Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatım Değişti Klubü > Serbest Kürsü > Mutluluk ve Yaşama Sevinci

Uyarılar

FARKINDALIĞA Doğru YOLCULUK

Serbest Kürsü ve Mutluluk ve Yaşama Sevinci FARKINDALIĞA Doğru YOLCULUK Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Hayat öylesine ilginçtir ki olması gerekeni çözemiyorsun. Bir oraya sallanıp gidiyorsun emin adımlarla , sonra bir bakıyorsun öbür tarafa ama aslında yanılıyorsun ,bunu biliyorsun, sadece sallanıp duruyorsun bir o tarafa bir bu tarafa… Bir şeyleri biliyorsun , görüyorsun , hissediyorsun ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Mutluluk ve Yaşama Sevinci telkin cd indir izle İstanbul Mutluluk ve Yaşama Sevinci nerededir kimdir Mutluluk ve Yaşama Sevinci çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Mutluluk ve Yaşama Sevinci hipnoz Mutluluk ve Yaşama Sevinci olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Mutluluk ve Yaşama Sevinci hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Mutluluk ve Yaşama Sevinci kuantum düşünce kitap haberi

FARKINDALIĞA Doğru YOLCULUK

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 10-03-2009, 03:34 PM   #1 (permalink)
Üsteğmen

Tesekkür: 31
58 Mesajinıza toplam 318 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
defduru is a splendid one to beholddefduru is a splendid one to beholddefduru is a splendid one to beholddefduru is a splendid one to beholddefduru is a splendid one to beholddefduru is a splendid one to beholddefduru is a splendid one to behold
Standart FARKINDALIĞA Doğru YOLCULUK

Hayat öylesine ilginçtir ki olması gerekeni çözemiyorsun.

Bir oraya sallanıp gidiyorsun emin adımlarla , sonra bir bakıyorsun öbür tarafa ama aslında yanılıyorsun ,bunu biliyorsun, sadece sallanıp duruyorsun bir o tarafa bir bu tarafa…
Bir şeyleri biliyorsun , görüyorsun , hissediyorsun yaşarken, bazen şoklarıyla, acılarıyla beraber.
Sonra bir anda korkuveriyorsun, kaçıveriyorsun… Doğru mu yaptığını sanıyorsun…Çünkü biliyorsun her bir kaçışında aslında kendinden kaçıyorsun ve ne kadar , nereye kadar kaçsan da , sen sonunda sen de var olan varlığınla yaşamayı ve onu dinlemeyi öğreneceksin.

Bir gün konuşmayı azaltacak, temasları durduracak ve sonunda , en sonunda kendini dışarıda aramayı bırakarak , kendini kendinde yakalamayı , yaşamayı öğreneceksin.
Çünkü amaç bu, gaye bu. Çünkü gerçekte arayıp da bir türlü bulamadığını sandığın gerçek aşk bu.
Ve sen eninde sonunda bunu öğreneceksin.
Evet , öylesine derin bir yalnızlık ki içinde yaşadığın korkarsın belki ilk başlarda…
Eğer kendini dinlemeyi ve izlemeyi beceremiyorsan , hayatın sana sunacağıdır sonunda yalnızlık...
Önce korkarsın korkularınla var olmaya ve ağlarsın yalnızlığına …
Ne acıdır hayatta bir tek ben ile beraber olmak ,anlaşılmadığını, anlatamadığını düşünmek . Farkında değilsindir görmen gerekenin.
Aslında hayat amacındır ben ile olmak , beni kabul etmek , beni olduğu gibi sevmek , ben ile mutlu olabilmek.
Eğer bilmez de dışarıya dalar ve peşinden koşturursan , sonu hüsranlarla, hayal kırıklıkları ile dolu zamanlar ve eninde sonunda gelmesi gereken ben.

Ancak ben, işte bu mükemmelliği önce çözüp de dışarıya bakabilirsen hayat içerisinde pek de arayacağın , birleştiremeyeceğin parçalar kalmayacaktır, mucizelerden başka…

Çok zorlu günler, haftalar , aylar ve hatta yıllar sonrasında hala karşımdakilerin hatalarını gördüğüm sıralarda “nasıl olurda bu ilişkide bu insanı anlamam ,çözmem böyle zor, bu şahıs vaka incelemesi ve bunu incelemem, anlamam lazım” diyerek yola çıktım…kitaplar okudum, gözlemlerimi artırdım, özel programlara katıldım.

Hastalıklı ama bağımlı ilişkiler yaşayan insanların işin içinden çıkamadığında nasıl takıntılı olmaya başladığını ifade etmek zor doğrusu… O devre takıntı haline gelmişti bende de …
Belki de çok güçlüyüm diye dünyayı değiştirebileceğimi ya da hakimi olabileceğimi sanıyordum …
Önce karşımdakini incelemeye başladım …
Pazarlamanın bir K beş N kuralını uyguladım..Kim, Ne zaman,Nerede,Neden, Nasıl, Niçin…
Sorular beynimde döndükçe ben çıkmazdan çıkamaz olmuştum. Ancak bu çıkışsızlık o kadar güzel oldu ki ; sonunda çıkamama sebebimin kendim ile buluşamamak ,hatta çok iyi tanındığımı düşündüğüm “beni” gerçekte tanıyamamak olduğunun farkına vardım.

Vaka incelemesi şahıs bendim anlayacağınız,sadece ben biraz geç farkına vardım.
Yıllarca süren onca sohbet ortamları, konuşmalar, tonlarca kitap, seminerler,başarılar, bilgi birikimleri…
Gördüm ki hepsi yalan, aslında tek bir işime yaramış bu hayatta , o da dış kaynaktan beslenmeyi , övgüler ile kendimi büyütmeyi sevdiğim için farkında bile olamadan ,tüm bunları kullanarak kendime geniş alanlar açmışım…
Bu çıktığım yolda artık kendimi dinlemeye , kendimi çözmeye ve kendimden keyif duymaya başlamıştım.
Oysa ilk başlangıçta “yalnız mı öleceğim” diye öylesi göz yaşı döküyordum ki..Çünkü çok zordu…Hastalanıyordum yalnızdım ve ölürsem cesedim kokacak diye korkuyordum…
Geceleri yalnızdım, gündüzleri yalnızdım…sinemaya gitmek istesem kimse yok, bir akşam yemeğe gitmek istesem kimse yok… Oysa sevenlerim vardı, aynı şehirde akrabalarım vardı…hayatımda geçmişimden getirdiğim dostlarım vardı…
Ama söylesem bile , hatta söylensem bile onlar o devrede sözleşmiş gibi beni hatırlamak istemediler…
Sanki o süreçte her şey benim egolarıma ters düşecek şekilde gelişiyordu. Ve ben ağlıyordum yokluklarıma…Sürecim o zamanlar çok zor geçmekteydi ve boğuluyorum sandım.
Bir devre ölüyorum diye tanıdıklarımla vedalaşmaya bile başladım. Çünkü ben yalnızlığımla başa çıkamaz olmuş, içimde duyduğum derin üzüntüden hızla ölümü seçmeye başlamıştım.
Sonra neler gelişmeye başladıysa hayatımda tekrardan canlanma sürecime geçtim.
Hayata tekrardan bağlanmaya karar verdim.
Evet her şey bir anda olamadı ancak şu an da her şey öyle başka oldu ki sanki yalnızlık benden çok uzakta.
Artık kendi kendime yemek ısmarlıyor, sinemaya gidiyor , bir yere gidip etraf ne der diye düşünmeden keyifle vaktimi geçirebiliyor ,hiçbir şeye aldırmadan anlarımın tadını çıkartabiliyorum.
Bir gün kendi kendime yemek ısmarladığım bir Pazar akşamıydı. Yazın başlangıcı ,hava çok güzel, İstanbul, Fransız Sokağı; yemek ,canlı müzik..dedim ki “insan ne ister şu an da “, mükemmel bir akşam …Bunu diyen eski güç timsali görüntüsünde ama eşi olmadan ayağa kalkmayan ,oturmayan , yemek yemeyen aslında zavallı küçük bağımlı kadın… O sırada uzunca bir süreçte beni yalnızlığıma bırakmış olan eski dostlarımdan birisi aradı ve dedi ki ne yapıyorsun öyle tek başına , yazık, kalk gel bana..
Bir şekilde nezaketen telefonu kapattıktan sonra güldüm ,dostum bir zamanlama hatası yapmıştı,artık kendim ile öylesine mutluydum ki ,sosyal yaşantımdan hiçbir şey kaybetmediğim, hala insanlar ile geniş bir etkileşim halinde olabildiğim, ortamlarda hala kendime geniş alanlar açabildiğim halde kendimle bir o kadar mutluydum ve sonunda içimde ki küçük kız ile barışmayı hatta buluşmayı başarmıştım.
Çok zor süreçler sonrasında, çok acılar çok sıkıntılar geçirdiğimi düşünerek, acıyı, öfkeyi ve her türlü duyguyu çok derinden yaşayarak bu buluşmaya çok uzak yoldan gelmiştim ve artık yavaş yavaş yolculuğumun bazı mucizelerine ulaşmaya başlamıştım.Farkındalık…
Evet , bizler çok özel bir yolculuk yapıyoruz. Bunun amacı fazlaca bilgi sahibi olmak değil sadece bakış açımızı değiştirebilmek için dengelememiz gereken bazı hususlarda bilgilenerek zor da olsa gerekenleri hayata geçirmek, eyleme dönüştürebilmek.
İlk aşamada bilmeliyiz ki seçeneklerimiz sınırsız, sonsuz…Her an istediğimiz herhangi bir seçimi yapabiliriz. Biz hangi seçenekten gidersek gidelim kendimiz ile tanışana kadar, kendimizi tanıyana ve dinlemeyi öğrenene kadar sonuç hep aynı olacaktır.Ve hangi inanç,hangi görüşte olursak olalım seçenek çok ve yolumuz tek olacaktır.
Hayatta hiç bir şey tesadüf değildir. Sadece seçimler ve bunları değiştirme iradesi, bunun içinde önce yolculuğumuzun farkına varmak lazım
Yaşamdaki senaryolar hep aynıdır ve burada dengelememiz gerekenleri dengeleyebilmek adına aslında sürekli aynı senaryoları yaşarız …
Evet sahneden tutulmayan ,beğenilmeyen oyuncular kibarca veya kovularak çıkartılmıştır hayatımızdan ama biraz yukarı çıkıp da izlersek , rollerde bir değişiklik yoktur. Her şey olması gerektiği gibi belki biraz daha renkli, belki biraz daha farklı …ama aslında sonuçlar hep aynı.
Açıklamak gerekirse on beş sene önce hayatıma dahil ettiğim bir insan ile on beş sene sonrasında dahil ettiğim insan arasında görüntü ve konum çok farklı olmakla beraber onlar ile yaşadığım süreç ve sonuçlar o kadar birbirinin aynısı ki ancak nefesini tutup ta suyun yüzüne çıktığın zaman gözlemleyebiliyorsun. Ve gözlemlediğin gün tüm ağladıklarına sadece gülmeye başlıyorsun.
Şimdi hayatınızda ki tüm olaylara döndüğünüzde aslını eminim ki siz de göreceksiniz ve yorumlarınız bile bunun farkına varınca yavaş yavaş değişmeye başlayacak.

Bazen arkadaşlardan duyuyorum çocuk çok şanssız , patronu şöyle , böyle işten ayrılmış. birinci işi , ikinci işi, üçüncü işi…gerçekten çok şanssız ..çünkü bütün kötü patronlar ile sanki bu bu çocukcağız mücadele ediyor. Böyle durumları duyduğum zaman hafifçe gülümsemekten başka yapacak hiçbir şeyim yok.
Olanların farkına varmak bizler için zor oluyor ve bizler kendimizi zavallı, çaresiz, şanssız olarak nitelendirebiliyoruz ve böylelikle evrenin en muhteşem zekasına, eserine böyle hakaretleri yağdırıp, hatta bunları kabul edebiliyoruz.
Gülüyorum bazen kendi kendime.Yine ne yaptın diye …Artık izleyebiliyorum kendimi …İşin komik tarafı eskiden farkında bile olmadan yaptığım şeyleri şu an da güç egonuzdan sıyrılabilirseniz kendi seçimim dolayısıyla sonuçlarda benim deme erdemini gösterebiliyorsunuz.
Bir diğer avantajı ise artık bunları yapmayı bırakman lazım, bu senin bireysel faydalarının dışına çıkıyor diyebilmek.
Ne mutlu …Eskiden düşünürdüm, dünyaya geldik , yaşamayı çok seviyorum ama niye geldik , sebep ne…Güneş güzel..Evet çok güzel ..Ay da güzel…Aşk ta çok güzel …eh evet hepsi güzel ama sonuçta hepsi bir gün gidecek ve ben de …Amaç ne ,geliş amacım ne? Zor zamanlar, zor süreçler geçirmeye başlayınca hayat amacının ne olduğunu görmeye başladım sanıyorum…Önemli olan güneşin güzelliği, denizin,ayın ,aşkın güzelliği değildi ki önemli olan onların hepsinin orada oluşu idi, bir bütün halinde, bir sistemdi ya da sahne ve ne mutlu ki biz de onun mükemmel olan parçalarından ya da oyuncularından birisiydik.Ama farkına varmak oldukça zor oluyor sanırım.

Öyle günler oldu ki başta kurban yaptım kendimi. Neden ben dedim okullar okudum ,eğitimler aldım ..tanıdığım herkes hayran oldu bir zamanlar …patronlarım …her yerde kurallarımı kendim koydum…tamamen bir güçtü ortada ,çok insan yerimde olmak istedi ama o devreler sorsalardı bana belki de hemen kendi yerimi her şeyimle vermeye hazırdım..Sonra yavaş yavaş yolculuğuma başladım.. ve sonra sanırım az da olsa hayatı ve anlamını kavramaya başladım..Sadece Farkındalık…
Alıntı......

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Alt 10-03-2009, 04:06 PM   #2 (permalink)

Redflowers

Belgin ∞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 28,441
2,242 Mesajinıza toplam 14,584 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Belgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond repute

Alıntı:
defduru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Öyle günler oldu ki başta kurban yaptım kendimi. Neden ben dedim okullar okudum ,eğitimler aldım ..tanıdığım herkes hayran oldu bir zamanlar …patronlarım …her yerde kurallarımı kendim koydum…tamamen bir güçtü ortada ,çok insan yerimde olmak istedi ama o devreler sorsalardı bana belki de hemen kendi yerimi her şeyimle vermeye hazırdım..Sonra yavaş yavaş yolculuğuma başladım.. ve sonra sanırım az da olsa hayatı ve anlamını kavramaya başladım..Sadece Farkındalık…
Alıntı......
Farkındalıkla yapılamayacak, aşılamayacak hiçbir engel olmasa gerek. Herşey gerçekten kendini sevmekten ve kabullenmekten başlıyor. Hayattan verim alamadığımızı düşündüğümüz zaman yapmamız gereken tek şey an a bakmak aslında. Neyi kaçırmışız? Ve kaçırdıklarımıza üzülmek yerine, bundan sonra yakalayacaklarımıza sevinmektir yapılması gereken.

Önce kendini fark etmek, sonra farkı fark etmek. Yaşamın asıl amacı :)

Paylaşım için teşekkürler.
Ben Tanrı'nın bir çocuğuyum ve Dünya denen bu yerde olmaya layığım. Ruhun adına, şifamı birlikte-yaratıyor ve titreşimimin değişmesini seçiyorum. Tanrım, kontratımı gerçekleştirebilmem için bilmemi istediğin şey nedir?
Belgin ∞ isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-03-2009, 09:02 PM   #3 (permalink)
Üsteğmen

yasal06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2,608
515 Mesajinıza toplam 3,445 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
yasal06 has much to be proud ofyasal06 has much to be proud ofyasal06 has much to be proud ofyasal06 has much to be proud ofyasal06 has much to be proud ofyasal06 has much to be proud ofyasal06 has much to be proud ofyasal06 has much to be proud ofyasal06 has much to be proud ofyasal06 has much to be proud of

ben de bu aralar tam gaz farkındalık çalışmaları yapıyorum, o anda olmak kısacık da olsa çok güzel.. 25 yaşımı doya doya yaşıyorumm:) teşekküler paylaşım için..
Alt 16-04-2009, 06:00 PM   #4 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 173
36 Mesajinıza toplam 372 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hiçyoktum is a name known to allhiçyoktum is a name known to allhiçyoktum is a name known to allhiçyoktum is a name known to allhiçyoktum is a name known to allhiçyoktum is a name known to all
Standart Cevap: FARKINDALIĞA Doğru YOLCULUK

farkındalık bu aralar üzerinde durduğum en önemli konu.sabah uynaır uyanmaz henüz bilincim bile ayılmadan önceki ilk yaptığım şey uyandığımı farketmek.

uyandım ve etrafa bakıyorum birazdan kimseden yardım almadan kalkacam günlük rutinleri yapıcam diye DÜŞÜNÜRKEN dışardan gelen kuş seslerine dikkat kesilip bunu duyuyor olmanın hazzını dolduruyorum içime.işe giderken eskiden olduğu gibi asık suratım ve lanet olsun gene sabah oldu gene iş gene yorgunluk gibi içimi karartıp beni çaresiz hissettiren şikayetlerimi etmek yerine etrafa hiç olmadığı kadar dikkatle bakıp gökyüzünden tutunda yanından geçtiğim ağaca kadar hepsini hissetip bu hissi yaşadığım için içimdeki şükür duygusuna yoğunlaşıyorum.

istanbullular bilirler bu dönem her taraf rengarenk lalelerle doludur eskiden ya tamam çok güzel ama boşuna harcanan paralar bunlar diye yorumlardım bugün yanlarına gidip o rengarenk güzellikteki lalelerin muhteşem yaratılışlarına baktım, dokundum ve HİSSETTİM, renklerin uyumuna ve birbirinden güzel şekillerine hayran olurken yaratıcının eli!!! kalbimdeydi sanki o anda. içimden sürekli ben bir bütünüm dedim tüm yaratılışla ve yaratıcıyla bir bütün. şu anda hayranlıkla incelediğim bu laleler, içinde bulunduğum VARLIK skalasının bir bölümüyken, bende diğer bir bölümüyüm ve biz BİR'iz dedim. Yıllardır heryerde görüp artık kanıksadığımız ve güzelliklerini es geçtiğimiz onca bitki varki birkez olsun BAKIN gerçekten BAKIN ama, yetmedi gidin dokunun ve hissedin içinize dolan SEVGİnin şiddetine çok şaşıracaksınız.benim şaşırdığım gibi.

bir lalenin bitkiden daha fazlası olduğunu FARK ettim ilk kez.

doğayı hissetmek ve ona yakınlaşmak insanın kendine yakınlaşmasına büyük vesile oluyor.
hiçyoktum isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Etiketler
dogru, farkindaliga, yolculuk