Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatım Değişti Klubü > Serbest Kürsü > Sağlık Terimleri

Uyarılar

Sağlık Terimleri sağlık terimler, sağlık terimleri, ingilizce sağlık terimleri, sağlık terimleri sözlüğü, sağlık terimler sözlüğü

sendrom

Serbest Kürsü ve Sağlık Terimleri sendrom Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız sendrom[/b] English syndrome (Nöroloji) Belirli semptom veya bulguların biraraya gelerek oluşturdukları klinik tablolar. Bir veya birden fazla etiyolojik nedene bağlı olarak veya genetik bozuklıklar nedeniyle oluşabilirler. Adams-Hakim s. (Adams-Hakims s.) subaraknoit kanama geçiren hastalarda beyin omurilik sıvısına karışan kanın irritan ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Sağlık Terimleri telkin cd indir izle İstanbul Sağlık Terimleri nerededir kimdir Sağlık Terimleri çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Sağlık Terimleri hipnoz Sağlık Terimleri olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Sağlık Terimleri hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Sağlık Terimleri kuantum düşünce kitap haberi

sendrom

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 31-12-2008, 09:52 AM   #1 (permalink)
Albay
 
Üyelik tarihi: Dec 2008
Mesajlar: 432,578
Tesekkür: 0
429 Mesajinıza toplam 518 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
bluemoon24 is an unknown quantity at this point
Standart sendrom

sendrom[/b]Englishsyndrome(Nöroloji)

Belirli semptom veya bulguların biraraya gelerek oluşturdukları klinik tablolar. Bir veya birden fazla etiyolojik nedene bağlı olarak veya genetik bozuklıklar nedeniyle oluşabilirler.

Adams-Hakim s. (Adams-Hakims s.) subaraknoit kanama geçiren hastalarda beyin omurilik sıvısına karışan kanın irritan etkisine bağlı olarak oluştuğu düşünülen reabsorbsiyon bozukluğuna bağlı zaman içinde gelişen bir iç hidrosefalidir. Demans (bunama), yürüme bozukluğu ve idrar kaçırma üç ana belirtisidir.

Adie s. (Adies s.) tonik pupilla. bk.pupilla

Anton s. (Antons s.) vizüel (görsel) anozognozi bk. agnozi

Anton-Babinski s. (Anton-Babinskis s.) bk. pariyetal lop sendromu

Avellis s. (Avellis s.) beyin sapını tutan ve tek taraflı olarak n. Vagus fonksiyonunu bozan lezyonların yol açtığı bir klinik tablo. Tek taraflı kort vokal ve yumuşak damak felci, karşı vücut yarısında ise ağrı ve ısı duyularında kayıp söz konusudur.

Brown-Sequard s. (Brown-Sequard s.) medülla spinalisin bir yarısının kesilmesi nedeniyle, kesi olan tarafta bilinçli derin duyu, karşı tarafta ise yüzeysel duyunun kaybolması ile karakterize klinik tablo.

cauda equina s. (cauda equina s.) spinal sinir köklerinin bası altında kalması sebebiyle; perine, mesane ve sakrum bölgesinde ağrı, parestezi ve paralizilere yol açan klinik tablo.

Charcot s. (Charcots s.) bk. Amiyotrofik lateral skleroz

Dandy-Walker s. (Dandy-Walker s.) kraniyum arka çukurunda doğuştan anomali söz konusu olup, dördüncü ventrikül deliklerinde atrezi nedeniyle arka çukurda doğuştan bir likör kisti oluşmuştur. Hidrosefali ve serebellar atrofi gelişir.

Eaton-Lambert s. (Eaton-Lamberts s.) bk. miyastenik sendrom

Foster-Kennedy s. (Foster-Kennedys s.) Frontal lop tümörlerinde görülen, tümör tarafında optik atrofi diğer tarafta papilla ödemi ile karakterize klinik tablo. kafa içi basıncı artması s. (elevated intracranial pressure s.) Kısa adı KİBAS olan bu sendromda kraniyum içindeki basınç kafa içindeki organik bir hastalık nedeniyle artmıştır. Baş ağrısı , bulantı, kusma ve papilla ödemi bu sendromun en sık görülen belirtileridir.

kilitlenme s. (locked-in s., coma vigil, de-efferented state) genellikle pars ventralis pontis bölgesini tutan vasküler kökenli hastalıklar sonucu ortaya çıkan bir klinik tablo. Hastanın bilinci açık olup istemli olarak sadece göz kırpma ve vertikal göz küresi hareketlerini yapabilmektedir. Kuadripleji mevcut olup konuşma yoktur.

Gerstman s. (Gerstmans s.) baskın (dominant) pariyetal lop lezyonlarında görülmekte olup; hesap yapamama (akalkuli), yazı yazamama (agrafi), parmaklarını ayırt edememe (parmak agnozisi) ve sağ-sol ayırımını yapamama (sağ-sol dezoryantasyonu) ile karakterizedir.

Gradenigo s. (Gradenigos s.) temporal kemiğin petroz parçasına yayılan orta kulak iltihabı gibi kronik bozukluklar beşinci ve altıncı kraniyal sinirlerin tutulmasına yol açar. O taraftaki yüzde nevralji ağrısı ve içe doğru şaşılık ortaya çıkar.

Guillain-Barre s. (Guillain-Barres s.) bir viral infeksiyon sonrasında muhtemelen otoimmün bir mekanizmayla oluşan; akut, motor ağırlıklı mikst bir polinöropati.

Horton s. (Hortons syndrome) bk.küme baş ağrısı

karpal tünel s. (carpal tunnel s.) N. medianusun el bileği seviyesinde canalis carpalis içinde sıkışması nedeniyle oluşan bir tuzak nöropatisidir. El ve parmaklarda ağrı ve parestezilere sebep olur.

Louis-Bar s.(Louis-Bars s.) ataksi-telanjiyektazi. bk. ataksi

Millard-Gubler s. (Millard-Gublers s.) çapraz sendromlar adı altında toplanan klinik tablolardan biri olup ponsda yerleşen bir lezyon nedeniyle lezyon tarafında periferik fasiyal paralizi karşı tarafta ise hemipleji ortaya çıkması.

Miyastenik s. (myasthenic s.) Eaton-Lambert sendromu. Akciğer kanseri başta olmak üzere çeşitli kanser olgularında ortaya çıkan, miyastenia gravise benzer bir hastalık tablosu. Nöromüsküler kavşakta asetilkolinin sinaptik aralığa boşalmasında güçlüğe bağlı olduğu düşünülmektedir.

Moria s. (Morias s.) özellikle baskın (dominant) hemisfer frontal lop tümörlerinde görülmekte olup; kişilik bozuklukları, gereksiz neşe, yersiz iyimserlik ve vurdumduymazlık ile karakterizedir.

pariyetal lop s. (parietal lob s.) Anton-Babinski sendromu. Baskın (dominant) olmayan pariyetal lop lezyonlarında görülmekte olup; gövdenin karşı yarısının ve ekstremitelerinin mekandaki yerlerinin bulunamaması, onların kullanılamaması ve unutulması, vücudunun mekandaki yerini tayin edememesi (sokakta veya evde yolunu bulamaz), bilinen bir yerin planını veya haritasını çizememesi ve hesap yapamama ile karakterizedir.

post travmatik s. (post-traumatic s.) kafa travması geçirenlerde beyinde herhangi bir organik hasar bulunmaksızın; baş ağrısı, baş dönmesi, halsizlik ve konsantrasyon güçlüğü ile karakterize bir klinik tablo.

tarsal tünel s. (tarsal tunnel s.) arka tibial sinirin ayak bileğinin tarsal tünel adı verilen bölgesinde sıkışmasına bağlı bir tuzak nöropatisi. Ayakta yanma şikayeti mevcut olup, sinir iç malleolün çıkışında basmaya aşırı duyarlıdır.

Wallenberg s. (Wallenbergs s.) a. serebellaris posterior inferiorun tıkanması nedeniyle oluşan; baş dönmesi, bulantı kusma, disfaji, dizartri, diplopi, nistagmus, serebellar ataksi, Horner sendromu ve karşı vücut yarısında hipoestezi gibi semptom ve bulgulara yol açan, prognozu iyi olan bir klinik tablo.

Weber s. (Webers s.) çapraz sendromlar adı altında toplanan klinik tablolardan biri olup mezensefalonun ön yarısında yerleşen bir lezyon nedeniyle lezyon tarafında 3. kraniyal sinir felci karşı tarafta ise hemipleji ortaya çıkması.

 

 

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

bluemoon24 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

« sendrom | Semptom »
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


sendrom

Serbest Kürsü ve Sağlık Terimleri sendrom Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız sendrom[/b] English syndrome (Nöroloji) Belirli semptom veya bulguların biraraya gelerek oluşturdukları klinik tablolar. Bir veya birden fazla etiyolojik nedene bağlı olarak veya genetik bozuklıklar nedeniyle oluşabilirler. Adams-Hakim s. (Adams-Hakims s.) subaraknoit kanama geçiren hastalarda beyin omurilik sıvısına karışan kanın irritan ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Sağlık Terimleri telkin cd indir izle İstanbul Sağlık Terimleri nerededir kimdir Sağlık Terimleri çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Sağlık Terimleri hipnoz Sağlık Terimleri olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Sağlık Terimleri hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Sağlık Terimleri kuantum düşünce kitap haberi


WEZ Format +3. Şuan Saat: 09:22 AM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.