Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Motivasyon (http://www.hayatimdegisti.com/forum/motivasyon/)
-   -   motivasyon icin izlenmesi gereken filmler (http://www.hayatimdegisti.com/forum/motivasyon/618457-motivasyon-icin-izlenmesi-gereken-filmler.html)

strongman 29-04-2011 05:50 PM

motivasyon icin izlenmesi gereken filmler

arkadaslar bu filmlerin hepsini izledim gercekten motivasyon icin cok guzel filmlerdir , insana hayat la nasil mucadele edilmesi gerektigini ogretir .iyi seyirler..

Tanrı ile Sohbet

Film özeti
Araba kazasında yaralanıp işini ve evini kaybeden Neale, hayatta kalmak için mücadele eder. Kafasındaki soruları Tanrı’ya soran Neale, aldığı cevaplarla kendine yepyeni bir hayat kurar.

=====================
Takımı Motive Etmek

"Kazanma Hırsı" (Any Given Sunday), liderlik etmenin ve takım olabilmenin öyküsünü anlatan etkileyici bir spor filmidir. Filmde başarılı ve hırslı bir antrenör olan D'Amato (Al Pacino), final maçının arefesinde takım oyuncularına yönelik etkili bir motivasyon konuşması yapıyor. Bu öyle bir konuşma ki, bir liderin azminin ve zafere yönelik inancının bir takıma nasıl aşılanabileceğinin harika bir örneğini sunuyor bizlere.

==================================
(Akıl Oyunları)
_John Forbes Nash Jr., genç yaşında geliştirdiği kuramlarla matematik dünyasının bir numaralı ismi haline gelir. Fakat kısa süre içerisinde bencilliği ve kendine olan aşırı güveni sonucunda oluşan kişisel problemleri ile baş edemez duruma düşer. Dahilik ile delilik arasındaki ince çizgide, delilik tarafına doğru sürüklenir. Uzun süre şizofreni ile mücadele eden matematikçi, yıllar sonra adeta yeniden doğarak Nobel ödülünü almayı başarır.

=================================
(Hayat Güzeldir)
_1930'ların İtalya'sında Guido adındaki tasasız, kaygısız bir Yahudi kitapçı yakın bir şehirdeki güzel kadına kur yapıp onunla evlenerek bir peri masalı başlatır. Guido ve karısının bir oğulları olur ve İtalya'yı Alman güçleri istila edene kadar birlikte mutluluk içinde yaşarlar. Ailesini bir arada tutabilmek ve oğlunun Yahudi toplama kamplarının dehşetinden elinden geldiğince uzak tutmak çabası ile Guida
====================================
PEACEFUL WARRIOR – DINGIN SAVASÇI
Konusu:Olimpiyat oyunlarına hazırlanan son derece yetenekli bir atlet geçirdiği beklenmedik trafik kazası sonrasında ciddi şekilde sakatlanır. Bu esnada tanıştığı gizemli bir yabancı dünyaya bakış açısını değiştirir.
Nick Nolte ve Scott Mechlowicz'in başrollerini oynadıkları film, Dan Millman imzalı "Way of the Peaceful Warrior" adlı romandan sinemaya uyarlandı.

=========================================
Umudunu Kaybetme Filminin Konusu

Chris Gardner (Will Smith) zeki ve yetenekli ancak marjinal bir işe sahip bir satıcıdır. İki yakasını bir araya getirmek için çabalayan Gardner kendini ve beş yaşındaki oğlunu San Francisco’daki dairesinden çıkarılmış, gidecek bir yeri yokken bulur. Gardner prestijli bir borsa firmasında stajyer olduğunda, oğluyla birlikte daha iyi bir yaşam kurma hayali peşinde koşarken, aralarında düşkünler evinde kalmanın da olduğu pek çok zorluğa katlanır.

bussraster 29-04-2011 06:29 PM

Cevap: motivasyon icin izlenmesi gereken filmler

akıl oyunları hariç hiçbirini izlememişim yaa
özellikle tanrı ile sohbet'i hemen izlemek istiyorum
teşekkürler paylaşımın içinn

strongman 29-04-2011 06:42 PM

izlemediysen hic kacirma derim gercekten hayat degistiren filmler..ozlikle tanri ile sohbet ve umudunu kaybetme ...

YESHAPPY 29-04-2011 06:47 PM

Tanrı ile Sohbet'i aradım aradım bulamadım nette. Var gibi gösteren yerlerde de açılmadı Film. Rastlayan olursa çalışan linke paylaşsın lütfen. Teşekkürler :)

bussraster 29-04-2011 06:59 PM

Alıntı:

strongman Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 797309)
izlemediysen hic kacirma derim gercekten hayat degistiren filmler..ozlikle tanri ile sohbet ve umudunu kaybetme ...

benim şöyle bir problemim var
harika mesajlar bile verse trajik filmleri ve haberleri izleyemiyorum
umudunu kaybetme de bana öyle bir film gibi geldi.

strongman 29-04-2011 07:09 PM

evet trajedik film ama sonu guzel bitiyor.gene tercih senin

strongman 29-04-2011 07:13 PM

Alıntı:

YESHAPPY Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 797310)
Tanrı ile Sohbet'i aradım aradım bulamadım nette. Var gibi gösteren yerlerde de açılmadı Film. Rastlayan olursa çalışan linke paylaşsın lütfen. Teşekkürler :)

valla ben bir yabanci siteden indirmistim ve turkce subt.ekledim ama baya oldu artik hatirlamiyorum hangi site oldugunu.

emili85 29-04-2011 08:39 PM

black diye bir film tavsiye ediyorum size. harika bir film. sağır dilsiz ve kör bir kızın yaşam savaşını anlatıyor. Tabiki onun yanından hiç ayrılmayan biricik öğretmeni. unutmamak lazım.100 üzeründen 100 lük bir film yani.vayyyyyyyyyy be dedirten bir film.

maviinci 30-04-2011 11:53 AM

Bay evet sevincli

sweeet 30-04-2011 12:12 PM

Bu başlık çok iyi olmuş :)

Ben de geçen gün forumda bişeyler okurken Mesut'un günlüğünde "October Sky (Ekim Düşü)" adlı filmi tavsiye ettiğini okudum merak ettim filmin konusu ilgimi çekti ve tam da bu başlığa uygun bir film. İzlerken etkilendim baya. Film gerçek bir hikayeyi anlatıyor. Hikayenin gerçek olması da ayrı bir etkileyicilik katıyor. Özellikle de lise çağındaki genç arkadaşlara tavsiye ederim, aslında herkese "izleyin, izlettirin" derler ya işte öyle güzel bir film. Bence fazla dramatik de değil. Arkadaşların böyle filmleri burda paylaşmaya devam etmesini dilerim.

Herkese bol motivasyonlu günler diliyorum...

WEZ Format +3. Şuan Saat: 02:21 PM.