Registered Member Login:
Üye değil misin? Kayıt olunuz today!
Bugünki MesajlarForumları Okundu Kabul Et
subliminal telkin cd subliminal telkin mp3

Larenjit Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Korunma Yolları ve Tedavisi

 Sağlık ve  Kulak Burun Boğaz   Larenjit Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Korunma Yolları ve Tedavisi Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link portal tıklayınız 1 . Larenjit Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Korunma Yolları ve Tedavisi Gırtlak iltihabı olarak da bilinen larenjit; boğazda enfeksiyon ve tahriş gibi nedenlerle oluşan iltihabi bir durumdur. Ses ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var   Larenjit Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Korunma Yolları ve Tedavisi telkin cd indir izle İstanbul Larenjit Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Korunma Yolları ve Tedavisi nerededir kimdir Larenjit Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Korunma Yolları ve Tedavisi çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Larenjit Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Korunma Yolları ve Tedavisi hipnoz Larenjit Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Korunma Yolları ve Tedavisiolumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Larenjit Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Korunma Yolları ve Tedavisi hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Larenjit Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Korunma Yolları ve Tedavisi kuantum düşünce kitap haberiUyarılar

Kulak Burun Boğaz kulak burun boğaz hastaliklari, sağlık kulak burun boğaz, kulak burun boğaz doktor, ssk kulak burun boğaz, kulak burun boğaz hastanesi, kulak burun boğaz tedavisi, çocuk kulak burun boğaz, kulak burun boğaz uzmanı, kulak burun boğaz hastalıkları, kulak burun boğaz dr, kulak burun boğaz ameliyatı, kulak burun boğaz hastane, özel kulak burun boğaz, kulak burun boğaz merkezi, kulak burun boğaz kongresi, kulak burun boğaz hastalığı, kulak burun boğaz, kulak burun boğaz nedir


Reklam Alanı

Larenjit Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Korunma Yolları ve Tedavisi

Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 08-03-2018, 03:06 PM   #1 (permalink)
Teğmen
 
Üyelik tarihi: Feb 2017
Mesajlar: 74
Tesekkür: 0
4 Mesajinıza toplam 4 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Hayatdern is an unknown quantity at this point
Standart Larenjit Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Korunma Yolları ve Tedavisi

Gırtlak iltihabı olarak da bilinen larenjit; boğazda enfeksiyon ve tahriş gibi nedenlerle oluşan iltihabi bir durumdur. Ses tellerini etkileyen hastalığın Tedavisi oldukça kolaydır fakat, ciddiye alınmayıp ihmal edilirse, ses kaybına varan ciddi sonuçları olabilir. Bu yazıda Larenjit hastalığının Nedenleri, belirtileri ve larenjiti önleme yollarını ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Larenks, boyun bölgesinde orta hatta yerleşmiş organlardan birisidir. Larenks solunum ve konuşma fonksiyonlarının yerine getirilmesi açısından temel bir organdır. Üç kısımdan oluşan larenks bölgesinde larenjit, bu üç bölümde de kendini gösterebilir. Larenjitin oluşmasına en temel neden virüsler olarak bilinir. Çok sık rastlanan üst solunum yolu enfeksiyonlarının %25’lik kesiminde larenjit görünme ihtimali vardır.

Hastalık çok sayıda belirti ile birlikte kendini gösterebilir. Larenjit, ses tellerine etki edip buna yönelik belirtilerle kendisini gösterir. Hastalığın teşhisinde doktor muayenesi yeterli olabilmektedir. Tedavisi mümkün olan larenjit, ortalama 1 ila 3 hafta arasında kontrol altına alınabilir. Ancak tedavi devam ettiği sürece hastanın kendine dikkat etmesi gerekir, aksi takdirde bu süreç uzayabilir.

Larenjit varken alkol, sigara alımı, aşırı bağırma hastalığın daha ağır bir tabloda geçirilmesine neden olur. Bu nedenle tedavi sürecinin evde tedavi yöntemleriyle desteklenmesi ve zararlı etkenlerden kaçınılması gerekir. Ses kısılması ve ses kaybına sebep olan larenjit, ciddiye alınmalı ve hemen tedaviye başlanmalıdır. Aksi takdirde basit gibi görünen bir sağlık sorunu, karşınıza çok ciddi sonuçlar olarak çıkabilir.

Larenjit Nedir?

Larenjit Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Korunma

Ses telleri enfeksiyonuna, tahriş olmasına, larenks organının farklı bölgelerinde görülen iltihaplanmalara larenjit adı verilir. Hastalık gırtlak iltihabı olarak da bilinir. Çok sık rastlanan hastalıklardan bir tanesidir. Larenjitin akut ve kronik olmak üzere iki çeşidi vardır. Her ikisinin de gösterdiği belirtiler aynıdır. Larenjit, nezle ve grip gibi hastalıklarla birlikte de görülebilir.

Larenjitin Çeşitleri Nelerdir?

Larenjit Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Korunma

Larenjit çeşitlerinden ilki akut larenjittir. Akut larenjitin en temel sebebi virüslerdir ve genellikle tedavi gerekmeden iyileşme söz konusudur. Kronik larenjit hastalığı daha çok sigara içen kişilerde görünmektedir. Aynı şekilde sürekli alkol kullanan kişilerde de larenjit kronik hale gelebilir. Kronik larenjitte tedavi yapılsa bile hastalık sık sık tekrar eder.

Larenjitin Nedenleri Nelerdir?

Larenjit Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Korunma

Larenjit oluşmasına üst solunum yolu enfeksiyonları neden olabilir. Mantarlar ve bakteriler de hastalığın oluşmasında önemli rol oynarlar. Sesin kötü şekilde kullanılması yani aşırı bağırma, sürekli yüksek sesle konuşma hastalığın oluşmasına yol açabilir. Enfeksiyon kaynaklı olmayan bir diğer neden ise reflüdür. Reflü ile gelen asidin ses tellerinde, boğazda tahrişe neden olması mümkündür. Kullanılan çeşitli spreyler, alkol ve sigara kullanımı da larenks bölgesine zarar verebilir. Reflü hastalığı hakkında bilgi almak için tıklayın.

Larenjitin Belirtileri Nelerdir?

Larenjit Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Korunma

Hastalığın en sık görülen belirtisi öksürük ve ses kısıklığıdır. Sesin çatallaşması ya da geçici olarak kaybolması mümkündür. Boğazda ağrı, burun akıntısı gibi yakınmalar olabilir. Boğaz bölgesinde yanma, batma, kuruluk gibi rahatsızlıklar belirtilere eşlik edebilir. Üst solunum yolu enfeksiyonlarında görülen vücut kırıklığı, halsizlik, ateş gibi belirtiler de larenjitte görülebilir. Belirtileri birçok üst solunum yolu hastalığı ile karıştırılabilir.

Larenjitten Korunma Yolları Nelerdir?

Larenjit Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Korunma

Larenjitten kendinizi korumak için çevrenizde üst solunum yolu enfeksiyonu ya da grip, nezle gibi hastalıklar geçiren insanlar varsa bu kişilerden uzak durmalısınız. Günlük su tüketiminize, beslenme biçiminize özen göstermelisiniz. Vücudun direncinin azalmaması için dinlenmeye ve uykuya yeterince zaman ayırmalısınız. Larenjit hastalığı sürekli tekrar eden kişilerin reflüye neden olacak yiyecek ve içeceklerden uzak durması gerekir. Mide asidini harekete geçirmemek adına yatmadan en az 2 saat önce yeme içmenin kesilmesi gerekir. Larenjitin en önemli nedenlerinden olan sigara ve alkolün tüketilmemesi de hastalıktan korunmanızı sağlar.

Larenjit Tedavisi Nedir?

Larenjit Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Korunma

Larenjitin nedenlerinden ve belirtilerinden bahsettikten sonra, gelelim nasıl tedavi edildiğine. Larenjitin oluşmasına iltihap söz konusu olduğundan tedavisinde büyük oranda antibiyotik kullanılmaktadır. Uygulanacak antibiyotik tedavisi mutlaka doktor tarafından programlanmalıdır. Hastalığın tedavisi için ayrıca evde çeşitli destek tedaviler uygulanabilir.

Hastalığın hafif geçtiği durumlarda ılık su bile iyileşmek için yeterli olabilmektedir. Ses tellerinde etkilenme olmuşsa doktorunuz ses terapisi önerebilir. Tedavi devam ederken boğazın ıslak tutulması, sigaradan ve alkolden uzak durulması, aşırı sıcak ve soğuk içecekler tüketilmemesi önemlidir. Ayrıca bağırmaktan kaçınmalı, mümkünse fısıldayarak konuşmalısınız.

Hastalığında tedavisinde antibiyotik dışında görülen belirtilerin verdiği rahatsızlığı gidermek için doktorunuz çeşitli ilaçlar önerebilir. Ateş düşürücü, öksürük şurupları, vitaminler tedavi sürecinde destekleyicidir. Tedavi sonrasında hastalığın tekrar tekrar ortaya çıkıp kronik hale dönüşmesini önlemek için günlük yaşantınıza dikkat etmelisiniz. Boğazın tahriş olmasına neden olabilecek her türlü etkenden ve hasta kişilerden uzak durmaya çalışmalısınız.

Larenjit Nasıl Teşhis Edilir?

Hastalığın teşhis edilebilmesi için çoğu zaman doktorun elle muayenesi yeterli olmaktadır. Doktor boğaza baktığında larenjit oluşumunu rahatlıkla görebilir. Nadir olarak hastalığın tedavisinin doğru yapılması adına ve iltihaplanmanın durumuna bakmak için ultrason tetkiki istenebilir. Ancak çoğu zaman hastanın söylediği belirtiler ve doktorun gözlemlemesi yeterli olacaktır.

Evde Larenjit Tedavisi Nasıl Yapılır?

Larenjitin daha hızlı iyileşmesi için doktor önerilerine ek olarak evde bazı hızlandırıcı tedaviler uygulayabilirsiniz. Burnunuza buhar çekmek, ılık bitki çayları içmek, nemlendirici cihaz kullanmak işe yarayabilir. Vücuttan iltihabın hızlıca atılması için limonlu su ve bolca su tüketebilirsiniz. Bitki çaylarından özellikle vücuda enerji veren, birçok hastalığın iyileşmesinde etkisi olan adaçayını tercih edebilirsiniz.

Bunlar dışında yapmanız gereken bol bol dinlenmektir. Gerek hastalığınız boyunca gerekse sonrasında doğru nefes almayı öğrenmelisiniz. Peki doğru nefes nasıl alınır? Nefesi burnunuzdan almaya özen göstermelisiniz. Ağızdan alınan nefes boğazda kuruluk oluşmasına neden olup hastalığın düzelmeden nüksetmesine neden olabilir.

https://youtu.be/PzS69_1Q4FM


Kaynak: http://bilgihanem.com/larenjit-nedir/


ilk defa geliyorsanız , ismim Atakan Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve  Türkiye'de ilk subliminal telkin uzmanıyım..Şimdiye kadar 10 yılda bir milyon üzerinde kişi telkin cd lerimi indirip uykuda dinleyerek faydalandı. Denemek için hediye telkin mp3 indirebilirsiniz. telkincd.com Neler mi hediye?Koruma kalkani,suçluluk duyguları,ego güven,depresyon dünde kaldı ve diğerleri....Ayrıca telefonla 5 dakika ücretsiz çekirdek inanç ön tespiti buradan yaptirabilirsiniz. cekirdekinanc.comTelkin cd hipnoz gibi ama tam olarak değil çünkü daha da etkili...işte 10 dakikalik bir tv programı..
Hayatdern isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Larenjit Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Korunma Yolları ve Tedavisi

 Sağlık ve  Kulak Burun Boğaz   Larenjit Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Korunma Yolları ve Tedavisi Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link portal tıklayınız 1 . Larenjit Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Korunma Yolları ve Tedavisi Gırtlak iltihabı olarak da bilinen larenjit; boğazda enfeksiyon ve tahriş gibi nedenlerle oluşan iltihabi bir durumdur. Ses ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var   Larenjit Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Korunma Yolları ve Tedavisi telkin cd indir izle İstanbul Larenjit Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Korunma Yolları ve Tedavisi nerededir kimdir Larenjit Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Korunma Yolları ve Tedavisi çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Larenjit Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Korunma Yolları ve Tedavisi hipnoz Larenjit Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Korunma Yolları ve Tedavisiolumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Larenjit Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Korunma Yolları ve Tedavisi hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Larenjit Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Korunma Yolları ve Tedavisi kuantum düşünce kitap haberi
WEZ Format +3. Şuan Saat: 07:57 PM.Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1