Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Rehber Bölümünü İncelemeden Soru Sormayınız (http://www.hayatimdegisti.com/forum/rehber-bolumunu-incelemeden-soru-sormayiniz/)
-   -   Neden eskisi gibi etki göremiyorum:( (http://www.hayatimdegisti.com/forum/rehber-bolumunu-incelemeden-soru-sormayiniz/469409-neden-eskisi-gibi-etki-goremiyorum.html)

sarikar 07-04-2010 12:43 AM

Cevap: Neden eskisi gibi etki göremiyorum:(

Aynı dertten muzdarip başka kimse yok mu bu aradaactionsmile?

fatamorgana 07-04-2010 12:47 AM

Biraz eve kapanmış durumdaydım kış vesilesi ile :) kışa kabahat asla bulmuyorum işime geldi tembellik yapmak :)

Ya cnm neden eve kapatıyorsun kendini. Bi dışarı çık bak neler oluyorr.. Bir sürü güzellik bizi bekliyorr.

smileydance

sarikar 23-05-2010 10:37 PM

Alıntı:

Ezeli_Nur Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 602770)
İyi haberlerini bekliyoruzy789Bazı duygular çıkarsa suçluluk telkininde burada paylaşırsan ortak olabiliriz .Çözüm bulabiliriz..İyi dinlemeler..

Suçluluk telkinini ekledikten sonra birkaç gün kendimi ağlamaklı ve aşırı duygusal hissettim ama geldi geçti.Eski olumlu etkiler hala yok.Konuşurken hala gözlerim yerdeağla2Hala bir tutukluk var sanki...

Ne oluyor anlamıyorum,nerede hata,ya da neden etki etmiyor.Başlayalı 3 ayı geçti ,düzenli de dinliyorum.Acaba kullandığım mp3 çaların kalitesinden olabilir mi?Acele cevap bekliyorum,çünkü her an pes edebilirimhy789

hayatimdegisti 24-05-2010 03:13 AM

Hoparlorden dinlemeyi tercih edin.Mp3 player yerine pc kullanin.Gece pc yada notebook açik kalabilir.
Ayrica enerji kayiplariniz nerede biraz da onlara bakin.
Hayatinizda neler yolunda gitmiyor.
Telkinler enerji havuzunuzu dolduran musluklar gibidir.Oldukça güçlüdürler.
Ancak hayatınızda yolunda gitmeyen şeyler cok fazla ise bu şeylerde o havuzu boşaltır.
Burada sizin hangi tarafta olduğunuz da önemli
Olumsuz düşünerek havuzu boşaltan muslukların tarafında mısınız yoksa olumlu düşünüp telkinlerin tarafında mısınız?
Başkalarının onayına ne kadar ihtiyaç duyuyorsunuz.Onayı içten ve mi yoksa dışarıdan mı aliyorsunuz?
Ölüm korkunuz var mi.Kendinizi beden olarak mi görüyorsunuz?

Hayatınızda okul iş vs gibi halihazirda bir şey var mi?

Sizi suçlayan kişiler var mi?Yada herhangi bir şey için yoğun suçluluk hissediyor musunuz?

cadi_bm 24-05-2010 08:54 AM

Bende etkisi çok hızlı olan telkinler var. Topluluk telkini örneğin ertesi gün bile etkisini hissediyorum, ya da başkalarının düşüncesini önemsememe de çok hızlı. Ama ego güçlendirici, ya da daha özel telkinlerin etkisini bu kadar hızlı hissetmiyorum.

sarikar 24-05-2010 03:23 PM

Alıntı:

hayatimdegisti Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 748287)
Hoparlorden dinlemeyi tercih edin.Mp3 player yerine pc kullanin.Gece pc yada notebook açik kalabilir.
Ayrica enerji kayiplariniz nerede biraz da onlara bakin.
Hayatinizda neler yolunda gitmiyor.
Telkinler enerji havuzunuzu dolduran musluklar gibidir.Oldukça güçlüdürler.
Ancak hayatınızda yolunda gitmeyen şeyler cok fazla ise bu şeylerde o havuzu boşaltır.
Burada sizin hangi tarafta olduğunuz da önemli
Olumsuz düşünerek havuzu boşaltan muslukların tarafında mısınız yoksa olumlu düşünüp telkinlerin tarafında mısınız?
Başkalarının onayına ne kadar ihtiyaç duyuyorsunuz.Onayı içten ve mi yoksa dışarıdan mı aliyorsunuz?
Ölüm korkunuz var mi.Kendinizi beden olarak mi görüyorsunuz?

Hayatınızda okul iş vs gibi halihazirda bir şey var mi?

Sizi suçlayan kişiler var mi?Yada herhangi bir şey için yoğun suçluluk hissediyor musunuz?

Bu olumsuzluklar etki ettiği günlerde çok daha fazlaydı ama yine de 5. günde uçuşa geçiyordumy789Şimdi daha rahatım ama bir de hoparlörle deneyeyim bakalım,umarım faydalı olur...

Bu arada ilginize teşekkür ederim Atakan Bey...

sarikar 24-05-2010 03:26 PM

Alıntı:

cadi_bm Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 748298)
Bende etkisi çok hızlı olan telkinler var. Topluluk telkini örneğin ertesi gün bile etkisini hissediyorum, ya da başkalarının düşüncesini önemsememe de çok hızlı. Ama ego güçlendirici, ya da daha özel telkinlerin etkisini bu kadar hızlı hissetmiyorum.

Bende hepsi farklı değildi sanırım,5. gün sınırı vardı sadece ama tek tek dinleseydim belki farkı anlayabilirdim4897

browser 24-05-2010 11:35 PM

Bazı bilgileri degerlendirir iken eldeki bulguların zayıflıgı ve eksikligi isabetli sonuçlara ulaşmamızı engeller...
Bir telkin dinleyicisinin verecegi bilgiler üzerinden yorumlanır..telkinler ilk dinledigimde etki ediyordu .. şimdi aynı etkiyi hissetmiyorum gibi bir soru..isabetli yorum yapmayı engeller...
hangi telkinlerin dinliyorsun?
telkinleri dinlemeye ne zaman başladın?
telkinleri günde kaç saate dinliyorsun?
telkinleri gündüzmü gecemi dinliyorsun?
telkinleri bilgisarda hopörler ile mi? kulaklamı..mp3 ile mi? dinliyorsun?
telkinleri dinlemede ara verdin mi?
gibi kapsayıcı bilgiler.. daha isabetli yorumlar..yapılmasına sebeb olur?

browser 25-05-2010 01:01 AM

Öğrenmede tekrarın önemi büyüktür tekrarın nasıl yapıldıgında bir o kadar önemlidir..araya dinlenme süresi koymadan yapılan tekrarlarda ..ulaşılmak istenilen amaç..uzak hedef olarak kalır....aralıksız (sürekli)tekrarda diye biliriz.. aralıklı tekrar yapılması daha etkilidir.. davranıştan sonra gelen ödül.. kişiyi mutlu eder..süreklilik olursa ödül anlamını yitirir..sürekli aynı ödülü vermek ile ödül vermemek aynı kapıya çıkar yoksunluk duygusu yaratır..Bal yiyen baldan o sanır...bireysel özellikleri aynı olan iki kişiden biri telkini 24 saat dinliyorsa digeri 6 saat dinliyorsa.. 24 saat dinleyen için ulaşılmak istenen amaç uzak hedef durumunda kalmıştır..6saat dinleyen için ulaşılmak istenilen amaç yakın hedef olmuştur.. gündüz maksimum altı saat telkin dinlenmelidir..gece bilinç altımız telkine duyarlı olsada istirahat edilerek geçirilmelidir..öğrenme istikrarlı ama aralıklı olmalıdır..
Bilinçaltı 24 saat çalıyormuş o zaman 24 çalıştıralım mantıgı ile hareket etmemek gerekir..
Teorik bilgilerden ve deneyimlerden faydalınarak yorum yapılmıştır..
Öğrenme Psikolojisinin verilerinden faydalanarak ve kişisel özellikler dikkate alınarak düzenleme yapılmalıdır

browser 25-05-2010 01:34 AM

Telkinleri ilk dinledigim zamanlar etki gördüm..ama şu sıralar aynı etkiye göremiyorum..sorusu ile karşılaşılmaktadır...burda bireysel farklılıklardan dolayı bir çok yorum yapıla bilir...Genel olarak konuşacak olursak telkinleri ilk dinlediginizde etkilenmeniz halının üstündeki tozu almanıza benzer..görünürde ev temizlenmiş gibi..bunun getirdigi bir rahatlıktır..ama halının altına yıılarca süpürdügünüz tozlar durmaktadır..belediye çöplüğü gibidir.. burdan itibaren dalgalanmalar gelgitler başlar..halının altını temizleme işi ilerledikçe dalgalanmalar azalır..
Artık Oma ile mi Alo ile mi parlatırsın sana kalmış..belediyedende bir çöp kamyonu çagırır çıkan çöpleri yükler APS ile belediye çöplüğüne postalarsın..
Eskiden kız istemeye gidildi mi? Erkek evinden gelmiş kadınlar güya çaktırmadan .. kız evinde halının altına kanapenin arkasına bakarlarmış...

WEZ Format +3. Şuan Saat: 09:11 PM.