Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Olumsuz Düşünceyi Dışarıda Tutun! (http://www.hayatimdegisti.com/forum/olumsuz-dusunceyi-disarida-tutun/)
-   -   sevgilim beni aramıyor bunalımdayım, Yok Artık. (http://www.hayatimdegisti.com/forum/olumsuz-dusunceyi-disarida-tutun/463757-sevgilim-beni-aramiyor-bunalimdayim-yok-artik.html)

muraturkom 09-02-2010 08:33 PM

sevgilim beni aramıyor bunalımdayım, Yok Artık.

Sevmek, hele bir insanın kayıtsız şartsız sevebilmesi. Gözü hiçbirşeyi görmeden onu sadece onu düşünmek ve tutkuyla sevmek. Uğruna canımızı verebileceğimiz o değerli insan. Bir gün aniden sırtını size döndüğü an. Bittiğiniz an. Evet dostlar acı hem de çok acı. http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:z..._6935980_n.jpgBelki de ömrünüzün sonuna kadar sizi şımartarak, cıvıl cıvıl anları bir daha tadamayacak olmak. Yada sizin affedemiyeceğiniz bir kabahati olmuşsa, sizi çok kırmışsa. Ne olur, sizin için dünyanın en önemli insanı siz olduğunu iyice hatırlayın. Sizi bekleyen yeni bir birliktelik yada daha da size değer verecek birisini tanıma fırsatınız olabileceğini kendinize kabullendirin. Lütfen, lütfen. Bu dünya siz yarın hayatta olmasanız duracak mı? Kendinize bir zarar verseniz ayrıldığınız kişi başkasıyla beraberken sizi mi hatırlayacak sanıyorsunuz. Üzgünüm yanılıyorsunuz.http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:9...6boyut%3Dbuyuk Annenize sorun sizi bir daha dünyaya getirir mi? Geçmiş yaşantınıza doğru bir yolculuk yapalım. En acı duyduğunuz,en fazla sıkıldığınız güne geri dönün.(karşı cinse olan aşkınız,kaçırdığınız bir iş fırsatı,elinizi kırıldığı gün,babanızla yaptığınız o tartışma konusu) O üzüntüyü yaşadığınız an çevrenizde buna neden olanlar kimlerdi,şimdi neredeler, sizin için önemli olduğunu sandığınız insanlar sizi şimdi neden aramıyorlar. O an için önemli olan şimdi neden önemsizleşmiş. İşte soruların cevabı burada bir yıl sonra üzüntü sandığınız her ne varsa size komik gelecek, gülüp geçeceksiniz. Hadi şimdi dert etmeyi bırakında , üzüntünüzü sanki bir zarfın içine koyuyormuş gibi yapın seneye zarfı açıp bu halinize nasıl olsa güleceksiniz. Her şeyi dert etmeyin. Zaman her yarayı saracaktır. Bunu da sarar hiç merak etmeyin. Oluyor durup durduk yerde moral küt eksiye düşüveriyor. Hatta sebebini kendiniz dahi anlamakta güçlük çekiyorsunuz. bunu sağlayan birbirinden farklı birçok olumsuzluğu tren vagonu gibi uç uca ekleyerek büyütüyoruz. Sonrada yüreğimiz daralıyor, çevremizdekilerin kalplerini kırmaya başlıyoruz. Sevenlerin birbirinden ayrılması, aşkın bir anda nefrete dönüşmesi, tabiatın kanunu gibi adeta, doğum ve ölüm nasıl gerçekse bu sonda aynısı. Aşk bitmedi, daha iyi , güzel huylu o kadar çok insan var ki. Lütfen üzülme değmez üç günlük dünyada bu sıkıntıya.http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:v...C4%B1k_cam.jpg Eline bir cam bardak al, hadi kalk al, sonrada tehlike olmayacak bir yere patlat. Şimdi onları süpür çöpe at. anladın mı şimdi. Hayır dünyanın sonu sizin için gelmedi. Sadece bu hayattan göçtüğünüzde son gelmiştir. Çok sevdiğiniz birisi size umulmadık bir kazık attı. Dünyamız bir anda kararıyor gibi geliyor. Halbuki dünya aydınlık, bir saat önce sizi sevdiğini bildiğiniz zamanlarda aydınlıktı da şimdi mi karardı. Demek ki sizin sevginize layık olmayan ve sizden maddi yada manevi anlamda yararlanmaya çalışan bir canlı türüymüş deyin buruşturup çöpe atın elinizdeki kağıdı , sonra dosyadan temiz bir sayfa daha çıkarın işte siz o temiz sayfasınız şu anda dünyada sevebilecek o kadar iyi kalpli kişiler var ki saplanıp kalmayın, sizde basın tekmeyi geçin gidin.

daLqa 09-02-2010 09:31 PM

Cevap: sevgilim beni aramıyor bunalımdayım, Yok Artık.

Çok güzel bir yazı teşekkürler s456
Aşk; doğru kişiyle olduğunda güzeldir.. bunu unutmayın. Şunuda söyleyeyim ki tam emin olmadan hiç kimseye fazlasıyla değer vermeyin sevmeyin bağlamayın kendinizi...

gnr 09-02-2010 10:45 PM

956kAşk insanın kendisini aptal gibi hissetmesinden hoşlanmasıdır.dunk56
Aşk bizi mutlu ediyor.çünkü onun sayesinde kurtuluyoruz bilincimizdenyu89
Aptal bi aşığa dönüşmek zevk veriyor bize.Akıl devreden çıkınca doğaya dönüyoruz.Daha sonra aşk bitiince kendimizi doğaya ait olmadığımızı anlıyoruz ve mutsuzluk süreci başlıyor...sad456

sigrt56ANLIYACAĞINIZ TAM BİR CENNETTEN KOVULMA HİKAYESİutananadam

AŞK GÜZELDE BİTİRMESİNİ BİLRSEK:.y789
HADİ AYRILIĞIN BİLE TADINI ÇIKARALIMderty
VE...Ayrıldığımızda üzülüyorsak sevinelim956k. insan olmanın gereğini yerine getiriyoruz çünküyrl78
İyi AKşamlaar HErkese!!!uy897

kinetix 09-02-2010 11:15 PM

Aşk denilen şey, insanın kendi içerisinde yaşadığı yüce bir duygudur. Bu duyguyu temsil ettiğini düşündüğünüz birisi olabilr ama aynı fikirde her zaman kalmayabilir. Veya sizler aynı aşkı paylaşıyor ve mutlu iken başka birileri bu sevdayı çürütebilirler. Tam bir aşkın mümkün olabilmesi için bu durumdan sizlerle ilgili herkesin hoşnut kalması gerekir ki,
bu da biraz zor zanaattır
y789

gnr 09-02-2010 11:37 PM

YHA bende zaten hep bu çevreden çektim !!derty
Siizi Ateşe verecem böyle devam edersenizpartysmiley
GErçektende dediğiniz gibi birilerinini memnun olması ne kadar gereksiz ama o kadarda durumu etkileyen bişe .ooo67
İnsan hayattta gördüğü iilginç şeyler sonrası bundan sonra başka bişeey lere şaşırnmıyacam desede insanaı şaşırtan binlerce şey var.Gördüğümüz klasiklerden biri mesela ikigenç sever birbirini neymiş aile neymiş çevresad456

4897Çaresiz kalmak kiimi zaman çare bulmaktan daha zordur ama biz zoru başarıyoruztuh788
İYİ AKŞAMLR:..(ÇARELER ÇARESİZ)

daLqa 09-02-2010 11:58 PM

birde şöyle bi durum var. herhangi bi sebepden ayrılınınca hala umudu oluyo insanın unutamıyosun eğer umut veriyorsa diğer kişi.. bu sürede zaman öyle çabuk geçiyorki hiç anlamazsınız belki aylar belki yıllar. sonra tamamen unuttuğunuzda ise ben ne kadar aptalmışım o kadar süre bekledim diyorsunuz o yüzden. giden gitsin sen şarkılar söyle içinden.. (: fazla bekleme yapma asvalt yapışırr :) :)

ankhca 10-02-2010 12:15 AM

Yazdıklarınızı okurken okadar kolay geliyorki yapmak evet yapabilirim diyor insan. Ama işte yaraları sarmak, zaman herşeyin ilacı doğru yaraların verdiği acılarda zamanla birlikte geçiyor doğum gibi nasıl doğum anında anneye bu acı bitmeyecekmiş gibi gelirse çekilen acıda bitmeyecekmiş gibi geliyor. Geçecek biliyor insan o sürede ayakta kalmayı nasıl başaracak onu bilmiyor işte.

muraturkom 10-02-2010 04:02 PM

Alıntı:

daLqa Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 583827)
Çok güzel bir yazı teşekkürler s456
Aşk; doğru kişiyle olduğunda güzeldir.. bunu unutmayın. Şunuda söyleyeyim ki tam emin olmadan hiç kimseye fazlasıyla değer vermeyin sevmeyin bağlamayın kendinizi...

dalga"" beyendiğine sevindim. tüm insanlar değerli ancak sen doğru söylüyorsun, önce ama önce değerli olan kendimizdir. Onun için canımı veririm, diyorlar. Evet neden çok seviyoruz aşkımızı bizi en seven kişiolduğundan kısacası herşey dönüp dolaşıp sevgiye olan açlığımızla orantılı. ama kendimizi feda edecek hiç bir durum söz konusu olamaz. Önce kendimizi sona başlkalarını sevmeliyiz.http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:J...kirik-kalp.jpg

maviinci 10-02-2010 08:55 PM

baktım da, genellemeye dayalı yorum yapılmışş. . Ne kadar doğru??

muraturkom 10-02-2010 10:25 PM

Alıntı:

gnr Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 583846)
956k
sigrt56ANLIYACAĞINIZ TAM BİR CENNETTEN KOVULMA HİKAYESİutananadam

Gnr, çok güzel bir benzetme, güldüm durdum. Dikkat edersek hep acı olan, sıkıntı üzüntü veren cefalı işlere doğamız gereği çok meraklı ve istekliyiz. Örnek verelim. Çocuk sahibi olmak,aşktan sonra da sıradaki istek vazgeçemediğimiz arzuladığımız diğer konu. Sonra mı sonrasını hepimiz kendimize sorarsak benzer cevaplar alırız. http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:Y...0000367770.jpgBuluğ döneminde anne babamızı yapmadığımız eziyet kalmıyordu. Sonra büyüdük dertlerimizde bizimle büyüdü, sonra kime koştuk yine onlara, peki onlar bizden bu güne kadar ne istedi hiç birşey. Sağlık ve huzurumuzu dilediler. Aşktan buraya gelmenin alakası nedir.Aşkta çok istenen arzulanan peki ya sonra bir de bağlanıp çok sevdinmi ne güzel oynuyorlar bizimle, http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:3...f41a5ab845.jpgama bu yazılarımız bir gün sonraki nesillerin okuduğunda bile aşk yine de var olacağını düşünüyorum. Sevmenin orantısını koruyabilirsek aşk güzel ama kendimizi oyuncak yapıp ta oynatırsak çekilecek gibi değil diye düşünüyorum.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 05:51 PM.