Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Kişisel Gelişim Klubü > Alternatif Kişisel Gelişim > Rehber Rüyalar

Uyarılar

Rehber Rüyalar rüya tabirleri rehberi, rehber rüya, rehber rüyalar, rüya rehberi, ışık elçi rehber rüyalar,

Rüyalarımıza Uyanıyoruz

Alternatif Kişisel Gelişim ve Rehber Rüyalar Rüyalarımıza Uyanıyoruz Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Sevgili Redflowers bu paylaşımın için çok teşekkürler benim için ve bu yolculuğa adım atanlar için bizi rüyalarımıza uyandırıcak ilk adım olsun paylaşımın... Sevgiyle kalın......

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Rehber Rüyalar telkin cd indir izle İstanbul Rehber Rüyalar nerededir kimdir Rehber Rüyalar çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Rehber Rüyalar hipnoz Rehber Rüyalar olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Rehber Rüyalar hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Rehber Rüyalar kuantum düşünce kitap haberi

Rüyalarımıza Uyanıyoruz

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 07-02-2009, 02:01 PM   #11 (permalink)
Teğmen

ticum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2,797
16 Mesajinıza toplam 109 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
ticum is an unknown quantity at this point

Sevgili Redflowers bu paylaşımın için çok teşekkürler benim için ve bu yolculuğa adım atanlar için bizi rüyalarımıza uyandırıcak ilk adım olsun paylaşımın...
Sevgiyle kalın...

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

ticum isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-02-2009, 11:09 AM   #12 (permalink)
Binbaşı

cent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 234
488 Mesajinıza toplam 2,287 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
cent is a name known to allcent is a name known to allcent is a name known to allcent is a name known to allcent is a name known to allcent is a name known to all

teşekkür ederim çok güzel bir paylaşımdı bir solukta okudum kendimce almam gerekenleri aldıgıma inanmaktayım aklımdaki birçok sorularada ışık tutunu söyleyebilirim

sevgi ve saygıyla kaldık

Dünyayı isterken de sus,
Bir dileğe kavuşmak isterken de.
Öylece seyre dal gitsin…
mevlana
cent isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-02-2009, 12:59 PM   #13 (permalink)

Redflowers

Belgin ∞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 28,441
2,242 Mesajinıza toplam 14,584 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Belgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond repute

Teşekkür ederim arkadaşlar.

Malum İzmir' de olduğum için konuya yazamadım, devamı geliyor.

Keyifli okumalar dilerim.

Sevgiler.
Ben Tanrı'nın bir çocuğuyum ve Dünya denen bu yerde olmaya layığım. Ruhun adına, şifamı birlikte-yaratıyor ve titreşimimin değişmesini seçiyorum. Tanrım, kontratımı gerçekleştirebilmem için bilmemi istediğin şey nedir?
Belgin ∞ isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-02-2009, 09:58 PM   #14 (permalink)

Redflowers

2,242 Mesajinıza toplam 14,584 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Belgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond repute

REHBER RÜYALARIN ÖZELLİKLERİ

- Tekamül için önemli noktalara işaret etmek,

-Hayatın amacını göstermek,

-Siz mesajı çözene kadar belirli aralıklarla görmeniz,

-Rüya üzerinde düşünmek, merak duygusu,

-Sayılar: 3. aşamada en belirgin olan bize verilen sayılardır. Bu sayıları takvimde işaretleyebilirsiniz. Ya da ilk hissettiğiniz neyse onu günlüğünüze not alabilirsiniz. Bu konuda zamanla ustalaşacaksınız.

-İsimler: isimler bölümünde açıklanmıştır.

-Yanlış inançlara işaret etmek.

-Unutulsa, hatırlanmasa bile uyanık yaşamdaki gelişmelerle rüyanın hatırlanması.

-Uyarı, olacaklarla ilgili haber, dikkati çekme.

-Koruma.

-Melekler, meleksi insanlar, nur yüzlü bilge kişiler.

-Geldiği kaynak, Tanrısal olan.

-Duygular: başarı, merak, sorgulama, araştırma, sevgi, üretme, bütünleşme, heyecan, harekete geçme, yaratıcılık, kendini ifade, güven.

-Renk: canlı, parlak renkler.

-Amaç: işbirliği, bütünün ve kendinin hayrına gelişmek. Yol gösterici ve haberci. Bireyi daha kaliteli, iyi, huzurlu ve mutlu bir yaşama taşıma. Daha yüksek bir planda işbirliği, gelişme.
Ben Tanrı'nın bir çocuğuyum ve Dünya denen bu yerde olmaya layığım. Ruhun adına, şifamı birlikte-yaratıyor ve titreşimimin değişmesini seçiyorum. Tanrım, kontratımı gerçekleştirebilmem için bilmemi istediğin şey nedir?
Alt 11-02-2009, 09:59 PM   #15 (permalink)

Redflowers

REHBER RÜYALARIN YAPI TAŞLARI

SAYILAR

Gördüğünüz sayı 1-7 arasında ise önce çakralarla ilgili kontrol yapın. Örneğin 5 sayısı çok fazla yer alıyorsa rüyalarınızda, o sayının denk geldiği çakraya bakın. Bu boğaz çakrasıdır. Kendini ifade etmektir. Yaşadığınız herhangi bir sağlık sorunu var mı? Ya da son zamanlarda insanlara hayır diyemiyor musunuz? Eğer benzer şeylerse bu çarka üzerine enerji çalışması yapın. Yine verilen sayılar üzerinde çalışırken o sayıya ait yaş döneminizi gözden geçirin.

Gördüğümüz sayıları takvimde işaretlemek ve o günler geldiğinde her zamankinden daha uyanık olmak gerekiyor. Rüyanızda 25 sayısını gördüğünüzü düşünelim. Bunu değişik şekillerde yazabiliriz. 25 gün sonraya işaret koyabilir, beş ile ikiyi toplayabilir, çıkan yedi sayısı için yedi gün sonraya ya da yedinci aya işaret koyabiliriz. Bu sizin sayı üzerinde çalışırken hissettiğiniz duyguya bağlı. Örneğin 25 gün sonraya işaret koyduğunuzda içinizde bir neşe, ferahlık duygusu beliriyorsa bu, sayıyla ilgili tahmininizin doğru olduğunu gösterir.

İSİMLER- İNSANLAR

Rüyada gördüğünüz insanlar tanıdıklarınız olabilir. Burada iki şey yapıyoruz; birincisi uyandığınızda içinizde bir sıkıntı varsa bu büyük ihtimalle telepatik bir rüyadır ve tanıdığınızı aradığınızda size sıkıntılı ya da rahatsız olduğunu söyleyecektir. Böyle bir duyguyla uyanmadığınızda yapacağınız tek şey; o kişinin ismini rüyanın diğer parçalarıyla birleştirmek olmalıdır.

Rüyalarımızdaki insanların uyanık yaşamda bizim için taşıdıkları anlam dışında, onlarla olan benzer özelliklerimize de bakmalıyız. Onun rüyadaki görüntüsü bizim hangi yönümüze ayna tutuyor? Olumlu ya da olumsuz. Bu kişi geçmişten mi, yoksa gelecekten biri mi? Uzun zamandır görmediğiniz ama sık sık rüyalarınıza giren insanlar varsa onlarla tamamlayamadığınız döngüleriniz olabilir. Bağışlama, alacak-verecek, kırgınlık gibi. Ya da o insanla yaşadığınız deneyimlerin şimdiki ilişkilerinize ve anınıza nasıl yansıdığına bakın. Pek çok şeyi anlamanıza yardımcı olabilir.

KAYBETTİĞİMİZ İNSANLAR

Rüyalarda pek çok insanın yaşadığı bir deneyimdir. Rehber rüyaların aşamalarında gördüğümüz, kaybettiğimiz yakınlarımız bizim onlarla olan bağımızı tam anlamıyla koparmadığımızı gösterir. Bu her iki ruh içinde iyi bir deneyim değildir. Eğer sık sık rüyalarımıza giriyorlarsa, kaybettiğimiz kişi ile ilgili duygularımıza, düşüncelerimize bakmalıyız. Yarım kalan bir şeyler varsa bunları tamamlamakta fayda var. Bağışlama, kırgınlık, kızgınlık duygularından arınma. Bir de suçluluk. İçimizde kişiye karşı suçluluk duygusu varsa bu konuda çalışma yapmak gerekir. Rüyalardan bunu isteyebilir, Bağışlama- Yüksek Benlik Buluşması olumlamasını okuyabiliriz. Ya da rüya içinde uyanıp, neden rüyamıza girdiğini, neyi görmemiz gerektiğini sorabiliriz. Rüyaya yatmadan önce de konuyla ilgili niyette bulunabiliriz.

Peki her zaman olaya bu açıdan mı bakmalıyız? Tabii ki değil.

Rehber rüyalarda yüksek benliğimiz ya da meleklerimiz kaybettiğimiz ama çok sevdiğimiz yakınlarımızın bedeninde bize görünürler. Dikkatimizi mesaja çekmek, rüyayı hatırlamamızı sağlamak için. Çünkü insanlar saygı duyduğu ve gerçekten kalben sevdiği insanların sözlerine, düşüncelerine önem verirler. Bu rüyaların bir öncekinden farkını ayırt etmek oldukça kolaydır. Mutlu ve neşeli uyanırsanız gün içinde de kendinizi iyi hissedersiniz.

Alt 16-02-2009, 07:16 PM   #16 (permalink)

Redflowers

ÖLÜM

Rehber rüyalarda ölüm; büyüme, bağlılıklardan kurtulma, değişim ve yenilik anlamına gelir. Kendi ölümümüzü görüyorsak, hayatımızda neleri değiştirmemiz, hangi yargılardan, olumsuz düşünce ve duygulardan, arınmamız gerektiğini tespit etmemiz ve için de hayatımızı gözden geçirmemiz gerekiyor. Ölüm yılanın derisinin değişmesi gibidir. Sizi yepyeni güzelliklerin beklediğine işaret eder.

Yakınlarınızı kaybettiğinizi görüyorsanız onlarla ilgili duygularınıza bakın. Aşırı bağımlı iseniz bu rüyaları sık görmeniz olasıdır. Yapmanız gereken onları özgür bırakmaktır. Herkesin kendi seçimleri ve deneyimleriyle öğrendiğini unutmayın. Aşırı bağlılık her iki tarafın da gelişmesine engeldir. Özellikle annelerin, çocuklarıyla ilgili düşüncelerine dikkat etmeleri gerekir.

İnsanoğlu hayatının yarısının neyi düşünerek geçiriyormuş biliyor musunuz? Yaşamındaki acıları ve gelecekte olacak olumsuzlukları. Mutluluktan çok mutsuzluğun olacağına inanmak ve bunu seçmek en zayıf yönümüz olsa gerek. Oysa günde en az beş güzel şeye odaklanırsak, ya da bir beş dakika gözlerimizi kapatıp gelecekle ilgili güzel hayaller kursak kısa sürede oldukça yol alırız.

İkinci olarak öldüğünü gördüğünüz kişinin sizin yaşamınızdaki diğer anlamına bakın. Babanızın ölümü, Tanrı inancını sorguluyor olmanızdan, çok sevdiğiniz bir arkadaşınızın ölümü ise toplum içinde yalnız kalma korkunuz kaynaklı olabilir. Bu şekilde içinizdeki korku ve endişelerinizi fark edip bunlardan arınabilirsiniz.

MELEKLER

Öz’ümüzün bize gönderdiği bu çok özel rüyalarda, çoğu zaman melekler, rehber varlıklarımız bize eşlik eder. Yüksek benliğimizle de sık sık bir araya geliriz. Sabah uyandığımızda bu buluşmayı hatırlamasak bile içimizde yükselen bir yaşam enerjisi ve mutluluk hissederiz. Yüksek Benliğimiz bu yaşamda çok sevdiğimiz ama kaybettiğimiz biri olabilir. Belki de nur yüzlü bir dede ya da nine. Onun yanında kendinizi rahat hissedersiniz. Güven ve koruma içinde. Her şeyi çok rahat akışa bırakabilirsiniz, o sizin bilen tarafınız. Endişe edilecek bir şey yok.

Melekler ise bazen enerji, bazen ışık bazen de insan bedeninde bize görünürler. Etkileyicidirler. Onları gözlerinden ayırt edebilirsiniz. Çok derin bakarlar. Vücut duruşları bu forma alışık olmadıkları için biraz komiktir. Herkesin bir rüya meleği vardır. Onu rüyalarımıza çağırabilir, yaşamımızla ilgili ve evrenin hayrına olan niyetlerinizi sorabilirsiniz. Rüyalardaki tüm işbirliği bu mantık üzerine kuruludur. Saf niyet. Evrenin ve sizin hayrınıza olan. Bir şeylere cevap alamıyorsanız ya zamanı değildir, ya kolaya kaçıyorsunuzdur ya da niyetiniz saf değildir.

Yüksek Benlik ve melekler rüyalara girdiği zaman, ruhsal anlamda mesajların olduğu ya da çok derin gelişmelerin, yükselmelerin olacağına işaret eder.

RÜYA MELEĞİ OLUMLAMASI

Benim bir rüya meleğim var ve onunla işbirliğine hazırım. Rüyalarımda bana ihtiyacım olan mesajları ulaştıran melek. Sadece bu işten sorumlu özel olarak. Meleği çağırıyorum yardımıma. Gelişip kendi potansiyelimi açmak ve kendim olmak için gereken mesajları. O benim rüya meleğim. Tatlı, sevimli, şakacı ve bilge. Tam ihtiyacım olduğunda, en uygun şekilde mesajları bana yollar. Uykuya yatınca rüyalarımın olağanüstü bilgeliği onun yardımıyla bana ulaşıyor. Huzur, sükunet ve dinginlik içindeyim. Gerçeği bilmek ve kendimi gerçeğe uyulmamak için hazırım. Çünkü gerçek beni daha özgür, hafif ve güçlü kılar. Rüyalarımda altın ışıklı meleğimle buluşmaya hazırım. Her geçen gün onunla dostluğumuz ilerliyor. Uyanıkken de devam eden bir dostluk. Birbirimizi çok iyi anlıyoruz. O beni destekliyor. Tanrı’ nın binlerce görevlisinden biri. Sadece bana özel biri. Rüyalarımın artan ışığında. Kendimi mesajlara açarım.
Alt 22-02-2009, 07:59 PM   #17 (permalink)

Redflowers

EVLER

Jung’ a göre; ‘ Ev, genellikle alışkanlık ya da kalıtımla ilgili olan davranış anlamına gelir, yaşamanın alışkanlıkla ilgili tavrıysa, bir ev gibi elde edilen bir şey ya da belki de bir insanın bütün ailesiyle yaşadığı tavrıdır.’

Rüyalarımıza gördüğümüz evler, bizim ruhumuzla ilgili derin mesajlar taşır. Ayrıntıları rüya günlüğüne yazmamız gerekiyor. Nasıl bir ev, eski-yeni, ahşap-beton, tek katlı-apartman, bahçeli-bahçesiz, tanıdık bir mekan mı yoksa bilmediğimiz bir yer mi? Yalnız mıyız? Evin hangi bölümünde bulunuyoruz. Yatak odası, mutfak, çatı, banyo, bodrum. Aydınlık mı? Karanlık mı? ( evin içindeyken hissettikleriniz, düşünceleriniz.)

Eğer evin mutfak bölümündeyseniz bu üretimlerinizle ilgili olabileceği gibi, aşırı verme eyleminize ve insanlara hayır diyememenize de işaret edebilir. Yeni tarifler uyguladığınızı görüyorsanız, bu yaratıcılığınızı en kısa zamanda hayata geçirmeniz gerektiği anlamına gelmektedir.

Pişmiş yiyecekler görüyorsanız, bu da paylaşıma açık olmanız gerektiği anlamındadır.

Yatak odası, daha çok duygularınızla alakalıdır. Burada hisleriniz üzerinde durun.

Çatı katı ailenizle ilgili duygusal bağlarınızı ifade eder.

Bodrum katı ise yine aileyle ilgilidir ancak bu sefer, karışıklığınızı, kendinizi önemsiz hissetmenizi ve bastırdığınız duygularınızı ifade eder.

Evin içinde dolaşıyorsanız, geçtiğiniz yerlere dikkat edin. Yatak odasından mutfağa geçiyor olmak kendinizi ifade etmek, eyleme geçmek anlamında olabilir. Kendinizi koridorda yürüyor görmeniz ise hala aile bağlarına sıkı sıkıya tutunduğunuzu, bir geçiş döneminde olduğunuzu ya da kararsızlığınızı gösterebilir.

Oturma odası, paylaşım ve sevgi yeridir. Buradaki eşyaların yeniliği, sizde bıraktığı duygu ve düşünce önemlidir. Buraya merkez diyebiliriz. Tüm ailenin bulunduğu, toplandığı yerdir.7

Pencerelere de dikkat. Kapalı ya da açık olması, dışarının görünüyor olması, rüyayı yorumlarken size yardımcı olacaktır.
Alt 22-02-2009, 08:01 PM   #18 (permalink)

Redflowers

MEKANLAR

Rüyalarınızda kendinizi hapishanede görüyorsanız, bu kendinizle ilgili pek çok şeyi göz ardı ettiğinizi, kendi yaşamınızda tutsak olduğunuzu gösterir.

Eğer kendinizi hastanede görüyorsanız, iyileşme sürecinde olduğunuzu ve her türlü yardıma ve desteğe ihtiyaç duyduğunuzu gösterir.

Eğer kendinizi okul, üniversite gibi mekanlarda görüyorsanız, eskiye dair özlemleriniz, istekleriniz olduğunu ya da yeni açılımlara hazır olduğunuzu ifade eder.

Eğer kendinizi ibadet yerlerinde görüyorsanız, çok fazla bu konulara yönelmiş ve dünyasal hayattan uzaklaşıyorsunuzdur. Kendi içinizde bu konuda ikilemler yaşıyor olabilirsiniz. Ruhsal arınma, değişim sürecine girdiğinizi de işaret edebilir.

TAŞITLAR

Kendinizi bir arabanın sürücüsü olarak ve dikkatlice yola bakarken görüyorsanız, bu sizin hayatınızda her şeyi ve herkesi, kendi sevinçleriniz ve düşleriniz dahil kontrol altında tutmak istemenizden kaynaklanır.

Eğer sürücü başkası, siz yolcuysanız çok rahat olduğunuzu, hayata güvendiğinizi işaret eder. Sürücü tanıdık biri ise (eş, anne, baba, çocuklar, sevgili) hayatınızı başkalarına göre yaşadığınıza işarettir.

Gemi görüyorsanız bu, manevi yolculuk anlamındadır. Önemli bir değişikliğe işaret edebilir.

Otomobiller en çok görülen taşıtlardır. Arabanın modeli, tarihi sizin yorumunuza katkı sağlayacaktır. 1980 model bir araba gördüğünüzde o yıllardaki deneyim ve duygulara bakmak gerekir. Arabanın rengi ve rüyadaki yönü kadar içindeki insanlar, sizin hissettiğiniz duygu ve düşünceler de önemlidir.

Otobüs gördüğünüzde bu, yaşadığınız sosyal ilişkileri, bulunduğunuz topluma bakış açınızı ya da kendi bulunduğunuz yeri görmek açısından önemlidir.

Tabii tüm bunlar sizin rüyalarınıza yardımcı olacak, ancak birebir rüyadaki sembollerin karşılığı ya da rüyanın mesajı değildirler.

Diyelim ki, iki kişi kırmızı bir araba görüyor. Ortak bir sembol. Yorumu aynı!

Eğer bu doğru olsaydı dünyada sadece bir ya da birkaç kişinin rüya görmesi yeterli olurdu. Oldukça tasarruflu J rüyadaki küçük bir ayrıntı yorumu değiştirebilir. Benim rüyamdaki kırmızı araba yolun sağında, diğer rüyadaki solunda duruyor olabilir. Benim arabamın tekerleği çıkmış, diğerininki sağlam olabilir. Ben yalnız yolculuk yaparken, onun arabasında insanlar bulunabilir. Dolayısıyla birbirlerinden farklı kişiye özel yorum ve çözümler ortaya çıkacaktır.

Gördüğümüz araçlarla ilgili yine kendimize sorular sorarak resmin parçalarını birleştirebiliriz. Rüyanızda gördüğünüz bir arabanın sizin için anlamını sormanız önemlidir. Ama sadece bu anlama bağlı kalmak bizi sınırlar. Rüya içindeki duygu, düşünceler, rüya sonrası hislerin önemi unutulmamalı. Her şey uyanık yaşamda bize kendini ifade ettiği manasıyla rüyalarımızda görünüyor olsaydı, o zaman rüyaların bir anlamı olmazdı. Araba benim için özgürlük demekse ve sadece bu anlamda rüyamdaki sembole bakarsam sonuç beni yanıltır. Bu sorular sizin kendinizi tanımanızı ve rüyaya geniş bir perspektiften bakmanızı sağlamak amacıyla önerilmektedir.

Gördüğünüz araçlarla ilgili sorular:

• Taşıtın hangi özellikleri size yakın?
  • Bu taşıt sizin için uyanık yaşamda ne ifade ediyor?
  • Rengi, yönü nasıl?
  • Eski mi, yeni mi?
  • Geçmişte ya da şimdide size herhangi bir şey hatırlatıyor mu?
  • Yalnız mısınız?
  • Rüyada neler hissettiniz? Düşünceleriniz nelerdir?
  • Bu taşıtta en belirgin olan, dikkatinizi çeken ayrıntı ne?
  • Taşıtın hangi tarafında bulunuyordunuz?
Alt 22-02-2009, 08:02 PM   #19 (permalink)

Redflowers

YÖN

Rehber rüyalarda sol geçmişi, sağ geleceği ifade eder. Örneğin rüyanızda araba görüyorsanız, bunun yönü yoruma katkısı bakımından önemlidir. Böylece sorunun ya da mesajın gelecekle mi yoksa geçmişle mi ilgili olduğunu anlarız.

UÇMAK

Eski kabilelerde rüyalarında uçmayı başaran kabile üyelerine çok büyük hürmet ve saygı gösterilirmiş. Rüyada uçmak, kişinin ruhsal kalitesine, gelişimine işaret eder. Rüyalarda en zevkli olan belki de bu. Rüyanızda uçarken neler hissettiniz? Beden ve ruh durumunuz nasıldı? Bunları düşünün. Keyifli, güzel bir hayatınız varsa, rüyalarınızda keyifle uçtuğunuzu, bunun size huzur verdiğini hissedebilirsiniz. Uçarken düşeceğinizi hissediyor, gergin ve huzursuzsanız bu, uyanık yaşamda bir şeyleri kaybedeceğinize dair endişeleriniz olduğunu gösterir.

Bir televizyon programında genç bir bayan rüyalarında sürekli uçtuğunu, ancak hep düşerken uyandığını anlattığında ona en çok neyi kaybetmekten korktuğunu, bu rüyaların hangi dönemlerde çıktığını sordum. İşini kaybetmekten korkuyordu ve ne zaman iş yerinde böyle bir söylenti çıksa bu rüyaları görmesi sıklaşıyormuş.

Rüyada uçarken duygularınızı, düşüncelerinizi, eylemlerinizi ve uyandıktan sonraki hislerinizi kontrol edin. Bu sizin rüyada keyif mi aldığınızı yoksa, bir endişe mi duyduğunuzu görmenizi sağlayacaktır.

Rüyada düştüğünüzü görüyorsanız, bu düşüş sırasında aynı uçmakta olduğu gibi bir değerlendirme yapmanız gerekir.

Rüyalarınızda uçtuğunuzda bunun keyfini çıkarın. Bir rüya gördüğünüzü ve size hiçbir zarar gelmeyeceğini bilin.
Alt 22-02-2009, 08:03 PM   #20 (permalink)

Redflowers

HAYVANLAR

Rehber rüyaların birinci aşamasında oldukça sık görülen hayvanlar, bizim o dönem yaşadığımız korkularımızı, kaçtığımız durumları, ruhsal, fiziksel, zihinsel boyutta bulunduğumuz aşamaları ifade edeceği gibi, ruhumuzun derinliklerinde bastırdığımız, hatırlamak istemediğimiz insanlara da işaret edebilir.

İlk aşamada yırtıcı, saldırgan, bizi kovalayan hayvanlar görürken diğer aşamalarda bu durum değişir. Bizim ruhsal gelişimimize, yaşam kalitemize, bilinçaltımızın arınmışlığına göre farklılık gösterir. Hangi aşamada olursa olsun, hepsinin bizim için bir anlamı var. Rüyalarda gördüğünüz hayvanlardan korkmanıza ya da onları kötü olarak yorumlamanıza gerek yok. Çünkü onlar sizin duygularınız, düşünceleriniz, kaçtıklarınız. Onları yok saymanız, görmezden gelmeniz size hiçbir yarar sağlamaz. Bu tip rüyalarda yapılacak en güzel şey rüyanın içinde kaçtığınız her neyse onunla yüzleşmek. Ona sorun, sizden ne istiyor? Sizin hangi yönünüze işaret ediyor? Uyanık yaşamda bu hayvan çevrenizden kimi temsil ediyor? Durun ve sorun. Bir anda peşinizde olan, sizi ürküten bu hayvanın masumlaştığını ve sorunuza cevabın geldiğini göreceksiniz. Bu, size uyanık yaşama bir sorunu taşımamayı sağlayacak. Gün içindeyse size sadece çözüme odaklanmak kalır.

Rüyalarınıza giren hayvanların özelliklerine bakın. Sizin onlara verdiğiniz anlamlara. Beyaz bir güvercin sizin için ne ifade ediyor? Ya da siyah büyük bir yılan. Onlardaki anlama pozitif olarak bakın. Güçlü yönlerini, diğer canlılardan ayrılan özelliklerini. Farkı yaratan farkı bulmaya çalışın.

Rüyanıza hayvan gördüğünüzde aşağıdaki soruları kendinize sorabilirsiniz.

• Sizin için ne ifade ediyor?
  • Onun hangi özelliği size yakın ve sizi yansıtıyor? Gördüğünüz bir aslansa en belirgin olan, size cazip gelen yanı nedir? Güçlü olması mı? Ya da başka bir şey mi?
  • Rüyada onu gördüğünüzde ne hissettiniz? Ne düşündünüz?
  • Bu duygu ve düşünceler geçmiş ya da şimdiki yaşamda deneyimlediğiniz duygular ve düşünceler mi?
  • Hayvanın yönü, rengi, hareketleri… belirgin olan en önemli şey neydi?

Rüyamızda mitolojik yaratıkları, hayran olduğumuz film kahramanlarını gördüğümüzde yine benzer sorularla onların rüyadaki mesajlarını çıkarabilir ve diğer parçalarla birleştirebilirsiniz.

Hayvanlar bazen bizim duygularımıza törpülememiz gereken yönlerimize işaret ederler. Rüyadaki hayvan ne kadar saldırgan ve vahşi ise bu, bizim kendi içimizde ya da yaşamımızda bazı şeyleri kontrol edemediğimizi gösterir. Özelliklerini bilmediğiniz hayvanlar gördüğünüzde onları araştırın. Bakalım hangi yönleri size ayna tutuyor.

Hepimizin rüyası parmak izi gibi kendine özeldir. Rehber rüyalardaki bazı ayrıntılar onları diğer rüya çeşitlerinden ayırmamız için verilmiştir. Yoksa tek başına yorumlanmaları için değil.

Bookmarks

Etiketler
ruyalarimiza, uyaniyoruz