Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Kişisel Gelişim Klubü > Alternatif Kişisel Gelişim > Meditasyon

Uyarılar

Meditasyon bolluk meditasyonu, meditasyon mp3, meditasyon nedir, meditasyon resimleri, meditasyon hipnoz, yoga meditasyon, meditasyon müzik, meditasyon, neşternino meditasyon, transandal meditasyon, transandaltal meditasyon, transantal meditasyon, transdantal meditasyon,

2010 yeni yıl hediyesi : geçmiş gelecek ve şimdi: kutsal 3

Alternatif Kişisel Gelişim ve Meditasyon 2010 yeni yıl hediyesi : geçmiş gelecek ve şimdi: kutsal 3 Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Merhabalar.. 2009 u sevgi ile uğurlayıp 2010 a merhaba diyeceğimiz bu özel gün pek çok yönden önemli.. Hepimiz sevdiklerimize gönlümüzce güzel hediyeler aldık.. Kendimize vereceğimiz güzel hediye de kendimce benden sizlere.. 2009 un sayısal değeri 2 idi : iki Sezgi, ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Meditasyon telkin cd indir izle İstanbul Meditasyon nerededir kimdir Meditasyon çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Meditasyon hipnoz Meditasyon olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Meditasyon hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Meditasyon kuantum düşünce kitap haberi

2010 yeni yıl hediyesi : geçmiş gelecek ve şimdi: kutsal 3

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 31-12-2009, 04:25 AM   #1 (permalink)
Administrators
♥Ozlem Şahin ♥
 
shamanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Feb 2007
Bulunduğu yer: istanbul
Mesajlar: 5,030
Tesekkür: 13,842
2,276 Mesajinıza toplam 13,392 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
shamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond repute
Smile 2010 yeni yıl hediyesi : geçmiş gelecek ve şimdi: kutsal 3Merhabalar..

2009 u sevgi ile uğurlayıp 2010 a merhaba diyeceğimiz bu özel gün pek çok yönden önemli..

Hepimiz sevdiklerimize gönlümüzce güzel hediyeler aldık..


Kendimize vereceğimiz güzel hediye de kendimce benden sizlere..2009 un sayısal değeri 2 idi : iki Sezgi, iş birlik anlayışı, tasarım ve kavrama, sezgi duyarlılık lar gibi kavramların değeridir..


bağımlılıklarımızdan özgürleşip aşırı duyarlı olduğumuz konularla yüzleşmemize daha fazla sevgiye yer vermek için adımlar atmamıza ve sevgi bilincini kavramadaki en değerli kaynağımız olmak için enerjisini sundu.. sorunlar yerine çözümlere odaklı olmak kendimizle yaşadıklarımızla barışmak kararlar verirken içsel rehberliğimize sezgilerimize güvenmemiz gerektiğini hatırlattı.

20010 un sayısal değeri 3 : erkek ile dişi enerjinin birleşiminden oluşan eser, çocuğu anlatır ezoterik kültürlerde üç sayısı.. Eski Mısır’da Osiris ve İsis’in çocukları olan Horus ile temsil edilir.

Bunu
akıldan çıkan, fikirle oluşan eser olarak da görebiliriz. Üç sayısı ve üçgen bu nedenle en çok kullanılan ve çok kutsal sayılan bir sembolizmadır.

Yaratılışın temelinde birin üçe, üçün bire yansıması yatmaktadır. Birin sembolü olan nokta(Göz de aynı anlama gelmektedir) ve üçün sembolü olan üçgenin iç içe kullanıldığı birleşik sembolde de bu anlatılmaktadır.

Üç sembolü ayrıca insanın oluşumundaki ateş, su ve toprak ile tanrının oluşumundaki ruh, can, bedeni anlatır. Ruh ateşten, can sudan ve beden topraktan üretilmiştir. Üçgen aynı zamanda evreni de temsil eder.

Ünlü filozof Platon'dan beri ideal; üç ana kavramla yani iyi, doğru ve güzelin bileşkesi olarak ele alınmıştır. Ayrıca, Platon'a göre insan vücudu üçe ayrılıyordu: Baş, göğüs, karın. Baş akıl, göğüs istem, karın haz veya arzuyu temsil ediyordu.

Giriş-gelişme-sonuç: Yazılı olan her şey; kompozisyon, öykü, hikaye veya döküman, üç ana bölümle şekillenir. Giriş, gelişme ve sonuç, yazılı bir konunun anlaşılması ve yapılandırılması açısından önemli bir yazım süreci olarak nitelendiriliyor.

Kısacası 3 sayısı ilk tek sayıdır.Geometrik şekil meydana getiren ilk şekildir. Dünyanın 3 boyutluluğunu simgeler,mekansal olarak (uzunluk,yükseklik,genişlik) ve zamansal olarak (geçmiş,şimdi,gelecek)

Ben Okri der ki; Acıyı yaratmak.. üstesinden gelmek.. katlanmak.. değiştirmek ve aşmak insanoğlunun en kendine has yönüdür...

işte bu sözün ve kutsal üç'ün ışığında geçmişimizin kısıtlayıcı bağlarından özgürleşerek AN ın içerisinde geleceğimizi güzelleştirmek için aşağıdaki hediyemi kabul etmenizi ve düzenli bir şekilde uygulamanızı rica ediyorum..Hangi hedefime ulaşmak istersem isteyeyim ve hangi değerli öğretileri, eğitimleri almış olursam olayım ileri gidebilmek için bağlarımdan beni bağlayan prangalarımdan kurtulmam gerektiğini gördüm ve her bağımı çözdüğümde yepyeni bir özgürlüğe kavuştum.

Diledim ki sizlerde yeni yılda hedeflerinizi gerçekleştirebilmek için geçmişin kısıtlayıcı bağlarından özgürleşin. Hedefimiz, gerçekleştirmek istediğimiz vizyonumuz her ne olursa olsun bu konuda atacağımız en değerli adım affetmektir. Hem kendimizi hem de geçmişte yaşadığımız bizi üzen deneyimlerimizin kısıtlayıcı duygusal yüklerini özgürleştirmek için affetmektir.

Affetmek Latince bağları çözmek anlamına gelir!

Peki, o zaman affetmediğimizde neye bağlanırız. Yaşadığımız olay geçmiştir bir anı olmuştur. Tatsız üzüntü veren bir anı.. Bu anıdan bize miras kalan ise hatırladığımız üzücü hayaller ve duygulardır.

Hedeflerimizin gerçekleşmesi için imajinasyonun gücünün çok önemli olduğundan farklı başlıklarda bahsettik. Hissiz bir şekilde yapılan imgelemenin ya da olumlamanın ise bize yarar sağlamayacağını da öğrendik.
Neydi imgelerimizi hayata geçiren?
Neydi olumlamalarımıza can veren?
Duygularımız.. 5 duyumuzu da içerisine katarak gerçek-miş gibi yaşadığımız olumlamalarımız, imajinasyon çalışmalarımızdı hayat bulan.. ve dolayısıyla da yaşadıklarımız..

Hayallerimizi bu şekilde canlandırabilmek için bol bol alıştırma yapmalıyız ancak zaten yaşadığımız üzüntülü durumlar için alıştırmaya gerek yoktur.. o kişilerden ya da olaylardan özgürleşmedikçe zihnimizde sesleri… bedenimizde bizi üzen duyguları yeniden yeniden yeniden canlandırır dururuz.. ve can veririz geçmişte kalması gereken unuttuğumuz bu üzüntülerimize.. hepimizin bildiği gibi artık; beynimiz hayal ile gerçeği birbirinden ayırt etmez..bazılarımız hatırlamaz bile yaşadığı incitici anıları.. gömmüştür çoktan bilinçaltının derinliklerine..

Neden diye sorar o zaman?
Neden her ilişkim üzücü bir şekilde bitiyor?
Neden pek çok şeyim olduğu halde kendimi mutsuz hissediyorum?
Neden hep iyi başlayan iş yaşantım üzüntülü bir şekilde bitiyor?
Neden dostlarım vefasız çıkıyor?


Nedenler bitmez..
Neden mi ? Bir konu ya da kişi ile ya da yaşamımızda şu anda olmasını istediğimiz gerçekleşmesini istediğimiz hedeflerimizle ilgili olarak ilk kurduğumuz ilişki nasılsa ve bu konuda duygusal olarak nasıl hissediyorsak devamı da o şekilde gerçekleşir.

İçimizde bastırdığımız, doğru bir şekilde ifade etmediğimiz, incinmişliklerimiz, kırgınlıklarımız, öfkelerimiz bizi sürekli ilk kurduğumuz ilişkiye bağlayan prangalar olur. Biz her ne kadar yeni ilişkilere.. yeni işlere..yeni arkadaşlara, yeniye dair ne istiyorsak ona doğru yol aldığımızı sansak da bağlarımız bizi sıkı sıkı tutar ve olduğumuz yerde boşa adımlar atarız.. bağımızın uzunluğu kadar bir daire etrafında döner dururuz.. Bu bir kısırdöngüdür artık.

Affederek işte bu bağları çözer adımlarımızın bizi gerçekten hedeflerimize, istediklerimize götürmesini sağlarız.

Affetmenin özgürleştirici gücü ışığında hazırladığım bu meditasyonun size ve sevdiklerinize yeni yılda gerçekleşmesini istediğiniz tüm hedeflerinizle ilgili olarak sağlam bir temel oluşturmasını dilerim...

Deneyimleyebileceğimiz en güzel ve en derin duygu,
mistik olanı hissetmektir.
Bu bütün gerçek bilimin tohumudur..
Albert Einstein

Işığınız.. ışığımız daim olsun..

Sevgimle..

Shamanic Özlem Şahinmeditasyon linki : File Upload - File Sharing Service - Dedicated Server


www.hayatimdegisti.com_shamanic_ozlem_sahin_affetm e_meditasyonu.zip | tekdosya.com

alternatif link :
File Hosting - Web Hosting - Dedicated Server

RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting


 

 

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

__________________
ben mevlana değilim, insan ol öyle gel..
shamanic isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 31-12-2009, 08:32 AM   #2 (permalink)
Sultan
Guest
 
Mesajlar: n/a
Standart Cevap: 2010 yeni yıl hediyesi : geçmiş gelecek ve şimdi: kutsal 3

çok teşekkür ederim iyiki varsınız
  Alıntı ile Cevapla
Alt 31-12-2009, 10:03 AM   #3 (permalink)
Yüzbaşı
 
derya88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Aug 2009
Mesajlar: 578
Tesekkür: 2,121
620 Mesajinıza toplam 3,835 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
derya88 is just really nicederya88 is just really nicederya88 is just really nicederya88 is just really nicederya88 is just really nice
Standart Cevap: 2010 yeni yıl hediyesi : geçmiş gelecek ve şimdi: kutsal 3

harika bilgiler emegine saglık işin özü affetmekte geçiyor bunu baya başarmaya başladım kendimi ve herkesi gerçekten affettim artık olaylara fazla takılmıyorum sevgiyle iyiki varsınız mutlu yıllar....
__________________
BEN OLANI OLDUĞU GİBİ,OLDUĞU HALİYLE,OLDUĞU ŞEKİLDE KABUL EDİYORUM.OLSUN O HALDE...
derya88 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 31-12-2009, 10:19 AM   #4 (permalink)
Site Yaşam Koçu
Mert Ölçer
 
Merto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Aug 2006
Bulunduğu yer: İstanbul
Mesajlar: 660
Tesekkür: 1,067
471 Mesajinıza toplam 3,964 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Merto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond repute
Standart Cevap: 2010 yeni yıl hediyesi : geçmiş gelecek ve şimdi: kutsal 3

ÇOK GÜZEL BİR KONU VE ÇALIŞMA, ELLERİNE SAĞLIK ARKADAŞIM.

TEŞEKKÜRLER, MUTLU YILLAR.

MERT.
__________________
HERŞEY MÜMKÜNDÜR İMKANSIZ ZAMAN ALIR.

http://www.mertolcer.com/
http://www.facebook.com/yasamkocum
http://www.facebook.com/vizyongelistirme
Merto isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 31-12-2009, 11:21 AM   #5 (permalink)
Teğmen
 
aprilrose - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Nov 2006
Mesajlar: 127
Tesekkür: 132
125 Mesajinıza toplam 805 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
aprilrose is just really niceaprilrose is just really niceaprilrose is just really niceaprilrose is just really niceaprilrose is just really nice
Standart Cevap: 2010 yeni yıl hediyesi : geçmiş gelecek ve şimdi: kutsal 3

Çok teşekkür ederim, harika...
aprilrose isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 31-12-2009, 11:39 AM   #6 (permalink)
Üsteğmen
 
bayşegül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Mar 2009
Mesajlar: 463
Tesekkür: 4,788
501 Mesajinıza toplam 3,169 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
bayşegül is a splendid one to beholdbayşegül is a splendid one to beholdbayşegül is a splendid one to beholdbayşegül is a splendid one to beholdbayşegül is a splendid one to beholdbayşegül is a splendid one to beholdbayşegül is a splendid one to beholdbayşegül is a splendid one to behold
Standart Cevap: 2010 yeni yıl hediyesi : geçmiş gelecek ve şimdi: kutsal 3

özlemcim çok teşekkür ederim ellerine emeğine yüreğine sağlık
hediyeni aldım ve sevgimle kabul ettim ...
bayşegül isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 31-12-2009, 11:50 AM   #7 (permalink)
Teğmen
 
Üyelik tarihi: Aug 2009
Mesajlar: 30
Tesekkür: 524
31 Mesajinıza toplam 206 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
brcuysal will become famous soon enoughbrcuysal will become famous soon enough
Standart Cevap: 2010 yeni yıl hediyesi : geçmiş gelecek ve şimdi: kutsal 3

çok güzel çok teşekkürler hediyeyi canı gönülden kabul ettim .....


brcuysal isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 31-12-2009, 12:00 PM   #8 (permalink)
Yüzbaşı
 
duru79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Nov 2007
Mesajlar: 602
Tesekkür: 3,619
358 Mesajinıza toplam 2,162 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
duru79 is a glorious beacon of lightduru79 is a glorious beacon of lightduru79 is a glorious beacon of lightduru79 is a glorious beacon of lightduru79 is a glorious beacon of lightduru79 is a glorious beacon of light
Standart Cevap: 2010 yeni yıl hediyesi : geçmiş gelecek ve şimdi: kutsal 3

Canım arkadaşım çok güzel bir hediye verdin bizlere...ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM..
duru79 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 31-12-2009, 02:19 PM   #9 (permalink)
Üsteğmen
 
gülpor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jun 2008
Mesajlar: 403
Tesekkür: 2,543
423 Mesajinıza toplam 2,962 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
gülpor is a name known to allgülpor is a name known to allgülpor is a name known to allgülpor is a name known to allgülpor is a name known to allgülpor is a name known to all
Standart Cevap: 2010 yeni yıl hediyesi : geçmiş gelecek ve şimdi: kutsal 3

Melek insan Şhamanic,2010'a girerken bizimle paylaştığın bu hediye ,çok anlamlı...çok teşekkür ederim...zira kendimizi ve affedemediklerimizi affetmek,kişisel olarak ne kadar gelişirsek gelişelim,hepimizin sorunu olmaktan bir türlü çıkmıyordu...
Dün Mert Beyin yazısını okuduktan sonra,kendimi sorguladığımda,kişisel olarak yenilendiğimi, fakat ailemden birileri ile konuşurken hala bana acı veren o değersizlik duygumun yerinde durduğunu farkettim...e sonrasında senin hediyenn,çok iyi geldi tabikii...2010 'a girerken şunu çok iyi anladımki affetmeden olmuyo...teşekkürler ...mutlu yıllar
__________________
gülpor isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 31-12-2009, 05:46 PM   #10 (permalink)
Üsteğmen
 
gülpor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jun 2008
Mesajlar: 403
Tesekkür: 2,543
423 Mesajinıza toplam 2,962 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
gülpor is a name known to allgülpor is a name known to allgülpor is a name known to allgülpor is a name known to allgülpor is a name known to allgülpor is a name known to all
Standart Cevap: 2010 yeni yıl hediyesi : geçmiş gelecek ve şimdi: kutsal 3

affetme meditasyonundan beklenilenden daha fazlası varçok güzell,indirdim ve tam üç kez dinledim ,kendimi yenilenmiş hissediyorum doğrusu.Bir kere, Özlem Hanımın o tatlı sesiyle bilinçaltımıza işleyen sevgi enerjisi var...TEŞEKKÜRLER ŞHAMANİC...dinlediğim en güzel meditasyon...
__________________
gülpor isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


2010 yeni yıl hediyesi : geçmiş gelecek ve şimdi: kutsal 3

Alternatif Kişisel Gelişim ve Meditasyon 2010 yeni yıl hediyesi : geçmiş gelecek ve şimdi: kutsal 3 Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Merhabalar.. 2009 u sevgi ile uğurlayıp 2010 a merhaba diyeceğimiz bu özel gün pek çok yönden önemli.. Hepimiz sevdiklerimize gönlümüzce güzel hediyeler aldık.. Kendimize vereceğimiz güzel hediye de kendimce benden sizlere.. 2009 un sayısal değeri 2 idi : iki Sezgi, ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Meditasyon telkin cd indir izle İstanbul Meditasyon nerededir kimdir Meditasyon çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Meditasyon hipnoz Meditasyon olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Meditasyon hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Meditasyon kuantum düşünce kitap haberi


WEZ Format +3. Şuan Saat: 11:52 AM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2023, Jelsoft Enterprises Ltd.