Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Ne Yapmalı? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/ne-yapmali/)
-   -   Sıkıntıyı kenara atmak? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/ne-yapmali/372205-sikintiyi-kenara-atmak.html)

selinn 22-06-2009 08:58 AM

Sıkıntıyı kenara atmak?

Bu aralar içim sıkıntıyla dolu rahatlamak ve içimdeki sıkıntıyı,taktığım şeyleri kenara atmak rahat olmak istiyorum ama nasıl?

muraturkom 17-01-2010 09:10 PM

Cevap: Sıkıntıyı kenara atmak?

Sıkıntıyı veren olaylar değil senin olaylara karşı olan tutumun. Bakış açını değiştir. Örneğin sana doğru olduğunu söyleyen birileri varsa kendi kılıfından çıkıp objektif olarak onları dinle, tartışma, sözlerini kesme. Ayrıca sıkıntının neden kaynaklandığını iletseydin bu kadar genelleme yaparak cevaplamaz detaylara inebilirdim.

srkn54 17-01-2010 10:34 PM

Bardağın boş tarafını bir kenara bırakıp dolu tarafınada bakmalısın :)

commonbabyss 18-01-2010 02:05 AM

bunlar çözüm için bi gram fayda etmiyor ne yazıkki eğer biriyle kavga ettiysen...

muraturkom 18-01-2010 06:26 PM

Öncelikle insanlara programlı bir şekilde iyilik yapın. Maddi değil, peki ya nasıl. Örneğin bindiğiniz otobüsün şoförüne günaydın, bu gün mesai bitene kadar kazasız belasız, huzurlu çalışamnızı dilerin dedikten sonra hayret dolu gözlerinin içine gülümseyerek bakın.
Bir örnek daha verelim, ertesi gün iki iyilik yapacaksınız, iş yada okul arkadaşlarınıza sürpriz biçiminde iyilik yapın " ne olacağını siz seçin." örneğin onun dosyalardaki eksikleri tamamlanması için yardım teklif edin. İkinci olarak adam yolda kalmış arabasını itiyor size bakıyor yada farketimiyor siz yardım edin. İnsanları çok basit davranışlarınızla Mutlu edin inanın size 10 katı şu can sıkıntısı dediğiniz gerilim bir anda yok olacaktır.

derya88 19-01-2010 05:11 PM

tamamen katılıyorum ne verirseniz fazlasıyla size akıyor mutlu oluyorsunuz. odak yerleri farklı yerlere gidince can sıkıntısıda yok oluyor sevgiyle kalın....

genco 19-01-2010 05:34 PM

Alıntı:

muraturkom Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 579984)
Öncelikle insanlara programlı bir şekilde iyilik yapın. Maddi değil, peki ya nasıl. Örneğin bindiğiniz otobüsün şoförüne günaydın, bu gün mesai bitene kadar kazasız belasız, huzurlu çalışamnızı dilerin dedikten sonra hayret dolu gözlerinin içine gülümseyerek bakın.
Bir örnek daha verelim, ertesi gün iki iyilik yapacaksınız, iş yada okul arkadaşlarınıza sürpriz biçiminde iyilik yapın " ne olacağını siz seçin." örneğin onun dosyalardaki eksikleri tamamlanması için yardım teklif edin. İkinci olarak adam yolda kalmış arabasını itiyor size bakıyor yada farketimiyor siz yardım edin. İnsanları çok basit davranışlarınızla Mutlu edin inanın size 10 katı şu can sıkıntısı dediğiniz gerilim bir anda yok olacaktır.

kesinlikle arkadasıma katılıyorum. gülen bir çift göz, duyulan 2 güzel söz, mutlulugumuzu daha da arttırıyor.

yüreğinizden geçen tüm güzelliklerin, sizi sürprizlerle karşılamasını diliyorum.

muraturkom 19-01-2010 05:52 PM

Arkadaşlarımdan bana katılanlara teşekkür ederim. Ahkam gibi akgılamayın lütfen bu yazdıklarım her eğitim öğretim yılında en az 500 öğrencimle uygulayıp, sonuçlarından olumlu olanları sizlere aktarıyorum. İnanın çok işe yaradı, istekli arkadaşlarıma ikinci adımda ne yapmaları gerektiğini de iletirim. Tabi siz isterseniz.

derya88 19-01-2010 06:06 PM

bence aktarın ihtiyacı olan zaten alır ve okur sevgiyle teşekkürler..

muraturkom 19-01-2010 06:49 PM

Alıntı:

commonbabyss Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 579831)
bunlar çözüm için bi gram fayda etmiyor ne yazıkki eğer biriyle kavga ettiysen...

bebekler bana gelsin, nikli arkadaşımın biriyle kavga ettiysen toparlamnamazsın, sözünde önceki mesajıma göz atmasını öneriyorum. Kavga da sizin olaylara karşı almış olduğunuz tavırlardan meydana gelir.

örn, Size karşı sinirlenen insana acıma duygunuzu geliştirip, "yazık daha da ilerlerse psikoloktan başkası senin sorunu çözemez. çok agresifsin" diyebilir. Kavga karşı tarafın beklediği ve istediği tepkidir. KArşı tarafla kavga etmezseniz onu daha çok yıpratırsınız. Bu davranışınız onu ve düşüncelerini yok saymanız anlamına gelir, istediği kavga ortamını elde edemez.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 05:53 PM.