Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Kişisel Gelişim Klubü > Alternatif Kişisel Gelişim > Nlp

Uyarılar

Nlp nlp books, nlp, nlp techniques, nlp hypnosis, nlp modelling, nlp neuro, nlp practioner, nlp course, nlp courses, nlp trainers, nlp trainer, nlp richard, nlp encyclopedia, tad james nlp, nlp presuppositions, neuro linguistic programming nlp, nlp training, john grinder nlp, nlp language, nlp weekly, nlp nlp, günbegün nlp, nlp olumlamaları, uygulamalarla nlp, in nlp, nlp 7, nlp for, about nlp, international nlp

NLP'nin Hedefe Ulaşma İlkeleri Nelerdir?

Alternatif Kişisel Gelişim ve Nlp NLP'nin Hedefe Ulaşma İlkeleri Nelerdir? Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız NLP’ yi uygularak değişime başlayabilirsiniz. NLP severler bu yazıyı mutlaka okuyun. Hedef belirle ve hemen harekete geç! Sürekli şikâyet ederiz. "Hiçbir zaman rüzgâr doğru esmedi, hayat hiçbir zaman benim istediğim şekilde gelişmedi" deriz. Çünkü, nereye doğru gittiğimizle ilgili hiçbir fikrimiz ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Nlp telkin cd indir izle İstanbul Nlp nerededir kimdir Nlp çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Nlp hipnoz Nlp olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Nlp hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Nlp kuantum düşünce kitap haberi

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 15-05-2007, 09:19 PM   #1 (permalink)
Administrators
Atakan Sönmez

Tesekkür: 2,852
3,132 Mesajinıza toplam 17,384 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond repute
Standart NLP'nin Hedefe Ulaşma İlkeleri Nelerdir?

NLP’ yi uygularak değişime başlayabilirsiniz.

NLP severler bu yazıyı mutlaka okuyun.

Hedef belirle ve hemen harekete geç!

Sürekli şikâyet ederiz. "Hiçbir zaman rüzgâr doğru esmedi, hayat hiçbir zaman benim istediğim şekilde gelişmedi" deriz. Çünkü, nereye doğru gittiğimizle ilgili hiçbir fikrimiz yoktur. Böyle insanlar için rüzgâr hiçbir zaman doğru yerden esmeyecektir çünkü ne istediklerini bilmezler... İsteklerimize kavuşmak, kalıcı değişiklikler yaratmak istiyorsak öncelikle hedeflerimizi saptamalıyız. Hedeflerin yazılı olması çok önemlidir, kendi kendimizle yapılmış bir kontrat niteliği taşır. Tabii ki hedeflerimiz SMART yani akıllı olmalı... Yani belerlediğimiz hedef şu özellikleri taşımalı:

S - (Specifik) Belirli

M - (Measurable) Ölçülebilir

A - (Attainable) Ulaşılabilir

R - (Rational) Rasyonel

T - (Time limited) Zaman sınırlı

Bir SMART hedef örneği:

"1 yıl içinde seyahat ettiğimde yemek ısmarlayacak, otel bulacak 2 - 3 tezgâhtarla alışveriş yapacak kadar İtalyanca öğrenmek istiyorum. Buna yarın İtalyanca öğrenecek yer ve öğretmen ara***** başlıyor, 1 yıl içinde de öğreniyorum." SMART olmayan bir hedef ise "İtalyancayı çok öğrenmek istiyorum" demek. Çünkü bunun uzaya çıkmak istiyorum demekten hiçbir farkı yok. Hedef belirlerken mutlaka pozitif ve şimdiki zamanı kullanarak cümle kuruyoruz.

2- Kâğıt kalem al, liste yap ve ayıl!

İkinci adımda önce hayatımızda kabul edemeyeceğimiz şeylerin listesini çıkarmamız gerekiyor. Hemen şimdi tahammül edemediğiniz şeylerin listesini yapın. Bu ne olabilir? "Artık başarısız olmak istemiyorum", "Artık az para kazanmak istemiyorum", "Artık hayatımın benim kontrolümün dışında akmasını istemiyorum" gibi... Bu liste bizi ayıltıyor.

Sonraki listemiz ne olmak istediğimiz sorusuna yanıt vermeli ve SMART (akıllı) olmalı. Bu yüzden "zengin olmak istiyorumödan çok, "Bugünden başlayıp önümüzdeki yıl sonuna kadar 10 bin dolar biriktireceğim" çok daha akılcı bir istek. Listeyi yaparken başarısızlığı düşünmek yok. Çünkü NLP’ye göre başarısızlık yok, sonuç var!

3- Bağlayıcı inançlardan kurtulun

Ben sabırsızım." Bu bir şikâyet değil. Bu bir inanç. Kötü bir inanç hem de. "Ben sakarım" gibi... Çoğu zaman inançlarımız tecrübelerin yanlış yorumlarına dayanır. Ayşe, fakir bir ailede büyümüştür. Boyu kısadır, doktor olmak istemiş, olamamıştır. Halkla ilişkilerle uğraşır ve "Kimse beni sevmiyor" der. Şimdi Ayşe’nin inançlarını değiştiyoruz. "Mutlu bir çocuktum. İyi bir halkla ilişkiler uzmanıyım. Boyum uzun olmadığı için erkek arkadaşımla birlikteyken topuklu giyebiliyorum. Erkek arkadaşım ve annem babam beni seviyor." Ne yaptık? Kötü şeylere odaklanan Ayşe’nin inançlarının Kötü şeylere odaklanan Ayşe’nin inançlarının temelindeki varsayımı bozduk. Yeni ve pozitif konsantre olabileceği gerçeklere odaklanmasını sağladık

--------------------------------------------------------------------------------

VanilYaa12-14-2006, 12:17 PM

[Only Registered Users Can See Links]

Her şey bir neden ve amaç için vardır:Başarılı insanlar kainattaki herşeyin bir amaca hizmet etmek için yaratıldığını düşünür;başlarına gelen kötü olaylarda karamsarlığa düşmezler,bu olayın başlarına kasıtlı olarak geldiğini,kader olduğunu bilirler.

Başarısızlık diye bir şey yoktur,sadece sonuçlar vardır:Başarısızlığa inanmak beyni zehirleyen bir yoldur.Başarısızlıktan korkan insanlar kafalarında nelerin ters gideceğini düşünür,yeni birşeyler yapmaya doğru adım atmaya çekinirler.Halbuki muhteşem hayat sürenler başarısızlıklara 'sonuçlar'adını takarlar.Bir şeyler ters gittiğinde öğretici bir şeyler kazandıklarını düşünürler,hatalarından ders alırlar.Başarısızlığı geri besleme olarak düşünürler
Ne olursa olsun sorumluluğu üstlenmekten çekinmeyin:Muhteşem hayat süren insanlar yeryüzündeki her şeyi kendilerinin yarattığına inanırlar,bu yüzden hiçbir olayda sorumluluk almaktan kaçınmazlar

Bir şeyi kullanabilmeniz için onu anlamış olmanız gerekmez:Başarılı insanlar bir olayın özünü alır,gerisiyle ilgilenmezler.Güçlü insanlar incelendiğinde bir çok konuda bilgi sahibi olmalarına karşın,işlerini en kısa ayrıntısına kadar bilmedikleri görülmüştür.Zaman onlar için çok değerlidir.

En büyük kaynağınız insanlardır: Mükemmele ulaşan insanlar,belli fertlere değil topluma saygı gösterirler.

Çalışmak bir oyundur:"Başarının sırrı mesleğinizi tatile çevirmektir."Mark Twain

Sorumluluk almadan başarı gerçekleşmez:Büyük sorumluluk yüklenilmeden büyük başarı gerçekleşmez.Başarılı insanlar "Neye mal olursa olsun yaparım."demeyi severler.

İnsanlar amaçlarına ulaşmak için gerekli kaynaklara sahiptir:"Hayat ya

cesur bir tecrübedir ya da bir hiç,seçim sizin."Alan Keller

Güç,amaçlanan hedeflere ulaşabilmektir:Amaçladıkları sonuçlara ulaşan
insanlar güçlüdürler.

Her zaman bir seçenek daha vardır:Kaybetmek ve yılmak kelimelerini hayatınızdan çıkarın. Bir şeyi başaramadığınızda bunun başarısızlık değil davranışlarınızı esnek davranarak değiştirmenizi size uyaran bir sonuç olduğunu bilin.En büyük risk,risk almamaktır.

Bir insan bir işi başarabiliyorsa,bunu başkaları da yapabilir. Dünyada herhangi bir kimsenin başardığı bir işi sinir sistemimizi,kullandığımız

kelimeleri ve vücudumuzu kullanarak biz de başarabiliriz.İnsanların belli bir sonucu üretmek için tam ve kesin olarak neler yaptığının açığa çıkartılmasına modelleme denir

--------------------------------------------------------------------------------

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Dinledikten sonra etkiler ile ilgili anketlere bu linkten katilin.
http://www.hayatimdegisti.com/forum/...-anketlerimiz/
hayatimdegisti isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 15-05-2007, 09:20 PM   #2 (permalink)
Administrators
Atakan Sönmez

Tesekkür: 2,852
3,132 Mesajinıza toplam 17,384 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond repute
Standart Ynt: NLP'nin Hedefe Ulaşma İlkeleri Nelerdir?

Hayatta ne istediğini bilmek önemli bir meziyettir. Ancak hedefini açık seçik tanımlamak daha başka bir şeydir. Harekete geçebilmek için önünüzde sınırları iyi çizilmiş, somut hedefler olması gerekir. Başarmak istediğiniz hedefi açık seçik tanımlayamazsanız, zihniniz de size yaratıcı çözümler sunamayacaktır.

Aşağıdaki ipuçları sizi başarıya adım adım yaklaştıracaktır:

1. Neyi başarmak istediğinize karar verin. Hedefinizin sınırları, kapsamı, çerçevesi iyi çizilmeli. “Daha fazla satış” derken “daha fazla” ile neyi hedeflediğinizi sayısal olarak belirtin. Yeni bir iş alanı düşünüyorsanız, bu alanın ve işin özelliklerini tanımlayın.

2. Hedefi gerçekleştirmek için kendinize bir tarih belirleyin. Her hedefin bir tarihi olmalı. Bir tarihe bağlı değilse, o bir hedef değil, bir arzu ya da hayaldir; hatta bir arzunun hayali...

3. Hedefi gerçekleştirebileceğinize olan inancınızı sınayın. Hedefe ulaşabileceğinize inanmalısınız. Olanaksız ya da zor olduğunu düşünmeye başladığınız anda, harekete geçmeniz de olanaksızlaşır.

4. Şu anda bulunduğunuz noktayı belirleyin. Bir durum değerlendirmesi yapın. Nerede olduğunuzu bilmeden pek uzağa gidemezsiniz.

5. Aşmanız gereken engelleri saptayın. Hedefe ulaşmayı zorlaştıran engeller var mı? Engelleri aşma planları yapmadan önce, onları farketmelisiniz.

6. İhtiyacınız olan yeni bilgileri değerlendirin. Mesleki bir yeterlilik mi kazanmanız gerekiyor ya da bir eğitimden mi geçmelisiniz?

7. İlişki kurmanız gereken kurumlar ve toplulukları belirleyin. Hedefe ulaşmanızı kolaylaştırabilecek insanlar ya da kurumlar var mı? Onlarla temas kurmanın yollarını araştırın.

8. Hedefi gerçekleştirmenin sağlayacağı yararları belirleyin. Ne kadar çok sayıda yarar sıralayabilirseniz, hedefinize odaklanmanız o kadar kolay olur.

9. Eylem planı yapın. Hedefe varmak için atılması gereken adımları tek tek belirleyin. Hedeften başlayıp geriye doğru gidin.

10. Kendinizi hedefe varmış gibi hayal edin. Hedefe ulaştığınızı en ince ayrıntısına kadar zihninizde canlandırın. Bunu üst üste defalarca yapın, ta ki zihninize iyice yer edene kadar...

11. Her gün hedefe bir adım daha yaklaşın. Hayaller de hedefler de, harekete geçmeyi gerektirir. Dünyanın en iyi hedefi bile kararlı bir hareket olmadan gerçeğe dönüşemez.

12. Asla vazgeçmemeye kararı verin. Zorluklarla karşılaşsanız bile, hedeften dönmemeye ant için. Hedefe varana kadar da yolunuzdan şaşmayın

Dinledikten sonra etkiler ile ilgili anketlere bu linkten katilin.
http://www.hayatimdegisti.com/forum/...-anketlerimiz/
hayatimdegisti isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-05-2007, 09:06 AM   #3 (permalink)
Üsteğmen

Tesekkür: 0
57 Mesajinıza toplam 165 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
kadirayvaz is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: NLP'nin Hedefe Ulaşma İlkeleri Nelerdir?

Sevgili Lerzan;
Yeni başlayan bir hedefin varmı? Özel değilse paylaşmanı isterim.
Alt 19-05-2009, 06:36 AM   #4 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 28
26 Mesajinıza toplam 224 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
studiofix is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: NLP'nin Hedefe Ulaşma İlkeleri Nelerdir?

Düşüncenin Önemi
Düşüncenin Yanılması
Düşüncenin Koşullanması
DÜŞÜNCE YÖNETİMİ Prensipleri
Olumlu Düşünce
Psiko - Hijyen
Hedefin Önemi
Hedef Belirleme
TEKGÖZ Prensibi
Kaynak Çemberi
Farkındalık Çemberleri
Zihinde Canlandırma
Beynimiz Nasıl Çalışır?
Bilinçaltı - En İyi Yardımcınız
Telkin ve Trans
bu başlıkların nlp nin çalışma prensipleri olduğunu okudum,bunların ayrıntısını bize anlatabilir misiniz?teşekkür ederim.
studiofix isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks