olan kombineler koyulabilir. Tabi engel konulabilir. Kronemetresiz, barajlı yarışma yapılır. Eşitlik halinde kronometreye bakılır. Barajda engeller 10 cm yükselebilir.


 

 

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

__________________
yokluk ,varlıgın aynasıdır.Dünyayı isterken de sus,
Bir dileğe kavuşmak isterken de.
Öylece seyre dal gitsin…
mevlana
cent isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


poniy egitimi

Spor ve Zinde Egzersiz Klubü ve Sağlıklı Zihin Sağlıklı Beden Cd'leri poniy egitimi Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız PONY EĞİTİMİ 4 - 14 YAŞ Binicilik sporuna başlama yaşı, bu branşta ileri ülkelerde olduğu gibi bizde de 4 yaş dır. 4-12 yaş arası çocuklar boylarına ve fiziki yapılarına uygun ponylerle eğitim almalıdır. 12-14 yaş arası da isterlerse pony veya ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Sağlıklı Zihin Sağlıklı Beden Cd'leri telkin cd indir izle İstanbul Sağlıklı Zihin Sağlıklı Beden Cd'leri nerededir kimdir Sağlıklı Zihin Sağlıklı Beden Cd'leri çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Sağlıklı Zihin Sağlıklı Beden Cd'leri hipnoz Sağlıklı Zihin Sağlıklı Beden Cd'leri olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Sağlıklı Zihin Sağlıklı Beden Cd'leri hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Sağlıklı Zihin Sağlıklı Beden Cd'leri kuantum düşünce kitap haberi


WEZ Format +3. Şuan Saat: 05:31 AM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2023, Jelsoft Enterprises Ltd.