Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatım Değişti Klubü > Serbest Kürsü > Makaleler

Uyarılar

Makaleler tarih makaleler, bilimsel makaleler, sosyal makaleler, yazılar makaleler, türkçe makaleler, tarihi makaleler, eğitim makaleler, tüm makaleler, makale, makaleler nedir, bilgi makaleler, yeni makaleler, bilim makaleler, bilgisayar makaleler, ekonomi makaleler, matematik makaleler, ingilizce makaleler, iletişim makaleler, makaleler, atatürk makaleler, sanat makaleler, türkiye makaleler, google makaleler, makaleler pdf, son makaleler

ILHAM ALDIGIM MAKALELER

Serbest Kürsü ve Makaleler ILHAM ALDIGIM MAKALELER Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Sevgili Arkadaslar, Bu bolumde okumaktan en cok zevk aldigim ve zaman zaman defalarca okumaktan kendimi alikoyamadigim makale, kisisel gelisim, deneme, hikayeler paylasiyor olacagim... Umarim sizler de okuyup dusuncelerini paylasirsiniz `` Konfüçyus, bazı insanlara bir şey öğretmenin en iyi yolunun bunu ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Makaleler telkin cd indir izle İstanbul Makaleler nerededir kimdir Makaleler çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Makaleler hipnoz Makaleler olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Makaleler hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Makaleler kuantum düşünce kitap haberi

ILHAM ALDIGIM MAKALELER

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 05-03-2012, 07:40 PM   #1 (permalink)
Moderator

Tesekkür: 1,705
865 Mesajinıza toplam 2,145 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
azraist_24 is on a distinguished road
Standart ILHAM ALDIGIM MAKALELER

Sevgili Arkadaslar,

Bu bolumde okumaktan en cok zevk aldigim ve zaman zaman defalarca okumaktan kendimi alikoyamadigim makale, kisisel gelisim, deneme, hikayeler paylasiyor olacagim...

Umarim sizler de okuyup dusuncelerini paylasirsiniz

`` Konfüçyus, bazı insanlara bir şey öğretmenin en iyi yolunun bunu örneklerle göstermek olduğunu biliyordu.

Bu yüzden sınıfın tam karşısına geçti.

Eline bir vazo aldı, tüm öğrencilerin görebileceği şekilde vazoyu

havada tuttu.

Diğer elinde bir elma vardı.

Öğrencilerin meraklı bakışları arasında, elmayı vazonun içinde

bıraktıktan sonra, vazoyu yere koydu ve şöyle dedi:

"Elmayı vazodan çıkarmayı başaran öğrenci, elmayı yiyebilir."

Çocuklardan biri açıkmıştı, ilk o davrandı ve elini vazonun dar

ağzından içeri soktu.

Elmayı yakaladı, çıkarmaya çalışıyor, ama başaramıyordu.

"Elimi çıkaramıyorum!"

Konfüçyus,

"Elmayı sıkı sıkı tutmaktan vazgeçmediğin sürece, elini çıkarman

mümkün olmayacaktır,"

dedi.

Çocuk elmayı elinden bırakmak istemiyordu; ama sonunda zorunlu

olarak bıraktı.

Elini vazodan çıkardığında, yüzünde şaşkınlık okunuyordu.

Elmanın vazodan nasıl çıkarılabileceği konusunda sizin bir fikriniz
var mı?

Konfüçyus, vazoyu yerden alıp ters çevirdi.

Elma vazonun içinden yuvarlanıp avucunun içine düştü.

Çocukların hepsi gülmeye başladı.

Aslında o kadar basit bir şeydi ki bu!

Konfüçyus,

"Fakat bu, göründüğü kadar basit değil," dedi.

Elmayı havada tutuyordu konuşurken.

"Bazen bir şeyi gerektiğinde bırakabilmek, zor bir iştir.

Onu bırakabilmek de bir beceridir.

Eğer bir şeyi zorla tuttuğunuzda, ulaşmak istediğiniz şeyi

engellediğini görüyorsanız, o zaman onu özgür bırakmalısınız.

Eğer yanlış bir şey yapıyorsanız, o zaman buna son vermelisiniz.

Eğer kendinize ve başkalarına karşı dürüst davranmıyorsanız, bu

hilekarlığı hemen durdurmalısınız.

İşte, ancak o zaman hedefinize ulaşabilirsiniz."

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

azraist_24 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-03-2012, 07:49 PM   #2 (permalink)
Moderator

865 Mesajinıza toplam 2,145 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Standart Cevap: ILHAM ALDIGIM MAKALELER

İş adamının işleri bozulmuştu. Ne yaptıysa olmuyordu. Bir zamanlar çok başarılı bir insan olmasına rağmen şimdi büyük olan sadece borçlarıydı. Bir taraftan kredi verenler onu sıkıştırırken, diğer taraftan da bir sürü insan ödeme bekliyordu. Çok bunalmıştı ve hiçbir çıkış yolu bulamıyordu. Nefes almak için parka gitti. Bir banka oturdu, başını ellerinin arasına aldı ve bu durumdan nasıl kurtulacağını düşünmeye başladı.
Tam bu sırada birden, önünde yaşlı bir adam durdu. 'Çok üzgün görünüyorsun. Seni rahatsız eden bir şey olduğu belli… Benimle Paylaşmak ister misin?' diye sordu yaşlı adam. İşadamının yakınmalarını dinledikten sonra da, 'Sana yardım edebilirim' dedi. Çek defterini çıkardı. İşadamının adını sordu ve ona bir çek yazdı. Çeki ona verirken de şöyle dedi: 'Bu para senin. Bir yıl sonra seninle burada buluştuğumuzda bana olan borcunu ödersin. Hadi al' dedi. Ve yaşlı adam geldiği gibi hızla gözden kayboldu.
İşadamı elindeki çeke baktı. Çekte 500 bin dolar yazıyordu ve imza ise John Rockefeller' e aitti, yani o gün için dünyanın en zengin adamına. 'Tüm borçlarımı hemen ödeyebilirim' diye düşündü. John Rockefeller' e ait bu çekle her şeyi çözebilirdi. Ama çeki bozdurmaktan vazgeçti. Bu değerli çeki kasasına koydu. Onun kasasında olduğunu bilmenin güveniyle yepyeni bir iyimserlikle işine tekrar dört elle sarıldı. Büyük küçük demeden tüm işleri değerlendirmeye başladı. Ödeme planlarını yeniden yapılandırdı. İyi yapılan işler yeni işleri doğurdu. Birkaç ay sonra tekrar işlerini yoluna koyabilmişti.
Takip eden aylarda ise borçlarından tümüyle kurtulup hatta para kazanmaya başlamıştı. Tüm bir yıl boyunca çalıştı durdu. Tam bir yıl sonra, elinde bozulmamış çek ile parka gitti. Kararlaştırılmış saatin gelmesini bekledi. Tam zamanında yaşlı adamın hızla ona doğru geldiğini gördü. Tam ona çekini geri verip başarı öyküsünü paylaşacakken bir hemşire koşarak geldi ve adamı yakaladı. Hemşire 'Onu bulduğuma çok sevindim, umarım sizi rahatsız etmemiştir' dedi. 'Çünkü bu bey sürekli olarak huzur evinden kaçıp, bu parka geliyor. Herkese kendisinin John Rockfeller olduğunu söylüyor' diye ekledi. Hemşire adamın koluna girip onunla birlikte uzaklaştı.
İşadamı şaşkın bir şekilde öylece durdu kaldı. Sanki donmuştu. Tüm yıl boyunca arkasında yarım milyon dolar olduğuna inanarak işler almış, yapmış ve satmıştı.
Birden, hayatının akışının değiştiren şeyin para olmadığını fark etti.
Hayatını değiştirenin yeniden kendinde bulduğu kendine güven ve inançtı.
Başarının sırrı, kasamızda duran değil, kendi kalbimizde ve kafamızda olanlardır. Başka yerde aramaya gerek yok..

kuantum yaşam haritası
azraist_24 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-03-2012, 07:57 PM   #3 (permalink)
Moderator

``Hayatında her ne yapıyorsan şikayet etmeden, söylenmeden yapacaksın.

Eğer hoşuna gitmiyorsa neden bunu yaşadığını kendine sormalısın.

Değiştirmenin yoluna bakacaksın.

Karşılaştığın her olay, her durum senin hak edişinde yerini alıyordur.

Biri sana hakaret etse bile bunun karşılığı senin içinde bir yerlerde.

Ara ve bul.

...Kendini ifade etmekten kaçınmayacaksın.

Kendini dogru, anlaşılır ve tam ifade etmeye özen göstermelisin.

An’ da geri dönüp bakmamak adına bunu yapmalısın.

Ne yapıyorsan kendin için yapıyorsun.

Diğeri ne yapıyorsa kendi için yapıyor.

Diğerlerine kaptırdığın enerjini kendine kullan.

İçinde dengede kal;

Çünkü iyi veya kötü, var veya yok, doğru veya yanlış…

Fark etmez.

Kendi değerini ne hafife al ne de abart.

Diğerlerinde nefret ettiğin, kınadığın, sevmediğin veya beğendiğin, imrendiğin her şey senin potansiyellerindir.

Ne aşağıdasın ne yukarıda, buradasın.

Unutma.

Hedeflerini belirle.

Şayet olmazsa, bil ki yerine başka bir şey oluyordur.

Bir şey için sakın oldu, tamam, bitti deme.

Sonrasında yanıldığını anlamak ister misin?

Düşün.

Yaşadığın sürece “devamı” var.

Başladığında biter, bittiğinde yeniden başlar..

Döngünün içindesin.

Haksızlıklara tepkiliysen, haksızlığa uğrarsın.

Buna izin ver.

Haklılık ile haksızlık arasında fark olmadığını yaşayarak anlamak zorunda kalmamayı yeğle.

Ne yaşarsan yaşa..

Duygular ve peşine düşünceler üretirsin..

Esiri olma,özgürlüğü seç.

Kendi önemini iyi kavra..

Yaşamın, senin birey olma fırsatındır.

Değerlendir.

İnce bir çizgi üzerindesin.

Meyillerini incele hem de detaylıca.

Gölgeler diyarındasın, her şey mümkün.

Neyi ciddiye alırsan, senin gerçekliğine dönüşür.

O sahte gerçeklik, senin enerjinden çalar.

Kendinden çalmak ister misin?
Alt 05-03-2012, 08:09 PM   #4 (permalink)
Teğmen

Mirilli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 95
59 Mesajinıza toplam 125 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Mirilli is an unknown quantity at this point

Doğru söze ne denir. Teşekkürler...

Mirilli isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-03-2012, 08:17 PM   #5 (permalink)
Moderator

Bir gün, bir kozada küçük bir delik açıldı ve bir adam bedenini bu küçücük delikten çıkarmaya çalışan kelebeği saatlerce seyretti. Sonra, kelebek sanki daha fazla ilerlemek istemiyormuş gibi durdu. Sanki, ilerleyebileceği kadar ilerlemişti ve artık daha fazla ilerleyemiyordu.

Ve adam, kelebeğe yardım etmeye karar verdi. Eline bir makas aldı ve kozayı keserek deliği büyüttü. Kelebek kolayca dışarı çıktı. Fakat bedeni kocaman ve kanatları kuru ve buruşuktu. Adam, kelebeği izlemeye devam etti, çünkü zamanla kanatlarının büyüyüp bedenini taşıyabilecek kadar genişleyebileceğini umut ediyordu. Fakat bu olmadı.

Gerçekte kelebek ömrünün geri kalanını o kocaman bedeni ve kuru, buruşuk kanatları ile etrafta sürünerek geçirdi. Uçmayı hiç başaramadı.

Adamın bu aceleci iyiliği içinde anlayamadığı, bu kısıtlayıcı kozanın ve kelebeğin o küçücük delikten dışarı çıkmak için verdiği mücadelenin, kelebek için gerekli olduğuydu, çünkü bu, Tanrı’nın, yaşam sıvısının kelebeğin bedeninden kanatlarına doğru akmasını sağlamak için bulduğu yoldu, böylece kelebek kozadan kurtulduğu anda uçmaya hazır olabilecekti.

Bazen mücadeleler, hayatımızda tam olarak gerek duyduğumuz şeylerdir. Eğer Tanrı, hayatımıza hiçbir engelle karşılaşmadan devam etmemize izin verseydi sakat kalırdık. Şimdi ve daha sonra olabileceğimiz kadar güçlü olmazdık. Asla uçamazdık.

Güç istedim...
Ve Tanrı, beni güçlü yapmak için karşıma Zorluklar çıkardı.
Bilgelik istedim...
Ve Tanrı bana çözmek için Sorunlar verdi.
Zenginlik istedim...
Ve Tanrı çalışmak için bana beyin ve güçlü kaslar verdi. Cesaret istedim...
Ve Tanrı üstesinden gelmem için bana Tehlike verdi.
Sevgi istedim...
Ve Tanrı bana yardim etmem için Sorunlu insanlar verdi.
İyilik istedim...
Ve Tanrı bana fırsatlar verdi.
İstediğim hiçbir şeyi elde etmedim.
İhtiyacım olan her şeyi elde ettim.

(İNSANIN 8 YETENEĞİ ; Gurmukh)
Alt 05-03-2012, 08:22 PM   #6 (permalink)
Teğmen

güven87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 540
107 Mesajinıza toplam 281 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
güven87 is an unknown quantity at this point

Konuyu çok da bölmek istemiyorum aslında konuyu kilitleyip paylaşımları bitirseydin daha iyi olurdu araya mesaj girmesin ;)
hepsi de çok güzel takipçisiyim
Alt 05-03-2012, 08:25 PM   #7 (permalink)
Teğmen

59 Mesajinıza toplam 125 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.

Alıntı:
güven87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Konuyu çok da bölmek istemiyorum aslında konuyu kilitleyip paylaşımları bitirseydin daha iyi olurdu araya mesaj girmesin ;)
hepsi de çok güzel takipçisiyim
Bizde araya girmeyiz sayın Güven o halde.
Mesajımın silinmesini talep ediyorum.

Alt 05-03-2012, 08:30 PM   #8 (permalink)
Teğmen

güven87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 540
107 Mesajinıza toplam 281 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
güven87 is an unknown quantity at this point

Alıntı:
Mirilli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bizde araya girmeyiz sayın Güven o halde.
Mesajımın silinmesini talep ediyorum.
Değerli kardeşim ben kendimi de kastetmiştim yanlış ifade etmişsem özür dilerim ..

Konu güzel bizim mesajlar sona taşınabilir yok Azra kalsın derse odur sonuçta konu onun konusu benimkisi küçük bir öneriydi
Sevgilerimle

Güzel yorumlarınızı hep takip ediyoruz Mirilli :)
Alt 05-03-2012, 08:44 PM   #9 (permalink)
Teğmen

Alıntı:
Güzel olanları takip etmeniz yeterlidir. Gereksiz olanların silinmesi uygundur;

Alt 06-03-2012, 07:27 PM   #10 (permalink)
Moderator

Alıntı:
Değerli kardeşim ben kendimi de kastetmiştim yanlış ifade etmişsem özür dilerim ..

Konu güzel bizim mesajlar sona taşınabilir yok Azra kalsın derse odur sonuçta konu onun konusu benimkisi küçük bir öneriydi
Sevgilerimle

Sevgili Mirilli ve guven,

Bu konuyu zaten herkes o makale sonrasi dusuncelerini paylasmasi acisindan acilmistir...

Kimsenin mesajini silme ya da konuyu kilitleme gibi bir durum soz konusu olmayacaktir ki zaten bunun karari da biz moderatorler tarafindan verilir...

Ama tavsiyeniz icin yine de tesekkurler...

Paylasmaya ve dusuncelerinizi merak etmeye devam edecegim,

Iyi ki varsiniz

Bookmarks

Seçenekler
Stil