Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Ne Zaman Etkisini Görürüm (http://www.hayatimdegisti.com/forum/ne-zaman-etkisini-gorurum/)
-   -   değişen bir şey yok... (http://www.hayatimdegisti.com/forum/ne-zaman-etkisini-gorurum/622771-degisen-bir-sey-yok.html)

beyazhuzun 30-03-2013 11:53 AM

değişen bir şey yok...

insanlar mutsuzken kendini değiştiren enerjiyi nerden buluyor anlamıyorum. yataktan çıkasım gelmiyor ki film izleyim kitap okuyum ya da başka bir şey yapayım... agl34

Işıklı yol 30-03-2013 12:13 PM

Cevap: değişen bir şey yok...

Geçmiş olsun.Depresyonda olabilir misin acaba?

beyazhuzun 30-03-2013 01:12 PM

bilmem belki de bugün biraz iyiyim bişeyler yapmak için uğraşıyorum. ama mutsuzsam uyumasam da yatmaktan başka birşey düşünemiyorum. iştahım yok yemek bile zor yiyorum :(

Işıklı yol 30-03-2013 01:36 PM

kolay gelsin canım benim geçmiş olsun.inşirah suresini
oku biraz inşallah iyi gelir

bumbada 30-03-2013 02:23 PM

önce eylem sonra istek . bu iş böyle .

isteği beklersen 100 yıl geçer .

beyazhuzun 30-03-2013 03:29 PM

valla sizin eylemi yapacak haliniz olabilir benim yok deniyorum.

bumbada 30-03-2013 03:47 PM

zorlayacaksın , alışırsın .

maviinci 30-03-2013 09:29 PM

çok afedersin, merak ettiğim bir şey var.. WC'yi de mi kullanmıyorsun blissy yoksa hâlâ lazımlık mı kullanıyorsun sigrt56 senin sorun olarak gördüğün şey, düşücnenden kaynaklanıyor. Zihnini biraz zorlamayı denemeni tavsiye ederim. Yerimden kalkacak halim olmuyor çoğu zaman, ama kalkmak istiyorum. kalkıyorum. bir yerlerden duymuştum, şöyle bir söz:

JUST DO IT (SADECE YAP). yapmak için neden birşey bekliyorsun ki :)) sadece yap. mesela, forumda konu açıp yazabiliyorsun. bu, senin aslında o kadar da umutsuz olmadığını gösterir.. Bu Bir..

İkinci olarak, aslında yatakta durup kalmak da bi yerde avantaj olabilir. Ne açıdan; şu açıdan:

1-) Rahatça gün boyu telkin dinleyebilirsin, bu senin problemlerini aşmanda büyük oranda faydalı olacaktır..

2-) Özlem Ablanın meditasyonları var, sitede meditasyon bölümünde. Onları indirip dinleyebilirsin, bilinçaltını yeniden yapılandırmanda sana yardımcı olacaktır..

3-) Melankolik - Dramatik müzik ve filmleri bilgisayarından silerek kendini komedi filmlerine (gülmelisin ki, mutluluğun nasıl birşey olduğunu anımsayasın) ve hareketli müziklere mahkûm bırakmalısın.. Bir süre sonra insan istemese de birşeyler yapası geliyor derty

Başarılar dilerim, güzel olacağına inanıyorum.. Ben inanıyorum, sen de inan..:))

beyazhuzun 30-03-2013 09:41 PM

telkinleri dinliyordum iyi gidiyordu bir hafta dinleyemedim 10 gündür tekrar dinliyorum.bu aralar nedendir bilmiyorum çocukluğumda hoşlanmadığım şeyler aklıma geliyor mutsuz oluyorum.bi iki meditasyon indirdim dinlemeye çalışıyorum.müzik dinlemeyi bıraktım. kendimi kötü hissedince zorla yürüyüşe gidiyorum hiç bir şey değişmemiş olarak dönüyorum. hiç bir şeye kendimi tam olarak veremiyorum. mutlu olacak bir sebebim yok galiba.

bumbada 31-03-2013 12:06 AM

çocukluk geride kalmış iyi kötü geriye dönmektense ileriye dönük güzel portler çizmek daha iyi değil midir ?

sweeet 31-03-2013 02:45 AM

Çocukluğundaki anılar bilinçaltındaki olumsuzlukların yansıması. O anları kabul et iyice izle bu bilincinle hatta hataları ve kötü olan şeyler affet. Affetme çalışması yaparsan huzur bulursun belki.

Affetmek ÖZgürleştirir. Bu başlığı okumanı tavsiye ederim. Güzel paylaşımlar var içinde. Telkin dinlemeye devam et.

Hayat her şeye rağmen güzeldir. Tek sorun senin ona gülümsememen şu an. Ama bil ki yine bunu değiştirecek güç elinde hem de tam şu anda.

beyazhuzun 31-03-2013 01:09 PM

dua etmeye çalışıyorum.özlem hanımın meditasyonunu denedim iyi geldi. geçici bir rahatlık olmasın uzun sürsün inşallah.

maviinci 31-03-2013 03:47 PM

Alıntı:

beyazhuzun Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 838546)
dua etmeye çalışıyorum.özlem hanımın meditasyonunu denedim iyi geldi. geçici bir rahatlık olmasın uzun sürsün inşallah.

bir tarla düşün.. uzun uzun otlar var ve sen yürüyorsun. ilk yürüyüşünde, biraz eğilirler ama yine yerinde dururlar. aynı yoldan geri dönerken, o otlar yine yerinde ve uzundur.. üçüncü, dördüncü, beşinci... sürekli gitmen gerekir aynı yerden, bir süre sonra görürsün ki artık o büyük ot yığınları arasında orası patika olmuş, yol olmuş.. kendine yol açmışsın. yine, yol kenarlarında çimenlikleri düşün. insanlar sürekli oradan yürüdükleri zaman, artık çimen bitmez olur. Çünkü sürekli birileri üzerinden yürüyor. artık orası da patikalaşmıştır. sen de, ben de, biz de öyleyiz aslında..

umutsuzluk, mutsuzluk, birşey yapmak istememek vs.. bunlar yolumuzu kapayan zararlı ot misali, önümüzdeler.. sen, o meditasyonu dinleyerek bir kez yürüdün. meditasyonlar, telkinler, mutluluk veren şarkılar, komedi filmleri süreklilik arz ederse, teknik olarak plânlı biçimde sürdürürsen çabalarını; göreceksin ki, kendi yolunu açmışsın ve artık birşeyler değişmeye başlamış.. Peki, o durumda hep mutlu mu olacaksın? doğal olarak hayır, çünkü insanın doğasında, fıtratında var bu. ama, seni temin ediyorum en fazla bir buçuk iki gün sürecek. çünkü, artık sen etrafında duvarlar olmayan bir kapının kilidini açmak için çırpınmayacaksın, kapının etrafından dolaşacaksın...

http://www.ihale.com.tr/upload/editor/acilan-kapi.jpg

beyazhuzun 31-03-2013 05:51 PM

çok teşekkür ederim. söylediklerinizi uygulamaya çalışcam canım istemese de zorlansam da yapcam. hayatımda bir şeylerin değişmesi gerekiyor. hayatıma bazı insanları önemsemeden devam etmem gerekiyor...bu ruh halimin sebebi olan insandan uzaklaşmam gerekiyor...

maviinci 31-03-2013 11:02 PM

Alıntı:

beyazhuzun Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 838556)
çok teşekkür ederim. söylediklerinizi uygulamaya çalışcam canım istemese de zorlansam da yapcam. hayatımda bir şeylerin değişmesi gerekiyor. hayatıma bazı insanları önemsemeden devam etmem gerekiyor...bu ruh halimin sebebi olan insandan uzaklaşmam gerekiyor...

belki de kabul etmen gerekiyordur.. öyle bir sürü insan var, bugün var, dün vardı.. yarın yine karşına çıkarlar. bilmiyorum, şu hâlinle bende bıraktığın izlenim: sen Ay'sın, onlar Dünya, sürekli dünyanın etrafında dönüyorsun.. Bak çok küçük bir şey söyleyeceğim sana:
KENDİ HİKÂYENİN KAHRAMANI OL, BAŞKASININ ÖYKÜSÜNDE FİGÜRAN DEĞİL..

Ben senin yerinde olsaydım, odamın ya da olduğum yerde sabah kalktığımda görebileceğim bir yere, gün içinde karşıma çıkacağı herhangi bir yere, beni motive eden sözleri yazardım. Mesela başka neler yapılabilir diye düşünüyorum, düşünerek insanları bu kadar önemsemenin - daha ziyade, onlar yüzünden hayatını mahfetmenin pek de adil olmadığını görebilirsin. kendi kelimelerini kurarak, kendi cümlelerini kurarak, kendi hayatına şekil verebilirsin. Ama bu sana ait olmalı, biz sana dıştan destek verebiliriz ama insan da su gibidir, içinde olduğu kabın şeklini alır.. düşün ki, sen şu an mutsuzluk, hüzün, melankoli vs. kabındasın. ama öyle bir şey ki insan, kendisi çıkıp kristal bi bardağa da girebiliyor.. bunlar güzel şeyler ama, hayatının kalanında çekme olasılığın olan büyük problemlere karşı dayanıklı kılacak seni, tabii eğer bundan kurtulmaya çalışır, iradenin peşinden koşar, mücadeleni sağlam verirsen.. bir nevi, duygusal aşı...

ßyKuS 31-03-2013 11:18 PM

maviinci bomba gibisin çok güzel şeyler söylüyorsun. Sanırım beyazhüzün gibi bende depresif'im hiçbişrey yapmak istemiyorum..

maviinci 31-03-2013 11:34 PM

Alıntı:

ßyKuS Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 838578)
maviinci bomba gibisin çok güzel şeyler söylüyorsun. Sanırım beyazhüzün gibi bende depresif'im hiçbişrey yapmak istemiyorum..

ben de depresifim bir süredir, zannediyorum mevsimlerle ilgili.. işte, bi an insan yakalayınca o gücü, hissi.. tutabilene aşkolsun ;))

bu arada, sen depresifim diyorsun da, öyleyken bile oldukça aktifsin ;)) bu da, depresifizmi içine sindiremediğin anlamına geliyor bence..:))

ßyKuS 01-04-2013 03:23 AM

Nasıl yani depresifi sindirememem aktif olduğum anlamına mı geliyor :D yanılıyorsun eğer aktif olsaydım daha yararlı birşeyler yapabilirdim.

beyazhuzun 01-04-2013 04:26 PM

benim bu durumum 2 haftadır devam ediyor. bugün kendimi daha iyi hissediyorum bozulmasın inşallah :) uzun zamandır ilk defa içimden gelerek dua ettim. sabah kötü kalksam da mutluyum diyip durdum :) benim kendimi iyi hissetmemi sağlayacak olumlamalar bulmam gerekiyor maviincinin dediği gibi netten baktım bişeyler ama kendime uygun bişeyler bulamadım ben sayısal biriyim sözelim çok zayıf basit bir yazı bile yazamam ne desem bilemedim :)

maviinci 01-04-2013 04:45 PM

Alıntı:

beyazhuzun Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 838627)
benim bu durumum 2 haftadır devam ediyor. bugün kendimi daha iyi hissediyorum bozulmasın inşallah :) uzun zamandır ilk defa içimden gelerek dua ettim. sabah kötü kalksam da mutluyum diyip durdum :) benim kendimi iyi hissetmemi sağlayacak olumlamalar bulmam gerekiyor maviincinin dediği gibi netten baktım bişeyler ama kendime uygun bişeyler bulamadım ben sayısal biriyim sözelim çok zayıf basit bir yazı bile yazamam ne desem bilemedim :)

kendi olumlamanı neden yapmayasın..?? sayısalın güçlüyse, sayısal olumlama yap.. lisede mantık dersi almıştım, p ise q, sonra 1 ve 0 var.. hatta, biraz düşünülürse üzerinde; elektrik devresiyle bile olumlama yapılabilir kahvesmiley yeter
sadece biraz kalıpların dışına çıkmak

beyazhuzun 02-04-2013 06:09 PM

özlem hanımın yayınlarından kendime uygun olanları yazdım sabah akşam okuyorum.duaya devam ediyorum. kendimi daha iyi hissediyorum. bu halim geçici olmasın Allahım :)

beyazhuzun 07-06-2013 07:38 PM

her şey geçici bir mutluluk çoğu zaman anlık sürüyor. iyi olma durumum hafta da bir iki gün. ve hayatımda mutsuz olmamı sağlayan her gün görmek zorunda olduğum biri var.

papatya_27 07-06-2013 09:26 PM

sürekli korkuyosun kendini mutlu hissettiğin anda bile o duyguyu hak ettiği gibi yaşamıyorsun çok kastığını düşünüyorum..şuan mutluysan bunun tadını çıkar yarın ne olacak yine mi hüzün olacak diye düşünme..önce bedenini bir gevset ve inanarak olumlamalarını yap korkuyla olmayacak endişesiyle değil..hem hayat hiçirimizde dört dörtlük değil ki..bizlerde bugün iyiysek yarın çok kötü olabiliyoruz..bence hayatın anlamı mücadele etmek,üstesinden gelmek ve gerçekten bişeyler yapmak..moralimiz bozuksa inadına moralimizi yükseltecek aktiviteler bulmalıyız ve de en önemlisi o durumdan nasıl en karlı çıkabilirim diye çözüm yolları aramak..unutma ancak sen kendi hayatını mutlu edebilirsin bunu başkasından istemek yada beklemek boş bir beklenti olacaktır..hadi beyazhuzun ayaklan artık iç sesini harekete geçir..bir güçlen neyi nasıl yapabileceğini düşünmeye başla cözüm yolları ara ve bu süreçte illaki mutlu olacak bişey arıyorsam aldığın nefesi hisset,kollarını bacaklarını gözleerini kulaklarını hisset...sevgiyleee güzel haberlerini bekliyoruz

beyazhuzun 07-06-2013 11:18 PM

teşekkür ederim güzel dilekleriniz için. ben de yarın üzüleceğim diyerek yaşamıyorum yatarken de öyle yatmıyorum ama sabah büyük bir mutsuzlukla uyanıyorum ve kendimi toparlayamıyorum. söylediğim yaptığım hiç bir şey durumumu değiştirmiyor o günümü o şekilde kapatıyorum.

Işıklı yol 08-06-2013 12:07 AM

Alıntı:

beyazhuzun Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 843007)
her şey geçici bir mutluluk çoğu zaman anlık sürüyor. iyi olma durumum hafta da bir iki gün. ve hayatımda mutsuz olmamı sağlayan her gün görmek zorunda olduğum biri var.

O kişi kimse büyük ihtimalle enerjini ona kaptırıyorsun. Senin tüm enerjin tükenirken eminim o parlıyordur.

Işıklı yol 08-06-2013 12:11 AM

Aşırı Düşünce Alışkanlığı, Eckhart Tolle, Konuşma, Spiritüel Yazar, Türkçe Alt Yazı - YouTube

Alıntı:

beyazhuzun Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 843033)
teşekkür ederim güzel dilekleriniz için. ben de yarın üzüleceğim diyerek yaşamıyorum yatarken de öyle yatmıyorum ama sabah büyük bir mutsuzlukla uyanıyorum ve kendimi toparlayamıyorum. söylediğim yaptığım hiç bir şey durumumu değiştirmiyor o günümü o şekilde kapatıyorum.

beyazhuzun 08-06-2013 12:48 PM

anda kalmak, farkına varmakla ilgili bazı şeyler okudum bir kaç gün denedim olmadı. benim sorunum bu çok düşünmek ve bu düşünme durumundan çıkamamak. biriyle konuşurken bile onları bırakıp düşüncelerimde boğulabiliyorum.

papatya_27 08-06-2013 01:20 PM

Alıntı:

beyazhuzun Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 843057)
anda kalmak, farkına varmakla ilgili bazı şeyler okudum bir kaç gün denedim olmadı. benim sorunum bu çok düşünmek ve bu düşünme durumundan çıkamamak. biriyle konuşurken bile onları bırakıp düşüncelerimde boğulabiliyorum.

hani beraber yaşadığım insan beni daha da mutsuzlaştırıyor demiştin..peki o ortamdan biraz uzaklaşma imkanın var mı..kendini toparlamak ve ruh halini yenilemek için iyi olabileceğini düşünüyorum..mini bir tatil yapma fırsatın var mı acaba ya da sevdiğin bi eşin dostun arkadaşın yanına gitme durumun var mı...eğer varsa hemen valizini topla derim ve mekan değiştirdiğinde de kendine söz vermeni bu süreçte sadece kendin için bişeyler yapıp olan biteni düşünmeden o anı sana huzur verenlerle geçirebilirsin

Işıklı yol 08-06-2013 01:20 PM

o zaman yaz yak tekniğini uygula. Tüm bu düşüncelerini yaz ve bu düşüncelerinden özgürleşmek niyetiyle yak. Defalarca yap. Faydasını göreceksin. Yada evde yalnız olduğun bir anda karşına al o kişiyi hayalen ağzına geleni söyle yada yastıkları yumrukla içindeki öfke seni orada tutuyor bana göre.

beyazhuzun 08-06-2013 01:55 PM

Alıntı:

papatya_27 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 843061)
hani beraber yaşadığım insan beni daha da mutsuzlaştırıyor demiştin..peki o ortamdan biraz uzaklaşma imkanın var mı..kendini toparlamak ve ruh halini yenilemek için iyi olabileceğini düşünüyorum..mini bir tatil yapma fırsatın var mı acaba ya da sevdiğin bi eşin dostun arkadaşın yanına gitme durumun var mı...eğer varsa hemen valizini topla derim ve mekan değiştirdiğinde de kendine söz vermeni bu süreçte sadece kendin için bişeyler yapıp olan biteni düşünmeden o anı sana huzur verenlerle geçirebilirsin

ayrılmam mümkün değil şimdilik ayrıldığımda burdan belki biraz daha iyi olabilirim. uzaklaşmak sorunlarımı çözer mi bilmiyorum çünkü dönüşüm yine burası ve görmek istemediğim.

beyazhuzun 08-06-2013 01:57 PM

Alıntı:

Işıklı yol Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 843062)
o zaman yaz yak tekniğini uygula. Tüm bu düşüncelerini yaz ve bu düşüncelerinden özgürleşmek niyetiyle yak. Defalarca yap. Faydasını göreceksin. Yada evde yalnız olduğun bir anda karşına al o kişiyi hayalen ağzına geleni söyle yada yastıkları yumrukla içindeki öfke seni orada tutuyor bana göre.

ışık abla dediklerini okumuştum bir yerlerde belki de inanarak yapmadığım için bir işe yaramadı. ama tespitinde haklısın. çok öfkeliyim bu durumdan kurtulamıyorum. deniyorum ama öfkeliyim affedemiyorum.

Işıklı yol 08-06-2013 01:58 PM

Alıntı:

beyazhuzun Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 843068)
ayrılmam mümkün değil şimdilik ayrıldığımda burdan belki biraz daha iyi olabilirim. uzaklaşmak sorunlarımı çözer mi bilmiyorum çünkü dönüşüm yine burası ve görmek istemediğim.

o sana kendini nasıl hissettiriyor bunu bulmalısın. O sende ki hangi duyguyu harekete geçiriyor. O duygu aslında seni mutsuz eden o kişi değil. Kişilerle değil problemimiz asıl konu bizde ki hangi duygunun karşılığı o. O duygundan özgürleştiğinde o kişi senin için sıradan biri haline gelecektir.

beyazhuzun 08-06-2013 06:41 PM

bana nasıl hissettiriyor neden kopamıyorum bilmiyorum ama iş yerinde hiç birşey yokmuş gibi samimi davranmasından sohbet etmeye çalışmasından nefret ediyorum. gitmek istiyosan hiç bir şekilde konuşmaman gerekir bence ve bunu yapmıyor.

Işıklı yol 08-06-2013 06:46 PM

Alıntı:

beyazhuzun Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 843103)
bana nasıl hissettiriyor neden kopamıyorum bilmiyorum ama iş yerinde hiç birşey yokmuş gibi samimi davranmasından sohbet etmeye çalışmasından nefret ediyorum. gitmek istiyosan hiç bir şekilde konuşmaman gerekir bence ve bunu yapmıyor.

böyle yaptığında kendini nasıl hissediyorsun mesela değersiz mi aşağılanmış mı yani içinde öfke sadece perdedir. Biraz daha derine inebilmen gerekiyor duygularını tespit etmek için. seninle oynadığını mı düşünüyorsun yoksa yalancı olduğunu mu onun? Sence amacı ne?

beyazhuzun 08-06-2013 06:55 PM

yani bak seninle normal olabiliyorum şeklindeki tavrı seni umursamıyorum sen değersizsin önemsizsin gibi hissettiyor olabilir:(

beyazhuzun 08-06-2013 06:56 PM

ve benimle oynuyor sanki kopmamam için

Işıklı yol 08-06-2013 07:00 PM

Alıntı:

beyazhuzun Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 843105)
yani bak seninle normal olabiliyorum şeklindeki tavrı seni umursamıyorum sen değersizsin önemsizsin gibi hissettiyor olabilir:(

işte asıl değiştirmen gereken duygu bu. Onunla savaşacağına enerjini bir gölgeye harcayacağına asıl düşmanınla yüzleş onunla savaş. Senin düşmanın değersizlik duygusu. Mutlaka buda erken dönemde aldığın belki ailen tarafından kodlanan yada onlardan sana geçen bir duygu olabilir. Yani bazı anne babalar başkalarının yanında ezik dururlar bunu çocuklarda öğrenirler.

beyazhuzun 08-06-2013 07:04 PM

dışarıdan çok güçlü bir insan gibi görünüyorum ama öyle değil. ailem daha doğrusu babam baskıcı bir insandı bu güvensizlik değersizlik durumum bundan kaynaklı olabilir.

Işıklı yol 08-06-2013 07:04 PM

Şöyle bir çalışma öneririm.
10- 15 defa
ben değersizim de
aynı sayıda bu defada
kim değersiz? de
bu arada vücudunda ki tepkileri gözlemle hiç bir şey olmasa bir rahatlama hissi olur.
Sonra yine 10- 15 defa
O değersiz. de
en sonda kendi ismini söyleyerek
Küçük ..... değersiz
diyeceksin genelde bu çekirdek inanca ulaşmak için yapılan bir çalışmadır ve ilk nerede edindinse bu duyguyu oraya götürür. Yani suyun kaynağını bulur tıkalı yerleri açarsın ondan sonra düzelir herşey bunu pek çok duygu için yapabilirsin.

Işıklı yol 08-06-2013 07:06 PM

Alıntı:

beyazhuzun Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 843108)
dışarıdan çok güçlü bir insan gibi görünüyorum ama öyle değil. ailem daha doğrusu babam baskıcı bir insandı bu güvensizlik değersizlik durumum bundan kaynaklı olabilir.

işte onunda bu tutumu sana eskiden yaşadığın tüm o kötü anıları çağrıştırıyor ve ona öfke duyuyorsun. Bu duygundan özgürleştiğinde artık o insan ya hayatından çıkar yada sana karşı tavrı değişir.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 01:00 PM.