Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Kişisel Gelişim Klubü > Alternatif Kişisel Gelişim > Reiki

Uyarılar

Reiki reiky, reiki, reiki chakra, reiki hand, reiki inisiyasyonu, reiki masterları, reiki uyumlanma, reiki 4, reiki 5, reiki i, money reiki, park reiki, reiki level, reiki 3a, luck reiki,

Hastalıklar - Olası Nedenleri - Yeni Düşünce Modelleri

Alternatif Kişisel Gelişim ve Reiki Hastalıklar - Olası Nedenleri - Yeni Düşünce Modelleri Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Hayatımızdaki her rahatsızlığın ortaya çıkması bir ihtiyaçtan doğar. Zihinsel nedeni çözüp ortadan kaldırmak için içimize yönelmeliyiz, çünkü cevap orada yatıyor. İrade gücümüzün işe yaramamasının sebebi burada yatmaktadır. İrade gücümüz sadece dışsal etkenlerle savaşır, içsel sorunlarımızda etkisiz eleman konumuna gelirler. Diyelimki ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Reiki telkin cd indir izle İstanbul Reiki nerededir kimdir Reiki çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Reiki hipnoz Reiki olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Reiki hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Reiki kuantum düşünce kitap haberi

Hastalıklar - Olası Nedenleri - Yeni Düşünce Modelleri

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 09-08-2012, 12:30 PM   #1 (permalink)
Yüzbaşı

hatiicee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,396
495 Mesajinıza toplam 1,257 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hatiicee is an unknown quantity at this point
Standart Hastalıklar - Olası Nedenleri - Yeni Düşünce Modelleri

Hayatımızdaki her rahatsızlığın ortaya çıkması bir ihtiyaçtan doğar. Zihinsel nedeni çözüp ortadan kaldırmak için içimize yönelmeliyiz, çünkü cevap orada yatıyor. İrade gücümüzün işe yaramamasının sebebi burada yatmaktadır. İrade gücümüz sadece dışsal etkenlerle savaşır, içsel sorunlarımızda etkisiz eleman konumuna gelirler. Diyelimki sigara tiryakisisiniz, sigarayla savaşmak yerine neden bunu kullanmaya ihtiyaç duyduğunuzu bulun ve onu çözün. İhtiyaç ortadan kalkınca, bağımlılık da ortadan kalkacaktır

Bedenimizde en çok rahatsızlığa sebep olan düşünce kalıpları ELEŞTİRME, KIZGINLIK, GÜCENME, AFFETMEME VE SUÇLULUK'tur. Çok eleştiren bir kişinin artrit (eklem romatizması) olması büyük olasılıktır. Kızgınlık duygusu kendisini ateşli ve iltihaplı bir rahatsızlıkla ortaya koyar. Uzun süren içerlemeler kendisini kanser rahatsızlığı olarak koyar. Aşağıda bazı hastalıkların olası nedenlerini ve iyileşmeniz için gerekli yeni düşünce modellerini göreceksiniz. Rahatsızlığınız karşısındaki yeni düşünce modelini sürekli olarak tekrarlamanız gerekmektedir ki eskisi kırılıp temizlendin yerini yenisine terk etsin.

SORUN - OLASI NEDEN - YENİ DÜŞÜNCE MODELİ

ACI
Suçluluk duygusu.
Geçmişe sevgiyle bakıyorum. Onları da kendimi de özgür bırakıyorum Huzur içindeyim.

AIDS
Kendinden vazgeçme.Cinsel suçluluk. Yeterince iyi olmadığı konusunda güçlü kanı.
Kimsenin kendisini umursamadığını düşünme. Kendini savunmasız ve umutsuz hissetme.
Ben evrensel kompozisyonun bir parçasıyım. Ben önemliyim ve hayat'ın kendisi tarafından seviliyorum. Güçlü ve muktedirim. kendimi olduğum gibi seviyor ve takdir ediyorum.

ADETLE İLGİLİ RAHATSIZLIKLAR
Kadınlığını reddetme. Suçluluk, korku. Üreme organlarının günahkar ya da kirli olduklarına inanma
Bir kadın olarak tüm gücümü kabul ediyorum.tüm bedensel süreçlerimi doğal kabul ediyorum. Kendimi seviyor ve onaylıyorum.

*Adet görememe
Kadın olmayı istememe ve kendinden hoşlanmama
Kendimden hoşnutum, kadınlık bana sevinç veriyor. Ben her zaman mükemmel biçimde akan hayatın güzel bir ifadesiyim.

*Adet öncesi sendrom
Karışıklığın hakim olmasına izin verme. Gücünü dış etkilere teslim etme. Kadınlık süreçlerini reddetme.
Şimdi zihnimin ve hayatımın sorumluluğunu kabul ediyorum. Ben güçlü ve dinamik bir
kadınım.Bedenimin her parçası kusursuz çalışıyor.kendimi seviyorum.

*Ağrılı Adet görme
Kendine kızma. Kendi bedeninden ya da kadınlıktan nefret etme
Bedenimi seviyorum. Kendimi seviyorum. Tüm devrelerimi seviyorum.Herşey yolunda.

AKCİĞER RAHATSIZLIĞI
Depresyon.Keder.Hayatı içine almaktan korkma Doya doya yaşamayı kendine layık görmeme.
Hayatın bütünlüğünü içime alma kapasitesine sahibim.Hayatı sevgiyle dopdolu yaşıyorum.

ALLERJİLER
Kime karşı allerjiniz var? Kendi gücünü inkar etme.
Dünya güvenli.Emin ellerdeyim.Hayatla barış halindeyim.

ALKOLİZM
Anlamsızlık duygusu. Yararsızlık,suçluluk, yetersizlik hissetme. Kendini reddetme
Ben hayatın tanrısal bir ifadesiyim. Kendimi olduğum gibi seviyor ve kabulleniyorum.

ALZHEIMER
Dünyayı olduğu kabul etmeyi ve onunla ilişki kurmayı reddetme. Umutsuzluk, çaresizlik, Öfke
Hayatı deneyimleyebileceğim yeni ve daha iyi bir yol daima vardır. Geçmişi bağışlıyor ve geride bırakıyorum.Sevinç ve hazza doğru ilerliyorum.

ANEMİ
"Evet-Ama" tutumu. Sevinçten yoksunluk. Hayattan korkma. Kendini yetersiz bulma Kendi adına çekinmeden konuşamayacağı ve ihtiyaçlarını talep edemeyeceği konusunda güçlü bir inanç.
Hayatımın her alanında sevinç duymam iyi ve güvenli bir şey. Hayarı seviyorum. İhtiyaçlarımın karşılanması benim doğuştan sahip olduğum bir haktır. İsteklerimi sevgiyle ve rahatça talep ediyorum.

APANDİSİT
Korku, hayattan korkma.Akışın önünü kesme
Emin ellerdeyim. Gevşiyor ve hayatın neşeyle akmasına izin veriyorum.

APSE
Düşünceleri incinmeler, küçümsemeler ve intikam arzusu üzerinde mayalandırma.
Düşüncelerimin özgürleşmesine izin veriyorum. Geçmiş artık son buldu. Huzur içindeyim.

ARPACIK
Yaşama öfkeli gözlerle bakma. Birisine kızma
Herkesi ve herşeyi neşe içinde görmeyi seçiyorum.

ARTRİT
Sevilmediğini hissetme. Kendilerini ve başkalarını sürekli eleştirme, içerleme. Her şeyin kusursuz olmasını aşırı derecede isteme.
Ben sevgiyim.Artık kemdimi sevmeyi ve onaylamayı seçiyorum.

*Artritli parmaklar
Cezalandırma arzusu. Suçlama. Kendini aldatılmış ve mağdur edilmiş hissetme. Mükemmelliyetçilik
Sevgi ve anlayışla görüyorum. Tüm deneyimlerimi sevginin ışığına çıkarıyorum.

ASTIM
Boğucu sevgi. Kendi bireyselliğini ve bağımsızlığını hissedememe. Kendini bastırılmış be boğulmuş hissetme. Bastırılmış ağlama.
Artık kendi hayatımın sorumluluğunu üstlenebilirim. Özgürlüğü seçiyorum.

AŞIRI KİLO
Hayattan korkma. İncinme, aşağılanma, eleştri ve cinsellikten korunma ihtiyacı. Duygulardan kaçma. Güvensizlik, kendini reddetme. Doyum arama.
Duygularımla barış halindeyim. Olduğum yerde güvenlik içindeyim. Kendi güvenliğimi kendim yaratıyorum. Kendimi seviyor ve onaylıyorum.

ATEŞ
Aşırı öfke
Ben sevgi ve barışın sukunet dolu ifadesiyim

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Alt 09-08-2012, 12:31 PM   #2 (permalink)
Yüzbaşı

495 Mesajinıza toplam 1,257 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Standart Cevap: Hastalıklar - Olası Nedenleri - Yeni Düşünce Modelleri

AYAK MANTARI
Kabul edilmemekten kaynaklanan düş kırıklığı ve sinirlilik. Olayları geride bırakama
Kendimi seviyor,beğeniyor ve onaylıyorum. İlerlemek için kendime söz veriyorum. İlerlemek güzel ve güvenlidir.

AYAK RAHATSIZLIKLARI
Gelecekten ve ilerlemekten korkma
Hayatta kolaylıkla ve neşeyle ilerliyorum.

BACAK RAHATSIZLIKLARI
Gelecekten ve ilerlemekten korkma
Hayatta kolaylıkla ve neşeyle ilerliyorum.

BADEMCİK İLTİHABI
Korku. Bastırılmış duygular.Boğulmuş yaratıcılık yapmak istediklerini yapamama
Yaşam benim hayrıma akıyor. Tüm fikirlerimi rahatlıkla ifade ediyorum.Huzur içindeyim.

BAĞIMLILIKLAR
Kendinden kaçış. Korku.Kendini nasıl seveceğini bilememe.
Ne kadar harika olduğumu şimdi keşfediyorum.
Kendimi sevmeyi ve zevk almayı seçiyorum.

BAĞIRSAK RAHATSIZLIKLARI
Eskiyi, artık ihtiyaç duyulmayanı bırakmaktan korkma.
Eskiyi rahatça ve kolaylıkla bırakıyorum. Yapmak istediğim her şey için yeterli vaktim var.

BASURLAR
Zamanında yetiştirememe korkusu. Geçmişe duyulan öfke. Bırakmaktan ve kendini hayatın akışına bırakmaktan korkma.Kendini yük altında hissetme
İçinde sevgi olmayan herşeyi bırakıyorum. yapmak istediğim herşey için yeterli vaktim var.

BAŞ AĞRILARI
Kendini eleştirme.Korku.
Kendimi seviyor,beğeniyor ve onaylıyorum.Evren güvenli, güvendeyim.

BAŞ DÖNMESİ
Kararsızlık, dağınık düşünme. Dikkatle bekıp görmeyi reddetme
Tam anlamıyla merkezimdeyim ve huzur içindeyim. Yaşamayı ve neşeli olmayı seçiyorum.

BAYILMA
Korku. Başa çıkamayıp bırakma. Bilincini yitirme arzusu
Hayatımdaki herşeyle başaçıkabilecek güce ve bilgiye sahibim.

BEL SOĞUKLUĞU
Kötü bir insan olduğu için cezalandırma ihtiyacı
Bedenimi seviyorum. Kendimi seviyorum. Cinselliğimi seviyorum

BEYİN RAHATSIZLIKLARI

*Felci
Aileyi bir sevgi eylemi içinde birleştirme.
Birlil içinde, sevgi dolu ve huzurlu bir aile yaşamına katkıda bulunuyorum.Herşey yolunda

*Uru
Bilgisayara yüklenmiş yanlış inançlar.İnatçılık. Eski düşünce kalıplarından vazgeçmeme
Zihin bilgisayarımı yeniden proglayabilecek güçteyim. Hayat bir değişimdir ve zihnim kendini
daima yeniler.

*Menenjit
Hastalıklı düşünme biçimi ve hayata karşı şiddetli öfke duyma.
Tüm suçlamaları bırakıyır ve hayatı sevinçle kucaklıyorum.

BOYUN RAHATSIZLIKLARI

*omurga sorunları
bir meselenin diğer bakış açılarını görmeyi reddetme. İnatçılık, eğilmezlik.
Meselelerin her yönünü esneklik ve kolaylıkla görebiliyorum. Güven içindeyim.

*Tutulma
Kararından dönmez, boyun eğmez bir inatçılık
Başka bakış açılarını görmek yararlı, bu bakış açılarını görmede kendimi serbest bırakıyorum

BÖBREK RAHATSIZLIKLARI
Eleştirme, düş kırıklığı, başarısızlık. Utanç. Küçük bir çocuk gibi tepki gösterme.
Yaşadığım her deneyim benim hayrıma gerçekleşiyor. Büyümek güvenli bir gelişme.

*Taşlar
Halledilmemiş, çözülmemiş öfke yumruları
Geçmişte yaşadığım tüm sorunları kolaylıkla çözüyor ve ortadan kaldırıyorum.

*böbreküstü bezleri
Bozguna uğrama.Artık kendisine bakamama ve ilgilenmeme. Endişe, korku
Kendimi seviyor,beğeniyor ve onaylıyorum. Kendime bakmam iyi ve güven verici bir durum.

*Nefrit
Hiçbirşeyi doğru dürüst yapamadığına inanma. Başarısızlık ve kaybetme korkusu.
Kendimi seviyor,beğeniyor ve onaylıyorum. Kendime değer veriyorum ve yeterliyim.

BRONŞİT
Huzursuz aile ortamı. Tartışmalar, bağrışmalar ya da sessiz sürtüşmeler.
İçimde ve çevremde uyum ilan ediyorum. Herşey yolunda

BURUN RAHATSIZLIKLARI

*Akması
Yardım isteme.İçsel feryat, ağlama
Beni mutlu kılan yollarla kendimi seviyor ve rahatlıyorum.

*Kanaması
Tanınma, kabul edilme ihtiyacı duyma. Umursanıp önemsendiğini hissetme. Sevgi isteme.
Kendimi seviyor,beğeniyor ve onaylıyorum. Kendi değerimi biliyor ve kabul ediyorum. Ben harikayım.

*Tıkanması
Kendi değerini tanıyıp kabullenmeme
Kendimi seviyor,beğeniyor ve onaylıyorum.

CİLT RAHATSIZLIKLIĞI

*Kurdeşen-sedef-İsilik
Bireyselliğimizin tehdit edildiğini hissetmek. Endişe, korku. Başkalarının üzerimizde güce sahip
olduğunu hissetmek. Eski gömülmüş karışıklık.
Kendimi neşe ve huzur düşünceleriyle, sevgiyle koruyorum. Geçmiş bağışlandı ve unutuldu. Şu anda özgürüm.

*Sivilceler-yağ bezeleri
Çirkinliği gizleme
Kendimi güzel ve sevilmeye değer buluyorum.

*Siyah noktalar
Küçük öfke patlamaları
Düşüncelerimi yatıştırıyorum. Sükunet içindeyim.

CİNSEL SOĞUKLUK
Korku. Zevk yadsıma. Cinsel ilişkinin kötü bir şey olduğuna inanma. Duyarsız eş .Babadan korkma.
Kendi bedenimden zevk almak iyi ve güvenli bir şey. Kadın olmak çok güzel.

ÇENE RAHATSIZLIKLARI
Öfke. İçerleme ve intikam alma arzusu.
Zihnimdeki bu durumu yaratan düşünce kalıplarını değiştirmeye hazırım. Kendimi seviyor
ve onaylıyorum. Emin ellerdeyim.

DALAK
Sabit fikirler ve saplantılar. Birşeyler hakkında sürekli tedirginlikler ve endişelere sahip olmak.
Kendimi seviyor,beğeniyor ve onaylıyorum. Emin ellerdeyim. Her şey yolunda.

DEPRESYON
Sahip olma hakkına sahip olmadığını hissetmekten kaynaklanan kızgınlık. Umutsuzluk.
Artık diğer insanların korkularının ve sınırlamalarının ötesine geçiyorum. Kendi hayatımı yaşıyorum.

DİSK KAYMASI
Hayat tarafından hiç desteklenmediğini sanma. Kararsızlık.
Kendimi seviyor,beğeniyor ve onaylıyorum. Yaşam tüm isteklerimi destekliyor. Her şey yolunda.

DİŞETİ KANAMASI
Hayatta verdiği kararlardan sevinç duymama
Hayatımda verdiğim kasrarlar daima doğru. Huzur içindeyim.

DİZ RAHATSIZLIKLARI
İnatçı ego ve gurur. Eğilmezlik, esnek olamama. Korku. Teslim olmama.
Olayların karşında rahatlıkla eğiliyorum ve yaşadıklarımı sevgiyle kabul ediyorum.

DÜŞÜK
Gelecek korkusu. Doğru zaman olmadığı düşüncesi
Hayatımda daima Tanrısal eylem gerçekleşmekte. Kendimi seviyor,beğeniyor ve onaylıyorum.
Herşey yolunda.

EGZAMA
Soluk kesici kin. Zihinsel patlamalar
Uyum ve barış, sevgi ve mutluluk beni kuşatıyor. Evren güvenli, güvendeyim.

ENFEKSİYON
Sinirlenme, öfke, sıkıntı
Rahat, sakin ve uyumlu olmayı seçiyorum.

FELÇ
Korku, dehşet. Bir durumdan ya da bir kişiden kaçış. Direnme
Tüm hayatla birim. Her durum için tam anlamıyla yeterliyim.

FITIK
Kopmuş, uyumu bozulmuş ilişkiler. Gerilme, zora gelme, sorumluluklar, yanlış yaratıcı ifade.
Zihnim hafif ve uyumlu. Özgürüm. Kendimi seviyor,beğeniyor ve onaylıyorum.

GASTRİT
Süregelen rahatsızlık. Kaygılar. Endişeler.
Kendimi seviyor,beğeniyor ve onaylıyorum.Evren güvenli, güvendeyim.

GAZ SANCILARI
Sıkı tutma. Korku. Sindirilmiş fikirler.
Gevşiyor ve hayatın içimden rahatça akmasına izin veriyorum

GEĞİRME
Korku. Hayatı çok hızlı biçimde içine tıkıştırma.
yapmak istediğim herşey için yeterli vaktim var. Huzur içindeyim.

GÖZ RAHATSIZLIKLARI

*Astigmatizm
"Ben" sorunu. Kendi benliğiyle karşılaşmaktan korkma
Artık kendi güzelliğimi ve görkemimi görmeye hazırım

*Glokom
Katı bir bağışlamazlık. Çoktan beri süren incinmelerin
Sevgi ve şefkatle bakıyorum. baskısı. Bunlara boğulmuş olma.

*Hipermetrop
Şimdiden, yaşanan andan korkma
Evren güvenli, güvendeyim.

*Katarakt
Geleceğe neşe ve umutla bakamama
Hayat sonsuz mutluluk içeriyor. Her yeni anı yaşamak istiyorum.

*Keratit
Aşırı öfke. Birisine vurma isteği
İçimden akan sevginin gördüğüm herşeyi iyileştirmesine izin veriyorum. Barışı seçiyorum.
Herşey yolunda.

*Miyop
Gelecekten korkma, önünde olana güvenmeme.
Tanrısal rehberliği kabul ediyorum. Yaşam sürecine güveniyorum. Emin ellerdeyim.

*Şaşılık
Dışarıda olanları görmek istememe. Ayrı amaçlar içinde olma.
Görmem iyi ve güvenli bir şey. Huzurluyum

GRIP
Kitle olumsuzluğunu ve inançlarını benimsememe. Korku. İstatistiklere inanma.
Ben grup inançlarının ötesindeyim. Tüm tıkanıklıktan ve etkilerden kurtuldum.

GUATR
Acı çektirildiği ve cezalandırıldığı için nefret duyma. Kendini kurnan olarak görme. Hasyatta kendini engellenmiş hissetme.
Hayatımın hakimi, yöneticisi benim. Kendim olmakta özgürüm.

GUT
Herşeye hakim olma, üstün olma arzusu. Sabırsızlık, öfke
Güvendeyim ve tehlikelerden uzaktayım. Kendimle ve başkalatyla barış içindeyim.

HAZIMSIZLIK
Korku, endişe, dehşet hissetme. Sızlanma homurdanma
Tüm yeni deneyimler sakinlikle kabul ediyor ve özümsüyorum.

HEPATİT
Değişikliğe direnme. Korku, öfke, nefret. Karaciğer öfke ve gazabın yeridir.
Zihnim arınmış ve özgür. Geçmişi sevgiyle bırakıyorum ve yeniliklere sevgiyle kucak açıyorum

HİPOGLİSEMİ
Hayatın sorumlulukları, yükleri yüzünden bunalma. "Hayatın hiçbir anlamı yok" tarzında duygu ve düşünceler
Şimdi hayatımı aydınlık, kolay ve neşe dolu kılmayı seçiyorum.

HORLAMA
Eski düşünce kalıplarından vazgeçmeme
Zihnimden içerisinde sevgi barındırmayan her şeyi atıyorum. Geçmişi arkamda bırakarak
yeni ve önemli olana doğru gidiyorum.

İDRAR TUTAMAMA
Duygusal taşma. Duyguları yıllarca kontrol altında tutmanın birikimi.
Hissetmeye hazırım. Duygularımı ifade etmem iyi ve güvenli. Kendimi seviyorum.

İDRAR YOLU İLTİHABI
Öfke, kızgınlık, suçlama.
Hayatımda sadece sevindirici deneyimler yaratıyorum. Kendimi seviyor ve onaylıyorum.

İKTİDARSIZLIK
Cinsel baskı, gerilim,suçluluk duygusu. Toplumsal inançlar benimsene. Eski eşe karşı kin duyma. Anneden korkma.
Artık cinsel gücümün kolaylıkla ve keyifle iş görmesine izin veriyorum. Yaşamak çok zevkli.

İLTİHAPLANMA
Korku ve çok güçlü öfke.
Ben sakinlikle, kendi merkezimde kalarak düşünüyorum.

İNME
Vazgeçme. Direnme. Değişikliktense ölmeyi yeğleme. Yaşamayı reddetme.
Hayat değişimin kendisidir. Ben yeniliklere kolaylıkla uyum sağlayabilirim. Hayatı, geçmişi,
şimdiyi ve geleceği kabul ediyorum.

İNTİHAR
Yaşamda hiçbir çıkış yolu görememe.
Evren güvenli, güvendeyim. Her zaman çıkış yolu vardır.

İSHAL
Korku, reddetme, kaçış.
Benim bedenim kusursuz işleiyor. Hayatla barış halindeyim.

KABIZLIK
Eski fikirlerden vazgeçmeyi reddetme. Geçmişe saklanıp kalma. Cimrilik.
Geçmişi bırakıyor, yeni ve gerekli olanı kabul ediyorum. Hayatın içimden akmasını
kabul ediyorum

KALP RAHATSIZLIKLARI
Uzun süreden beri yaşanılan duygusal sorunlar. Sevinçten yoksunluk. Kalbin katılaşması. Fazla çabalama. Aşırı duygusal ve zihinsel gerilim altında olduğuna inanma.
Sevinç. Sevinç. Sevinç. Sevincin zihnimden bedenimden ve hayatımdan akmasına
sevgiyle izin veriyorum.

*Trombozu
Kendini yalnız ve panikte hissetme. "Ben yeterince iyi değilim, yaptığım yeterli değil, asla başaramayacağım" düşüncesi
Hayatla birlik içindeyim. Evren güvenli ve beni destekliyor. Her şey yolunda.

*Krizi
Para ve mevki uğruna kalbindeki tüm neşe ve sevinci yok etmek.
Neşe ve sevinci kalp merkezime geri getiriyorum. Herkese sevgiyle davranıyorum.

KANGREN
Zihinsel marazilik. Zehirli düşüncelerle yaşama sevincini boğma.
Artık uyumlu düşünceleri seçiyor ve yaşam sevincinin içimden sevgiyle akmasına izin veriyorum.

KANSER
Derin bir biçimde incinme, yaralanma. Uzun zamandır süren kızgınlık. İnsanı için için yiyen derin bir üzüntü veya sır. Nefret etme.
Geçmişte yaşananlar sevgiyle bağışlıyor ve özgür bırakıyorum. Dünyamı sevinçle doldurmayı seçiyorum. Kendimi seviyor ve onaylıyorum.

KAŞINTI
İnsanın kendi doğasına zıt düşen arzular duyması. Doyumsuzluk. Vicdan azabı. Kaçmak ve kurtulmak isteği
Şimdi ve burada huzur içindeyim. Evren benim tüm ihtiyaç ve arzularımı yerine getiriyor.
Benim için hayırlı olanı kabul ediyorum.

KAZALAR
Düşüncelerini dile getirmeye çekinme. Otoriteye başkaldırı. Şiddete ve zor gücüne inanma. Kazalar biz kendimize çekeriz.
Bendeki bu durumu yaratan düşünce kalıplarını terk ediyorum. Evrenle barış halindeyim ve
çok değerliyim.

KEKELEME
Güvensizlik. Kendini ifader eksikliği. Ağlamasına izin verilmemiş olması.
Düşüncelerimi açıklıkla ve rahatlıkla açıklamakta özgürüm. Kendime güveniyorum. Kendimi ve
başkalarını seviyorum.

KILLANMA
Üstü örtülü öfke. Derin korku. Suçlama arzusu. Suçlanma korkusu. Kendi bedenine değer vermeme.
Ben kendimin sevgi dolu evebeyniyim. Seviliyor ve onaylıyorum. Emin ellerdeyim. Kendimi olduğum gibi kabul ediyorum

KISIRLIK
Korku ve yaşam sürecine güvenmeme. Analık-babalık deneyimine ihtiyaç duymama.
Yaşam sürecine güveniyorum. Ben daima doğru yerde ve zamanda, doğru şeyler
yapıyorum. Kendimi seviyor ve onaylıyorum.

KİSTLER
Geçmişteki acı veren olayları sürekli hatırlama ve düşünme. Yanlış, marazi gelişme
Tüm yaşadıklarım benim deneyimin için gerekli ve güzel olaylar.Ben onları sevgiyle
anıyorum. Kendimi seviyorum.

KOLESTROL
Mutluluğu kabullenmekten korkma ve kaçma.
Hayatı sevmeyi seçiyorum. Mutluluk kanallarım sonuna kadar açık, neşeyi kabul ediyorum.

KOLİK
Zihinsel öfke, sabırsızlık. Bulunduğu ortamdan sıkılmak, rahatsız olmak.
Bu çocuk sadece sevgiye ve sevecen düşüncelere tepki verir. Güvende olduğunu
hissetmek ister.

KOLİT
Güvensizlik. Bitmiş olanı bırakamama
Hayatın mükemmel ritminin ve akışının bir parçasıyım.Herşey tanrısal bir düzen içinde.
Alt 09-08-2012, 12:32 PM   #3 (permalink)
Yüzbaşı

Standart Cevap: Hastalıklar - Olası Nedenleri - Yeni Düşünce Modelleri

KOMA
Şiddetli korku. Birisninden ya da birşeyden kaçış.
Seni güvenlik ve sevgiyle kuşatıyoruz. Sana sevgi dolu iyileşebileceğin bir ortam yaratıyoruz.

KONJONKTIVIT
Bir beklenti ile ilgili öfke ve düş kırıklığı
Sevgi dolu gözlerle bakıyorum yaşama. Uyumlu bir çözüm var ve ben onu kabul ediyorum

KRAMPLAR
Gerilim, korku, sıkı tutma, sürdürme
Gevşiyor ve zihnimin rahatlayıp sakinleşmesine izin veriyorum.

KULAK İLTİHAPLARI
Öfke. İşitmek istememe. Çok fazla gürültü, karışılık. Tartışan ana-baba
Uyum beni kuşatıyor. Hoş ve güzel olanı sevgiyle dinliyorum.

KULAK ÇINLAMASI
Dinlemeyi reddetme. İç sesini işitmek istememe. İnatçılık.
Yüksek benliğime güveniyorum. İç sesimi sevgiyle dinliyorum. Ben bir sevgi merkexiyim.

KURDEŞEN
Pireyi deve yapmak. Gizli korkular.
Hayatımın her köşesinde barış ve huzur var.

KUSMA
Fikirleri şiddetle reddetme. Yeni'den korkma
Hayatı güven içinde ve neşeyle sindiriyorum. Bana yalnızca hayırlı şeyler gelir, ben de yalnızca hayırlı şeyler yaparım.

LARENJIT
Konuşamıyacak kadar çok kızma. Söylemek istediklerini söylemekten çekinme. Otoriteyle anlaşamama.
Arzu ettiklerimi söylemekte özgürüm. Söylediğim herşey takdir ve onay görüyor. barış halindeyim.

LENF HASTALIKLARI
Zihnin artık -sevgi ve mutluluk- üzerine kesinlikle odaklanmasının uyarısı
Şimdi yaşama sevincine tamamen odaklanmış durumdayım. Hayatla uyumlu olarak akıyorum.

MANTAR HASTALIĞI
Başkalarının sizi üzmelerine ve sinirlendirmelerine izin vermeniz. Kendinizi yeterince iyi ve temiz hissetmemeniz.
İç huzurum var ve herşeyi seviyorum. Kendimi seviyor,beğeniyor ve onaylıyorum. Hiçbir güç benim üzerimde güce sahip değil. özgürüm. Kendime güveniyorum.

MEME RAHATSIZLIKLARI
Aşırı annalik etme. Aşırı koruma. Zorbaca bir tutuma varan aşırı müdahale. Kendine bakmayı reddedip, herkesi kendi önüne geçirme.
Ben önemliyiyim ve değerliyim. Artık kendime sevgiyle ve keyifle özen gösteriyorum. Başkarına kendileri olma özgürlüğünü tanıyorum. Hepimiz güvendeyiz.

MİGREN
Kusursuz olma isteğiyle kişinin kendi üzerine baskı yapması. Bastırılmış öfke. Hayatın akışına güvenmeme. Cinsel korkular.
Kendimi hayatın akışına bırakıyorum ve evrenin tüm ihtiyaçlarımı en güzel biçimde karşılayacağına inanıyorum.Yaşama güzel.

NASIRLAR
Katılaşmış kavramlar vr fikirler. Katılaşmış korku.
Yeni fikirleri ve yolları denemenin güvenli ve güzel olduğuna inanıyorum. Hayırlığı olana açığım ve onu sevgiyle kabul ediyorum.

NEVRALJİ
Kendini bir suç için cezalandırma. İletşim sorunu nedeniyle kendine eziyet etme.
Kendimi bağışlıyorum. Kendimi seviyor ve onaylıyorum.Tüm iletişimlerim sevgi dolu.

NEZLE
Aynı anda pek çok şeyin olup bitmesi. Zihinsel karmaşa, düzensizlik. Küçük incinmeler. Her kış nezle olurum düşüncesi.
Zihmimin gevşeyip rahatlamasına izin veriyorum. İçimde ve çevremde berraklık ve uyum var.
Her şey yolunda.

NÖBETLER
Aileden, kendinden ya da yaşamdan kaçış.
Ben evrende güvendeyim ve kendi evimdeyim.

OMURGA EĞRİLİĞİ
Hayatla uyum içinde akma isteğinden yoksunluk. Korku. Eski fikirlere tutunma. Hayata güvenmeme.
Tüm korkularımdan arınıyorum. Evren güvenli. Sevgiyle kendimden emin bir şekilde dimdik yürüyorum.

KAMBUR
Hayatın yüklerini taşıma düşüncesi. Kendini çaresiz ve umutsuz hissetme.
Sırtım dik ve özgürüm.Hayatım her gün daha iyiye gidiyor. Kendimi, seviyor,onaylıyorum.

OSTEPOROZ
Hayatta artık hiçbir desteğinin kalmadığına inanma.
Ben kendime yeterim ve kendi hayatımın desteğiyim.Hayat beni sevgi dolu yollarıyla destekliyor. Her şey yolunda.

ÖKSÜRÜK
Dünyaya bağırma isteği. "Beni görün ve dinleyin."
Ben önemseniyor ve takdir ediliyorum. Ben kendime yeterliyim.

PANKREAS İLTİHABI
Reddetme.Hayat tatlılığını yitirdiği için öfke ve düş kırıklığı hissetme.
Kendimi seviyor,beğeniyor ve onaylıyorum. Hayatımda kimseye ihtiyaç duymadan sevgi ve neşe yaratacak güçteyim.

PARAZİTLER
Gücünü dış etkilere teslim etme. Başkalarınınkontrolüne izin verme.
Gücümü sevgiyle geri alıyor ve tüm parazitlerden kurtuluyorum.

AĞIZ KOKUSU
Öfke ve intikam düşünceleri. Yoz eğilimler, dedikoduculuk. Kötü düşünceler.
Sevgi dolu nazik ve dostça konuşuyorum. Geçmişi sevgiyle bırakıyor ve sadece sevgi
ifadelerini hayatıma alıyorum.

PROSTAT
Erkekliği zayıf düşüren zihinsel korkular. Vazgeçme. Cinsel baskı ve suçluluk duygusu. Yaşlanmaya inanma.
Kendimi seviyor,beğeniyor ve onaylıyorum. ruhumun genç olduğuna inanarak kendi gücümü kabul ediyorum.

RAŞİTİZM
Duygusal olarak kötü ya da yetersiz gelişme. Sevgi ve güven yoksunluğu.
Evren güvenli.Evren beni seviyor. Ben kendime yeterim.

ROMATİZMA
Kendini aldatılmış, mağdur edilmiş, kurban gibi hissetme. Sevgi eksikliği ya da yokluğu. Kronik acılık. İçerleme.
Kendi deneyimlerimi kendim yaratıyorum. Kendimi ve başkalarını seviyor ve onaylıyorum.

SAFRA KESESİ TAŞLARI
Acılık, keskinlik. Katı düşünceler. Suçlama, mahkum etme. Kibir.
Geçmişi sevgiyle bırakıyorum. Hayat çok tatlı

SAĞLIK
Duymak istememe. Reddetme, inatçılık, kendini tecrit etme.
Tanrısal olanı dinliyorum. Her şey O'nun sesi. İşittiğim her şey bana neşe veriyor.

SALGI BEZLERİ RAHATSIZLIĞI
Harekete geçiren ve ileriye yönelten düşüncelerin zayıflığı. Kendini baskı altında tutma ve çekinme.
Gerek duyduğum tüm fikirlere ve faaliyetlere sahibim. İleri doğru adım atma cesaretim var.

SARA
Zülm duygusu. Hayatı reddetme. Büyük mücadele verme duygusu. Kendine karşı zorbalık.
Hayatın sonsuz güzelliğini yaşamayı seçiyorum. Hayatla barışığım.

SARILIK
İçsel ve dışsal önyargı. Dengesiz muhakeme.
Kendime ve tüm canlılara karşı hoşgörü, şefkat ve sevgi duyuyorum.

SEDEF HASTALIĞI
İncitilmekten korkma. Kendi duygularını uyuşturma. Duygularının sorumluluğunu kabullenmeyi reddetme.
Hayatta benim için en iyi olanı hak ediyorum. Sevinçli olan herşeyi kabul ediyorum. Kendimi seviyor,beğeniyor ve onaylıyorum.

SELÜLİT
Biriktirilmiş öfke ve kendini cezalandırma.
Kendimi ve başkalarını seviyor ve onaylıyorum. Affediyorum. Hayatı sevmek ve tadına varmak
için özgürüm.

SIRT RAHATSIZLIKLARI

*Alt Bölüm
Para konusunda korku. Mali destekten yoksunluk. İşini sevmeme.
Yaşam sürecine güveniyorum. Evren benim gereksinim duyduğum herşeyi sağlayacaktır.
Evren güvenli, ben güvendeyim.

*Orta Bölüm
Suçluluk duygusu ardındaki tüm ıvır zıvır'a saplanıp kalma.
Geçmişi sevgiyle geride bırakıyorum. Geleceğime sevgiyle ve güvenle bakıyorum. Kendimi afediyorum.

*Üst Bölüm
Duygusal destekten yoksunluk. Sevilmediğini hissetme. Bu yüzden kendi sevgisini de gösterememe. Hayat sorumluluğunun ağır
Kendimi seviyor,beğeniyor ve onaylıyorum. Evren beni seviyor ve destekliyor. gelmesi.

SİNİR BOZUKLUĞU
Ben merkezcilik.Hep kendini düşünerek doğal iletişim yollaını kapatma.
Yüreğimi sevgiye açıyor ve paylaşmayı seçiyorum.

SİNİRLİLİK
Korku, endişe, mücadele ve acele etme. Yaşam sürecine güvenmeme.
Yaşam yolunda her şey için bol vaktim var. Acele etmeden yürekteniletişim kuruyorum.

SİNÜZİT
Yakın bir kişiye sinirlenme.
Huzur ve uyumun beni kuşattığını ve her şeyin yolunda olduğunu ilan ediyorum.

SİSTİT
Endişe. Eski fikirlerin altında olma. Kızgınlık.
Eskiyi kolaylıkla ve sevgiyle bırakıyor. Yeniye hoş geldin diyorum. Emin ellerdeyim.

SİYATİK
İki yüzlü olduğunu düşünüp kendine kızma. para ve gelecek için endişelenme.
Benim için hayırlı olanı kabul ediyorum. Evren güvenli, ben güvendeyim.

ŞEKER HASTALIĞI
"Keşke öyle olsaydı" düşüncesinden kaynaklanan özlem. İdareyi hep elinde tutma isteği. Derin keder. Hayatın anlamını yitirmesi. inatla afetmeme.
Bu an sevinçle dolu. Keşke diye bir şey yok. Tüm deneyimlerim benim gelişimim için. Yaşamdan tat almayı seçiyorum.

TANSİYON RAHATSIZLIKLARI

* Yüksek
Uzun süreden beli gelen çözülmemiş duygusal sorun.
Geçmişi sevgiyle geride bırakıyorum. Huzur içindeyim.

*Düşük
Çocuklukta yaşanan sevgi eksikliği. "Ne anlamı varki, nasıl olsa bir işe yaramıyacak düşüncesi.
Ben kendimi seviyor ve onaylıyorum. Yaşantımı sevinç kaynağına dönüştürmeye karar verdim.

TIRNAK YEME
Düş kırıklığı ve kendini içten yiyip durma.
Kendi hayatımın sahibiyim ve hayatımı sevinçle yönetiyorum.

TİKLER
Korku. Başkaları tarafından gözlendiği hissi.
Herkes beni beğeniyor ve onaylıyor. Herşey yolunda. Evren güvenli.

TİMÜS
Bağışıklı sistemini yöneten salgı bezi. Hayat tarafından saldırıya uğrandığını hissetme. Herkes bana saldırmak için bekliyor, beni sevmiyorlar düşüncesi.
Evren güvenli , ben güvendeyim. Herkes beni seviyor ve iyiliğimi istiyor. Hem içimde hem dışımda güvendeyim.

TROİT
Aşağılanma duygusu. Yapmak istediklerini hiç yapamıyacak olduğuna inanma ve korkma.
Evren beni seviyor ve destekliyor. İstediğim her şeyi yapmaya muktedirim.

*Çok çalışması
Dışlanmışlık hissinden doğa öfke, gazap
Ben hayatın merkezindeyim. Herhes beni seviyor, beyeniyor ve onaylıyor.

*Az çalışması
Yaşamdan, mücadeleden vazgeçme. Kendini umutsuz bir biçimde bastırılmış hissetme.
Kurallarını kendimin koyduğu sevgi dolu bir yaşamı seçiyorum. Her halimle özgürüm.

UÇUKLAR
Öfkeli sözleri kendi içinde kurma, içinde kavga etme ve bu duyguşarı ifade etmekten korma.
Ben yalnızca huzur verici deneyimler yaşıyorum ve kendimi seviyorum. Her şey yolunda.

UYKUSUZLUK
Korku. Yeterli olamama duygusu. Suçluluk
Yaşadıklarımı sevgiyle bırakıyor ve huzur dolu bir uykuya dalıyorum.

UYUZ
Hastalıklı düşünme biçimi. Başkalarının sizi üzmelerine ve sinirlendirmelerine izin verme.
Ben hayatın canlı, neşeli ve sevgi dolu bir ifadesiyim. Ben kendi kendimin efendisiyim.

ÜLSER

Korku. Yeterli olamama duygusu. Suçluluk
Kendimi seviyor,beğeniyor ve onaylıyorum. Huzurluyum. Sakinim ve her şey yolunda.

VARİS
İşini ya da bulunduğu yeri sevmeme. Hevesin kırılması. Taşıyabileceğinden daha fazla yük altında olduğunu düşünme.
Hayatı ve yaptığım işi seviyorum. Elimdekiler için şükrediyorum. Herşeyi sevmeyi seçiyorum.

VEREM
Bencillikten ağır ağır eriyip gitme. Sahiplenme herşeye egemen olma duygusu. Gaddarlık. intikam arzusu üzerinde mayalandırma.
Kendimi ve başkalarını seviyor ve onaylıyorum. İçerinde yaşayacağım sevgi ve barış dolu bir dünya yaratıyorum.

YATAĞA İŞEME
Anne-babadan, özellikle babadan korkma.
Seni seviyor, anlyor ve şefkatle kucaklıyoruz. Sen güvendesin.

YORGUNLUK
Can sıkıntısı, yaptığı işi sevmeme.
Hayat bana coşku veriyor, istek ve enerji doluyum.

ZONA
Ayakkabının öteki tekinin de düşmesini bekleme. Korku ve gerilim. Her şeyin kendi hakimiyeti altında olmasını isteme.
Gevşiyor ve zihnimin rahatlayıp sakinleşmesine izin veriyorum. Yaşam sürecine güveniyorum.
Her şey yolunda.

Kaynak: Louise Hay - Düşünce Gücüyle Tedavi

Bookmarks

Seçenekler
Stil